Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (199. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.053
Cevap
10
Favori
604.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • atarsa 44 beyler..gelin bıktık artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melihhh86

atarsa 44 beyler..gelin bıktık artık...

bıktık dedin ya herkesin içine ayrı bi endişe düşecek şimdi
  • 9 agutos gecesi mi acıklanacak , 10 agustos gecesimi acıklanacak sınav ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: By Fox

9 agutos gecesi mi acıklanacak , 10 agustos gecesimi acıklanacak sınav ??

9 unu 10 a bağlayan gece :)açıklanmaya başlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melihhh86

atarsa 44 beyler..gelin bıktık artık...

bıktık deyip işin içinden sıyrılamazsın! yaşadıklarını anlat..
  • götürüleceklerin hepsi yazılmış da , başka bir mesajda yüz havlusuve ayak havlusu veriyolar denilmiş, gideceğimiz yerde banyo yapacağımızı varsayarak soruyorum banyo havlusu götürmemiz gerekmi o da veriliyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: talha_27

quote:

Orijinalden alıntı: By Fox

9 agutos gecesi mi acıklanacak , 10 agustos gecesimi acıklanacak sınav ??

9 unu 10 a bağlayan gece :)açıklanmaya başlar..

saol dostum
  • arkadaşlar önceki postlarda bir arkadaşımız yazmış başka da görmedim.. sınav sonucu ve yerlerimiz belli olunca burdan paylaşalım, zira benim abim iki sene önce agustos ayında gitmişti de giderken burdan 2 tertibi olmuştu :)
    belli mi olur belki bize de denk gelir =)
  • ben bugun 9a doğru çorludaydım. kapıda sıralanmış 7.gruba hemen daldım ve sıra numaramı aldım. 9 gibi telefonları teslim ederek içeri gectik. çeşitli kayıt işlermlerinin ardından otobuse binerek sınavın yapılacagı yere gittik ve 11.45te işimiz bitmiş bi şekilde geriye döndük. biraz hızlı ilerledi sanırım, 3. gün gitmemin faydasını gördüm yani.

ayrıca var olan askerlik sürelerinde herhangi bir uzama olmayacagını ifade ettiler zaten daha önceden. olursa kısalma olacaktır, bahsedilen 6 aylıkların 4 aya, 12 aylıkların 9 aya, 15 aylıkların 12 aya düşecegi. tek tip diye bir sey söz konusu degildir, zaten iki sene evvel reddedilmişti bu sistem bizzat başbakan tarafından.(universite okuyanla okumayanı bir tutamayız demişti kendisi hatırlarsanız). bize yetişir mi bilemem ama yetişirse de daha kısa bi askerlik bizi bekliyor olucak. umarım herkes rahatca bitirir askerliğini.
  • arkadaslar askere sivilce kremi . ya da hap goturubeliyormuyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alekto4

götürüleceklerin hepsi yazılmış da , başka bir mesajda yüz havlusuve ayak havlusu veriyolar denilmiş, gideceğimiz yerde banyo yapacağımızı varsayarak soruyorum banyo havlusu götürmemiz gerekmi o da veriliyormu?

Banyo havlusunu eklemeyi unutmuşum. evet banyo havlusuda veriliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

arkadaslar askere sivilce kremi . ya da hap goturubeliyormuyuz?

? bi cevap verebilecelk var mi yasak mi
  • Bu fanila renginde son durum nedir ? sarı mı yeşil mi ? . Hazır askeri malzeme paketi satan bir satıcı şöyle yazmış ;

"NOT: TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN KULLANMIŞ OLDUĞU YENİ KAMUFLAJA UYGUN SARI RENK ATLET VE DON GÖNDERİLECEKTİR"
  • quote:

bütün ilaçlar ve merhemler girişte toplanıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: duga999

quote:

Bildiğim kadarıyla götürüyosun ama teslim ediyosun hapı.Sonra ilacı alacağın saatte revirden kullanılması gereken miktar kadar sana veriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bubua

quote:

Orijinalden alıntı: duga999

quote:

Bildiğim kadarıyla götürüyosun ama teslim ediyosun hapı.Sonra ilacı alacağın saatte revirden kullanılması gereken miktar kadar sana veriyorlar.

evet aynen öyle. ama ilaçların bölüğe gelmesi birkaç gün sürüyor. Bilginiz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: sercan1907

Bu fanila renginde son durum nedir ? sarı mı yeşil mi ? . Hazır askeri malzeme paketi satan bir satıcı şöyle yazmış ;

"NOT: TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN KULLANMIŞ OLDUĞU YENİ KAMUFLAJA UYGUN SARI RENK ATLET VE DON GÖNDERİLECEKTİR"

Bu fanila rengi ile ilgili bilginiz var mı ?
  • Peki girişte güneş kremini de almasınlar?
  • Bugün Ankara mamak mebs de sınava girdim..bizim şanssızlığımız 30 öğretmen 50 ye tamamlanmadığı için onlarla beraber 20 lisans mezununu aldılar..bu da bize extra öğretmenler için yapılan mulakatlar için bekleme zorunluluğu getirdi..saat 10 da girdik 2.30 çıkdık..sınava gelince sınav kolaydı ama kd istediğim için tedirgin yaklaştım..soruları okuyor doğru cevabı buluyor ama yanlış şıkkı işaretlediğimin sayısı az değil..ortalama cıvarı bişey çıksın dı amacım..Ne olur ne olmaz uzun dönem çıkma riskini almak istemedim..Allah hepimize hayırlı yer nasip etsin..
  • Biz de hallettik sınav işini geldik :)

İlk 2 gün kalabalıktan edilen şikayeti biz azlıktan çektik bugün. 9'da Tuzladaydım. 10:15'e kadar 100 kişinin tamamlanmasını bekledik. 5 dk önce gitseymişim önceki postayla gidermişim gerçi. Şanssızlık..

Kalabalık olmasa da çabuk çıkamadım malesef. 14:15 gibi çıktık. Aralarda birsürü gereksiz beklemeler falan var. Allahtan hava kapalıydı bugün. Sınava gelince, beklemekten ambale olmuş beyinle bazı soruları anlamakta güçlük çektim doğrusu. 5-6 tanesine zaman kalmadı. Ama işaretlediklerim içinde yanlış çıkacağını sanmıyorum. Bu arada Tuzlada girişten çıkışa kadar bir uzman çavuş ilgilendi bizle, soyadı Bilen. Belki burdan da denk gelenler vardır. Acayip kafa adamdı ya. İnek Şaban tarzında konuşmasıyla milleti kopardı Uzman çavuşları öcü gibi anlatırlar ya genelde. O adamın elinde 12 ay askerlik yapılır yani. Adam ciddi bişeyler söyleyince bile millet kıkırdadı hep. İnşallah askerde de böyle eğlenceli çavuşlar denk gelir bize :)

Bu arada en son haliyle verilen sarı zarfı acemiliğe giderken götürecez heralde dimi.. edit: evet öyleymiş tabi ki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordinarious -- 3 Ağustos 2011; 18:16:44 >

• 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.