Şimdi Ara

343. DÖNEM (ARALIK 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.293
Cevap
13
Favori
557.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pred4toR

Arkadaşlar dereceyle turizm ve otel işletmeciliği bitirdim 4 senelik. Türkçe hariç akıcı 3 dil biliyorum. Yedek subay olarak yapmak istiyorum askerliğimi. şansım nedir acaba?

bu arada mezun olduğun bölümü şimdi farkettim, bence pek umutlanma yedek subaylık için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

quote:

Orijinalden alıntı: sencer barkın

quote:

beyler bi sorum var ona göre ben de aralık 2011de gidebilirim
    1-kısa dönem yapmak istiyorum, sınavla kazanılıyor dediler (4 yıllık eğitim fakültesi mezunuyum) bu sınav nasıl bir sınav neyi kazanıyoruz 12 ay paralı olan şekli mi yoksa kısa dönem olan şekil mi kazanılıyor ödül hangisi? sınavı kaybetsem paralı kazanamasam mesela kısa dönem olabilir miyim?

sınav formalite eğitim fakültesi yani öğretmenlik mezunuysan %99 astek olursun yani kendini 12 aya göre hazırla

hocam ben devletin öğretmeniyim istesem öğretmen asker de olurum 12 ay her akşam evime giderim ama benim derdim süre, 5.5 ayda bitsin bu iş istiyorum yok mu bi yolu?

başka bir diploman varsa onu anca gösterebilirsin yoksa 12 ay yüzde 99 yaparsın öğretmenleri ve doktorları kesin yedek subay yapıyolar eğer 5 ay yaparsan mucize olur

• quote:

Arkadaşlar dereceyle turizm ve otel işletmeciliği bitirdim 4 senelik. Türkçe hariç akıcı 3 dil biliyorum. Yedek subay olarak yapmak istiyorum askerliğimi. şansım nedir acaba?

şansını denemek istiyorsa toefl yada kpds gibi belgelerin varsa dosyana koydurtmaya çalış derim ama pek faydası olacağını sanmam çünki önemli olan bölüm sonuçta eğitim fakültesi mezunu olmadığın için değerlendirmezler seni bide bildiğin yabancı dilde önemli eğer rumca,arapça ,ermenice,ibranice yada rusça biliyorsan bunlar istihbarat için önemli diller şansın olur ama diğer dillerde çok zor işlerine yaramaz...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

beyler bi sorum var ona göre ben de aralık 2011de gidebilirim
    1-kısa dönem yapmak istiyorum, sınavla kazanılıyor dediler (4 yıllık eğitim fakültesi mezunuyum) bu sınav nasıl bir sınav neyi kazanıyoruz 12 ay paralı olan şekli mi yoksa kısa dönem olan şekil mi kazanılıyor ödül hangisi? sınavı kaybetsem paralı kazanamasam mesela kısa dönem olabilir miyim?

sınav formalite eğitim fakültesi yani öğretmenlik mezunuysan %99 astek olursun yani kendini 12 aya göre hazırla

hocam ben devletin öğretmeniyim istesem öğretmen asker de olurum 12 ay her akşam evime giderim ama benim derdim süre, 5.5 ayda bitsin bu iş istiyorum yok mu bi yolu?

başka bir diploman varsa onu anca gösterebilirsin yoksa 12 ay yüzde 99 yaparsın öğretmenleri ve doktorları kesin yedek subay yapıyolar eğer 5 ay yaparsan mucize olur

benim acemilikteki takımımın % 20'si öğretmendi ve kısa dönemdik, senin hesabından arta kalan % 1'in hepsi benim takımıma denk gelmiş galiba...

• yedek subay olmak isteyen ve tıp ve eğitim mezunu olmayan arkadaşlar çok istekliseniz ve şansınızı arttırmak istiyorsanız nisanda gidin, aralıkta 1 milyon asker gidiyorsa tahmini nisanda 100 bin kişi belki daha azı gidiyor, karar sizlerin...
  • şimdi baktım askerlik kağıdıma şöyle yazıyor:
    Statüsü: YD. SB. ADAYI
    sanırım bu sizin dediğiniz 12 aylık maaşlı askerlik oluyor
    5.5 ay kısa dönem asker olmam için orada ne yazması lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: senefro

quote:

askerde mantık bekleme arkadaşım, ben de 3 dil biliyorum, ve şu anda türkiyenin en çok turist alan şehirlerinden birinde askerim ama beni sahile ya da turistik ilçelere vereceklerine bi köydeki dış karakola verdiler. Yabancı dil konuşmayı bırak, burada konuşulan türkçeyi bile zor anlıyorum...

hangi dilleri biliyorsunuz?(Türkçe hariç)
  • keyifinize rahatınınıza bakın torunlar... zamanı gelince yardım edicez size sadece adam olun düzgün olun öğle gelin. biz çavuşlara ve komutanlara zorluk çıkarmayın kafi
  • quote:

şimdi baktım askerlik kağıdıma şöyle yazıyor:
    Statüsü: YD. SB. ADAYI
    sanırım bu sizin dediğiniz 12 aylık maaşlı askerlik oluyor
    5.5 ay kısa dönem asker olmam için orada ne yazması lazım?

üniversite mezunlarının hepsi sınav sonucu belli olana kadar yedek subay adayıdır, yani senin için kesinleşmiş bişey yok daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

quote:

quote:

askerde mantık bekleme arkadaşım, ben de 3 dil biliyorum, ve şu anda türkiyenin en çok turist alan şehirlerinden birinde askerim ama beni sahile ya da turistik ilçelere vereceklerine bi köydeki dış karakola verdiler. Yabancı dil konuşmayı bırak, burada konuşulan türkçeyi bile zor anlıyorum...

hangi dilleri biliyorsunuz?(Türkçe hariç)

ingilizce, almanca ve eski yugoslavyada kullanılan dili (şimdi herkes farklı bi ad vermiş o dile). Biraz arapça ve japonca da var diyebilirim.

• arkadaslar aralık dönemi icin son basvuru tarihi ne zamandır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the jackal

arkadaslar aralık dönemi icin son basvuru tarihi ne zamandır?

31 ekim
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRTINA

quote:

31 ekim

cevap icin tesekkurler.peki cahilligimi mazur gorun,erken yada gec basvurmanın bir farkı oluyor mu? her halikarda aralık doneminde gidermiyim? yıgılma durumunda erken basvuranlarını mı once alıyorlar yoksa kura tarzı sansa mı oluyor kimin gidecegi?
  • quote:

quote:

quote:

31 ekim

cevap icin tesekkurler.peki cahilligimi mazur gorun,erken yada gec basvurmanın bir farkı oluyor mu? her halikarda aralık doneminde gidermiyim? yıgılma durumunda erken basvuranlarını mı once alıyorlar yoksa kura tarzı sansa mı oluyor kimin gidecegi?

Şu ana kadar hiç bir celbin kontenjanının dolduğuna şahit olmadım, zaten TSK'nın asker açığı var, müsterih olunuz, hiç bir sıkıntı olmaz. Ne zaman isterseniz başvurun. Şunu da göz önünde bulundurun, ekim sonu ne kadar yaklaşırsa, askerlik şubesinin yolunu tutan o kadar çok insan olacaktır, normalde 1 günde bitecek işiniz için günlerce uğraşmanız gerekebilir, kafanızda aralıkta askere gitmek var ise şimdiden başvurun derim. Hayırlı tezkereler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRTINA -- 27 Ağustos 2011; 19:09:41 >

• Herkese selam bende kısmetse bende 343. dönem askeri olacam :)

Geçen perşembe şubeye gittim erkenden başvuru yapayım diye uzun dönemleri bayram nedeniyle 5 eylüle atmışlar yani bayramdan sora hemen gitmenizi tavsiye etmem üsküdar şb. en az 150 kişi vardı :):)

Ayrıca üsküdar şb. artık muayene için gata veya sağlık ocağına göndermiyor direk arka bahçede çıplak bi şekilde 7-8 masa dolaşıyorsunuz bilginize.:):)
    Ama işlemler 1 saat kadar sürüyor yani eskisi gbi 1hafta uğraşmayacaksınız.( tabi sıra numaranız geldikten sonra ) Son olarakta yanınızda götürmeniz gereken evraklar 4 resim 4 diploma fotokopisi ve aslı bide orda size 2 adet form verecekler onları dolduracaksınız KİMLİK FOTOKOPİSİ İSTEMİYORLAR. Eskiden verdikleri bilgi formunuda ( komando olmak istiyormusun , annen baban sağ mı ..... ) olan komik soruları mülakat şeklinde soruyorlar...

HERKESE BOL ŞANSLAR ....

• quote:

quote:

quote:

quote:

31 ekim

Şu ana kadar hiç bir celbin kontenjanının dolduğuna şahit olmadım, zaten TSK'nın asker açığı var, müsterih olunuz, hiç bir sıkıntı olmaz. Ne zaman isterseniz başvurun. Şunu da göz önünde bulundurun, ekim sonu ne kadar yaklaşırsa, askerlik şubesinin yolunu tutan o kadar çok insan olacaktır, normalde 1 günde bitecek işiniz için günlerce uğraşmanız gerekebilir, kafanızda aralıkta askere gitmek var ise şimdiden başvurun derim. Hayırlı tezkereler.

ilginiz ve cevabınız icin tekrar tesekur ederim

• 343'ler yoğun olacak gibi, muhabbet erken başladı:)
    Zaten her sene en kalabalık dönem aralık oluyo, bu konuda şanslısınız...
  • quote:

343'ler yoğun olacak gibi, muhabbet erken başladı:)

Sen de aralıkta gideydin senefro keşke
  • quote:

quote:

geçen sene aralıkta yapmayı çok istedim ama olmadı, biran önce aradan çıkarmam gerektiği için de nisanda geldim ben de...
  • quote:

quote:

quote:

geçen sene aralıkta yapmayı çok istedim ama olmadı, biran önce aradan çıkarmam gerektiği için de nisanda geldim ben de...

bu konuda en şanslılar Ağustos galiba. Nisan'da giden az olduğu için bütün işleri az kişi yapıyor. Aralık'ta ise çok olduğu için uzun dönem muamelesi görüyorsun. Ağustos'ta optimum sayıda asker gittiğinden hem işler yoğun olmuyor hemde kıymetin biliniyor :)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.