Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.052
Cevap
10
Favori
604.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hero4262321

quote:

Orijinalden alıntı: duga999

quote:

Orijinalden alıntı: tytolga

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dedelere soru !!!

Çok iyi bir çanta aldım askere gidiyorum diye. Dönüşte kullanırım diyerekten. Bu çantanın da çalınma ihtimali var mı? Yoksa gidip ucuz birşey mi alayım?

Ucuz bir şey al tekerlekli olanlardan. İlk gün çok fazla yere taşımak zorunda kalacaksın elinde o kadar eşyayla. Kesinlikle 1 valizden falza bişey götürmeyin perişan olursunuz ordan oraya.

Valizini Valizhaneye teslim ediyorsun. Yüzlerce askerin valizinin olduğu yere. Kaybolma ihtimalini geçtim, hepsi üst üste mahvoluyor. Kaliteli valizine yazık. Bir de ilk gün askerde size biri büyük, birisi küçük olmak üzere 2 valiz verecekler zaten. Tekerlekli değil omza takılanlardan.

Sırt çantası aldım kardeşim yaa :/ Şimdi onu bırakıp tekerlekli olanı mı alayım evden... Çok birşeyim yok zaten. En fazla yer kaplayan don atlet çorap

Sırt çantasına sığıyorsa daha iyi. Taşıması kolay. Ben sığmaz diye tekerlekli valiz demiştim. İyi etmişsin

50 TL verdim gerçi de, gene de su geçirmez falan, sırtı ortapedik. Laptop taşıma yeri vs var

bişe olmazsa ilerde baya işine yarar işte boşver her tarafına kilit vur adını yaz genede güven olmaz yer değiştirmeler çok oluyomuş

Diş fırçası çalan var arkadaşlar...

Tamam içine gerekiyorsa beyaz iplikle adımı yazarım İçindekilerle beraber çalınma ihtimali nedir ?

çalınacak endişesi sanat eseri yaptıracak sana

• Her iki mesajdan biri çalınacak olduğu için ister istemez paranoya oluyor insan
  • beyler ben ıslak mendili baya abarttım, 10 tane küçük, 1 tanede büyük boy aldım. bim sağolsun baya ucuz zaten kantinde ıslak mendil yokmuş galiba. sıcaklarda çok işe yarayacak diyorlardı. siz de yanınıza alın.
  • Asker malzemesi aldığım yer bana traş fırçası ve kremi önermedi dolayısıyla satmadı. Herkes dedi traş köpüğü falan kullanıyor. İsteyen yok dedi fırça ile kremi ?

Dedelerden son durumu öğrenebilir miyiz? Nedir bunun aslı astarı?

Kantinde köpük satılıyor mu?
  • Derlerki askerde çalınma olmaz sadece yer değiştirir
  • quote:

Orijinalden alıntı: bladeg

ben ayaykkbı boyasnı gereksız buldum ayakkabı 1 ayda boya ıstemez usta bırlıgınde gotursenızde olur daha cok saglıga yonelık seyler goturun derım gunes kıremı vatka pudra krem vs yere zaten orda kantındede satarlar gıbıme gelıor :)

her gün akşam bot boyamak zorunlu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlteriş Kutluk Kağan

Arkadaşlar etimesguta gidip gelen var mi gün içinde, durumlar nasıl, ben birazdan çikacam yola.

Ya bir de şu casio f91w saatini, tandoğan asker çarşısında alişveriş yaparken aliyim dedim,
    5 TL ye sahtesi var, orjinali yoktu ben de almadim, orjinalini nerden bulurum ankarada.

www.hizlial.com
  • quote:

Asker malzemesi aldığım yer bana traş fırçası ve kremi önermedi dolayısıyla satmadı. Herkes dedi traş köpüğü falan kullanıyor. İsteyen yok dedi fırça ile kremi ?

Daha önce de söylemiştim. Kantinde her şey var. Ama alabilirsen :)

Ben Kütahyada Hava Er Eğitim Tugay'ında yaptım acemiliği..

Kantine gitmek bir dert... (Zaman olacak, çavuşların keyfi olacak)
    Sıra beklemek ayrı dert... (Abartmıyorum 1 şişe su için 1.5-2 saat beklersin)
    Ayrıca Kantinci askerin keyfinin de yerinde olup satış yapıyor olması lazım :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bladeg

ben ayaykkbı boyasnı gereksız buldum ayakkabı 1 ayda boya ıstemez usta bırlıgınde gotursenızde olur daha cok saglıga yonelık seyler goturun derım gunes kıremı vatka pudra krem vs yere zaten orda kantındede satarlar gıbıme gelıor :)

her gün akşam bot boyamak zorunlu..

küçükyalıda botlar dikkatimi çekmişti.. gerçekten uzun çorap almak lazım ayrıca yüzbaşısından asteğmenine herkesin botları yeni boyanmıştı.. boyasız bot görmedim.. ayrıca er olarak acemilikte toz toprak içinde geçme ihtimaline karşı boya almanız gerekir.. kantindede satılabilir dediğin gibi.. (eskiden yaklaşık 25-30 yıl önce ayakkabı boyası askeriye tarafından dağıtılırmış. 5kgluk 10 kgluk boya kutuları gelirmiş sıvı boya..

traş sonrası yüz kremide alın muhakkak bide fazla sakalı olmayan arkadaşlar askere gitmeden yüzünüzün bir fotosunu çekin sakallı haldeyken sonra geldiğiniz zamanki haliyle karşılaştırırsınız..

• quote:

quote:

Asker malzemesi aldığım yer bana traş fırçası ve kremi önermedi dolayısıyla satmadı. Herkes dedi traş köpüğü falan kullanıyor. İsteyen yok dedi fırça ile kremi ?

Daha önce de söylemiştim. Kantinde her şey var. Ama alabilirsen :)

Ben Kütahyada Hava Er Eğitim Tugay'ında yaptım acemiliği..

Kantine gitmek bir dert... (Zaman olacak, çavuşların keyfi olacak)
    Sıra beklemek ayrı dert... (Abartmıyorum 1 şişe su için 1.5-2 saat beklersin)
    Ayrıca Kantinci askerin keyfinin de yerinde olup satış yapıyor olması lazım :)

Beni zaten ya kantinci yada yazıcı yapsınlar yaa

• ARKADASLAR BEN DAHA ALIŞVERİŞİMİ YAPMADIM YARIN YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM ALIŞVERİŞİNİ YAPAN TERTİPLERİM NE ALDIKLARINI LİSTE HALİNDE YAZABİLİRMİ HEM KARŞOLASTIRMA İMKANIDA BULURSUNUZ EKSİKLERİNİZİ GİDERİRSİNİZ.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: snn_mlk

ARKADASLAR BEN DAHA ALIŞVERİŞİMİ YAPMADIM YARIN YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM ALIŞVERİŞİNİ YAPAN TERTİPLERİM NE ALDIKLARINI LİSTE HALİNDE YAZABİLİRMİ HEM KARŞOLASTIRMA İMKANIDA BULURSUNUZ EKSİKLERİNİZİ GİDERİRSİNİZ.....

Liste önceki postlarda vardı sanırım..

50 faktör güneş kremini unutmayın :)
  • hangi sayfada oldugunu hatırlıyasanız yazarmısınız.. bayabi sayfa gezdim göremedim:D
  • quote:

quote:

ARKADASLAR BEN DAHA ALIŞVERİŞİMİ YAPMADIM YARIN YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM ALIŞVERİŞİNİ YAPAN TERTİPLERİM NE ALDIKLARINI LİSTE HALİNDE YAZABİLİRMİ HEM KARŞOLASTIRMA İMKANIDA BULURSUNUZ EKSİKLERİNİZİ GİDERİRSİNİZ.....

Liste önceki postlarda vardı sanırım..

50 faktör güneş kremini unutmayın :)

35 faktör aldım yeterli olmaz mı?

Edit : 50 faktörlük çok ucuz. Almak isteyenler kaçırmasın arkadaşlar..
    http://www.akakce.com/gunes-urunu/en-ucuz-garnier-ambre-solaire-uv-sensitive-spf-50+-200-ml-gunes-sutu-fiyati,453909.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hero4262321 -- 3 Ağustos 2011; 14:00:25 >

• Biletler ben 339.kısa dönem olarak askerliğimi bitirmek üzereyim.Siz gelceksiniz ben gitcem yani biletimizsiniz :) Ben havacılar için yazıcam.Havacılar askerliklerine Kütahya 'da acemilik yaparak başlayacaklar.Kütahya acemilik biraz sıkıntıdır ama geçer.Burada çavuşlara komutanım çekeceksiniz.Hatta onbaşılara bile.Heriflerin keyfine göre ihtiyaçlarınızı karşılaya bileceksiniz.Ama dert etmeyin kısa dönemleri öle pek ezemiyolar. Burdan askerliğinize nerde devam edeceğiniz,usta birliğiniz belirlenecek.İzmir Çiğli'ye düşeceklere şimdiden geçmiş olsun diye bilirim.Diğer yerlerde askerliğiniz kolay olur merak etmeyin.Çünkü acemilikteki bütün arkadaşlarla iletişim halindeyiz.Farklı yerlerdeki arkadaşları düzeni ve rahatlıklarını anlatıyolar.

Askere fazla şeyler getirmeyin yanınıza acemilikte size çanta içinde don,fanila çanta içinde bir takım ıvır zıvır vercekler.Bolca çorap,don atlet alın.askeri cüzdan mutlaka alın boynunuzda dursun.Çalınma nın değişik türü olan yer değiştirme var askerlikte.Kısaca hırsızlığın askerdeki ifadesi.bol malzeme hiç bir zaman dolabınızda olmasın.Kilit almayın bi halta yaramaz.Kullandırmazlar.Bu dediklerim askerde kantinde satılıyor.O yüzden yanınıza yük etmesenizde olur

Şimdi'den 341.kısa dönem kardeşlerime hayırlı teskereler dilerim.Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellibes -- 3 Ağustos 2011; 14:01:26 >

• quote:

hangi sayfada oldugunu hatırlıyasanız yazarmısınız.. bayabi sayfa gezdim göremedim:D

arayacağıma yazayım buraya...

*Bol bol atlet, don, çorap
    *Traş bıçağı , köpük
    *Şampuan, Sıvı sabun
    *Vatka
    *Ortopedik tabanlık
    *Pamuk ve Yarabantları
    *Pudra
    *Kolonya
    *1 büyük boy, çok miktarda küçük boy ıslak mendil. (Büyük boy olanı duş yapamadığınız zaman silinmek için kullanabilirsiniz)
    *Boyundan askılı cüzdan
    *Küçük bir not defteri ve kalem
    *Küçük dikiş seti (şapkanıza nefte ve rütbe alırsanız rütbe dikmek için)
    *ayakkabı boyası ve kaliteli bir sünger (Her gün boya yapacağınızdan ayakkabının içinden çıkan sünger birkaç gün sonra mahvoluyor).
    *Bozuk para (Kütahyada kola ve çay makineleri vardı. Bu lüks bir çok yerde yok ama olabilme olasılığına karşı bozuk para bulundurun)
    *Bol bol Türk Telekom telefon kartı.
    *Kitap
    *Kas gevşetici krem ve yanık kremi ( Birliğe teslim olurken topluyorlar. Şansınız varsa bulamazlar çantada :))
    *Çamaşır filesi
    *Askı
    *Kirli ve temiz çamaşır torbaları

aklıma gelenler bunlar

• Alisverise gitcem birazdn fakat yedek subaylik cikarsa aldiklarimiz bosa gitmez degil mi?
  • quote:

quote:

hangi sayfada oldugunu hatırlıyasanız yazarmısınız.. bayabi sayfa gezdim göremedim:D

*Traş bıçağı , köpük
    *Şampuan, Sıvı sabun
    *Vatka
    *Ortopedik tabanlık
    *Pamuk ve Yarabantları
    *Pudra
    *Kolonya
    *1 büyük boy, çok miktarda küçük boy ıslak mendil. (Büyük boy olanı duş yapamadığınız zaman silinmek için kullanabilirsiniz)
    *Boyundan askılı cüzdan
    *ayakkabı boyası ve kaliteli bir sünger (Her gün boya yapacağınızdan ayakkabının içinden çıkan sünger birkaç gün sonra mahvoluyor).
    *Bozuk para (Kütahyada kola ve çay makineleri vardı. Bu lüks bir çok yerde yok ama olabilme olasılığına karşı bozuk para bulundurun)
    *Kitap
    *Kas gevşetici krem ve yanık kremi ( Birliğe teslim olurken topluyorlar. Şansınız varsa bulamazlar çantada :))
    *Çamaşır filesi
    *Askı

aklıma gelenler bunlar

tskler.. eksik gören arkadaslar eklemeleri yaparlarsa sevinirim eksiksiz gidelim:))

• quote:

quote:

*Traş bıçağı , köpük
    *Şampuan, Sıvı sabun
    *Vatka
    *Ortopedik tabanlık
    *Pamuk ve Yarabantları
    *Pudra
    *Kolonya
    *Boyundan askılı cüzdan
    *Kitap
    *Çamaşır filesi
    *Askı

aklıma gelenler bunlar

Çamaşır filesi ve kirli temiz çamaşır torbasını nereden temin edebiliriz ?

Ayrıca askı almazsak ne olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: alitopcu86

2.gün öğlen ankara polatlı da sıra numaram 1354 idi

3. gün gitmemin avantajını yaşadım bugün çorluda.saat 10:30 da nizamiyeden girdim.12:10 da çıktım.beklicez bakalım nereye düşcez.herkese hayırlı teskereler...
  • 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.