Şimdi Ara

335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (341. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.024
Cevap
9
Favori
706.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 339340341342343
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• belge yayınlayan devrelerime teşekkür ediyorum. evet önce eski dönemlerin saçması olarak düşündüm. şimdi bu kadar insan savununca şok oldum. sınav merkezlerinde neden böyle bir ayrım yapıldıını da anlamıyorum.

şunu söyleyebilirim ki istanbul/tekirdağ çorlu da ve tuzlada bize verilen tebliğ tebellüğ belelerinde talimatlar ve ilgili kanun maddeleriyle birlikte tc kimlik no aday no baba adı askerlik şubesi türü bilgiler içeren ciddi bir belge.

siz de elbette szden istenenleri götürmek durumundasınız arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drakan -- 8 Ağustos 2010; 11:14:16 >
  • tertip baksana kimse kalkmıyor,daha hızlı bir bağırsan
  • quote:

Orijinalden alıntı: maverick8141

tertip baksana kimse kalkmıyor,daha hızlı bir bağırsan

Peki bizi kaldırmadan daha erken kalkıp traş falan olmamıza bir şey derler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samuelson -- 8 Ağustos 2010; 11:18:01 >
  • tertip,ben hep yatılı devlet okullarında okudum ve hep askeri disiplin vardı.Şunu söleyim askeri disiplin olan bir yerde erken kalkıp da traş olmana (yarım saat-1 saat önce gibi) izin vereceklerini sanmıyorum,eski okullarımda izin vermezlerdi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: samuelson

KOĞUUUUUŞŞŞ GALKK

5-6 saat geç kaldın sanki "KOĞUŞ KALK!" için

• quote:

tertip,ben hep yatılı devlet okullarında okudum ve hep askeri disiplin vardı.Şunu söleyim askeri disiplin olan bir yerde erken kalkıp da traş olmana (yarım saat-1 saat önce gibi) izin vereceklerini sanmıyorum,eski okullarımda izin vermezlerdi...

Desene koğuşa tıkılıp kalıcaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ranilin

quote:

Orijinalden alıntı: samuelson

KOĞUUUUUŞŞŞ GALKK

Bu daha ön alıştırma yarın içtima saat 8 de tertiplerim ona göre kalkın, içtimaya kalkamayan 10 şınav 10 mekik çeksin :-P

5-6 saat geç kaldın sanki "KOĞUŞ KALK!" için

• nihayet ya. tertib gece 2 gibiydi uyudum. sabaha kadar askerden kaçıp sevdiğimi aradım. sabah 6 da uyandım. saate baktım. bi garip oldum. dedim haftaya bugün bu yatakta olmuycan. yeni insanlarl yeni bir ortam, herşeyden herkesten uzak. iştah kalmadı zaten artık. bunaldım tertipler, bu TSK bekleterek galiba biz gitmeden askere psikolojımızı bozmaya çalışıyo. ki oldukçada başarılı. teşke 15 ay er olarak gitseydşm diorum. ne bekleme olurdu ne bişey. sülüsü al git. günaydın alper devrem bu arada..
  • 331 kd bir ark dan direk alıntı; KD leri günaydın beyler diye uyandırdılar uzun dönemleri koğuş kalk
  • Silopi de kaçak eşya satan pkk sempatizanı esnaflar polise saldırdı,5 polis yaralı,havaya ateş açıldı....

Habere bak yha,biz onların can güvenliğini sağlamaya gidiyoruz ve onlar bize saldırıyor,özerklik isteriz diyolar.Bu dönem gidecek tertiplerim,bu nedenle daha çok kenetlenmeliyiz,her dönemden daha fazla kankardeşi olmalıyız çünkü iyice azıttılar.
  • İnşallah sık sık duş almamıza izin verirler. Yoksa bu sıcakta leş gibi kokacağız.
  • Tertiplerim bu sefer belge ve ayakkabılardan dolayı mı birbirine girmiş yahu? Devrelerim çok heyecanlı he...

Vallahi arkadaşlar bu kadar kasmayın, bende Tuzla'da girdim ve dediğiniz ibareler yazmıyor, ama ben Cuma günü gittim kan kartımı aldım (5 dakika), e-devlet şifremi aldım (5 dakika), vergi no zaten vardı, spor ayakkabım zaten var eski ayağımın alıştığı, onları götüreceğim.

Yani toplasan 10-30 dakika sürecek iş için üzmeyin birbirinizi, siz eşşeği sağlam kazığa bağlayın gerisini Allah'a havale edin... Ne güzel ki arkadaşlarımız bizi uyarıyor, şöyle böyle yazıyor diye, teşekkür etmeliyiz diye düşünüyorum. Belki lazım olmayacak, ama ya lazım olursa?

Sakinleşin devrelerim, olmadı ben eriniz olurum, süründürün beni, yeter ki birbirinizi kırmayın. Birbirimize ciddi anlamda destek olmamız gerek...

Bu arada günaydın herkese, gerçi sabah kalktım biraz tarlada çalıştım, geldim...

• quote:

Orijinalden alıntı: deliolan14

nihayet ya. tertib gece 2 gibiydi uyudum. sabaha kadar askerden kaçıp sevdiğimi aradım. sabah 6 da uyandım. saate baktım. bi garip oldum. dedim haftaya bugün bu yatakta olmuycan. yeni insanlarl yeni bir ortam, herşeyden herkesten uzak. iştah kalmadı zaten artık. bunaldım tertipler, bu TSK bekleterek galiba biz gitmeden askere psikolojımızı bozmaya çalışıyo. ki oldukçada başarılı. teşke 15 ay er olarak gitseydşm diorum. ne bekleme olurdu ne bişey. sülüsü al git. günaydın alper devrem bu arada..

Aman tertip ne yapacan 15 ay saymakla bitmez valla 450 gün
  • tertibim beni uyku tutmadı desem yeri var,her saat başı uyandım,yukarı çıkıp bilgisayara girmek de zor geldi,bahçede dolandım durdum.Her gözümü kapadığımda 40-50 kişilik bir grubun pusuya düştüğünü görüyordum valla,ve en kötüsü her seferinde hiçbir şey yapamıyordum.Sabah sabah onun siniri vardı üstümde,dediğin gibi psikolojimizi şimdiden yıprattılar,oraya gittiğimizde helva gibi olacağız,istedikleri gibi şekil verebilecekler bölece
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Au

Tertiplerim bu sefer belge ve ayakkabılardan dolayı mı birbirine girmiş yahu? Devrelerim çok heyecanlı he...

Vallahi arkadaşlar bu kadar kasmayın, bende Tuzla'da girdim ve dediğiniz ibareler yazmıyor, ama ben Cuma günü gittim kan kartımı aldım (5 dakika), e-devlet şifremi aldım (5 dakika), vergi no zaten vardı, spor ayakkabım zaten var eski ayağımın alıştığı, onları götüreceğim.

Yani toplasan 10-30 dakika sürecek iş için üzmeyin birbirinizi, siz eşşeği sağlam kazığa bağlayın gerisini Allah'a havale edin... Ne güzel ki arkadaşlarımız bizi uyarıyor, şöyle böyle yazıyor diye, teşekkür etmeliyiz diye düşünüyorum. Belki lazım olmayacak, ama ya lazım olursa?

Sakinleşin devrelerim, olmadı ben eriniz olurum, süründürün beni, yeter ki birbirinizi kırmayın. Birbirimize ciddi anlamda destek olmamız gerek...

Bu arada günaydın herkese, gerçi sabah kalktım biraz tarlada çalıştım, geldim...

Yüzde Yüz haklısın tertibim

Bu arada samuelson duyumlarım doğru ise haftada sadece en fazla 2 gün duş yapmaya izin varmış,hem kokacaz bu sıcaklarda hem de bitlenecez böle olursa.ve bir devremin dediği gibi o bitlerde subaylara kadar gidecek

• quote:

tertibim beni uyku tutmadı desem yeri var,her saat başı uyandım,yukarı çıkıp bilgisayara girmek de zor geldi,bahçede dolandım durdum.Her gözümü kapadığımda 40-50 kişilik bir grubun pusuya düştüğünü görüyordum valla,ve en kötüsü her seferinde hiçbir şey yapamıyordum.Sabah sabah onun siniri vardı üstümde,dediğin gibi psikolojimizi şimdiden yıprattılar,oraya gittiğimizde helva gibi olacağız,istedikleri gibi şekil verebilecekler bölece

İlginç. Demek ki ben çok rahatım. Hala askerlikle ilgili rüya görmedim. Resmen horul horul uyuyorum yahu :)
  • quote:

tertibim beni uyku tutmadı desem yeri var,her saat başı uyandım,yukarı çıkıp bilgisayara girmek de zor geldi,bahçede dolandım durdum.Her gözümü kapadığımda 40-50 kişilik bir grubun pusuya düştüğünü görüyordum valla,ve en kötüsü her seferinde hiçbir şey yapamıyordum.Sabah sabah onun siniri vardı üstümde,dediğin gibi psikolojimizi şimdiden yıprattılar,oraya gittiğimizde helva gibi olacağız,istedikleri gibi şekil verebilecekler bölece

Allah korusun tertip pusudan vb.kaza beladan bir an önce bitirip gelsek tam süper olacak

Bu arada kimse saymıyor daha ama tertipler şafak 172

• quote:

suratım sivilce tarlasına döndü sıkıntıdan valla. mümkün olduğunca kimseyle konuşmamaya çalışıyorum. çünkü peh deseler boğasım geliyo insanları. iyice psikopata bağladım. biri bişey dese boş boş bakıp, hı, ne, gibi salak tepkiler veriyorum. alın ulan bizi artık askere. ne şekli veriyosanızda verin. abi beni doğuya göndersinler, dağda gezerim it peşinde, batıda zaman geçmez. doğuda hem birlik daha fazla. herkes birbirine muhtaç ve birbirini koruyo sonuçta.

• Bu arada çok ciddi bir bilgi,eğirdir den refüze olanlar tuzla da işkencevari bir eğitimden sonra,tim komutanı olarak doğuya gönderiliyormuş,az bir kısmı ise masa başı işlere veriliyormuş.2 aile dostumuzun oğulları askerde onlardan öğrendim canım sıkıldı.Biri oran sitesindeki lojmanlarda masa başında duruyor,market varmış orada.Ve adam asteğmen.Diğeri ise şu an çukurca da.2sinin de kütüğü izmir.
  • 
Sayfa: önceki 339340341342343
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.