Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.052
Cevap
10
Favori
604.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: .:Malibu:.

quote:

Orijinalden alıntı: .:Malibu:.

arkadaslar merhaba. deneyimli arkadaslara bir sorum olacak sinavla ilgili. benim sinav yerim tuzlada. saat kac gibi tuzlada olmak gerekiyor?(son gun gidecegim 3 agustos)

İstedigin saatte gidebiliyormuşsun gereklilik yok yani ben 3. gün gidicem saat 13-14 gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astralll -- 1 Ağustos 2011; 19:46:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: astralll

quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Yarın 12-1 arası tuzlaya gidicem. Öğlen gidenlerin işinin 2-3 saat sürdüğünü düşünürsek 4-5 gibi çıkarım eve gelmem 8'i bulur. Daha geç gidersem iftar trafiği falan 9-10 olur heralde eve gelmem.

500T ile gidince nerede iniyoruz ve nasıl gidiyoruz ya da 130 ile gelsek Kadıköy'den nerede iniyoruz?

130 a binersen tuzla tren istasyonunun ilersindeki askeri lojmanlarda in... Hemen yukarısında da piyade okulu var çok yakın yani...

http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hid=hat&hatcode=130%3AKADIK%D6Y-TUZLA&BtnDetay2.x=22&BtnDetay2.y=15

Sanırım şuradaki 50. durak lojmanlar değil mi?

• Narlıdere'de sınava giren arkadaşlar durum nasıldı ne oldu ne bitti ?

Akşamdan isim yazdırmaya gerek varmı ? 3 Ağustos gecesi narlıderede olup isim yazdırabilecek arkadaş varmı ??

Ayrıca öğleden sonra gidenler sizler için durum nasıldı sıcak vs zorlanma oldumu malum izmir havası ?
  • 1. gün girdim asrin hatasiymis ac susuz sicakta geberdik polatlida sabah 8 de numara aldim 695 inci sira denk geldi ögleden önceden gidenler aç kaldi 1 gibi kumanya geldi fasulye ve et yemegi iki konserve meyva suyu kek geldi yedik saat 3 gibi aldilar 1 saat evrak dolduruyoruz 1 saat sinav 5 gibi ciktim nihayetinde ögretmen adaylari ve avukat hukukçulara geçmiş olsun simdiden onlar extradan mülakata giriyor en geç çıkan onlar
  • telefon kesinlikle goturun sıkıntıdan patlarsiniz yoksa akşama kadar merak ederler herkez tel kullandi biz mal gibi goturmedik
  • 335 ksd. olarak geçen seneyi hatırladım.Hatırlamaz olaydım.

Hatay-Serinyola düşen yanar.Size dede tavsiyesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3lano -- 1 Ağustos 2011; 20:10:19 >
  • Bende asker alışverişini tamamladım yahu Yarın da Emre'yle beraber gidiyoruz bakalım öğleden sonra

Dedelere birşey sormak istiyorum. Ben askere cep telefonumu götürmek istiyorum. Girişte arama yapılıyormuş yaa; bu aramada cep telefonunu aldığım fanilaların arasına falan saklasam olmaz mı

Ayrıca çantam yok diye gittim gerçekten sağlam bir sırt çantası aldım 50 TL'ye... Çantanında çalınma ihtimali var mı ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: astralll

quote:

Yarın 12-1 arası tuzlaya gidicem. Öğlen gidenlerin işinin 2-3 saat sürdüğünü düşünürsek 4-5 gibi çıkarım eve gelmem 8'i bulur. Daha geç gidersem iftar trafiği falan 9-10 olur heralde eve gelmem.

500T ile gidince nerede iniyoruz ve nasıl gidiyoruz ya da 130 ile gelsek Kadıköy'den nerede iniyoruz?

130 a binersen tuzla tren istasyonunun ilersindeki askeri lojmanlarda in... Hemen yukarısında da piyade okulu var çok yakın yani...

http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hid=hat&hatcode=130%3AKADIK%D6Y-TUZLA&BtnDetay2.x=22&BtnDetay2.y=15

Sanırım şuradaki 50. durak lojmanlar değil mi?

Evet, sen indiktikten sonra otobüs aşşagı dogru saga dönüp sahile dogru gidecek.. İndigin yerde sor ben ordaki lojmanlardaki askere sormuştum, ordan 100 metre yürür yürümezsin piyade okuluna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astralll -- 1 Ağustos 2011; 20:20:28 >

• Saat 13:30 gibi Tuzla'daydım. 13 gruptaydım yani 1200. kişilerde sonra 100 kişi öğretmen aldılar 14. grup oldum. İşim 20'de bitti ama çok oyalandık çok oturduk bekledik. Muhabbet ederek geçti zaman bütün rütbeliler geldi muhabbet ettik. İlk toplama alanında 100 lük grup yapıyorlar, sonra kayıt işlemi, sonra mülakat sonra sınav. Sınav belgelerini kontrol edip gönderiyorlar sizi. Otopark sıkıntısı yok, telefon götürebilirsiniz millet kurcalıyordu. Ben arabada bıraktım milletle muhabbet ettim daha yararıma oldu. sabah erkenden gitmenin bir mantığı yok çunu benim grubumda gece 3:30 dan beri bekleyen bir çocuk vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KovenanT

Etimesgutta sınava girenler, telefonla girilebiliyor mu? Ya da emanete verebiliyor muyuz?

Güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: byfm

Anakaradaydım ben böyle rezillik görmedim.

al benden de o kadar. mamaktaydım acayip bir keşmekeşlik mevcut. organizasyon var ama inanınki zoraki ilerliyor kimse seri davranmıyor.. 6 ya 10 kala sıramı aldım (543) 7 ye doğruda bininci kişinin sıra numarasını gördüm ama içerdeki yavaşlıktan dolayı adamla aynı anda işlerimiz bitti . sıra numarası almanın bir mantığı kalmadı yani.. 50şerli gruplar halinde içeri alındık otobusle götürüldüğmüz yerde sarı zarfları açtırdılar kimliklerimiz pc ye işlendi evraklar kontrol edildi ama ağırdan alınarak işler yürüdü, sınav 14de oldu 15 de bitti yine 25 -30 dk bekleme. (sorular acayip bir mantık istiyor çözülemiyecek gibi değil, bildiğiniz zeka soruları yani..) çıkış işlemleri içinde rahat 1 saat daha bekledik, 17 gibi nizamiyeden çıktık.. eve kendimi zor attım :)

askerliğimizin ilk gününü sağsalim atlattık beyler, şafak saymaya başladım artık :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

Bende asker alışverişini tamamladım yahu Yarın da Emre'yle beraber gidiyoruz bakalım öğleden sonra

Dedelere birşey sormak istiyorum. Ben askere cep telefonumu götürmek istiyorum. Girişte arama yapılıyormuş yaa; bu aramada cep telefonunu aldığım fanilaların arasına falan saklasam olmaz mı

Ayrıca çantam yok diye gittim gerçekten sağlam bir sırt çantası aldım 50 TL'ye... Çantanında çalınma ihtimali var mı ?

Benim başka dedelerden duyduğum kadarıyla acemilikte çok sakat iş telefon olayı. Yakalanınca ciddi cezaları var. Ama ustalıkta rütbelilerden 3-5 kişiyi kafaya alınca çaktırmadan sokmana müsade ederlermiş. Özellikle doğuda biraz daha tolerans gösteriyorlarmış. Genelde telefonu değil sim kartı götürüyormuş millet. İlla ki risk alıp telefon getiren olurmuş. Ona 3-5 dal sigara verip kullanıyorlarmış diğer askerler. Yakalanınca da benim değil komutanım, yırttın

• tuzlaya 15:45 gibi gittim.son gruptum,100e tamamlanmayınca 37kişide kestiler.20:10 gibi nizamiyeden cıktım.4bucuk saat yani.geceden gitmeye hic luzum yok 14gibi orada olun 100kişiye tamamlamak icin seni bekliyo oluyolar zaten!
  • quote:

Bende asker alışverişini tamamladım yahu Yarın da Emre'yle beraber gidiyoruz bakalım öğleden sonra

Hadi hayırlısı olsun bakalım çaldırmazsın inşallah çantanı.Acemilige ben dandik bir telefon götürüp girişte bırakmayı düşünüyorum nasıl olur acaba?

• Kaçta gidersen git (genel olarak) en az 4 - 5 saat içerisinde anca hallediyorsun.En güzeli sabahtan gidip erken işi halletmek.Foruma bakıp karar verenler çoğu öğleden sonra giderse yine bu kez öğleden sonraya bir yığılma da olma ihtimali var .Bir bakarsınız öğleden sonra gittiğinize pişman olursunuz. Allah herkese sabır ve güç versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper3452

çorluda giren arkadaşlar bilgi verirseniz çok seviniriz

en önemli bilgi; sınavın 5. kolordu komutanlığında değil 105. topçu alayında yapılıyor olması. saç sakal muhabbeti hiç ama hiç yapmıyorlar. içerde görevli arkadaşların ve üstlerinin hepsi güler yüzlü ve yardımsever. hatta baya bi geyik döndü askerlerle, sağolsunlar zaman geçti gitti. e bu saatten sonrada ben mi gireyim sınava? ben mi bekleyeyim sırada?
    bu arada içerde yemek dağıtıyorlar. ama kantinde de herşey inanamayacağınız kadar ucuz. bazıları 2. kez soruyo ihtimal vermedikleri için. sıra beklerken sol tarafta bi çadır var. orası işte kantin ama içerde daha çok şey bulabileceğiniz bi tane daha var. kumanya zaten verecekler.
    ayrıca kalem malem almayın ihtiyacınız yok. orda bi çakal millete kalem silgi satıyo almayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tufan341 -- 1 Ağustos 2011; 20:36:32 >

• Telefon işi sakat acemilikte.Giderken götürmeyin yemin töreninde aileleriniz gelirken getirtirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecorduk

quote:

Hadi hayırlısı olsun bakalım çaldırmazsın inşallah çantanı.Acemilige ben dandik bir telefon götürüp girişte bırakmayı düşünüyorum nasıl olur acaba?

Arkadaşlar bende burada daha önce okuduğum mesajları düşünerek böyle birşey yapmaya giriştim.

Nizamiyeden girerken çantanı arıyorlarmış da bu ne kadar kapsamlı olabilir ki? Diyelim ki ben bunu içeri soktum. Her Allah'ın günü çıkarıp kullanmayacağım. Ancak ortamı değerlendirdikten sonra kullanacağım. En kötü ihtimal hafta sonu kullanırım.

Emre'nin dediği gibi girişte bırakabiliyorsak o da olur ama, yemin törenine kadar oradan alamayız bir daha. Onun yerine evde bırakırım ailem yemin törenine gelirken getirir daha iyi.

Dedeler bizi aydınlatırsa süper olur.

• Sim kartı götürebilirmiyiz? Bir sorun olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: buki19

quote:

Orijinalden alıntı: mknsm

quote:

Orijinalden alıntı: buki19

arkadaşlar sınava yarın girecek olmama rağmen az önce gidip bir baktım ortama, aşırı bir kalabalık olmadığını söyleyebilirim, sabah 8.30da içeri giren grup 12.30 gibi çıkıyordu.

sınav yeri neresi acaba onuda yazsaydın

pardon beyler sınav yerini yazmayı atlamışım. Sınav yeri çorlu ;)

o grup geceyarısı gidip sıra alanlardan oluşuyor. 8.30'da içeri girebilmek için gece yarısı sıra aldılar. ben 10'da gittim 4.30'da çıkabildim

• 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.