Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (176. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.053
Cevap
10
Favori
604.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nizamiyeden sonra bir daha aranıyorsun.Yani bana öyle olmuştu.

Valizde ne var ne yok tek tek çıkarıyorlar.Traş kutusunun içinden, don-atlet olan poşete kadar.

Size dede tavsiyesi yemin törenine gelirken getirtirin ailelerinize.
  • arkadaslar bu ayakkabi icin vatka nasi bisey ayagi saran birsey.mi ilk defa burda duydum .

ayrica 12 sinde saat 17 00 da teslim mi olacaz yol izni 1 gun yaziyorda.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kordem

quote:

Orijinalden alıntı: byfm

Anakaradaydım ben böyle rezillik görmedim.

al benden de o kadar. mamaktaydım acayip bir keşmekeşlik mevcut. organizasyon var ama inanınki zoraki ilerliyor kimse seri davranmıyor.. 6 ya 10 kala sıramı aldım (543) 7 ye doğruda bininci kişinin sıra numarasını gördüm ama içerdeki yavaşlıktan dolayı adamla aynı anda işlerimiz bitti . sıra numarası almanın bir mantığı kalmadı yani.. 50şerli gruplar halinde içeri alındık otobusle götürüldüğmüz yerde sarı zarfları açtırdılar kimliklerimiz pc ye işlendi evraklar kontrol edildi ama ağırdan alınarak işler yürüdü, sınav 14de oldu 15 de bitti yine 25 -30 dk bekleme. (sorular acayip bir mantık istiyor çözülemiyecek gibi değil, bildiğiniz zeka soruları yani..) çıkış işlemleri içinde rahat 1 saat daha bekledik, 17 gibi nizamiyeden çıktık.. eve kendimi zor attım :)

askerliğimizin ilk gününü sağsalim atlattık beyler, şafak saymaya başladım artık :)

8 de sıra aldım 1051. sıradaydım saat 14 de gelen adamla aramda 150 kişi vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ordinarious

quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

Bende asker alışverişini tamamladım yahu Yarın da Emre'yle beraber gidiyoruz bakalım öğleden sonra

Dedelere birşey sormak istiyorum. Ben askere cep telefonumu götürmek istiyorum. Girişte arama yapılıyormuş yaa; bu aramada cep telefonunu aldığım fanilaların arasına falan saklasam olmaz mı

Ayrıca çantam yok diye gittim gerçekten sağlam bir sırt çantası aldım 50 TL'ye... Çantanında çalınma ihtimali var mı ?

Benim başka dedelerden duyduğum kadarıyla acemilikte çok sakat iş telefon olayı. Yakalanınca ciddi cezaları var. Ama ustalıkta rütbelilerden 3-5 kişiyi kafaya alınca çaktırmadan sokmana müsade ederlermiş. Özellikle doğuda biraz daha tolerans gösteriyorlarmış. Genelde telefonu değil sim kartı götürüyormuş millet. İlla ki risk alıp telefon getiren olurmuş. Ona 3-5 dal sigara verip kullanıyorlarmış diğer askerler. Yakalanınca da benim değil komutanım, yırttın

Aslında tam tersi durum söz konusu. Yani acemilikte telefonu yakalatırsan başına bişey geleceğini sanmıyorum. Hatay Serinyol'da acemiliğini yapmış biri olarak telefon yakalatan çok kişi oldu. Herhangi bir ceza almadılar. Sadecee telfonlarına el konuldu. Acemilikleri bittiğinde usta birliğinie gitmeden önce telefonları verildi. Usta birliğinde ise telefon kullanmak cesret isteyen bişeydi. Çünkü acemlikte tanınan tolerans burada yoktu. Telefon yüzünden hem dayak yiyen hemde diskoya gönderilen çok kişi oldu.

Ayrıca içeri telefon sokmak kolay iş. Zaten teslim olduğunuz gün kalabalık olacağından sizleri doğru dürüst arayamayacaklardır.
    Benim sana tavsiyem şu olabilir ne acemilikte nede usta birliğinde telefon görütmemen yararına olacaktır. Buralarada ortama ve komutanlara göre telefon bulman kolay olur.
  • kene55 usta birliğini nerde yaptın?Serinyol kaçıncı bölükteydin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

arkadaslar bu ayakkabi icin vatka nasi bisey ayagi saran birsey.mi ilk defa burda duydum .

?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimbey

quote:

Orijinalden alıntı: HTB

Bitti ve evimdeyim.Saat 05:15 te 3 arkadaş çorluya vardık 220. numarayıda aldık saat 13.30 da işlemlerin hepsi bitti.İyiki ilk gün gitmişim Sabah serininde gram terlemedim,rahat rahat işlemler halloldu.Yürütmüyorlar bile nizamiyeden sınav yerine otobüsle gidiyorsunuz.Her şey düzenli bir biçimde devam ediyor.Saç sakal sıkıntısıda yok çorluda rahat rahat gidin.Kafam rahat artık 10 ağustosu bekliyorum.

darısı yarın bizim başımıza kardesım saat 8 bucukta orada olacam umarım tekrar ıstanbula donerbılırz erkenden...

merak etmeyin, biz öğlen sıcağında gittik işlemlere uzunda sürdü ama herkesi sıra olmaları için gölgelik yerlere çekiyorlar, güneşin altında asla bekletmiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3lano

kene55 usta birliğini nerde yaptın?Serinyol kaçıncı bölükteydin?

Serinyol 4. bölük - Usta birliği Şırnak Şenoba.
  • Bugün İstanbul'da sınava girdim :) Yorucu bir gündü ama bunu da atlattık. Artık geriye beklemek kaldı :)
  • Şehitlerimize allahtan rahmet yakınlarına da başşağlığı diliyorum..Umarım bu üzüntümüz artık son olur..
  • Teşekkürler dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kene55

quote:

2. bölükteydim bende.Ordan Hakkari-Çukurca.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kene55

quote:

2. bölükteydim bende.Ordan Hakkari-Çukurca.

Nsıl geçti peki Serinyol mu? Hakkari Çukurca mı?
  • Tuzla'da kalem vs satılıyordu. Tükenmez kalem, kurşun kalem, silgi ve kalemtraş 1 lira. Devamlı ağaç altı ve gölgede duruyorsunuz. Soğruk su vs devamlı bulabiliyorsunuz ama yoruluyorsunuz yinede.
  • SEZON FİNALİMİ 12 AĞUSTOS'TA YAPIYORUM. YENİ BÖLÜMLER 15 OCAK TESKEREDEN SONRA... :d
  • @carloso valla ne olursa olsun askerliğe ayrı bi dünya olarak bakıp kendimi demoralize etmeyeceğim. etmelerine de izin vermeyeceğim ;) bence sende olaya böyle bak dostum...
    allah herkese hayirli teskereler nasip etsin...
  • arkadaşlar ankara etimesgut zırhlı birliklerde giren varsa sınava. bilgi verebilirmi.. teşekkürler
  • Bende etimesgut'da giricem sınava heyecan sıfır :)

Bu arada babam polatlıda 4 ay yedek subay olarak yapmış yaw şaka gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

beyler şu meşhur casio'nun asker saatinden almamız şart mı, askerde başka saatler sorun mu oluyor. mesela şöyle bir saat götürsek ne olur?

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI

beyler şu saat soruma bir cevap lütfen. farklı saat takmanın dezavantajı nedir? illa ki casio mu?
  • quote:

quote:

arkadaslar bu ayakkabi icin vatka nasi bisey ayagi saran birsey.mi ilk defa burda duydum .

?

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI

vatka, bazı kıyafetlerde omza koyuluyor. terzilerde falan rahat bulursun sanırım. bu vatkayı çorabın içine koyup botu öyle giyeceğiz. botun vuran yerlerine yani. böylelikle botun ayaklara verdiği hasarı azaltmış oluyoruz. ayakkabı için vatka yok yani (galiba)
  • 
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.