Şimdi Ara

32LG2000 Aldım ama...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
5.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 gün önce 32LG2000 aldım.kafama takılan bi kaç bişey var.satıcı elemanın dediğine göre 32LG3000 ile benim aldığım 32LG2000 arasında gözle ayırd edilemeyecek kadar ufak panel kalitesi farkından başka bişey yokmuş.bunun içn 100 ytl farka deymez dedi.bu doğrumudur?yoksa ürünü götürüp değiştireyimmi.

Aslında benim gönlümde samsung 32A330 vardı.32LG2000 ile yan yana karşılaştırma fırsatıda buldum.gözle gördüğüm kadarı ile samsung daha canlı renklere sahipti.LG deki karasal yayın kart desteği ve spdif çıkışı falan daha cazip geldi ve onu aldım.elemanın söylemesine göre de lg deki renk farkının nededi paneldeki korumaymış.LG de panelde koruma varmış samsung da yokmuş.hakkat elle paneli bastırdığımda da gördüm.

Aldım ama ne bilim aklım kaldı.sizce ne yapsam.karasal yayın falan olayı yalan mı olur?acaba götürüp geri samsung mu alsam.yada 32lg3000 mi alsam??

pls...

• dostum bende 5 gün önce 32lg3000 aldım samsun almamakla iyi yapmışsın o model için konuşuyorum çünkü o model için iyi şeyler söylemiyorlar 32lg2000 ile 32lg3000 arasında kesinlikle şu farklar var 2000'de hdmi 1.2 3000'de 1.3 desteği var 2000de 1080p işlemci yok 3000'de var hala tam olarak test edemedim kafayı yedim ama xbox360'da component ile bağlamıştım bugün vga kullandım dehşet bir görüntü var uyduda altın uçlu skart aldım görüntü oldukça düzeldi baya iyi oldu dvd playerımda biraz sorun var onlarda filmlerden kaynaklanıyor bu alet yüksek çözünürlüklerde hd görüntülerde çok iyi sonuç veriyor bence sen 3000 al 5000 ile aynı zaten
  • yani kesin deiştirmelimitim :(

bu PIP/PAT/PAP ne oluyor? 3000 de buna yok deniyor.2000 de varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpAwN -- 13 Kasım 2008; 8:54:45 >
  • Lcd ve Plazmalarda karşımıza çıkan sorulardan birisi; “acaba bu cihazda PIP, PAP, PAT var mı?” sorusudur.

Acaba nedir PIP, PAP, PAT?

PIP ÖZELLİĞİ : TV ekranında aynı anda 2 resim açabilme özelliğidir. Bu resimi TV ekranında küçük bir pencere olarak açabilirsiniz. Bu aynı anda iki TV kanalını açabilirsiniz demek değildir. Aynı anda 2 TV kanalı açmak için TV’de çift tuner olması gerekmektedir. Bu özellikte standart bir LCD-PLAZMA TV’de farklı kaynaklardan 2 resim açabilirsiniz. Mesela TV-PC, DVD-TV vs.

PAP ÖZELLİĞİ : TV ekranında açtığımız resimleri PIP te olduğu gibi köşelerde değil, TV ekranını ortadan ikiye bölerek açabilirsiniz.

PAT ÖZELLİĞİ : TV ekranında açtığınız resimleri PAP ta TV ekranını ortadan ikiye bölerek açabilirsiniz fakat burada ekranın bir tarafında teleteks özelliğini açabilirsiniz, diğer tarafında başka görüntü. (TV, DVD veya PC gibi.)

Yani kısaca;
    PIP : Resim içinde resim,
    PAP : Ekranı ikiye bölme,
    PAT : Resim ve Teleteks.

mış...

acil yardımcı olursanız< sevinirim.bu işlemci falan çok önemlimi.değiştirme için gün geçiyuor...

• dostum bu tv'de pıp-pap ve pat yok işlemciye gelirsek önemlimi bence önemli 1080p görüntüleri 2000'de açamazsın 3000'de ise açarsın tabi tv bu görüntüyü kendi çözünürlüğüne düşürerek verir bu nedir ufak bir görüntü kaybıyla izleyebilirsin demek kimine görede önemli değil bu özellik bence önemli bu arada aleti sen kaça aldın
  • ben 1049 a aldım.8 taksit.
    bu 1080p de izleyemiyorum demek almayı düşündüğüm xd-e500 ün bi espirisi kalmıyor demek mi oluyor.
  • aralarında 100ytl var yok gibi sen 3000 al
  • quote:

Orjinalden alıntı: SpAwN

ben 1049 a aldım.8 taksit.
    bu 1080p de izleyemiyorum demek almayı düşündüğüm xd-e500 ün bi espirisi kalmıyor demek mi oluyor.

Selam bende aynı TV'den alacağım. Nerden aldın yazabilirmisin?
  • DARTY İSTİNYE PARK dan aldım.

telle görüştüm bu akşam deiştiricem bi sorun çıkmazsa.
  • bende 32 LG 5000 var almısken 5000 al derim eğer değiştireeceksen.
  • 3000 almadım.soun çıkarttılar verdim iadeyi çektim geldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpAwN -- 13 Kasım 2008; 23:16:04 >
  • şimdi yeni i ürün arayışındayım beyler.

sony 32v4000 gördüm hoşuma gitti renkler.bunnar 1080p yapabiliyormu.

ne dersiniz?

sony 32v4000???
    sony 32l4000k???
    lg 32LG3000???
    lg 32lg5000???
    samsung 32A330J1???

bunu al diyin onu alim...artık sıkıldım.

gerek teknoloji, gerek bğlantılar gerekse görüntü kalitesi açısından hangisi dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpAwN -- 13 Kasım 2008; 23:17:03 >
  • dostum sen beni dinle git lg al xbox360'da dehşet görüntü var digitürkdede baya iyi tabi kanla göre değişiyor 32v4000'in resimlerine baktım ekran görüntüsüne herkes iyi diyor ama ben beğenmedim lg'de parlaklık kontrast çok iyi yarına kadar sabret resimlerini koyacağım inşallah
  • ben sony ile yan yana gördüm.sanki v4000, lg3000 den daha parlaktı.teknolojik olarak farklar nedir?
  • Burda bence parlaklığa değil, doğallığa bakmalısın. Örneğin Lg'nin renklerinin çok daha doğal olduğunu kırmızıyı parlaklaştırıp pembe göstermek yerine tam bir kırmızı şeklinde yani plazamaya yakın bir görüntü sunduğunu düşünüyorum. Sen en iyisi tümbunları göz önüne alarak Samsung olabilir, Sony ya da Lg olabilir, gözle görüp karar vermeni tavsiye ederim
  • peki beyler birde fullhd olan samsung var.LE32A553.bunun fiyatıda 1400 8 taksit.ne dersiniz?

lg5000 ise 1300.
  • LG5000 serisi oldukça güzel...32" için yeterli bence
  • arada 100 ytl var.almışken diyorum???
  • valla araştırmalarıma göre en uygun seçenekler şöyle:

LG5000 1.200ytl peşin. 150x8 1.200ytl taksitle.

Samsung LE32A553 1400 peşin. 175x8 1.400ytl taksitle.

Sony 32V4000 1308 peşin. 146x10 1460ytl taksitle.

ne dersiniz?
  • yokmu önerri?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.