Şimdi Ara

3345 tl ACER SF315-52G I5-8250 4GB 256SSD MX150 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
323
Cevap
8
Favori
44.204
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Satın alacaktım, şahış işletmem var fakat Amazon sadece bireysel fatura kesiyormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • farukyil92 F kullanıcısına yanıt
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/acer-intel-i5-8250u-4gb-1tb-2gb-mx150-vga-windows-10-15-6-fhd-a515-51g-51-nx-gt1ey-006-notebook-426612236
    biraz daha düşük alternatif olarak bunu alabilirsiniz ekranı full hd ama ips değil ekran kartı ve işlemci aynı kupon ve kartla daha güzel fiyata gelir

• istanbul'da nerede uyguna ram eklettirebilirim önerilerinize açığım. herhalde kimse 4gb'la kullanmayı düşünmüyor. fikirlerinize açığım.
  • lequil L kullanıcısına yanıt
    4 Rami kendiniz alıp serviste taktırabilirsiniz daha uyguna gelir ddr4 2400 mhz büyük ihtimalle
    https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/service-contact
    İSTANBUL İÇİ Anadolu Yakası Onarım Merkezi
    Altinsehir Mah., Alemdag Cad., No: 704/1-B, Giris Kat, Umraniye - Istanbul

• quote:

Orijinalden alıntı: farukyil92

Satın alacaktım, şahış işletmem var fakat Amazon sadece bireysel fatura kesiyormuş.
    Kurucu iseniz sizin adınıza kesilen faturalar geçiyor diyebiliyorum yanlış biliyor olabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: lequil

istanbul'da nerede uyguna ram eklettirebilirim önerilerinize açığım. herhalde kimse 4gb'la kullanmayı düşünmüyor. fikirlerinize açığım.
    Yetkili servis ücretsiz takıyor, internetten istediğiniz bir ram i alın yetkili servise getirin onlar taksın, başkasına yaptırmayın, kendileri deneyip de tırnakları kıranlar oldu, biraz sıkı takılmış alt kapağı.
  • quote:

Satın alacaktım, şahış işletmem var fakat Amazon sadece bireysel fatura kesiyormuş.
    Şahıs işletmesi ise zaten şahsa kesilmesi gerek faturanın, sorun yok.
  • gsad1905 G kullanıcısına yanıt
    hangi rami isteyeceğimi bilmiyorum bir sürü marka ve çeşit var. bu konuda da yardımcı olabilir misiniz?
  • yıl olmuş 2019 dolar olmuş 5,5.-tl 4 gb ram'i yıllara şikayet ediyor..
  • W.Amadeus kullanıcısına yanıt
    Evet şahış. Fakat faturaya isim ve adres eklenebiliyor, tc kimlik/vergi no ve vergi dairesi ekletemiyorum. Muhasebecim tc no /vergi no olması gerek demişti. Sadece isim ve adresle geçerli olur mu acaba

• Rensjem kullanıcısına yanıt
    Bu laptop’un kasası aynı mı? İnce bir model arıyorum Asus s510 alacaktım fakat w10’lu bulamayınca Acer’e yöneldim

• farukyil92 F kullanıcısına yanıt
    İnce değil o kadar normal laptop boyutları

• quote:

Evet şahış. Fakat faturaya isim ve adres eklenebiliyor, tc kimlik/vergi no ve vergi dairesi ekletemiyorum. Muhasebecim tc no /vergi no olması gerek demişti. Sadece isim ve adresle geçerli olur mu acaba
    İsim soyisim ve Tc yeterli oluyor.
    Amazon faturalarinda bu 3 bilgi de mevcut.

Ben de vergi mukellefiyim, amazondan surekli siparis veriyorum ve firmaya isliyorum.

• quote:

Bu laptop’un kasası aynı mı? İnce bir model arıyorum Asus s510 alacaktım fakat w10’lu bulamayınca Acer’e yöneldim
    normal 15.6 ince. ekran da cok ince ayirca ekran da ekran disindaki kasa miktari cok az... ben metal kasa olarak bu diz üstünu hem gorunum hem ozellik olara cok begendim

• quote:

Orijinalden alıntı: Rensjem

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/acer-intel-i5-8250u-4gb-1tb-2gb-mx150-vga-windows-10-15-6-fhd-a515-51g-51-nx-gt1ey-006-notebook-426612236
    biraz daha düşük alternatif olarak bunu alabilirsiniz ekranı full hd ama ips değil ekran kartı ve işlemci aynı kupon ve kartla daha güzel fiyata gelir
    Teşhir olabilir. Çünkü teknorya teşhir satıyordu aynı laptop.
    İşletim sistemi kurulu olarak gelecektir yazıyor.

• Bu modeli 1 ay kadar önce almıştım bu fiyatı görünce şaşırdım çok iyi fiyat vermiş amazon.

1.7 kg ağırlığında metal sağlam ve ince bir kasaya sahip ve ekran çerçevesi ince olduğu için çok şık bir görüntüsü var bilgisayarın. Fotoğraflarda rezil görünüyor kendisi çok daha şık.

Batarya olarak video izleme, webde gezinme veya ofis işleri için kullandığımda düşük parlaklıkta 10 saati rahat görüyorum. Ama biraz işlemci gücü gerektiren kullanımlarda çok rahat 5 saate kadar düşüyor kullanım süresi.

Oyun oynamadım ama MX150'nin standart versiyonu bulunuyor içinde kırpılmış versiyon değil. Oyun oynayanlar için önemli bir konu.

SSD olarak Micron'un 256 GB M2 SSD'si bulunuyor. Bilgisayarın açılma hızı gerçekten çok iyi parmak izi okuyucusuyla birlikte şifre de girmeden 3-4 snde masaüstünü görebiliyorsunuz. Ancak latency biraz daha iyi olabilirdi bu ssdde. Bir samsung performansı beklememek gerek.

Ram olarak 4gb yetersiz evet ama 2 slot bulunuyor. İçerisinde şu an dükkanımda satışta olan A-data 2400 mhz cl7 ram bulunuyor.

Bilgisayarın içini açmak normal notebooklara göre biraz daha zor ve dikkatli olunması gerekiyor. Alt kasayı açtıktan sonra içerisinde ayrıca bulunan ufak bir bölmeyi daha açarak ramlere ulaşıyorsunuz.

Piyasada bulunan kingston ve crucial ramlerin uyumluluk sorunu yaşatmayacağını düşünüyorum. Aynı model ve 4gb kapasiteli ram takmak isteyen varsa ilanıma göz atabilir.
    https://forum.donanimhaber.com/a-data-4-gb-2400-mhz-cl-17-sodimm-notebook-ram--137301680#137301680

Bu arada eksi yanı hiç mi yok diyeceksiniz. Çok nadiren de olsa yazılım hataları olabiliyor. Örneğin klavyedeki parlaklık açma/kapama tuşu çalışmaması gibi bir durum yaşadım ama çözdüm sonrasında. Bunun dışında henüz olumsuz bir durumla karşılaşmadım.

Son olarak ekranı mat ve parlama yapmıyor. Dışarıda kullandığınızda yine dikkate alınması gereken bir konu ekranın parlama yapmaması.

• EPICA kullanıcısına yanıt
    Hocam işletim sistemi yazısından dolayı teşhir olabileceğini düşünmüyorum windows 10 kurulu oluyor bu model hep ama teknorya teşhir sattı satıcılara güveni sarsan bir durum şüphelenmekte haklısınız
  • https://www.hepsiburada.com/lenovo-v130-15ikb-intel-core-i5-7200u-4gb-1tb-radeon-530-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81hn00eltx-p-HBV00000FHGS2

dun 2850 -150 bonus..2700 malıyetle bunu alacaktım

ıslemcı bıraz eskı olsa da ..cok buyuk fark olmaz dıye dusundum

ekran kartı da yaklaşık aynı

1 tb var bırınde.. dıgerınde ssd

ama arada 700 tl var

350-400 arası upgrade ıle lenovo da bu farkı kapatım one gecer.. ssd ve ram ıle

3100 olur o zaman malıyet tabı..freedos ustune

kararsız kalıyor ınsan

• omer14 kullanıcısına yanıt
    Hocam 2 bilgisayar arası baya fark var ya bütçenizi çok zorlamak istemiyorsanız gittigidiyordaki Acer A515-51G-51 alabilirsiniz TN panel Ips değil az önce satıcıya mesaj attım sıfır ürün (satıcı :kiwieticaret )
    https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-8250U-vs-Intel-Core-i5-7200U/m338266vsm153577
    https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-MX150-2-vs-AMD-Radeon--530/m309890vsm375394
    Attığı mesajı bırakayım
    Konu:RE:426612236:https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/acer-intel-i5-8250u-4gb-1tb-2gb-mx150-vga-windows-10-15-6-fhd-a515-51g-51-nx-gt1ey-006-notebook-426612236
    Tarih:17/03/2019 19:57:18
    Sıfır ürün endişelenmeyin. İlk defa siz açacaksınız. Teşhir vb olduğunda muhakkak belirtiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rensjem -- 17 Mart 2019; 20:3:27 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.