Şimdi Ara

337. DÖNEM (Aralık-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI BURAYA (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43.953
Cevap
9
Favori
2.171.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: prenskaan

quote:

Orijinalden alıntı: diegoforlan
    Ben bugün başvurumu yaptım arkadaşlar sabah erken saatlerde gittim gerçi çok kalabalık yoktu 3 diploma fotokopisi 3 kimlik fotokopisi 2 tane de fotoğraf verdim diplomanın aslı mutlaka yanınızada olsun rütbelilerin çoğu orjinalini istiyor ve o olmadan onaylamıyorlar.

3 Tane form verdiler onları doldurdum dilekce yazdım aralık döneminde askere gitmek istiyorum diye kasımpaşa askeri hastanesine gönderdiler

hastane de muayene olduktan sonra verilen kağıtları askerlik şubesine teslim ettim bana bir kağıt verdiler 30 Kasım 2010 Yedek Subay Adayı yazıyor kağıtta

yedek subay adayimi diger arkadasta niye yazmamis yada ona git 15 aralikta gel demisler ki?

Hangi fakulteden mezunsun sen?

15 aralık değil 15 kasım da gel demişler

• quote:

Orijinalden alıntı: scorpinco

quote:

quote:

Ben bugün başvurumu yaptım arkadaşlar sabah erken saatlerde gittim gerçi çok kalabalık yoktu 3 diploma fotokopisi 3 kimlik fotokopisi 2 tane de fotoğraf verdim diplomanın aslı mutlaka yanınızada olsun rütbelilerin çoğu orjinalini istiyor ve o olmadan onaylamıyorlar.

3 Tane form verdiler onları doldurdum dilekce yazdım aralık döneminde askere gitmek istiyorum diye kasımpaşa askeri hastanesine gönderdiler

hastane de muayene olduktan sonra verilen kağıtları askerlik şubesine teslim ettim bana bir kağıt verdiler 30 Kasım 2010 Yedek Subay Adayı yazıyor kağıtta

yedek subay adayimi diger arkadasta niye yazmamis yada ona git 15 aralikta gel demisler ki?

oda tamam ama farkliliklar niye acaba

• Iyı bır zamanda gıdıyorsunuz arkadaslar bende aralıkta gıtmıstım.kendınızı bos yere strese sokmayın vede sımdıden askerlık moduna gırmeyın yoksa 155 gun yerıne sımdıden 300 saymaya baslarsınız.eger kısa donem askerlık yapmak sıze kısmet olursa ulkemızde en sanslı,herkesın(rutbelı rutbesız)saygı duydugu kısıler olarak yaparsınız askerlıgınızı.hoca derler genelde.benım hala gorustugum komutanlarım var kımı sırnak a gıttı kımı yerınde kaldı kımı kıbrısa...
    hakkınızda herseyın hayırlısı olsun...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yerli şubeler 3 er adet yabancı şubeler 4 er adet belge istiyor.farklılığın sebebi bu olsa gerek.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yerli şubeler 3 er adet yabancı şubeler 4 er adet belge istiyor.farklılığın sebebi bu olsa gerek.

evet yerli ve yabancı şube farkı var sadece ben yerli şubede olduğum için bu şekilde verdim

• Arkadaşlar herkese merhaba ,
    2010 aralık ayında askere gitmek için şubeye başvuru tarihleri ne zaman balayıp ne zaman bitiyo bakabileceğim bi site var mı biliyo musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kokofener

Arkadaşlar herkese merhaba ,
    2010 aralık ayında askere gitmek için şubeye başvuru tarihleri ne zaman balayıp ne zaman bitiyo bakabileceğim bi site var mı biliyo musunuz?

aralık celbi için başvurular başladı, ekim ayının sonuna kadar da devam ediyor.

www.asal.msb.gov.tr
  • Teşekkür ederim mascius sağolasın . . .
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Asalın sitesinde sevk evraklarının alınacagı tarih 1-30 kasım diyor.Kasım bir gelsinde arar tekrar sorarız.

Edit:Ayrıcı prenskaan dostum o kagıttan bende de var aynı şekilde celp dönemi aralık 2010 statüsü de yedek subay adayı yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levoski -- 16 Temmuz 2010; 18:31:34 >

• eyvallah tertipler tsk...
    bende gidicektim bu aralar subeye yogun olur diye agustos gibi gidicem.

bu arada tertipler hatta dedeler topici canlı tutalım sülüsleri aldıgımızda yada bizden önce giden arkadaslarla bir birimize yardımcı oluruz
    belkide aynı yere düsen arkadaslarla gitmeden bulusur ortamı kurmaya baslarız
  • 6 temmuzda işlemlerimi yaptırdım.1-30 kasım arası gelmem gerektiğini söylediler.çorluda sınava girecek olan veya olanlar varsa ve 1 aralıkta sınava girmek istiyorsanız beraberce gidebiliriz.malumunuz çorlunun neresinde sınava gireceğimizi bilmiyoruz;)
  • bu döneme bende gidebilirim büyük ihtimalle.Yedek subay durumu neye göre belirleniyor?Mezun olunan bölümün etkisi ne derecede acaba? kısa yapacağıma yedek subay olayım diye düşünüyorum ama,bu işlerden pek anlamam.bilen varsa anlatabilirmi? bir de göz bozukluğu var bende. çizdirmekmi gerekecek nasıl yapacaz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talaria -- 18 Temmuz 2010; 2:39:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talaria

bu döneme bende gidebilirim büyük ihtimalle.Yedek subay durumu neye göre belirleniyor?Mezun olunan bölümün etkisi ne derecede acaba? kısa yapacağıma yedek subay olayım diye düşünüyorum ama,bu işlerden pek anlamam.bilen varsa anlatabilirmi? bir de göz bozukluğu var bende. çizdirmekmi gerekecek nasıl yapacaz?

herkez bişiler söyler ama söylenebilecek en genel bilgi, mühendissen (özellikle bilgisayar, inşaat, makina, elektrik gibi), hukukçuysan veya öğretmensen ve yedek subay olmak istiyorsan çıkma ihtimali biraz daha yüksektir. işletme, iktisat mezunlarını uzun dönem yapmıyorlar mı dersen, yapıyorlar ama 1 işletmeye, iktisata karşılık 15-20 tane bu saydığım bölümlerden adam yedek subay oluyordur heralde. ayrıca yüksek lisans veya doktoran varsa bu da yedek subay olma şansını arttırır. sonuç olarak bu iş kişinin şansında bitiyor :)

göz bozukluğundan dolayı a grubu arızalı olursun bu da komando olmanı engeller, yedek subaylığa fazla etkisi var mı bilmiyorum..

• asıl olan tsknın ihtiyacıdır....daha sonra mezun oldugun bölüm ve tabiki yeterlilikler...bu arada benim gibi aöf mezunuysan sansın yok derece az eskiden daha kolaydı simdi zorlastırdılar ama bu dönemler icin benim sahsi fikrim tsk epey ihtiyacı olacak malum bölücü örgüt olayları nedeniyle!!! yani yasanan bu olaylar nedeniylede sansın biraz daha artmıs,artacak olabilir
  • Birşey öğrenmek istiyorum, 2010 aralıkta kısa dönem olarak gitmeyi düşünüyorum kütüğüm artvin ama ikametkahım istanbula kayıtlı.. ekim 20 gibi başvuracağım, anladığım kadarıyla askerlik uzayacak söylentilerinden dolayı aralıkta askere gitmek için inanılmaz bir yoğunluk olacak. ben başvurduğumda başvuru tarihinden hemen hemen 2 ay geçmiş olacak, yani başvuru yükünü almış olacak, buyüzden başvurumu istanbul maltepe askerlik şubeye değilde artvine bizzat yapsam, istanbulun başvuru kontenjanının dolduğu riskini göze almadan artvindeki kısıtlı başvuru sayısıyla şansım daha fazla olurmu? yani benim mantığım buyönde yoksa hiç ilgisi yokmu, yani ister artvinden başvur ister istanbuldan şansımız aynımı, bide benim askerliği en azından usta birliği istanbulda yapabilme şansım varmı
  • ekimde basvur bir terslik cikmaz ise aralikta askersin ist dusme olayina gelice sans derim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tifosi08

Birşey öğrenmek istiyorum, 2010 aralıkta kısa dönem olarak gitmeyi düşünüyorum kütüğüm artvin ama ikametkahım istanbula kayıtlı.. ekim 20 gibi başvuracağım, anladığım kadarıyla askerlik uzayacak söylentilerinden dolayı aralıkta askere gitmek için inanılmaz bir yoğunluk olacak. ben başvurduğumda başvuru tarihinden hemen hemen 2 ay geçmiş olacak, yani başvuru yükünü almış olacak, buyüzden başvurumu istanbul maltepe askerlik şubeye değilde artvine bizzat yapsam, istanbulun başvuru kontenjanının dolduğu riskini göze almadan artvindeki kısıtlı başvuru sayısıyla şansım daha fazla olurmu? yani benim mantığım buyönde yoksa hiç ilgisi yokmu, yani ister artvinden başvur ister istanbuldan şansımız aynımı, bide benim askerliği en azından usta birliği istanbulda yapabilme şansım varmı

işi sağlama almak istiyorsan, önünde de bi engel yok ise zaman kaybetmeden başvur derim.

• quote:

ekimde basvur bir terslik cikmaz ise aralikta askersin ist dusme olayina gelice sans derim :)

ikametgahın olduğu yere düşmüyosun.oldu ki şansa düştün farkettikleri anda da hemen seni doğuya sürüyolar.eğer çok ballıysan farketmezler :)
  • tertipler bizim topic ile ilgilenen dedeler topic 2. Sayfaya dogru geriliyor hadi canlandiralim surayi 337. Donem boyle olmamali :)
  • mehtabımız 133 arkadaşlar bundan sonra mehtap sayın sonra şafak sayarız ALLAH bana 365 saydırır inşALLAH kısmetse uzun dönem yapmak istiyorum ve orduda kalmak için elimden geleni yapacağım....
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.