Şimdi Ara

337. DÖNEM (Aralık-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI BURAYA (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43.954
Cevap
9
Favori
2.171.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kisa donemlerin hepsi cavus olabiliyormus ama artik kalkmis ordaki duruma gore cavus olabiliyormussun

not:kesin bilgi degil!
  • çavuş olsak da olur olmasak da.sağ salim gidip gelelim de gerisi önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpinco -- 22 Temmuz 2010; 19:36:15 >
  • Tüm kısa dönemler çavuş olacak diye bi kural yokki zaten.Oradaki ihtiayca bağlı.
  • sahinaist

Nereden duydun o bilgiyi, kaynağını yazarsan sevinirim.

İnternetde araştırdım ama 1076 görüşülecek diye hiçbir bilgi yok.Sadece sınırda özel birlikler görüşülecek deniyor o kadar.
  • en iyi askerlik en kısa olanıdır
    siz gidiyorsunuz 155 adam gidiyor 500 bilmem kaç
    bir insanın ölme ihtimali en yüksek yere gidiyorsunuz ...
    vatan için ,yaptıhınız muhabetlere bakın
    çavuş ,uzayacakk olursa, olur keyfini cıkarın
    ben 28 yaşındayım 8 senedir calışıyorum bir yandan okudum bir yardan calıştım
    ev geçindiriyorum. adam olacaksınız coluk cocuk sahibi olacaksınız.
    ERKEK adamsınız yada olacaksınız yapmayın etmeyin
    cocuğunuza boylemi anlatacaksınız kısa dönem vardı kalkacaktı kalkmasın die ben cok duva ettim
    dunyanın bütün ülkelerinde askerlik var.
    ALLAH ın mallı da yapıyor.sende yapacaksın yapanlarda var yapmayanlarda
    Şu form u kirletmeyin Ve Kıssa dönem muhabeti yapmayın
    SÖZ KONUSU VATANSA gerisi tefferruattır
    kısa uzun fark etmememli
    SİZLERİ SEVİYORUM::TERTİPLERİMSİNİZ...hep beraber gidelim başımıza gelenleri çekelim..
    SAYGILAR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urbanbug_x -- 22 Temmuz 2010; 20:11:19 >

• urbanbug_x

Aynen öyle anlatıcağım urbanbug_x

Ben 29 yaşındayım, öğretim görevlisiyim ve 3 senedir evliyim.

1 yaşında da bir çocuğum var. Doktoramı yarıda kesip Aralıkta gidicemki bunun bana kariyerim anlamındaki zararını geçtim, eşime ve çocuğuma ben askerdeyken kim bakacak ? Yarıda bırakmamım tek nedeni de artık bu askerlik uzama muhabettinden bıktım usandım.

Bende isterdim rahat olmak keyfini çıkarmak, ama özellikle maddiyatdan bu hiç de mümkün değil.

Varsa böyle birşey bilelim, bu vatan muhabbeti değil. Hayat askerlikten ibaret de değil.

Neyse tartışma yaratmıycam, herkesin düşüncesi kendisine ait.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Realking82 -- 22 Temmuz 2010; 20:21:31 >
  • Sakin ol urbanbug_x.Burda kimse askerden nasıl kaçarızın hesabını yapmıyor.Burası bir forum elbetteki bazı konular tartışılacak insanlar fikirlerini yada duyumlarını söyleyecek.Seninde dediğin gibi en iyi askerlik kısa olanıdır ve askerliğini kısa yapma imkanı olanlar bu imkan yok olamdan faydalanma peşindeler.Bu demek değilki vatanını sevmeyip bi an önce bu zorunlu görevi en kısa sürede aradan çıkarmak.Bence sen burada kısa dönem muhabbetleri yapanlara takılma.Asıl takılacak bişi vasa senin şanlı Türk askerine "mal" demen.O mal dediklerin sayesinde gece yatağında rahatça uyuyorsun.Seçtiğin kelimelere az da olsa dikkat et.
  • urbanbug_xönce bende seni seviyeli konuşmaya davet ediyorum.sonuçta burda herkes devletin verdiği imkanlar dahilinde kendine tanınmış haklardan yararlanmaya çalışıyolar.kimse burda kaçmanın,vatanına ihanet etmenin hesabını yapmıyor.
    herkes hayatını belli bir düzene oturtmuş ona göre yaşamlarını sürdürüyor.Sadece bi tek kendin mi çalışıp ev geçindiriyosun? Ben 26 yaşındayım liseden mezun oldum yaklaşık 10 senedir çalışıyuorum.Senin gibi bizler de bi yandan ayakta kalamaya çalışıp bi yandan da okumaya çalışıyoruz.
    kısa dönem askere gidicek olmak askerlik yapmicamız anlamına mı geliyor?Kısa dönem askere gidip te uzun dönem gidenlerden daha askerlik yapan bi çok kişiyi tanıyorum.

burda bulunan hiç bi kimse bi başkasına hakaret etmeye hakkı yok.
    "ERKEK adamsınız yada olacaksınız yapmayın etmeyin" gibi bi cümle sarfetmişsin.28 yaşına gelmiş birininn bu tarz bi cümle kurabiliyo olması gerçekten çok düşündürücü.
    son olarak burdaki konuşmaların hepsi askere gidicek olan kişilere yardımcı olmaktır.Forumu kirletmekten bahsediyosun,yaptığın yersiz ve hakeret içerikli söylemlerin forumu kirletmekte.

• quote:

Orijinalden alıntı: prenskaan

quote:

Orijinalden alıntı: sahinaist
    Ağustos un 2. haftasında meclis olağanüstü toplanacak.Hepimizin bildiği gibi hudut birliklerinin kurulması için toplanılacak ve kanun çıkartılacak 1076 sayılı kanunun da yürürlükten kaldırılması gündemde. 1076 sayılı kanuna baktım yedek subaylık la ilgili düzenlemelerin olduğu yani bunun içine kısa dönem askerlikte giriyor bu kanun kaldırılırsa demek oluyor ki kısa dönem askerliğide kaldırıyorlar.Zaten özel birlikler kurulunca (Profesyonel askerlik ile birlikte)yedek subay alımı duracak diye seneler öncesinden açıklanmıştı.

nerden ne zaman aldin bu bilgiyi kaynaklarinla beraber söylersen sevinirim.

Haberlerde izledim tam emin değilim ama tgrt haber veya habertürk olması lazım.Hudut birliklerinin kurulmasıyla yedek subay ve askeri memurlarla ilgili kanunda düzenleme yapılacakmış zaten senelerdir söyleniyor yedek subay alımı duracak profesyonel askerlikle birlikte diye.3 hafta sonra meclis toplanınca görücez neler olacağını ben ağustosta gitme imkanım olmasına rağmen nasıl olsa kalkmaz senelerdir konuşuluyor diye aralık ayında gitmeye kadar verdim şimdi kararı bekliyorum.Ama karar alınsa bile en erken 2011 den itibaren yürürlüğe gireceğini düşünüyorum.

• quote:

quote:

quote:

Ağustos un 2. haftasında meclis olağanüstü toplanacak.Hepimizin bildiği gibi hudut birliklerinin kurulması için toplanılacak ve kanun çıkartılacak 1076 sayılı kanunun da yürürlükten kaldırılması gündemde. 1076 sayılı kanuna baktım yedek subaylık la ilgili düzenlemelerin olduğu yani bunun içine kısa dönem askerlikte giriyor bu kanun kaldırılırsa demek oluyor ki kısa dönem askerliğide kaldırıyorlar.Zaten özel birlikler kurulunca (Profesyonel askerlik ile birlikte)yedek subay alımı duracak diye seneler öncesinden açıklanmıştı.

nerden ne zaman aldin bu bilgiyi kaynaklarinla beraber söylersen sevinirim.

Haberlerde izledim tam emin değilim ama tgrt haber veya habertürk olması lazım.Hudut birliklerinin kurulmasıyla yedek subay ve askeri memurlarla ilgili kanunda düzenleme yapılacakmış zaten senelerdir söyleniyor yedek subay alımı duracak profesyonel askerlikle birlikte diye.3 hafta sonra meclis toplanınca görücez neler olacağını ben ağustosta gitme imkanım olmasına rağmen nasıl olsa kalkmaz senelerdir konuşuluyor diye aralık ayında gitmeye kadar verdim şimdi kararı bekliyorum.Ama karar alınsa bile en erken 2011 den itibaren yürürlüğe gireceğini düşünüyorum.

eğer 2011 yürürlüğe girerse bizde aralık 2010 da gidersek kazanılmış haklardan ötürü kısa dönemin son askerleri olarak kayıtlara geçeriz diye düşünüyorum bende

• askerlik her mavi kimlik sahibi için çok sıkıntılı bir süreç. bekleme süresi ve ne olacağını bilememe de askerliğin kendisi kadar büyük bir sıkıntı oluştuyor. bu süreçte yapılacak en iyi şey mümkün olduğunca kafayı başka şeylerle meşgul etmek. bence şimdiden strese girmeyin, çünkü askerlik zamanı yaklaştığında farklı bir stres başlıyor o yüzden kendinizi çok erkenden sıkıntıya sokmayın derim.

335. dönem olarak inşallah 337'leri en iyi şekilde karşılarız. tabi o esnada kendimiz de iyi durumda oluruz umarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mascius

335. dönem olarak inşallah 337'leri en iyi şekilde karşılarız. tabi o esnada kendimiz de iyi durumda oluruz umarım :)

337 geldiğinde poşet muamelesi yapmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpinco

quote:

o kelimeyi bile sevmiyorum ama o ortamda olunca insan ister istemez asker lügatını kullanıyor heralde
    foruma girip sizlere sinir bozucu şeyler yazmam en azından :)
  • quote:

quote:

quote:

o kelimeyi bile sevmiyorum ama o ortamda olunca insan ister istemez asker lügatını kullanıyor heralde

bulunduğumuz ortama ayak uyduramassak orası bize cehennem olur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: urbanbug_x
    en iyi askerlik en kısa olanıdır
    cocuğunuza boylemi anlatacaksınız kısa dönem vardı kalkacaktı kalkmasın die ben cok duva ettim
    kısa uzun fark etmememli
    SİZLERİ SEVİYORUM::TERTİPLERİMSİNİZ...hep beraber gidelim başımıza gelenleri çekelim..
    SAYGILAR.

burasi paylasim yeri biz bilgilerimizi tecrubelerimizi paylasyoruz sen niye böyle birden skinti yaptin vatan millet sakrya dedin yazdiklarinin tumu anlamsiz yada tam olarak anlamadan yazmissin.

• quote:

kısa uzun fark etmememli
    SAYGILAR.

hem diyosun 28 yasindayim okudum bilmemne. Hem burda en cahilidinden daha cahil daha seviyesiz konusuyorsun sen nasil bi adammissin ya tertipler kusura bakmayin cok sinirlendim ben adam MAL diyor ERKEKSINIZ diyor mal olupta s...slz olmamayi tercih ederim senin gibi kari kilikli erkek olcagima delikanli olurum daha iyi birde yasi kücüklere abilik yapican tüh be yaziklar olsun sana ve senin gibi düsünenlere.

• quote:

quote:

quote:

quote:

bulunduğumuz ortama ayak uyduramassak orası bize cehennem olur :)

rahat olun tertipler hele hersey belli olsun 2-3 kisi ayni yere düselim birakin alismayi milleti bize alistircak ortami kurariz :)

• quote:

quote:

ehu ehu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Realking82
    urbanbug_x

Aynen öyle anlatıcağım urbanbug_x

Ben 29 yaşındayım, öğretim görevlisiyim ve 3 senedir evliyim.

1 yaşında da bir çocuğum var. Doktoramı yarıda kesip Aralıkta gidicemki bunun bana kariyerim anlamındaki zararını geçtim, eşime ve çocuğuma ben askerdeyken kim bakacak ? Yarıda bırakmamım tek nedeni de artık bu askerlik uzama muhabettinden bıktım usandım.

Bende isterdim rahat olmak keyfini çıkarmak, ama özellikle maddiyatdan bu hiç de mümkün değil.

Varsa böyle birşey bilelim, bu vatan muhabbeti değil. Hayat askerlikten ibaret de değil.

Neyse tartışma yaratmıycam, herkesin düşüncesi kendisine ait.

en azindan bizler burdan baslayalim kenetlenmeye gurbette hayirlisiyla rahat sorunsuz bir askerlik gecirelim. Zaten bir suru sorun olcak birde hasret dedigin gibi cogu kisinin yasi gecmis colucugu cocugu,hayat mücadelesi var abilierimiz var iclerimizde kardeslerimiz var maden 5 ay bulunmak zorundayiz gurbette ortamimizi kuralim bİrelim gelelim.

• quote:

quote:

kısa uzun fark etmememli
    SAYGILAR.

hem diyosun 28 yasindayim okudum bilmemne. Hem burda en cahilidinden daha cahil daha seviyesiz konusuyorsun sen nasil bi adammissin ya tertipler kusura bakmayin cok sinirlendim ben adam MAL diyor ERKEKSINIZ diyor mal olupta s...slz olmamayi tercih ederim senin gibi kari kilikli erkek olcagima delikanli olurum daha iyi birde yasi kücüklere abilik yapican tüh be yaziklar olsun sana ve senin gibi düsünenlere.

bize düşmez onun seviyesine inmek,boşver sen sıkma canını.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.