Şimdi Ara

3500 TL Hazır sistem tavsiyesi verirmisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3000-3500 tl arası kırk yılda bir oyun oynıyacak olduğumda beni uğraştırmayacak pc arayışındayım. en son pentium 4 zamanından beri pc toplamadım oyüzden toplamayla uğraşmak istemiyorum ki zamanımda yok. ekranım var öncelikli olarak laptop ama daha avantajlı olucaksa sadece kasa da olur tavsiyelerinizi bekliyorum.
    örnek olarak şu cihaz hoşuma gitti:
    http://www.hepsiburada.com/msi-gp72-2qd-leopard-069xtr-intel-core-i7-5700hq-2-5ghz-3-5ghz-8gb-1tb-128gb-ssd-17-3-full-hd-tasinabilir-bilgisayar-p-BD601867

• c.ozan C kullanıcısına yanıt
    kasa toplaman daha iyi olur monitör alacak mısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: merdas

kasa toplaman daha iyi olur monitör alacak mısın

güzel monitörüm,ses sistemim,klavyem felan herşeyim var. ama hazır kasalara baktımda pek bi fiyat avantajı göremedim laptoplarla arasında eskiden böyle değildi hayret.
    Toplama kasadan bahsediyoruz hocam,isterseniz bir tane toplayabilirim.
  • size zahmet çok sevinirim. ama direk montajlı şekilde alabileceğim bi sitede olursa daha da güzel olur
  • LoliconOtaku kullanıcısına yanıt
    takip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Buyurun hocam böyle bir sistem 3,5k'lık laptopun 4-5 katını verecektir.Sistem test edilmiş ve montajlanmış bir şekilde gelecektir.
  • hocam peki anladığım kadarıyle sizin seçtiğiniz işlemci daha güçlü. bunu nerden anlıyoruz neyine bakmak lazım seçerken?

bu arada toplama içinde ayrıca teşekkürler. eve geçince teknobiyotik i de inceliycem iyice.
  • https://store.donanimhaber.com/e6/a9/24/e6a92423a76cef884989caabecb67ab0.JPG
    Hocam güç eklemeyi unutmuşum. Corsair VS650 80+ güç kaynağı ekleyin ssd yi 120 gb düşürün fiyat biraz artabilir fakat değer. Eğer hiç bütçenizi arttıramazsanız SSD yi de sonra alabilirisiniz.
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerHD35 -- 18 Mart 2016; 17:17:20 >

3554 lira tutuyor
    https://store.donanimhaber.com/b3/d9/43/b3d94374bd3d355bc1131f9725a1384c.jpg
    Bu mesaja eklenen görseller:

İşlemcinin güçlü olup olmadığını asla ghz'ine yada i5-i7 olmasına göre yargılamayın(çoğu i7 geçiyor ancak oyun bilgisayarları için i5 ideal).İşlemci seçimi için biraz nesil araştırması yapıp öyle seçmek lazım.Skylake denilen intelin 6.nesil işlemcileri var,bu işlemcilerin bir çok çeşidi var ben bunlardan i5 6500 olanı seçtim.İ5 6400 ile arasında ki fiyat farkına değiyor,0,5 ghz bir fark var ve insanlar bunu elde etmek için oc yapıyorlar.i5 6600 seçmeme sebebim ise i5 6500 ile arasında 0.1 ghz olması ve oyunda ve günlük kullanımda hissetmeyecek olmanız....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoliconOtaku -- 17 Mart 2016; 22:02:23 >
  • ben hep kodlarına bakıp nolcak ki aşağı yukarı aynı performansı verirler diye tahmin ediyordum. misal gtx950 ekran kartı laptopa da takmışlar masaüstünde de o seçili işin besleme ve ısıtma yönünü düşünmemiştim hiç. hardcore gamer biri değilim o yüzden oyunları full grafik oynatması çok önemli değil kendi açımdan. benim şuan mobilite mi daha önemli yoksa performans mı daha önemlinin kararını vermem lazım.

sayenizde çok şey öğrendim çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.ozan -- 18 Mart 2016; 16:27:15 >
    Birşey değil. Her zaman :)
    Sorunuza gelicek olursak kodlara bakmak aslında yanlıştır. i7 i5 ten daha iyi gibi kod üzerinde ama oyunlarda 1-2 fps max 5-6 fps oynar. Yani ne amaçla kullanacağınız önemli. Ekran kartı konusunda da
    mesela gtx 950m ile normal gtx 950 arasında fps farkı vardır gtx 950 daha iyidir. Performans bence daha önemlidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.