Şimdi Ara

32GB Flash Belleği Fat32'den Exfat'a çevirme(NTFS de olur)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
12.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 32GB Sandisk flash bellek hediye geldi, içine bluray film filan atıp kullanıcam, yani 2GB'tan daha büyük dosyalar.Fat 32 formatlı geldi, bunu ntfs yapmam gerekiyordu.Biçimlendir diye seçtiğimde, seçeneklerde sadece FAT32 ve Exfat diye bir format var, ntfs yok.Exfat seçip biçimlendir diyince ise windows biçimlendirmeyi bitiremedi diye uyarı veriyor, hiçbirşey çevirmiyor, ne yapmalıyım? Windows XP kullanıyorum bu arada.
    Gelecek yardımlar şimdiden teşekkürler.

Edit: Sorun çözüldü, PoW€R'a teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gkhannn -- 16 Aralık 2010; 13:22:54 >

•  32GB Flash Belleği Fat32'den Exfat'a çevirme(NTFS de olur)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeWeLoNe -- 16 Aralık 2010; 13:13:04 >

• Çok teşekkürler, özellikle hızlı ve resimli cevap için, "performans için en iyi duruma getir" seçince çevirdim ntfs'ye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gkhannn -- 16 Aralık 2010; 13:21:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gkhannn

Çok teşekkürler, özellikle hızlı ve resimli cevap için, "performans için en iyi duruma getir" seçince çevirdim ntfs'ye.

Rica ederim.İyi günler
  • bu forumda en büyük sorun şu: yardım isteyenlerin derdini tam anlatamaması ve bu sebepden dolayı çare bulamaması... yukarıdaki gibi sorun net bir şekilde anlatılırsa cevabı da net bir şekilde veriliyor.
  • convert c: /fs:ntfs (C yerine sürücü ismi)

MS-DOS üzerinde yapacağınız komuttur. Google'da arayınca çok fazla sonuç bulabilirsiniz sanıyorum, ama yine de resimli anlatım falan, iyi oldu.
  • Çok işime yaradı. Resimli anlatım için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ataberke

bu forumda en büyük sorun şu: yardım isteyenlerin derdini tam anlatamaması ve bu sebepden dolayı çare bulamaması... yukarıdaki gibi sorun net bir şekilde anlatılırsa cevabı da net bir şekilde veriliyor.

arabanın usb'sinde hp 8 gb lık bellek taktığımda hiçbir sorun yoktu gittim yine hp 16 gb'lık usb bellek aldım taktım ama error 1 hatası veriyor 16 gb'lık kingston takıyorum gayet güzel çalıyor ama hp'de hata mesajı veriyor ikisi de fat32 sizce neden olur bu? bakmadığım forum kalmadı ama bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • sagolasın hocam, bende bunu arıyordum.
  • Ben biçimlendiremiyorum sebebi nedir arkadaşlar

FAT32 exFat biçimlemede sıkıntı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: ballyunuvar

Ben biçimlendiremiyorum sebebi nedir arkadaşlar

FAT32 exFat biçimlemede sıkıntı yok

Aynı Sorun Bende Var. Arkadaşlar Çözümü Varmı ?
  • Yapamayanlar için belli başlı programlarda mevcut çünkü dos komutu bazen hata veriyor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.