Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (177. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.053
Cevap
10
Favori
604.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

arkadaşlar ben mamak'ta sınava girdim bugün, makine mühedisiyim, öğretmenler haricinde kimseyi mülakata almadılar bu bizim sınav yerine özel mi yoksa diğer illerde giren arkadaşlara da mı böyle oldu, yedek subay çıkmasını istiyordum yok eğer bize ve ilk güne özelse(aşırı izdiham dolayısıyla) yedek.subay olmam zor gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caka84 -- 1 Ağustos 2011; 21:43:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

quote:

beyler şu meşhur casio'nun asker saatinden almamız şart mı, askerde başka saatler sorun mu oluyor. mesela şöyle bir saat götürsek ne olur?

beyler şu saat soruma bir cevap lütfen. farklı saat takmanın dezavantajı nedir? illa ki casio mu?

yok öyle bi zorunluluk...

• Bugün Tuzlaya giden arkadaslar oradaki ortamı anlatabilir mı ben gece gitmeyi düşüyoruz iyi akşamlar
  • Selam Arkadaşlar.
    Küçükyalı'ya gece 1'de gittik araçla.İsimlerimizi yazdırdık.75. sıradaydım;fakat sabahleyin ismini geceden yazdıranların bir kısmının erken gelmemesinden dolayı 20 sıra öne düştüm,55. numarayı aldım.Nizamiyenin girişinde telefonlarımızı teslim edip araçlarla yaklaşık 1 km yol gittikten sonra mülakat merkezine geldik.20'li gruplar halinde içeriye alıp işlemlerimizi yaptılar.Sınava alınmadan önce bir binbaşı bazı meslek gruplarını saydıktan sonra bu meslek gruplarına ait asker adaylarının isimlerini aldı.(Hakim,savcı,veteriner,meb'de kadrolu öğretmen olanlar,kardeşi doğuda asker olanlar vs)Yarım saat bekletildikten sonra sınav yerlerinde aday numaramıza göre belirlenmiş sıralara oturduk.Sınavını erken bitirenlerin 15.dakikadan önce çıkamayacaklarını söylediler.Kalem eksiği olanlara kalemler verildi.(Bu arada sınavda ve işlemler sırasında tükenmez kaleme ihtiyaç olmuyor,almanıza gerek yok yani.)Sınavlarımızı bitirdikten sonra tekrar askeri minibüslerle nizamiye önüne kadar getirildik.Öğleye doğru işlemlerde fazla bir yoğunluk kalmamıştı sabahkine nazaran.Yorucu bir gün olduğunu belirtmeliyim ama...
    Sınav, genel kültür ve genel yetenek kısmından oluşmakta.Ben girmedim ama Ales'e girenler soruların formatının Ales'le benzeştiğini söylediler.Mülakat merkezinde bir binbaşı tercihlerinizde belirttiğiniz şekilde askerlik yapmak istiyorsanız sorulara mümkün olduğunca doğru cevap verin diye de ayrıca belirtti.Yani kısa dönem tercih edip de doğru sayınız fazla olursa kısa dönem,uzun dönem tercih edip de doğru sayınız fazla olursa uzun dönem çıkma ihtimalinin olduğunu söyledi.Ayrıca 4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğünü de belirtti.
    Girecek tüm arkadaşlara başarılar diler,tercihleri doğrultusunda bir askerlik yapmalarını temenni ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: KovenanT

quote:

Orijinalden alıntı: KovenanT

Etimesgutta sınava girenler, telefonla girilebiliyor mu? Ya da emanete verebiliyor muyuz?

Güncel

Emanete veriyorsunuz , ben mp3 playerı bile bırakmak zorunda kaldım.
  • önemli !!!

arkadaşlar ben mamak'ta sınava girdim bugün, makine mühedisiyim, öğretmenler haricinde kimseyi mülakata almadılar bu bizim sınav yerine özel mi yoksa diğer illerde giren arkadaşlara da mı böyle oldu, yedek subay çıkmasını istiyordum yok eğer bize ve ilk güne özelse(aşırı izdiham dolayısıyla) yedek.subay olmam zor gibi.
  • mamakta sınava giren arkadaşlar sadece sarı zarf götürmek yetiyormu . yoksa diploma aslı felan istiyolarmı...kayseride ikamet ediyorum elimde fazla bişey götürmek istemiyorum.
  • arkadaşlar şu konuya birisi açıklık getirebilir mi ;

ben diyelim ki 3. gün öğlen gittim ve kimsecikler yok. 50 veya 100 kişiye tamamlanmasını mı bekleyeceğim yoksa direkt sınav olabilir miyim. yani 5-6 kişi de olsak sınava alırlar mı yoksa 50- 100 kişilik grupların dolmasını mı bekleyeceğiz.
  • İzmir Gaziemirde sabah 7 de kışlaya girişimizi yaptık akşam saat 17 de çıkışımız oldu ..:@
    Türkçe öğretmeniyim ewet sadece ögretmenlere mülakat yapıldı dolayısıyla 3 saat daha geç çıktık. sabah 7 de gıtmıs olmama ragmen sıram 597idi aslında çokda normal denebilir 6 da gelenler 100-200 arası girmişler.. Fkat geregınden fazla bekledık sıcakda cabası olmuş oldu.. Günün sonunda kazasız belasız memlekete dönüşümü yapıyorum..
    Şimdiden Tüm 341 dönemine hayırlı tezkereler diliyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dra_07

İzmir Gaziemirde sabah 7 de kışlaya girişimizi yaptık akşam saat 17 de çıkışımız oldu ..:@
    Türkçe öğretmeniyim ewet sadece ögretmenlere mülakat yapıldı dolayısıyla 3 saat daha geç çıktık. sabah 7 de gıtmıs olmama ragmen sıram 597idi aslında çokda normal denebilir 6 da gelenler 100-200 arası girmişler.. Fkat geregınden fazla bekledık sıcakda cabası olmuş oldu.. Günün sonunda kazasız belasız memlekete dönüşümü yapıyorum..
    Şimdiden Tüm 341 dönemine hayırlı tezkereler diliyorum..

önceki senelerde herkese mülakat yapılıyordu galiba bu sene neden değişti acaba ?
  • Bugun gün sonunda 3-5 kişi geldi bekletmeden aldılar içerideki 50 kişilik gruba dahil ettiler ...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

arkadaslar bu ayakkabi icin vatka nasi bisey ayagi saran birsey.mi ilk defa burda duydum .

ayrica 12 sinde saat 17 00 da teslim mi olacaz yol izni 1 gun yaziyorda.?

?

vatka, bazı kıyafetlerde omza koyuluyor. terzilerde falan rahat bulursun sanırım. bu vatkayı çorabın içine koyup botu öyle giyeceğiz. botun vuran yerlerine yani. böylelikle botun ayaklara verdiği hasarı azaltmış oluyoruz. ayakkabı için vatka yok yani (galiba)

Arkadaşlar Bugün yeni bir pazar oluşturdunuz tebrik ediyorum

• quote:

quote:

beyler şu meşhur casio'nun asker saatinden almamız şart mı, askerde başka saatler sorun mu oluyor. mesela şöyle bir saat götürsek ne olur?

beyler şu saat soruma bir cevap lütfen. farklı saat takmanın dezavantajı nedir? illa ki casio mu?

istersen rolex tak git, saate karışmıyolar. herkesin casio almasının sebebi 15 TL lik bi saat olmasından.

• quote:

arkadaşlar şu konuya birisi açıklık getirebilir mi ;

ben diyelim ki 3. gün öğlen gittim ve kimsecikler yok. 50 veya 100 kişiye tamamlanmasını mı bekleyeceğim yoksa direkt sınav olabilir miyim. yani 5-6 kişi de olsak sınava alırlar mı yoksa 50- 100 kişilik grupların dolmasını mı bekleyeceğiz.

öyle bir durum olmaz ama eğer olursa bekletmezler 50 kişilik grubun amacı otobüsün alacağı insan sayısı ile doğru orantılı yoksa 100 kişide alabilirler, zaten gruplar arası kaydırma yapılabiliyor.
  • Öyle takılacak sorular sorulacak konular değil arkadaşlar bunlar müsterih olun.Ben sabah 7 de ordaydım 12.30 gibi bütün işlemlerim bitti diyorum.Öğleden sonra gidenlerde daha rahat 2 saatte bitirmiş.Artık başka şeylerden bahsedelim 9 ağustos gecesinde sınavlar açıklanıyor galiba düştüğümüz yerde belli olacak...

Edit:Birde sınav esnasında bazı kd ler nadirde olsa acayip sorular sordu görevli personele.Artık acayip sorular sorma yerine düzgün mantıklı yani üni bitirmiş biri gibi sorular sormamız gerekmezmi?Yani devlet bize lisans mezunu olduk kafamız basıyo diye bir ayrıcalık veriyor bakın 15 ay yapmıyoruz 5ay5 gün veya 5ay9gün yapıyoruz.Lütfen Verilen bu ayrıcalığın hakkını verelim.. Bütün Forumdaşlara saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinyap -- 1 Ağustos 2011; 22:17:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinyap

Arkadaşlar Bugün yeni bir pazar oluşturdunuz tebrik ediyorum

Yahu doğrusu nedir o halde? Birisi söylesin de ona göre gidip alalım, salak yerine düşmeyelim sonra teslim olduğumuzda.
  • ARKADAŞLAR YARIN TUZLADA SINAVA GİDECEĞİM. SIRT ÇANTASI SORUN OLUR MU? ÇANTAYLA ALIYORLAR MI? LÜTFEN YARDIMCI OLUN ACİLLLL!!!
  • evet arkadaşlar lütfen cevaplar mısınız sırt çantasıyla tuzlaya gideceğim sorun olur mu? çantayla alıyorlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brown_85

evet arkadaşlar lütfen cevaplar mısınız sırt çantasıyla tuzlaya gideceğim sorun olur mu? çantayla alıyorlar mı?

Olmaz kardeşim olmaz.Orda En fazla girişte arama yaparlar içine bakarlar ceptel elektronik eşya alırlar o eşyaların fişini verirler çıkışta tekrar alırsın.
  • Arkadaşlar ben bugün polatlı'da girdim sınava sabah 7 gibi orda oldum öğlen 3 gibi çıktım çok kalabalıktı ben aslında 2.gün gitmeyi düşünüyordum ama sarı zarfa 1.gün gideceksin diye yazılınca askerlik şubesinden o yüzden bugün gitmiştim polatlı'da girecek arkadaşların soruları varsa yardımcı oluyum bugün galiba 850 kişi felan girdi sınava polatlı'da burda kimse yok gibiydi polatlı'da girecek ama meğerse orası doluymuş ben sabah 7'de gittiğimde 560'lı numaralardaydım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluespark -- 1 Ağustos 2011; 22:29:05 >
  • 
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.