Şimdi Ara

349. DÖNEM (12 ARALIK 2012) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (1299. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.091
Cevap
152
Favori
1.181.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12971298129913001301
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şubeye falan gitmenize gerek yok. Benim daha eski dönemlerde askerlik yapmış hiç bir arkadaşım şubeye falan gitmedi. Gidince de gelmenize gerek yok diyip geri çeviriyorlar.

Askerliği resmen unuttum. İş bile bulduk. Eski işime geri girdim memnun olmamama rağmen. Sırf adam gibi iş bulana kadar boş durmiyim cebime de biraz para girsin evden dışarı çıkayım diye girdim buraya.

Hayat her alanda zor malesef.

Berbat ötesi bir yere düşmüştüm. Edirne/Karaağaç. bildiğin nazi kampıydı. Neyse ki en kötüsü bile geçiyor.

Şimdi askerlik diyince ben mi yapayım diyip çekiliyorum köşeme

Hey gidi günler

• quote:

Orijinalden alıntı: fatagnus

Arkadaşlar şubeye falan gitmenize gerek yok. Benim daha eski dönemlerde askerlik yapmış hiç bir arkadaşım şubeye falan gitmedi. Gidince de gelmenize gerek yok diyip geri çeviriyorlar.

Askerliği resmen unuttum. İş bile bulduk. Eski işime geri girdim memnun olmamama rağmen. Sırf adam gibi iş bulana kadar boş durmiyim cebime de biraz para girsin evden dışarı çıkayım diye girdim buraya.

Berbat ötesi bir yere düşmüştüm. Edirne/Karaağaç. bildiğin nazi kampıydı. Neyse ki en kötüsü bile geçiyor.

Hey gidi günler

Hocam cidden haklısın ben senden daha eskiyim 345 kısa dönemim :)) geçen yıl bu aylarda askerdim sıcaklarda nöbet tutuyordum,yaz ayında askerdeydim diye içim gidiyordu,şu an asker arkadaşlarımla konuştuğum zaman askerlik aklıma geliyor bazen düşünüyorumda biz hafta sonunu böyle rahatca gezip dolaşabilmek içinmi can atarak istiyorduk ya şu an ise özgürüm ama inan askerdeki kadar çekici gelmiyor bu özgürlük.

Bi hayat düşün sadece bi kaç saat dışarda rahat gezebiliyorsun diye seviniyorsun ne ilginç:))

• quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

quote:

Orijinalden alıntı: fondip003

GİDİLMİYOR SADECE TERHİS KAĞIDINI FOTOKOPİ ÇEKTİR ŞUBEYE GİT FOTOKOPİLERİN ÜZERİNE ASLININ AYNISIDIR DİE MÜHÜR BASTIR BAŞKA YERE GİRECEK OLURSAN İSTİYORLAR

gidilmiyor diyosun, fotokobisini çektir şube git diyorsun
    neyin kafasını yaşıyorsun sen..

hocam askerlik durum belgesi istediklerinde vermek için lazım olacak diyor yani. ben de gss için gelir testi vs yaptırrırken istemişlerdi askerlik şubesine gittim belge istedim. alaydan aldığım tezkere belgesinin fotokopisini çekip aslı gibidir yazdı verdi bana onu götürüm kaymakamlığa. askerlik şubesinde farklı hiç bi işlem yapmadılar yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

quote:

Orijinalden alıntı: fatagnus

Arkadaşlar şubeye falan gitmenize gerek yok. Benim daha eski dönemlerde askerlik yapmış hiç bir arkadaşım şubeye falan gitmedi. Gidince de gelmenize gerek yok diyip geri çeviriyorlar.

Hey gidi günler

Hocam cidden haklısın ben senden daha eskiyim 345 kısa dönemim :)) geçen yıl bu aylarda askerdim sıcaklarda nöbet tutuyordum,yaz ayında askerdeydim diye içim gidiyordu,şu an asker arkadaşlarımla konuştuğum zaman askerlik aklıma geliyor bazen düşünüyorumda biz hafta sonunu böyle rahatca gezip dolaşabilmek içinmi can atarak istiyorduk ya şu an ise özgürüm ama inan askerdeki kadar çekici gelmiyor bu özgürlük.

Bi hayat düşün sadece bi kaç saat dışarda rahat gezebiliyorsun diye seviniyorsun ne ilginç:))

Şuan askerdeyim ve izinleri iki haftada bire dusurduler diye kufrediyorum iki haftadir. Amma velakin yazdiklarinizi okuyunca bir acayip oldum. İnsan burda olunca disarida bir hayat olduğunu unutuyor. Sanki hiç bitmeyecek gibi grliyor bu modern kölelik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• evet bu konuyu askerliği unutarak kapatmak istiyorum...349 kd...
  • Arkadaslar donus icin yol parasi aldiniz mi siz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemgc

1'inci Ana Bakım Merkezinden ( Arifiye/Sakarya) artık biletlerimizi bekliyoruz

kardesimm benim usta birliği çıktı oraya..nasıl biryerdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: hengame1983

quote:

şu anda bile uzun arkadaşlarım var orada, rahat yer sıkıntı yaşamazsın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hengame1983

quote:

şu anda bile uzun arkadaşlarım var orada, rahat yer sıkıntı yaşamazsın

eywallah..hayırlısı bakalımm...
  • bu şafaktan sonra biz mi gidelim askere? imza: 349KD, Topçu Er
  • Dedeniz olarak Bornova 57 topçuya ginlere bilgi verebilirim :)

Tertiplerim nasılsınız nerelerde ne yapıyorsunuz.

İş araken yan böükten arakadaşla aynı yerde bi hafta arayla işe başlamışız. Tertip diye biri bir seslendi

İş araya tertiplerime Allah'tan en kısa sürede iş vermesini diliyorum gerçekten zor bir süreç asıl askerlik şimdi
  • yol parası aldık ama 2 ay sonra... ayıptır günahtır.
  • Tek biz astegmenler kaldik geriye. Neyse ki iyi para biriktirdik. Obur ay da tegmen olunca daha da birikecek. Bari askerlikten biraz kar edelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cycloner

Tek biz astegmenler kaldik geriye. Neyse ki iyi para biriktirdik. Obur ay da tegmen olunca daha da birikecek. Bari askerlikten biraz kar edelim.

Hocam ne kadar izin veriyorlar toplam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrow16

quote:

Tek biz astegmenler kaldik geriye. Neyse ki iyi para biriktirdik. Obur ay da tegmen olunca daha da birikecek. Bari askerlikten biraz kar edelim.

30 gun yillik izin + 15 gun mazeret. Mazeret izni gittigin yere gore degisiyor. Bazilari 45 gun once askerligi bitirebiliyor. Bazi yerlerde ise mazereti kullandirmiyorlar. Benim birlikte toplu mazeret vermiyorlar mesela 1 er gun kullanabiliyoruz. Arkadaslarim 45 gun once tezkere alacak.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrow16

quote:

30 gun yillik izin + 15 gun mazeret. Mazeret izni gittigin yere gore degisiyor. Bazilari 45 gun once askerligi bitirebiliyor. Bazi yerlerde ise mazereti kullandirmiyorlar. Benim birlikte toplu mazeret vermiyorlar mesela 1 er gun kullanabiliyoruz. Arkadaslarim 45 gun once tezkere alacak.

Eyw hocam teşekkür ettim hiç yoktan 11 ay sürer o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrow16 -- 28 Temmuz 2013; 23:01:32 >

• Tertipler napıyosunuz nasıl gidiyor hayat?

400 küsür sayfa yazmışız ama askerlik biteli 3 ay oldu. Zaman çabuk geçiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TROJ

kısa dönem asker yatar diyenlere (:
    Mknz. Piyade Çavuş Alper NİŞANCI (349 KD)
    - tören birliği ile kara kuvvetleri komutanı, ordu komutanını karşılama
    -İlk atış sonrası bölük komutanı tarafından keskin nişancı seçilme
    -kolordu denetlemesinde taburun en iyi keskin nişancısı seçilme
    -Gecegörüş dürbünüyle gece atışını başarıyla yapma
    - taaruz mangası keskin nişancılığa seçilme (hareketli hedef)
    - 3km 14 dakikada 100mt 14 saniyede koşma (:
    - Silah takımı havan kısmında atış idare atış plancısı-hesapçısı
    - atışlı tatbikat için 24 gün dağda yaşam mücadelesi (:
    - KBRN (kimyasal biyolojik radyoaktif nükleer) keşif uzmanı manga komutanı
    - araç komutanı
    - gzpt (geliştirilmiş zırhlı personel taşıyıcı) komutanı
    - uçaksavar nişancısı
    vs. (:

hocam tebrikler:) bende etimesgut zpt/gzpt nişancı eğitim bölüğü eğitim çavuşu olarak
    g3 atışlarında 200 mt 3-3 vurarak k.nişancı rozeti
    uçaksavar atışlarında 12.7 mm 400m 6-6 alarak k.nişancı seçilmiştim
    zpt uçaksavar diyince o deneyimi yaşamış birisi olarak sizin mesajın altına yazmak istedim:)

• quote:

Orijinalden alıntı: alprock88

quote:

Orijinalden alıntı: TROJ

kısa dönem asker yatar diyenlere (:
    Mknz. Piyade Çavuş Alper NİŞANCI (349 KD)
    - tören birliği ile kara kuvvetleri komutanı, ordu komutanını karşılama
    -İlk atış sonrası bölük komutanı tarafından keskin nişancı seçilme
    -kolordu denetlemesinde taburun en iyi keskin nişancısı seçilme
    -Gecegörüş dürbünüyle gece atışını başarıyla yapma
    - taaruz mangası keskin nişancılığa seçilme (hareketli hedef)
    - 3km 14 dakikada 100mt 14 saniyede koşma (:
    - Silah takımı havan kısmında atış idare atış plancısı-hesapçısı
    - atışlı tatbikat için 24 gün dağda yaşam mücadelesi (:
    - KBRN (kimyasal biyolojik radyoaktif nükleer) keşif uzmanı manga komutanı
    - araç komutanı
    - gzpt (geliştirilmiş zırhlı personel taşıyıcı) komutanı
    - uçaksavar nişancısı
    vs. (:

hocam tebrikler:) bende etimesgut zpt/gzpt nişancı eğitim bölüğü eğitim çavuşu olarak
    g3 atışlarında 200 mt 3-3 vurarak k.nişancı rozeti
    uçaksavar atışlarında 12.7 mm 400m 6-6 alarak k.nişancı seçilmiştim
    zpt uçaksavar diyince o deneyimi yaşamış birisi olarak sizin mesajın altına yazmak istedim:)

ben de tebrik ederim, kime sorsam tatil yaptım geldim, yattım geldim diyor, demekki bizim gibi başkaları da varmış :) biz çok sıkıntı çektik, hani tatil yapmayı da isterdim de şimdi geriye dönüp bakınca "askerlik anıları"na sahip olduğumu görüyorum.

ne yazıkki bize keskin nişancı brovesi ve taktir belgesi vermediler. uzm. çvş. verecez dese de blk. kmtanı vermedi. her ne kadar denetlemelerde tatbikatta tören takımında boy göstermişsek de bölük komutanının kısa dönem askere bakış açısını değiştiremedik, bizi sevmiyordu :)

• Bizim dönem spor ve atış denetlemesine denk geldiğinden çok iş yaptık. Ben denetlemeye katılmadım ama denetlemenin arka plan işlerini yaptım. Neredeyse hergün atışa gidip atış yaptırıyordum. Mermi ver, boş kovan toplattır, atılan mermilerle boş kovanları eşleştir, kimin ne kadar atış attığını, ne kadar isabet attığının kaydını tut ve bunları atış defterine geçir. Sonra boş kovanları teslim, atış raporunu çıkar gibi bir sürü iş yaptım. Aynı şekilde spor denetlemesinin raporlarını toplama, bir sürü evrak işi falan filan. 1,5-2 aylık süreç nasıl geçti hiç anlamamıştım.

Bizim kısa dönemlerden bazıları hem koşuya katıldılar, hem pentatlona hem de atış denetlemesine katıldılar. İçlerinde hepsinden başarılı olanlar oldu ve erken tezkere aldı birisi.

22 kısa dönemdik ve hepimizi kritik yerlerde görevlendirdiler. Bölüğün bütün işleri biz kdlerden soruluyordu.

İçimizde bazı kd ler vardı cidden yatıyorlardı. Gerçi onların nasıl kd olduklarını da pek anlamış değildim.

• 
Sayfa: önceki 12971298129913001301
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.