Şimdi Ara

335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (339. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.024
Cevap
9
Favori
706.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tokat6060

arkadaslar mereba bende 335 kısa donem gıdıyorum sıze bı sorum olacak bu ızın kagıtlarında spor ayakkabınızı gelırken getırınız yazıyor gıdecegımız yerde vermıyeceklermı spor ayakkabısını bılgısı olan varsa cvb yazsın

valla ben biri spor ayakkabı dedikçe tekrar tekrar okuyorum izin kağıdını en az 10 defa okudum
    spor ayakkabı ile ilgili bir ibare görmedim.
  • Sonuçların belli olmasına az kaldı artık, yarın gece açıklanır. Biraz daha sabredin, benim için geçmemişti bu dönem. Nereye çıkarsanız şunu unutmayın ki kısa dönem olmak ayrıcalıklı. Her asker poşet olamaz torunlarım

Atarsa 38..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk5308

quote:

Orijinalden alıntı: canboca

quote:

Orijinalden alıntı: utaka06

arkadaşlar mühendis, doktor, alman dili, ingiziliz dili, fransız dili, arada da beden eğt öğretmenleri uzun döneme tercih ediliyor.

İşletme, maliye, iktisat gibi bölümlerden mezun olan arkadaşlarım eğer uzun dönem istiyorsa imkansız birşey.

Arkadasim nasil bu kadar iddiali olabiliyorsun bilgisiz insanlarin kafasini karistiriyorsun. yaklasik 700 astegmen adayi ile beraber 3 ay gecirdim kim ne is yapıyor cok iyi biliyorum avukatindan tut da tarih bolumu mezununa maliye bolumenden tut (ki maliye bolumu olan adamlari astegmen adayi kurs taburunda fon sorumlusu olarak gorevlendiriyorlardi acemilik sırasinda) isletme mezununa kadar bir cok meslekten adam vardi. Agirlik muhendislik de olsa bu adamlar da astegmen oldular ve hic biri kıtada kendi meslegini icra etmiyor. Ben bilgisayar muhendisligi mezunuyum Hudut Karakolunda 7 gun 24 saat karakolu terketmeden oturuyorum.

Bu işte ilk baktiklari sey yaş. Yaşınız kucukse astegmen olma sansiniz yuksek, bahsettigim yaslar 22-23 ama 25 bile ihtimali dusuruyor. Eger ki bir de muhendisseniz astegmen olma sansiniz cok yuksek. He her yasi kucuk muhendis astegmen mi olacak ? tabi ki hayır ama sadece olasiligi yuksek. umarim aciklayici olmustur.

iki çeşit asteğmenlik var.
    1-Takım Komutanı Asteğmen: Mesleğin pekte önemli olmadığı, 3 ay acemiliğin oldugu, nispeten genç (22-24 yaş) delikanlılar oluyor.Askerlik yapıyor.Mesleğini icra etmiyor.
    2-Meslekçi Asteğmen: Mesleğin önemli olduğu (mühendislik-bilgisayar,elektrik,makina,inşaat-,avukat,savcı,öğretmen ağırlıklı), acemiliğin 18 gün sürdüğü, nispeten mesleğinde tecrübe sahibi delikanlılar oluyor.Birebir mesleğini icra ediyor.

şu ikisinin farkına vararaktan uzun dönem konusunu tartışırsak daha doğru olacaktır...

Fizik bölümü mezunu birisi ama atıyorum bilişim sektöründe tecrübeli(3-5 yıl). Bu adamda meslekçi olabiliyor mu yoksa belli bölümlerden mezun mu olması gerekiyor? Fizik mezunu ama yazılım mühendisliğinde y.lisans yapmış, bu değiştirir mi?

• okanbay;
    hayırlı tezkereler. Eminim 335 'lere elinden geldiği kadar yardım edeceksin

Tokat6060;
    Valla benim izin kağıdında spor ayakkabı getirin gibi bir şey yazmıyor. Gideceğin yer daha belli değil, böyle bir açıklama varsa ilginç,
    Bazı yerlerde spor ayakkabı varmış bazı yerlerde yokmuş
    Bende götürüp götürmemekte kararsızım.
    Hele gideceğin yer belli olsun , ordaki eğitim birliğini görmüş olan arkadaşlar bize bahsederler forumda getirip getirmiyeceğimizi

Benim sorum, şu göğse yazılan soyisimler , Ne zaman yazılıyor?
    Askeriyede Künye mecburi zannediyordum. Fakat keyfi bir süs eşyasıymış , doğrumudur?
    Keyfi bişey değil ise ne zaman Yaptırmak gerekir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zozcan

quote:

arkadaslar mereba bende 335 kısa donem gıdıyorum sıze bı sorum olacak bu ızın kagıtlarında spor ayakkabınızı gelırken getırınız yazıyor gıdecegımız yerde vermıyeceklermı spor ayakkabısını bılgısı olan varsa cvb yazsın

valla ben biri spor ayakkabı dedikçe tekrar tekrar okuyorum izin kağıdını en az 10 defa okudum
    spor ayakkabı ile ilgili bir ibare görmedim.

size tavsiyem giderken ayağınıza spor ayakkabı giyin. en kötü onu kullanırsınız. zaten bize verilen ayakkabılar baya kötüydü, ben kendi getirdiğimi giydim.
  • oldu arkadslar sagolun o zamn elımde sadece bır zarfla gıdecegım desene bu da guzel
  • Bir arkadaş yazmış hani konvoylu kornalı bir organizasyon mu yoksa aileleyle sakin mi yapmayı...
    normalde bende sessiz sedasız yapmak istiyorum ama benim çoookk önemli bir amam var...
    Arabaları çarşamba gunu hazırlıyacam sırf gıcıklıgına yarım saat kendı mahallemde tur atacagım nede olsa bizim burda bu sorun her zaman oluyor.sivil adamlar çeviriyor ve burdan gecemezsiniz kornaya basamazsınız dıyor.Bizde evimiz surası dediğimizde yüz hallerini görmek için kasıtlı yapıyoruz...İşin kısasa Askerlik yan gelip yatma yeri değildir diyen devlet büyüğümüz,yan komşum...çarşamba günü görüşmek üzere...
  • ben ankarda gırdım ordakı verdıklerı ızın kagıdında yazıyor alt kısımda ben de bı kac arkadsa sorum onlarda sasırdılar oyle bırsey yok dıye
  • @erkuserdem,

Sevgili tertibim,bu arada şunu sölemeyi atlamışım.ilk olarak belli harçlar karşılığında alan rezerve edilir,sonra da gene belli harçlar karşılığında arama ruhsatı alınır.Bunu yapabilmek için öncelikle o yerin X-Y cinsinden memleket koordinatlarını ve paftasını bilmen gerekir.Arama ruhsatı ile çalışma yapılamaz ,çünkü adı üstünde arama ruhsatı.Eğer maden rezervi yeterliyse işletme ve arama projesi hazırlanarak işletme ruhsatına geçilir.İşletme ruhsatını da gene devletimiz belli harçlar karşılığında verir.İşletme ruhsatı alındıktan sonra mülkiyet izinleri,varsa dsi ile ilgili dere yada kurutma kanalı izinleri,orman varsa orman bölge müd. den izin ve en son olarak doğa koruma ve milli parklar genel müdürlüğünden izin alınır.Bu alınan izinler Enerji ve Tabii Kaynaklar Bak.ğına gönderilir ve ocağa teknik nezaretçi ataması yapılır.Bu atamayla birlikte adınıza maden fişli sevk irsaliyesi ve işletme izni düzenlenir.Artık çalışabilirsiniz:)))

maliyetlere gelince;
    Arama ruhsatı 10.000-20.000TL arası
    İşletme Ruhsatı 30.000-60.000TL arası
    Projeler (toplam) 17.500TL (yaklaşık)
    İzinler 7.300TL
    (EĞER ALAN MERA İSE TARIM VE KÖY İŞLERİ BAKANLIĞINA OT BEDELİ ÖDENİRKİ BU FİYATLARA OT BEDELİ DAHİL DEĞİLDİR.)

• quote:

izin kağıdında şu yazıyor bu yazıyor diyen arkadaşları çok merak ediyorum acaba 333.dönem askerler mi, yoksa öylesine foruma girip dalgasını geçen bir takım vatandaş mı?

belki 10kere yazıldı bu forumda. izin kağıdında "spor aykkabı getiriniz" yazıyormuş. rica ediyorum şu izin kağıtlarınızı bir tarayıcıda falan taratsanızda resmini koysanız foruma. ben şuna inanıyorum ki bu forumda yazanların yarısı asker falan değil.
  • arkadaşlar sonuçları öğrenmel için şifreye gerek yok.çünkü e-devletten öğrenmeyeceğiz.kara kuvvetleri komutanlığının sitesinden öğreneceğiz.tc kimlik no ile..
  • quote:

ben ankarda gırdım ordakı verdıklerı ızın kagıdında yazıyor alt kısımda ben de bı kac arkadsa sorum onlarda sasırdılar oyle bırsey yok dıye

ETİMESGUT ZIRHLI BIRLIKLERDE GİRDİYSEN YAZIYOR İZİN KAGITLARINDA SUAN YİNE BAKTIM...
  • arkadaşlar bu forumda gezinrken br sınav duydum doğuya düştüğünüzde batıya gitmek çin turizm jandarmalığı sınavıymış. o nasıl oluyo doğuya düşen herkes giriyormu o sınava.
  • Bize 2 adet belge ve 1 adet sarı zarf verdiler ayrılırken.Sarı zarfın ağzı kapalı,belgenin birinin arka yüzünde KTM ler ve yerleri,ön yüzünde ise izinli olduğumuzu gösterir yazılar yazılı.Hatta belgenin başlığı YEDEK SUBAY ADAYI İZİN KAĞIDI.
  • YARIN TARATIR SITEYE EKLERIM İŞ YERİNDEN...
    YAZDIĞI YERİ BELİRTEYİM SİZE...
    BİRLİĞİNİZE KATILIRKEN:
    TC VATANDAŞLIK NUMARANIZI
    VERGİ NUMARANIZI
    KAN GRUBUNUZU BİLEREK GELİNİZ
    SPOR AYAKKABINIZI MUTLAKA GETİRİNİZ...

ALTINDA DA İMZA
    M. EMİN TERZİOĞLU (TANK YARBAY TABUR KOMUTANI )

BANA KALIRSA BU KAGIDIN EN USTUNDE ZH. BRL. OKULU TEST VE MULAKAT MERKEZİ YEDEK SUBAY ADAY ADAYI İZİN BELGESİ YAZIYOR VE BU SADECE ANKARADAKI ZIRHLI BIRLIKLERDE YAZAN BIR YAZI YANI GENEL HERYERDE AYNISI YOKTUR SANMAM...
  • bir de bazı arkadaşlar ne derseniz deyin size inanmayabilirler bu forumda o nedenle kimseye birşey kanıtlama mecburiyetiniz yok.spor ayakkabı konusunda bizi de narlıdere de uyardılar ve ayrıca her yere 3 maddelik yazı asmışlar,gelirken bunlar yanınızda olsun diye
    1-)kan grubunu gösterir belge
    2-)tc kimlik no nu gösterir resmi belge(nufus cüzdanı veya ehliyet gibi)
    3-)Spor ayakkabı

bu yazılanları götüreceğim ben,herkes kendi karar verir ne götüreceğine
  • hadi beyler biraz çabuk gelin, sıkmayın canınızı vakit çabuk geçiyor

Eskişehir Tepebaşı İlçe Jandarma'dan tüm 333 lere ve sonrasında da sizlere hayırlı teskereler....

atarsa 37
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakan

quote:

izin kağıdında şu yazıyor bu yazıyor diyen arkadaşları çok merak ediyorum acaba 333.dönem askerler mi, yoksa öylesine foruma girip dalgasını geçen bir takım vatandaş mı?

belki 10kere yazıldı bu forumda. izin kağıdında "spor aykkabı getiriniz" yazıyormuş. rica ediyorum şu izin kağıtlarınızı bir tarayıcıda falan taratsanızda resmini koysanız foruma. ben şuna inanıyorum ki bu forumda yazanların yarısı asker falan değil.

yazıyo arkadaş koskoca adamlarız yalan söliyecek degiliz hatta vergi numaranızı bilin gibide bir madde var

• evet bende ankara mamakta gırdım sınav aorda verdıkaerı ızın kagıdınd ayazıyordu bı arkadasının yazdıklarının aynısı yazıyo
  • Sayın drakan mesajlarınız bıraz maksatını asar derecede saldırgan oluyor.Sıze tarayıcıdan tarayıp bu ıbarelerı gosterecegım.Lutfen burda zan altında bırakdıgınız herkesten ozur dıleyın.
    İzin kagıdının altında yazan dort madde:
    1.TC vatandaslık numaranızı
    2.Vergi numaranızı
    3.Kan Grubunuzu bilerek geliniz
    4.SPOR AYAKKABINIZI MUTLAKA GETIRINIZ.

YUKARIDA TARAYICIDA TARATIYORUM BURAYA EKLEYECEGIM BIRAZDAN

quote:

Orijinalden alıntı: drakan

quote:

• 
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.