Şimdi Ara

343. DÖNEM (ARALIK 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.294
Cevap
13
Favori
557.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sencer barkın

yedek subay olmak isteyenler bu dönemde gitmesinler yoksa şansları çok azalır, bide havalar çok soğuk,asker sayısı çok nöbet kilitleme olanağı çok yani bence vaktiniz varsa nisanda gidin, az sayıda kısa dönem değeriniz daha çok olur, nöbet ihtimalide azalır, memur gibi geçer askerliğiniz, ama şu bi gerçekki sivil hayatta şanslı olanlar askerliğide şanslı geçiyor ben çok bahtsız biri olarak askerliğimi siz düşünün :)

kesinlikle en kalabalık dönemde gidin, biz az dönemde gittik, az asker olduğu için her işi yapıyoruz...
  • sizin mehtap daha başlamadı şafağa hiç başlamayın
  • daha 341'ler yeni gitti size daha çok var geçen sene bu zamanlar bende 12 Aralık'a daha çok var diyodum,bi bakmışım birliğime teslim oluyorum.kalan 3 ayınızı iyi değerlendirin 337 dedenizden size tavsiye
  • quote:

Orijinalden alıntı: senefro

quote:

Orijinalden alıntı: sencer barkın

yedek subay olmak isteyenler bu dönemde gitmesinler yoksa şansları çok azalır, bide havalar çok soğuk,asker sayısı çok nöbet kilitleme olanağı çok yani bence vaktiniz varsa nisanda gidin, az sayıda kısa dönem değeriniz daha çok olur, nöbet ihtimalide azalır, memur gibi geçer askerliğiniz, ama şu bi gerçekki sivil hayatta şanslı olanlar askerliğide şanslı geçiyor ben çok bahtsız biri olarak askerliğimi siz düşünün :)

kesinlikle en kalabalık dönemde gidin, biz az dönemde gittik, az asker olduğu için her işi yapıyoruz...

Aynen ne kadar kalabalık gidersen o kadar iyi diye düşünüyorum, nöbet sırası sana o kadar az gelir , yanlış mıyım? 343. Dönemde bende gidecem kısmetse.

• Bugün gittim Halıcıoğlu askerlik şubesine ve Aralık celbi için kısa dönem askerlik başvurumu yaptım. Bana zarf falan vermediler gerçi, onu daha sonra mı alıcaz arkadaşlar ? Sonunda geldi işte kapıya askerlik, hakkımızda hayırlısı olsun son 3 ay
  • sadece bi kağıt vermişlerdir,Kasım'da başvuru sonucunu öğrenmeye gittiğinde kabul olmuşsa o zaman vericekler zarfı
  • arkadaşlar ben de perşembe halıcıoğluna başvuru için gitmeyi düşünüyorum. 15 aylıkların kalabalığı olur mu acaba bu ay? galiba daha gitmemişler henüz onlarda askere.
  • Selamlar arkadaşlar. Benim de 2012 temmuza kadar tecilim var ancak ben tecilimi bozdurup bu aralıkta gitmek istiyorum.
    Şu an tecilimi bozdursam direkt alırlar mı ? Yoksa mutlaka Aralık döneminde mi gitmiş olacağım ?

Bilgilendirecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emperor1907 -- 17 Ağustos 2011; 12:26:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpinco

sadece bi kağıt vermişlerdir,Kasım'da başvuru sonucunu öğrenmeye gittiğinde kabul olmuşsa o zaman vericekler zarfı

Evet bir kağır verdiler sadece. Kasımın kaçı gibi gitmek gerekir tekrardan ?
  • 1 - 30 Kasım arasında istediğin herhangi bir gün,başında gitmeni tavsiye ederim.zira son zamanlarında şubeler kalabalık olur.
  • Teşekkürler hocam
  • yarın 15 aylıkların zarflarının dağıtımı başlıyomuş. onun kalabalığı benim başvuru sıramı etkiler mi?. bu dönem yogun oluyo mu acaba şubeler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emperor1907

Selamlar arkadaşlar. Benim de 2012 temmuza kadar tecilim var ancak ben tecilimi bozdurup bu aralıkta gitmek istiyorum.
    Şu an tecilimi bozdursam direkt alırlar mı ? Yoksa mutlaka Aralık döneminde mi gitmiş olacağım ?

Bilgilendirecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

erken sevk dilekçesi yazıp vermen gerekir.çok büyük ihtimalle aralıkta asker olursun.ama eylülü bekleme bir an önce git şubeye eğer aralıkta gitmek istiyorsan tabiki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: rubins31

yarın 15 aylıkların zarflarının dağıtımı başlıyomuş. onun kalabalığı benim başvuru sıramı etkiler mi?. bu dönem yogun oluyo mu acaba şubeler?

yoğunluk olmaz diye düşünüyorum.bir an önce git ve yaptır işlemlerini zaman kaybetme..
  • bence de zaman kaybetmeden gidip yaptırın, hem yavaş yavaş kafa olarak da kendinizi hazırlamaya başlarsınız askerliğe.
  • beyler bi sorum var ona göre ben de aralık 2011de gidebilirim
    1-kısa dönem yapmak istiyorum, sınavla kazanılıyor dediler (4 yıllık eğitim fakültesi mezunuyum) bu sınav nasıl bir sınav neyi kazanıyoruz 12 ay paralı olan şekli mi yoksa kısa dönem olan şekil mi kazanılıyor ödül hangisi? sınavı kaybetsem paralı kazanamasam mesela kısa dönem olabilir miyim?
  • sınav işi formalite sadece.ihtiyaca göre sizi alıp almamayı belirliyorlar.tabiki şubede öncelikli olarak hangisini istediğini soruyorlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerbb

sınav işi formalite sadece.ihtiyaca göre sizi alıp almamayı belirliyorlar.tabiki şubede öncelikli olarak hangisini istediğini soruyorlar..

evet hangisini istediğini soruyolar ama senin tercihin ordu için ancak 3. Sırada önemli.
    Diğer arkadaş o sınav kazanmak için girilen bi sınav değil, o sınava girdiğine göre askerlik yapacaksın, askerlik yapacaksan da zaten kaybettin demektir:) yani o sınav sadece statü belirlemek için yapılan bi sınav...
  • Arkadaşlar ben 2009 Eylül'de 2 sene tecil ettirmiştim. (Tecil ederken muayene olmuştum.) Elimdeki kağıtta erteleme bitim tarihi: 7 Temmuz 2011, muhtemel sevk tarihi: 30 Kasım 2011, Celp Dönemi: Aralık 2011 yazıyor.

Bugün askerlik şubesine gittim Aralık için başvuruya. Ama memur kağıda bakıp Kasım ayında gel, şu anda yapacağın birşey yok dedi. Ben de geç olmasın kontenjan dolmasın dedim, yok filan dedi.

Benim kafamda biran önce başvuru yapmak vardı, Kasım çok geç değil mi sizce, terslik çıkar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhn86

Arkadaşlar ben 2009 Eylül'de 2 sene tecil ettirmiştim. (Tecil ederken muayene olmuştum.) Elimdeki kağıtta erteleme bitim tarihi: 7 Temmuz 2011, muhtemel sevk tarihi: 30 Kasım 2011, Celp Dönemi: Aralık 2011 yazıyor.

Bugün askerlik şubesine gittim Aralık için başvuruya. Ama memur kağıda bakıp Kasım ayında gel, şu anda yapacağın birşey yok dedi. Ben de geç olmasın kontenjan dolmasın dedim, yok filan dedi.

Benim kafamda biran önce başvuru yapmak vardı, Kasım çok geç değil mi sizce, terslik çıkar mı?

benim anladığım kadarıyla sen zaten kesin gideceksin aralık ayında, kasımda gelip sarı zarfı al demek istemiş olabilir. Ama sen yine eylül gibi bi daha gidip kesinleştir işini, çünkü kasımda başvuru yapamazsın, ekim sonu başvurular biter

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.