Şimdi Ara

3345 tl ACER SF315-52G I5-8250 4GB 256SSD MX150

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
323
Cevap
8
Favori
44.196
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ACER SF314-52G I5-8250 4GB 256SSD 2GB MX150 Ekran Kartı W10 15.6'' Full HDhttps://www.amazon.com.tr/dp/B07KL455S6/ref=cm_sw_r_wa_apa_GnxICb2PKTYRP
    Fiyat çok iyi 4000 civarında idi fiyatları

Edit: Ürün muhtemelen bu
    ACER SFS315-52G 14 inç değil 15.6 inç

https://forum.donanimhaber.com/acer-swift-3-sf315-52g-mx150-hafif-8-nesil-islemci-butce-4000--137091917

https://www.technopat.net/2019/02/21/acer-swift-1-3-ve-5-laptoplari-karsilastiriyoruz/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal0001903 -- 15 Mart 2019; 1:6:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Emin ol 3000 dolarlık laptopta onlar oluyor kullandım ordan biliyorum.
    İki ay içinde xps ve spectre alıp iade ettik.

Şu araba alırken ki hasta arkadaşlar bilgisayar işinide girdiler. Biride çıkıp Işık süzmesi olmayan bir bilgisayar göstersede görsek nasılmış....

Birde ram nedir bilmeyen arkadaşlarda almasın bence.

Hatta gençler siz komple almayın. Malın değerini bilen arkadaşlar alsın
    Bu modeli 1 ay kadar önce almıştım bu fiyatı görünce şaşırdım çok iyi fiyat vermiş amazon.

1.7 kg ağırlığında metal sağlam ve ince bir kasaya sahip ve ekran çerçevesi ince olduğu için çok şık bir görüntüsü var bilgisayarın. Fotoğraflarda rezil görünüyor kendisi çok daha şık.

Batarya olarak video izleme, webde gezinme veya ofis işleri için kullandığımda düşük parlaklıkta 10 saati rahat görüyorum. Ama biraz işlemci gücü gerektiren kullanımlarda çok rahat 5 saate kadar düşüyor kullanım süresi.

Oyun oynamadım ama MX150'nin standart versiyonu bulunuyor içinde kırpılmış versiyon değil. Oyun oynayanlar için önemli bir konu.

SSD olarak Micron'un 256 GB M2 SSD'si bulunuyor. Bilgisayarın açılma hızı gerçekten çok iyi parmak izi okuyucusuyla birlikte şifre de girmeden 3-4 snde masaüstünü görebiliyorsunuz. Ancak latency biraz daha iyi olabilirdi bu ssdde. Bir samsung performansı beklememek gerek.

Ram olarak 4gb yetersiz evet ama 2 slot bulunuyor. İçerisinde şu an dükkanımda satışta olan A-data 2400 mhz cl7 ram bulunuyor.

Bilgisayarın içini açmak normal notebooklara göre biraz daha zor ve dikkatli olunması gerekiyor. Alt kasayı açtıktan sonra içerisinde ayrıca bulunan ufak bir bölmeyi daha açarak ramlere ulaşıyorsunuz.

Piyasada bulunan kingston ve crucial ramlerin uyumluluk sorunu yaşatmayacağını düşünüyorum. Aynı model ve 4gb kapasiteli ram takmak isteyen varsa ilanıma göz atabilir.
    https://forum.donanimhaber.com/a-data-4-gb-2400-mhz-cl-17-sodimm-notebook-ram--137301680#137301680

Bu arada eksi yanı hiç mi yok diyeceksiniz. Çok nadiren de olsa yazılım hataları olabiliyor. Örneğin klavyedeki parlaklık açma/kapama tuşu çalışmaması gibi bir durum yaşadım ama çözdüm sonrasında. Bunun dışında henüz olumsuz bir durumla karşılaşmadım.

Son olarak ekranı mat ve parlama yapmıyor. Dışarıda kullandığınızda yine dikkate alınması gereken bir konu ekranın parlama yapmaması.
  • Bedavadan biraz pahalı
  • Ekran boyutu yanlış görünüyor alacak olanlar dikkat etsin.
    https://www.acer.com/ac/en/AE/content/model/NX.GQWEM.003

• Önerir misiniz arkadaşlar?

• 14 inc alacaklar dikkat etsin.. arkadaşta yazmış yukarda..
  • Ürün hangisi arkadaşlar? Açıklamada sf315 yazıyor. Görsellerde iki farklı laptop var. Satıcı amazon olduğu halde böyle hata yapıyor.
    Ayrıca sf314-52g i7 işlemcili acerin sitesine göre.
    Bence ürün sf315-52g

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EPICA -- 14 Mart 2019; 6:58:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

Ürün hangisi arkadaşlar? Açıklamada sf315 yazıyor. Görsellerde iki farklı laptop var. Satıcı amazon olduğu halde böyle hata yapıyor.
    Ayrıca sf314-52g i7 işlemcili acerin sitesine göre.
    Bence ürün sf315-52g
    "Bu arada Amazonda SF314-52G olarak gözüküyor fakat gelen ürün SF315-52G gri renkli. "

forumda alanlardan biri böyle yorum yapmış. amazon yorumlarında da 4gb ram olduğu yazılmış yani 15 inch'lik i5'li cihaz geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marxx -- 14 Mart 2019; 7:15:31 >
  • marxx kullanıcısına yanıt
    Forumda sf315 geliyor yazılmış dediniz. Fakat ürün 14" olduğunu söylediniz, kesin 14" mi ürün. Ayrıca sf314-52g ise bu ürün i7 işlemcili. Ürün başlığında hata olması daha muhtemel değil mi. Açıklamalardaki ürün kodu bile sf315 e ait.

• quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

Forumda sf315 geliyor yazılmış dediniz. Fakat ürün 14" olduğunu söylediniz, kesin 14" mi ürün. Ayrıca sf314-52g ise bu ürün i7 işlemcili. Ürün başlığında hata olması daha muhtemel değil mi. Açıklamalardaki ürün kodu bile sf315 e ait.
    pardon hocam 15 inchlik olacaktı. 15 inchlik 4gb ramli i5 model olan sf315 geliyormuş.
  • Bir adet sipariş geçtim bakalım,i5 de i7 de, 15 inç veya 14 inç de gelse bence yine de güzel fiyat geçen ay yine 3450 lira civarında mediamarktda satılmıştı kaçırmıştım.
  • 4gb ram yetersiz onun dışında iyi.
  • Bir adet de ben sipariş verdim, teşekkürler

• 4gb Ram nedir ya , yıl olmuş 2019

• Ne saçma bir konfigürasyon seçimi bu.
    Acer tarafı iyi işlemciye eski ram koymuş. Daha kötü işlemciye yeni ama az ram koymuş.
    14" modeli i7 ama ddr3l 8gb ramli
    15" modeli i5 ve ddr4 4gb ramli.
    Amazon da bu iki basit şeyi ayırmayıp kafaları karıştıracak kadar basiretsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLTaR_07 -- 14 Mart 2019; 10:39:57 >
  • bende 1 aydır yakınıma dizustu bakıyordum...fıyatına gore full hd ekran 256ssd 15.6 3.350 cok ıyı...aslında ıyı degıl ama guncel fıyatlar o kadar pahalıkı

ozellılle de korsan w10 kurmak yerıne lısanslı gelıyor

kesın tafsıye ederım
  • Bu ürün sf315 olması lazım, yani şu ürün;
    https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_swift-3-sf315-52g-i5-8250u-4gb-256gb-ssd-mx150-2gb-vga-15-6-fhd-w10-ultrabook-1187089.html

Ben mediamarkt üzerinden daha pahalıya sipariş vermiştim 1 haftadır tedarik edemediler.
    Şimdi amazondan da sipariş verdim eğer aynı makine ise mediamarkt ı iptal ederim artık.
  • 2019 yılında 4gb ram nedir ya? O ssd nin yanına yakışıyor mu hiç
  • soyken kullanıcısına yanıt
    Hocam mx150 fhd ve ssdli gayet güzel bu fiyata öneririm

• mx150 nin iki versiyonu var diye biliyorum düşük versiyonlu olmasın bu

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.