Şimdi Ara

349. DÖNEM (12 ARALIK 2012) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (1301. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.090
Cevap
152
Favori
1.181.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12991300130113021303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vukuatname

quote:

Orijinalden alıntı: Roohans

Bizim yemekhanede "Dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir" yazısı yazıyordu ve hep gülümsüyordum.

Acemi birliğinde akşam yemeği için 1,5 saat bekleyip ve 5 dakika yemek için vakit verildiğinde bu sözün manası olmuyordu.

Usta birliğinde ise bi bu yazıya bakıyordum bir de etrafımdaki tiplere. Yine bu sözün manası olmuyordu.

Bir askeriyenin bu kadar zarar, bu kadar boşa olduğunu hiç tahmin etmezdim. Komutanların tek yaptığı iş imza atmak. Gereksiz yere o kadar çok belgeye imza atıyorlar ki başka birşey yapmaya vakitleri kalmıyordu.

Hayatımda atmadığım kadar imza attım. Hergün talimat imzalıyorduk neredeyse.

İzmir - Narlıdere - İstihkam

Bizim acemi birliği yemekhanesinde de uyarı panoları vardı. Tuhaf tuhaf şeyleri resmetmişler. "Eyvah nişanlımı çok özledim. Hemen tel örgülere tırmanıp kaçmalıyım." yazısı ve altında tel örgülerde bir asker fotoğrafı :) Üzerinde kırmızı bir çarpı. Yanındaki fotoğrafta komutanın eli askerin omuzunda "psikolojik sorunların mı var evladım? Hadi bana anlat" tarzı bir yazı ve altında yeşil tik işareti :) Bunun gibi onlarca fotoğraf vardı arkadaş kim hangi zekayla bunu hazırlamış anlamak güç derdim ama sonra usta birliğinde uzun dönemlerle tanışınca anladım o seviyenin niye o kadar aşağıda olduğunu :)

bir de "emniyet ve kaza önleme cd'si vardı. ben belki 500 defa izlemişimdir. askerde amfi çavuşuydum komutanlar toplantı vs yaparken acemi askerler boş durmasınlar diye sürekli bu cdyi açtırırdı bana komutan. bide g3 tanıtım cdsi sıfır oyunculukla çekilmiş kaza canlandırmaları acayip komikti keşke bulsam da arkadaşlara izletebilsem

bide bi animasyon vardı hatırlayan var mı bilmiyorum acemilikte izletmişlerdi. 2 yaşlı adamın aralarında "hatırlar mısın askerdeyken şu asker şöyle birşey yapmıştı da ölmüştü" şeklinde anılarını anlatan animasyonlar vardı. adamın tüm arkadaşları ölmüş nası bi askerlik geçirmiş diye dalga geçerdik

• Devrolar nasıl gidiyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler yedek subay olarak derece girmeye durumunda nereleri seçelim akıl verin bu kardeşinize
  • quote:

Orijinalden alıntı: fefeyx

beyler yedek subay olarak derece girmeye durumunda nereleri seçelim akıl verin bu kardeşinize

Bolumun nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cycloner

quote:

beyler yedek subay olarak derece girmeye durumunda nereleri seçelim akıl verin bu kardeşinize

Bolumun nedir?

o kadar çok bölüm varki okulla ilgilimi yoksa piyade okulundamı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cycloner

quote:

Bolumun nedir?

o kadar çok bölüm varki okulla ilgilimi yoksa piyade okulundamı

Universitede okudugun bolumu sordum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cycloner kullanıcısına yanıt
    işletme aof mezunuyum
  • quote:

işletme aof mezunuyum

Meslekçi işletme mezunu yoktu bizim Polatlıda. Malesef seçim konusunda yardım edemeyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dobermann

quote:

Orijinalden alıntı: vukuatname

quote:

Orijinalden alıntı: Roohans

Bizim yemekhanede "Dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir" yazısı yazıyordu ve hep gülümsüyordum.

Acemi birliğinde akşam yemeği için 1,5 saat bekleyip ve 5 dakika yemek için vakit verildiğinde bu sözün manası olmuyordu.

Usta birliğinde ise bi bu yazıya bakıyordum bir de etrafımdaki tiplere. Yine bu sözün manası olmuyordu.

Bir askeriyenin bu kadar zarar, bu kadar boşa olduğunu hiç tahmin etmezdim. Komutanların tek yaptığı iş imza atmak. Gereksiz yere o kadar çok belgeye imza atıyorlar ki başka birşey yapmaya vakitleri kalmıyordu.

Hayatımda atmadığım kadar imza attım. Hergün talimat imzalıyorduk neredeyse.

İzmir - Narlıdere - İstihkam

Bizim acemi birliği yemekhanesinde de uyarı panoları vardı. Tuhaf tuhaf şeyleri resmetmişler. "Eyvah nişanlımı çok özledim. Hemen tel örgülere tırmanıp kaçmalıyım." yazısı ve altında tel örgülerde bir asker fotoğrafı :) Üzerinde kırmızı bir çarpı. Yanındaki fotoğrafta komutanın eli askerin omuzunda "psikolojik sorunların mı var evladım? Hadi bana anlat" tarzı bir yazı ve altında yeşil tik işareti :) Bunun gibi onlarca fotoğraf vardı arkadaş kim hangi zekayla bunu hazırlamış anlamak güç derdim ama sonra usta birliğinde uzun dönemlerle tanışınca anladım o seviyenin niye o kadar aşağıda olduğunu :)

bir de "emniyet ve kaza önleme cd'si vardı. ben belki 500 defa izlemişimdir. askerde amfi çavuşuydum komutanlar toplantı vs yaparken acemi askerler boş durmasınlar diye sürekli bu cdyi açtırırdı bana komutan. bide g3 tanıtım cdsi sıfır oyunculukla çekilmiş kaza canlandırmaları acayip komikti keşke bulsam da arkadaşlara izletebilsem

bide bi animasyon vardı hatırlayan var mı bilmiyorum acemilikte izletmişlerdi. 2 yaşlı adamın aralarında "hatırlar mısın askerdeyken şu asker şöyle birşey yapmıştı da ölmüştü" şeklinde anılarını anlatan animasyonlar vardı. adamın tüm arkadaşları ölmüş nası bi askerlik geçirmiş diye dalga geçerdik

bahsettiğin cd'leri ve animasyonu çok iyi hatırlıyorum. 5 haftada 500 defa izledik

• ya sizleri burda görünce aklıma geldi. ben askerlik bittikten sonra şubeye falan gitmedim. arkadaşlarımdan giden olmuş gerek yok demişler. sizlerden giden oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengo_19

ya sizleri burda görünce aklıma geldi. ben askerlik bittikten sonra şubeye falan gitmedim. arkadaşlarımdan giden olmuş gerek yok demişler. sizlerden giden oldu mu?

Ben gittim. Gitmeye gerek yokmuş. Geçenlerde tekrar uğradım terhis belgesi almak için. Sorunsuz verdiler belgeyi.

Terhis belgesini imzalatmak için albayın odasına girerken topuk ve baş selamı vermemenin zevki paha biçilmez

• ..::KaRTaL::.. kullanıcısına yanıt
    ben bir türlü beceremezdim sağolsunlar birşey de demezdiler. terhis belgesi ne için gerekli. özel iş için falan mı?
  • quote:

ben bir türlü beceremezdim sağolsunlar birşey de demezdiler. terhis belgesi ne için gerekli. özel iş için falan mı?

Bir kere daha üniversite okuyayım dedi, onun için lazım oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: ..::KaRTaL::..

quote:

Bir kere daha üniversite okuyayım dedi, onun için lazım oldu

valla bravo. yeni üni hayatında başarılar dilerim.

• Vay be ne günlerdi geçen sene bu zamanlar... Yatmaz kalkmaz gece yarısı bile telefonla devam ederdik muhabbete forumda. Ne heyecan var üzerimizde hey gidi günler. Savaşa bile gidiyorduk. Her gün yeni biri geliyordu muhabbete. Sınav muhabbeti celp kağıtları vs.. derken geldi geçti bitti. Hayatımdan bir izmir geçti. Bugün açtım resimlere baktım yürüdüğüm yolların, kışlanın kapısının çevresine baktım resimlerden. Ne değişik geldi.. Yaşadığım günler geldi aklıma. Babamın asker arkadaşının beni oraya bırakıp gittiği an canlandı gözümde. Yürüdüm arakma defalarca baktım durdum. Kimileri düğün yapıyordu o gün 12 12 12 diye bizim düğünde buydu. Sonra yemin töreninde çok özlediğin aileni görünce ağlaman gibi. Ağlamayan ben bile ağladım. Yaşça benden epey büyük asker arkadaşlarımda da bunu gördüm yani. O psikoloji çok farklı. Hayırlı geceler tertipler.

• arkadaşlar tuzla piyade okulundan tercih yaparak göreve gidiyorum çoğu kımse ıstanbulu tavsıye etmıyor sizler ne düşünürsünüz nereyi tasiye edersiniz
  • vay bee askerliği unuttum nerdeyse zaman ne kadar hızlı geciyor halbuki askerde gecmiyecek bitmeyecek gibi geliyordu :)
  • Silikon tabanlık iyi gerçekten arkadaşlar
    http://www.tekinmedikal.net/?urun-99-silicofeet-silikon-tabanlik
  • Boy 173 kilo 48 ertelememi alirim curukmu alirim yoksa gidermiyim 93 luyum..
    Tecilim.curuk alacaksam Tecili bozdurabilirim...

• 
Sayfa: önceki 12991300130113021303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.