Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (197. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.052
Cevap
10
Favori
604.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hani hiçbişey götürmeyin deniliyordu, standart çamaşır filesi olmazsa bişeymi diyorlar, sonuçta parası olan var olmayan var, yok ayakkabı boyası yok jilet alıcaz, hatta su bile parayla, ne anladım ben bu işten... bedava polislik gibi bişey yapacağız(jandarma mesela) birde cepten mi yiyecez temel ihtiyaçlar için
  • quote:

Orijinalden alıntı: duga999

quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

quote:

Orijinalden alıntı: tytolga

quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

İşte yoktu !!! Yoksa neden almayım yaa :( Allah'ım yaa şimdi çarşıya yeniden mi çıkacağım

ya boşver illa adının kirli-temiz çamaşır torbası olması şartmı 2 tane şu mavi çöp poşetlerini götür birine temizi koy birine kirliyi

Saol dostum. çarşıdayim. çamaşır filesi bulayim bari ;)

Kirli çamaşır torbası, siyah olacak ve üzerinde "Kirli Çamaşır Torbası" yazacak...
    Temiz Çamaşır torbası, beyaz olacak ve üzerinde "Beyaz Çamaşır Torbası" yazacak...

Hatat bizde herkesin 3 tane olması zorunlu ve 3ünü de üst üste koyduğun zaman hem kirliler hem beyazlar aynı yükselikle olması gerekiyordu.

helal olsun valla standartlara bak

• beyler hangi siteden ve hangi numarayla bakıyorduk 10unda acıklanacak olaya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: griffe

quote:

Orijinalden alıntı: MertoPookito

griffe arkadaşım süper anlatmışsın. biz de şimdi aynen o merak ve heyecan içerisindeyiz. paylaştıkların, önerilerin için çok çok teşekkürler.. = )

rica ederim dostum :) şimdiden hayırlı teskereler dilerim...

sana da askerliğinden sonraki hayatında başarılar ve bol şans. Dediğin gibi terhis olduktan sonra asıl askerlik başlıyor. haklısın darısı başımıza.
    tekrar çok sağol griffe kardeş! = )
  • quote:

Orijinalden alıntı: s&y

beyler hangi siteden ve hangi numarayla bakıyorduk 10unda acıklanacak olaya?

aday numaramız veya kimlik numaramızla öğreniyoruz sanırım
    ama sonuçlara şuradan ulaşacağımıza eminim:
    http://pertem.kkk.tsk.tr/sonuc/sonuc.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: s&y

beyler hangi siteden ve hangi numarayla bakıyorduk 10unda acıklanacak olaya?

sınavda verilen tebellüğ belgesinde yazıyor..www.kkk.tsk.tr adresinden bakıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: eriten_er

quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

quote:

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: L.İ.İ.M.R.

quote:

Beyler örgün öğretim işletmeden mezun birine sınavda soruları 50'de 50 bile yapsa yedek subay çıkma ihtimali yok mudur? İstemesem de bir an gaza gelip yedek subay istiyorum demiştim aslında 5 ayda kurtulmak düşüncesindeyim ama bugün sorular çıtır çerez gibi gelince 50'de 47-48 falan yapmışımdır rahatlıkla.

bende gaza geldim hepsini yapim dedim süre yetmedi ama 35 soruda en az 30 netim var, diğerlerinide sallladım. 89luysan bravo iyi bitirmişsin. ben 85liyim. Okulu çift dikiş götürünce böyle oluyo

Hatırlarsın belki yarım saat kaldı demişti, ben de bi umut 5 dk var diyecek heralde demiştim ama yarım saat deyince oha sınav bitti dedim kendimce.

2 tane mantık sorusu hariç hepsini çözdüm, o 2 soruyu da çözerdim ales'in mantık sorularıyla birebirdi çünkü onlar 3 ay önce alese girince sorular çerez gibi geldi. 47-48 garanti çıkar, yedek subay da gaza gelip işaretleyince hazır yaş da genç falan almasınlar bizi.

yaş çok genç beah.. 26 olsaydın tam kıwamında olurdun sen yinede bu msgımı alıntı yapıp cevaplarsan sevinirim merak ettim.. bölüm açıköğretimse zor ama belli olmaz..

Açıköğretim değil işte, örgün öğretimden mezunum.

Yedek subay işaretledim, sınav da 47-48 civarı olur. Yaş da 22 işte 89'luyum. Okul bitti 1 ay önce ve hiç ara vermeden başvurdum.

Anladık tamm 47-48 civarı olur. nedir bu kasıntılık anlamdım ki...

abisi çocuk daha:)) bi kere o sınavı ciddiye alıp kafa yorman ne kadar zeki olduğunu gösteriyr!:)zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: cybernova

hani hiçbişey götürmeyin deniliyordu, standart çamaşır filesi olmazsa bişeymi diyorlar, sonuçta parası olan var olmayan var, yok ayakkabı boyası yok jilet alıcaz, hatta su bile parayla, ne anladım ben bu işten... bedava polislik gibi bişey yapacağız(jandarma mesela) birde cepten mi yiyecez temel ihtiyaçlar için

Malesef öyle bedava polisilik yapacaksınız. Devletin verdikleri sınırlı olacak.
    Bize dağıtılanları kısaca yazayım.
    Büyükçe bir çanta
    eşofman takımı
    spor ayakkabı
    yazlık ve kışlık kamuflaj
    içlik
    fanila (2 adet)
    don (2 adet)
    çorap (2 adet)
    bot
    ayak havlusu
    el havlusu

Evet bunların dışında kalan günlük ihtiyaçlarınızı kantinden temin edeceksiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: griffe

quote:

griffe arkadaşım süper anlatmışsın. biz de şimdi aynen o merak ve heyecan içerisindeyiz. paylaştıkların, önerilerin için çok çok teşekkürler.. = )

rica ederim dostum :) şimdiden hayırlı teskereler dilerim...

sana da askerliğinden sonraki hayatında başarılar ve bol şans. Dediğin gibi terhis olduktan sonra asıl askerlik başlıyor. haklısın darısı başımıza.
    tekrar çok sağol griffe kardeş! = )

ben teşekkür ederim kardeşim.

• Beyler sabah ilginç bir sorunla karşılaştım. Uyandığımda sol kulağım tıkalıydı, bunun sebebi sanırım 2 gün önce denize gittiğimde deniz suyunun kaçması ve dolayısıyla kulağımın tıkanması.

Şuanda sigortam yok. Yarın hastaneye gideceğim ama aklıma takıldı, askeri hastaneye gitsem (Kasımpaşa Deniz Hastanesi) asker olduğumuza göre ücretsiz bakarlar mı? Yoksa parayla dışarıda bir yere mi gideyim?

Mantıken asker olduğumuza göre bakmaları lazım...
  • quote:

Beyler sabah ilginç bir sorunla karşılaştım. Uyandığımda sol kulağım tıkalıydı, bunun sebebi sanırım 2 gün önce denize gittiğimde deniz suyunun kaçması ve dolayısıyla kulağımın tıkanması.

Şuanda sigortam yok. Yarın hastaneye gideceğim ama aklıma takıldı, askeri hastaneye gitsem (Kasımpaşa Deniz Hastanesi) asker olduğumuza göre ücretsiz bakarlar mı? Yoksa parayla dışarıda bir yere mi gideyim?

50 sorudan 47-48 net çıkarıyrsun, bu kadar basit sorudamı takıldın:))))))))))))))))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: talha_27

quote:

Beyler sabah ilginç bir sorunla karşılaştım. Uyandığımda sol kulağım tıkalıydı, bunun sebebi sanırım 2 gün önce denize gittiğimde deniz suyunun kaçması ve dolayısıyla kulağımın tıkanması.

50 sorudan 47-48 net çıkarıyrsun, bu kadar basit sorudamı takıldın:))))))))))))))))))

Evet, problem mi var ya da seni rahatsız eden bir şey?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi van_hoijdonk -- 3 Ağustos 2011; 15:46:41 >

• quote:

quote:

quote:

Evet problem mi var ya da seni rahatsız eden bir şey?

şahsınla ilgili bi problem yok.walla okumuşlar bile senn gibi davranırsa(çocuk gibi) bizim halimiz harap askerde:((

• quote:

quote:

quote:

quote:

şahsınla ilgili bi problem yok.walla okumuşlar bile senn gibi davranırsa(çocuk gibi) bizim halimiz harap askerde:((

Davranışımla ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum, sen düşünüyorsan senin görüşündür.

Ayrıca bana laf ettiğine göre sen sınavdaki üniversite mezunu ama ilkokul terk gibi duranları görmemişsindir demektir. Adam numarasının 20 olduğunu yakasına bakıp göremiyor, ya da 19'dan sonra 20 geldiğini ve yerine geçmesi gerektiğini etraftaki 10 kişiye teyit etmeden sıraya geçemiyor. Böyle adamları görseydin ağlardın heralde.

• 50 sorudan 47 net çıkarmada ne gibi bir çocukluk veyahut sorun var ben anlayamadım şahsen?! Canım sıkıldı bekleye bekleye, ben de tüm soruları noktasına, virgülüne kadar okuyup öyle cevapladım. 50 net bile çıkarabilirim belki, nedir yani bundaki sorun? İlginç geldi bu şekilde bir küçümseme ile yaklaşıp da, inek muamelesinin yapılması.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Davranışımla ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum, sen düşünüyorsan senin görüşündür.

Ayrıca bana laf ettiğine göre sen sınavdaki üniversite mezunu ama ilkokul terk gibi duranları görmemişsindir demektir. Adam numarasının 20 olduğunu yakasına bakıp göremiyor, ya da 19'dan sonra 20 geldiğini ve yerine geçmesi gerektiğini etraftaki 10 kişiye teyit etmeden sıraya geçemiyor. Böyle adamları görseydin ağlardın heralde.

onların çoğu senn gibi örgün işletme mezunu değildir ondan canım kardeşim:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackworms

50 sorudan 47 net çıkarmada ne gibi bir çocukluk veyahut sorun var ben anlayamadım şahsen?! Canım sıkıldı bekleye bekleye, ben de tüm soruları noktasına, virgülüne kadar okuyup öyle cevapladım. 50 net bile çıkarabilirim belki, nedir yani bundaki sorun? İlginç geldi bu şekilde bir küçümseme ile yaklaşıp da, inek muamelesinin yapılması.

Biraz daha çocuk gibi davranalım ve cevap verelim o zaman.

Sınav işe yarasın veya yaramasın istese de 50 soruda 40 yapamayacak birisinin problem yaratması bana göre.

Çıtır çerez gibi sorular, 3 dk'da çıkmaya imkan vermediklerine göre mal mal duvarları seyretmektense 1 saat çözerek zaman geçirmek daha doğru geldi bana...

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackworms

50 sorudan 47 net çıkarmada ne gibi bir çocukluk veyahut sorun var ben anlayamadım şahsen?! Canım sıkıldı bekleye bekleye, ben de tüm soruları noktasına, virgülüne kadar okuyup öyle cevapladım. 50 net bile çıkarabilirim belki, nedir yani bundaki sorun? İlginç geldi bu şekilde bir küçümseme ile yaklaşıp da, inek muamelesinin yapılması.

sana inek muamelesi yapılması sınava girmeden önce birde sınava hazırlanman lazım:) yoksa..hadi canım..o kadardadeğil:)
  • @talha_27
    van_hoijdonk'un örgün okuyup sorularıda cevaplaması senin niye zoruna gidiyor? birileri birşeyler başarıyorsa bununla övünür, hakkıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi az sakallı dede -- 3 Ağustos 2011; 15:58:06 >
  • BİR SORU VE YARDIM
    dedelerim ağabeylerim ve kardeşlerim bu yeni düzenleme ile ilgili sizin görüşlerinizi merak ediyorum
    yeni düzenleme biz 341 lere uğrar mı. Kısalması tabiki hoşumuza gider ama bir de yedek subay olup uzama ihtimali var
    sorularım şunlar cevaplayabilirseniz sevinirim selamlar
    1-yedek subay askerlik süresi 15 aydan 18 aya çıkacak diyorlar . ancak yedek subay askerlik zaten 12 ay bunun mantığını açıklayabilirmisiniz.
    2-yedek subay askerlik 15 ay olursa biz 341 lere de dokunurmu. kısa dönem yapanlar yırtarda uzun dönem yapanlara durun 3 aydaha fazla yapacaksınız diyebilirler mi
    3-biz 341 olarak girdikten sonra 12 ayı haketmiş olmuyormuyuz hukuken kazanılmış hak diye bir şey var. askeriye de bu işlemiyor mu.
    4-askerliğin kısaltılamssı pozitif hukuk gereği bize işletilebilir ama uzaltılması negatif hukuk ve ayrımcılık olmaz mı.

LÜTFEN BU KONULARDA BİLGİ BİRİKİ TECRÜBELERİNİZİ PAYLAŞIRMISINIZ

• 
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.