Şimdi Ara

335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (338. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.024
Cevap
9
Favori
706.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 336337338339340
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PointeR.

quote:

Orijinalden alıntı: kicgine

tamam kardes sen devam et.ne diyeyim.Allah bize hidayet etsin, hakkimizda hayirlisini versin.

Devam edeceğim zaten merak etme tertip... amin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kornrulez

quote:

Orijinalden alıntı: xanted

quote:

quote:

Nefes alınmıyor, çok sıcak, Ankara.

he valla tertibim ankara yanıyo semt neresi?

Merkez

Warmi dikmen bebesi?

abidinpaşa bebesi var olmaz mı

Pasali da olur tabi insallah mamak muhabereye dusersin;)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merkez

Warmi dikmen bebesi?

İnşallah devrem ama biraz zor :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merkez

Warmi dikmen bebesi?

İnşallah devrem ama biraz zor :)

Ben bitirdim o isleri sira sende allah utandirmasin

• Günler yaklaşıp stres arttıkça neresi olursa olsun durumu yerleşmeye başladı bende.Artık ayın 12'sinin gelmesiyle başlayıp bir an önce bitirmek istiyorum askerliği.Bu stres belirsizlik yıllardır bitiriyor insanı.Teslim olmaya iki gün kala herşeyin belli olmasının mantığını bir türlü anlamış değilim açıkcası.Umarım herkes için rahat bir askerlik olur da sağ sağlim sevdiklerimize kavuşuruz devrelerim....
    Askerlik sonrası için bir sürü planlarım var kısmetse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zonealarm -- 8 Ağustos 2010; 8:24:01 >
  • bilgilerini paylaşan arkadaşlara öncelikle teşekkür ediyorum.sınav sonucu yarın akşammı yoksa salı akşamımı açıklanacak.yedek subay olarak talep ettim.askeri hakimlik gele bilme ihtimaline binaen.bakalım merakla bekliyoruz.tüm devre arkadaşlarıma sabırlar ve kolaylıklar diliyorum.mersin mut hakimi ali kara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nnarda

quote:

Orijinalden alıntı: neblina

quote:

Orijinalden alıntı: nnarda

Arkadaslar kutugunuzun mu yoksa ıkametınızın oldugu ıle mı dusemıyodunuz bı bılgınız varmı ?

Kütüğün olduğu yere düşmezsin,torpilin yoksa

Aman ikametimin oldugu yer olsun daha iyi :)
    Bu arada bendeki imzada resim çıkmıyor neden acaba ?

quote:

Orijinalden alıntı: derdar

merhaba arkadaşlar

yukardan PROFİLİM e tıklayın orada İMZA kısmına şunu;

[center][color=#cc0000][b][size=2][link=http://docs.google.com/View?docID=0AQn32JkFBZ1TZHBrcmZkel83ZjZxZjUyaGg&revision=_latest&hgd=1]335. Dönem BİLGİ EKRANI[/link][/size][/b][/color] 
    [url=http://docs.google.com/View?docID=0AQn32JkFBZ1TZHBrcmZkel83ZjZxZjUyaGg&revision=_latest&hgd=1][image]https://store.donanimhaber.com/af/12/8b/af128b13f896a71b4bd16e2cfa290c9d.jpg[/image][/url][/center]

kopyalayıp yapıştırın. imzanıza 335 dönem resmini ve linkini ekleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hukukçu63

bilgilerini paylaşan arkadaşlara öncelikle teşekkür ediyorum.sınav sonucu yarın akşammı yoksa salı akşamımı açıklanacak.yedek subay olarak talep ettim.askeri hakimlik gele bilme ihtimaline binaen.bakalım merakla bekliyoruz.tüm devre arkadaşlarıma sabırlar ve kolaylıklar diliyorum.mersin mut hakimi ali kara.

Geçmi yıllarda 9unu 10una bağlayan gece açıklanmış. Muhtemelen Pazartesi gecesi açıklanır.
  • Arkadaslar sunu farkettim ki ust donemler alt donemlere genelde pislik yapip daha ilk acemilik gunlerimizi zehir ediyorlar. Yok botlar falan caliniyormus. Bunlar cok cirkin seyler aslinda
    uzerine dusundugumuz zaman. Halbuki onlar da ayni seyleri yasamis kisiler ve pislik yerine yardimci olmaya calissalar askerlik eziyetlikten
    cikar.
  • Arkadaşlar Ankara Mamak'ta sınav sırasında veya sonrasında buna benzer bişey yaşayan yada duyan oldu mu acaba? Yani yedek subayları şu gün seçtik vs vs ?

quote:

Orijinalden alıntı: bernard59

Arkadaşımızın verdiği bilgi gerçekten ilginç... Bir başka arkadaşta teyit etmiş zaten... Ama inanın asker adayları için demiyorum asal memurları ve askerler arasında da enteresan yorumlar dolaşıyor. En şaşırtıcı olanı henüz bu konularda neyin belirleyici olduğunun kesin olarak belirlenemeyişi. Ben de Çorlu'da 2. gün sınava girdim... Asal heyetinin evraklarımıza baktığı sırada yanımda statü tercihini yedek subay olarak işaretlemiş bir arkadaş vardı. Memur ona dönüp yedek subay istiyormuşsun deyince arkadaş ta evet yanıtını verdi. Memur bu sefer peki neden dün gelmedin? yedek subayları dün gönderdik dedi. Yani aslında bir çok birbiri ile çelişen bilgi var. Dolayısıyla hepimiz için bazen heyecanlı bazen de tedirgin edici bir hava yaratıyor bu. Ama Tsk'nın personel seçiminde çok titiz olduğunu hepimiz biliriz... Bir de bunlara başvuran adayların farklı şart ve durumları, ordunun ihtiyaçları da eklenince muhakkak daha karmaşık bir süreç söz konusu oluyordur... Normal olarak böylesi karmaşık süreçte de netlikleri saptayabilmek zor. Dolayısıyla sınavların tamamen bitiminden sonra topluca bir değerlendirme yapılması bana daha mantıklı geliyor. Tabii ki sadece bir yorum... Hepimiz için hayırlısı...

• Bunlar hurafe arkadaşlar adamların işine yarayacak bir mesleğiniz varsa isterseniz son gün gidin yine tercih sebebi olursunuz ama belki kontenjanlar dolmuş olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1_medjai

quote:

Orijinalden alıntı: deliolan14

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deliolan14

quote:

garanti tanıyorumdur seni tertip , ama artık eski hızlı adam yok içimde. elimi eteğimi çektim.

devrem söyle hele adını sizin asıl dönem mezun olan mustafa aşır var onu bildinmi. o çocuk astek şimdi sınır karakolunda hakkarideydi sanırım.

evet tanıyorum mustafayı tanımammı yaa.. bugun aldım habeerini aynen sunu solemiş cocuk " nefes filmindeki karakol komutanı neyse ben de su an ooyleyim" bole bi gerildim ne yalan soliim . allah yardımcısı olsun yaa. Mustafa YAŞAROĞLU ben tertip

tamam işte bende mustafaların tayfadanım :) bizim bölümden ömer uygur, bizim alt sınıf ömer metin, bizim sınıftan osman korkmaz falan bunları tanıyonmu? benı tanımazsın, çünkü ben seni tanımıyom devrem :) ben hazırlıkla beraber bes sene okudum ama toplasan okula bı sene anca gıtmısımdır. hele son sene ustten ders alarak gıttıgım ıcın son sene sadece sınavlara geldım. bu sene mezun olan bi iktisatcı vardı. final zamanı tanısmıstım onlada. ii çocuktu adını hatırlamıyom. hatta balo komıtesındeydı. istanbullu sakallı. ortaboylu. hafıf toplu. evı izzet baysalın heemn ustundeydı. ya cocugun adı aklıma gelmıo ıımı.

Cocuun adı nezir yuksek ihtimalle. bugun beraberdim kendisi ile. soylediin isimleri de tanıyorum hepsini ama muhabbetim yoktur. seni de garanti bilirim diyorum ama sen inanmyosun beni de gorsen tanıyacağına eminim. ismimi bilmesen de beni bilirsin. nese devrem , artık ortak kisvemiz ibu değil tsk . buna odaklanmak lazım

evet ndevrem nezir :) gitmeden görürsen selamımı söyle. atıfın selamı var de.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merkez

Warmi dikmen bebesi?

Var devrem hayırdır

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımlıhaberci

quote:

Orijinalden alıntı: YESERSIN

Fen ve matamatik bölümleri yedek subaylık için biçilmiş kaftan, öğrenin artık..

Nasıl yani, fen ve matematik bölümleri mezunu olunca daha iyi bi yedek subay komando yada takım komutanı mı olunuyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altefdort -- 8 Ağustos 2010; 9:55:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeomüh

sana torf mu lazım

Helal tertip bizim madenin ismini bilen tek kişi sen çıktın valla.Türkiye de ilk torfu bulup çıkartan ve fabrikasını kuran ailenin varisi olduğumuzdan askere giderken bile torf düşünüyoruz gördüğün gibi :))

Şüpheleniyorum kendimden acaba işkolikmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhan_ok

Bunlar hurafe arkadaşlar adamların işine yarayacak bir mesleğiniz varsa isterseniz son gün gidin yine tercih sebebi olursunuz ama belki kontenjanlar dolmuş olabilir

ee bu durumda hurafe olmaktan çıkıyo sanki ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: umitvar

Arkadaslar sunu farkettim ki ust donemler alt donemlere genelde pislik yapip daha ilk acemilik gunlerimizi zehir ediyorlar. Yok botlar falan caliniyormus. Bunlar cok cirkin seyler aslinda
    uzerine dusundugumuz zaman. Halbuki onlar da ayni seyleri yasamis kisiler ve pislik yerine yardimci olmaya calissalar askerlik eziyetlikten
    cikar.

bu dediklerin uzun dönem askerlerde oluyor...ben 333.kd askerim şu anda...bız ılk geldıgımızde 331. kd donemler bıze ezıyet etmedıler ..aksıne ellerınden geldıgınce yardımcı oldular...335 ler gelsın bende elımden gelenı yapacagım...

tabı bu soyledıklerim ankara mamak için geçerli....baska kıslalarda muamele nasıldır bılemem....şafak 39....az kaldı ıstanbul....gelıyorummm...

• arkadaslar mereba bende 335 kısa donem gıdıyorum sıze bı sorum olacak bu ızın kagıtlarında spor ayakkabınızı gelırken getırınız yazıyor gıdecegımız yerde vermıyeceklermı spor ayakkabısını bılgısı olan varsa cvb yazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkuserdem

Sayın ve sevgili maverick8141

quote:

Orijinalden alıntı: maverick8141

Bu arada tertiplerim, yaşadığınız yada bulunduğunuz bölgede göl(doğal olması şart baraj gölü olmuyor),eski göl yatağı, kurumuş göl,bataklık veya sazlık varsa lütfen ama lütfen tanışalım konuşalım.Hem sizlere hem de bana iyi bir iş fırsatı demektir bu durum

quote:

.Bu arada madenciyim ya her yeri geziyorum ve sizin samsuna birgün muhakkak yatırım yapacağım bataklık veya göl veya kurumuş göl veya sazlık bulup.Ben karadeniz i çok severim.

quote:

Devrem mezun olduğum bölüm o ama baba mesleği işte bulaştık bir kez.Ladik gölünün ruhsatı var ve sit alanı o nedenle kaçırdık o treni,ama başka bataklık sazlık göl kurumuş göl veya göl yatağı olur.Bizim maden sadece bu tip yerlerden çıkıyor,kicgine nickli diğer tertibime de duyrulur

quote:

oralarda kurumuş da olsa bir göl olması lazım yada bataklık(sazlık da olabilir)...tezkere dönüşü haberleşelim mutlaka ki 2 mize de ekmek çıkaralım

Madenci olduğunuzu söylemişsiniz. Eski göl yatağı, kurumuş göl,bataklık veya sazlıklar ile ilgileniyorsunuz. Benim merak ettiğim, madenci olduğunuza siz mi karar verdiniz yoksa bir maden şirketi sahibi misiniz? Maden aramak ve bulmak, arama ruhsatı almak için neler yapıyorsunuz. Diyelim ki eski göl yatağı, kurumuş göl,bataklık veya sazlık olan bir yere çağırıldınız. Öncelikli yaptığınız işlemler ve tetkikler nelerdir? Jeoloji, Jeofizik ve Jeokimya yöntemlerinden faydalanıyormusunuz? Ve ne tür madenlerle (maden kavramı çok büyük ve ihtişamlı kalıyor sanırım sizin yaptığınız daha düşük maliyetler gerektiren işler) ilgileniyorsunuz? Bir cevher aramak, bulmak, fizibilite çalışmalarını yapmak ve madenciliğe başlamak yoğun uğraşlar, son derece profesyonel çalışmalar ve uzun zaman gerektiren bir iştir. Sizin ne yaptığınızı gerçekten çok merak ediyorum. Saygılar hocam...

Tertip ihtisas alanım daha önce de belirttiğim gibi işletme üzerine yani üni eğitimim ingilizce işletme.Ancak Türkiye de bu torf işini ilk yapan babam ve amcam ve onların yanında 10 senelik alaylı öğrencilik 10 senede bir fiil çalışmam var.4 adet maden firmam ve 6 adet maden ocağım varki,bu ocakların tamamını köylü ile halk ile konuşarak buldum.Daha sonrasında fizibilite ve rezerv durumlarını gene kendim çıkardım.Genelde jeoloji ve ziyadesiyle Türkiye mizin oluşumda etkili olan zıtlık durumlarından faydalanıyoruz.sazlık veya bataklık bir alana çağrıldığımızda 2 alet benim için yeterli oluyor,sanırım buda biraz tecrübeden kaynaklanıyor.o 2 aletten 1.si bel,2.si GPS.Kendimi fazlasıyla geliştirdiğim torfun dışında her türlü madeni de az buçuk bilirim ve insanların onu değerlendirmesine(özellikle de yöre halkının) yardımcı olurum.İşi bilmeyen için bir madeni aramak ve bulmak uzun yıllar alabilir,ancak ciddi anlamda kendini yetiştirdiysen asla uzun zaman almaz.Kendimden örnek verirsem şu anda 6 ocağımın kapladığı toplam alan 81.210 dönüm.Ve ben bu 6 yeri toplam 13 ay içinde buldum ve ruhsatlandırdım.Bulduğum fakat çeşitli sebeplerden ötürü (benden kaynaklanmıyor) ruhsatlandıramadığım (ruhsatlandırmak için bekliyoruz) bir bu kadar daha yer var.1/25.000 lik haritadan anlamak,GPS okumak veya profesyonel anlamda iş yapmak için illaki jeoloji veya maden mühendisi olmana gerek yok.Çünkü Türkiye deki profesörlere kalsa Türkiye de sadece boluda torf vardı,o da kısıtlıydı.Ancak şu an toplam rezervi milyon metreküplerle ölçülen ocaklara sahibim,ve profesörler yanıldı.Ocakların nerede bulunduğunu da 1-2 sayfa önceki mesajımda tertiplerimi ava çağırırken telaffuz etmiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tokat6060

arkadaslar mereba bende 335 kısa donem gıdıyorum sıze bı sorum olacak bu ızın kagıtlarında spor ayakkabınızı gelırken getırınız yazıyor gıdecegımız yerde vermıyeceklermı spor ayakkabısını bılgısı olan varsa cvb yazsın

askerde spor ayakkabı veriliyor...ama verdıklerını gıymem dıyorsan beyaz renk spor ayakkabı gotur yanında gıymene ızın verırler...
  • 
Sayfa: önceki 336337338339340
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.