Şimdi Ara

320 kbps Flac Farkı? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
2
Favori
14.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: döndüsabri

http://www.turkuazisitme.com/online-isitme-testi.asp
    burda 8 i bile duyamadım
    Ama burda 22yi bile duyuyorum
    http://www.noiseaddicts.com/2009/03/can-you-hear-this-hearing-test/

Flac farkı çok bariz ama bazı şarklıarda mp3 daha iyi geliyor bana. Mp3 daha yumuşak. flacda bazı sesler biraz kulağımı tırmalıyor.

İnan yazdığını okuyunca biraz şaşırdım. Flac seslerde kulağının tırmalandığını söylemişsin. Bende de tam tersi oluyor. Genelde flac dinlerim ama flac olmayan müziklerim de var, onlara geçince mp3ler tırmalamaya başlıyor beni. Bir dergide sıkıştırılmış ses dosyalarının kulak için zararlı olduğunu ve kulağın mp3 vb sıkıştırılmış ses dosyalarında atılan kısımları duyamadığı için duyma becerisini giderek kaybettiğini okumuştum.

• quote:

Orijinalden alıntı: pillimilli

quote:

http://www.turkuazisitme.com/online-isitme-testi.asp
    burda 8 i bile duyamadım
    Ama burda 22yi bile duyuyorum
    http://www.noiseaddicts.com/2009/03/can-you-hear-this-hearing-test/

Flac farkı çok bariz ama bazı şarklıarda mp3 daha iyi geliyor bana. Mp3 daha yumuşak. flacda bazı sesler biraz kulağımı tırmalıyor.

İnan yazdığını okuyunca biraz şaşırdım. Flac seslerde kulağının tırmalandığını söylemişsin. Bende de tam tersi oluyor. Genelde flac dinlerim ama flac olmayan müziklerim de var, onlara geçince mp3ler tırmalamaya başlıyor beni. Bir dergide sıkıştırılmış ses dosyalarının kulak için zararlı olduğunu ve kulağın mp3 vb sıkıştırılmış ses dosyalarında atılan kısımları duyamadığı için duyma becerisini giderek kaybettiğini okumuştum.

yalnız hepsinde demedim sadece bazı şarkılarda. Belki de indirdiğim flactan kaynaklanıyordur. isohunt dan Ozzy Osbourne- Mr.Crowley i indirip bir deneyin bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi döndüsabri -- 21 Eylül 2011; 2:11:33 >

• Şimdi bakacağım.
  • Siz hangisinden indirdiniz? Pek çok seçenek çıktı da. Torrenttin başlık adını tam yazabilirseniz indirip bakmak isterim.
  • quote:

quote:

Siz hangisinden indirdiniz? Pek çok seçenek çıktı da. Torrenttin başlık adını tam yazabilirseniz indirip bakmak isterim.

Ozzy Osbourne-15 CD Discography

indirmişken Crazy Traini de indir

Müzikleri dinledim. Crazy Train'de bence bir sorun yok. Ses harika. Özellikle giriş kısmındaki tiz sesleri çok net duyuluyor. mp3'e çevrilince kolay farkedilemeyeceğini düşünüyorum. Mr.Crowley de ise müzik süper ama ilginç bir şekilde adam konuşunca gerçekten beni rahatsız etti. Crazy Train parçasında adamın sesinden bir rahatsızlık duymadım ama diğeri biraz garip geldi.

• Ayni şarkıların 320 liklerini de dinledin mi? flaclarda ses biraz yankılı ve mp3de duyulmayan bazı rahatsız edici sesler duruyorum.
  • quote:

Ayni şarkıların 320 liklerini de dinledin mi? flaclarda ses biraz yankılı ve mp3de duyulmayan bazı rahatsız edici sesler duruyorum.

hahah nicke bak :)))
  • quote:

Ayni şarkıların 320 liklerini de dinledin mi? flaclarda ses biraz yankılı ve mp3de duyulmayan bazı rahatsız edici sesler duruyorum.

Dinledim. Şunu farketmiş olmanı umuyorum ki özellikle crazy train adlı parçada zaten yankı amaçlı bir ses var. Girişinden de belli oluyor parçanın. mp3 halinde, formatın gereksiz gördüğü kısımlar atılınca ortaya çıkan seste bu derinlik kaybolmuş. Benim farkettiğim bu. Sen ne dersin?
  • quote:

quote:

Dinledim. Şunu farketmiş olmanı umuyorum ki özellikle crazy train adlı parçada zaten yankı amaçlı bir ses var. Girişinden de belli oluyor parçanın. mp3 halinde, formatın gereksiz gördüğü kısımlar atılınca ortaya çıkan seste bu derinlik kaybolmuş. Benim farkettiğim bu. Sen ne dersin?

Dediğin gibi bazı yerlerde ses daha net ve detaylı ama arada rahatsız edici sesler duyunca pek cazibesi kalmıyor flac ların. crazy train flacde hafif de bir cızırtı var ayrıca bazı yerlerde. Kulaklıkla dinleyince fark ediliyor.

Bu arada sevmediğin şarkılar dinletmedim sana umarım ben özellikle bu iki şarkının solosunu çok seviyorum.

• Hayır. Aksine çok da güzel şarkılarmış. Tanımış olduk böylece.
  • quote:

quote:

quote:

Dediğin gibi bazı yerlerde ses daha net ve detaylı ama arada rahatsız edici sesler duyunca pek cazibesi kalmıyor flac ların. crazy train flacde hafif de bir cızırtı var ayrıca bazı yerlerde. Kulaklıkla dinleyince fark ediliyor.

Bu arada sevmediğin şarkılar dinletmedim sana umarım ben özellikle bu iki şarkının solosunu çok seviyorum.

Cd kaydinda cizirti varsa flac ne yapsin sonucta flac remastering programimi?

• Farklı boyut katıyorum ve ve Vinyl Rip öneriyorum
    Deneyenler yorumlarınızı alalım
  • Rip yazıyorsa denemeye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr_enes

Farklı boyut katıyorum ve ve Vinyl Rip öneriyorum

vinyl flac rip mi vinyl mp3 rip mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drummer

quote:

Vala burda da Flacdan vazgeçmem ben şahsen

• quote:

quote:

quote:

ben de, elimde birkaç vinyl flac albüm var da mx360 ile anlaşılmıyor, yakında düzgün bi kulaklık alıp test edicem ipod ile. CD RIP ile arasında pek bi fark olacağını sanmıyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben de, elimde birkaç vinyl flac albüm var da mx360 ile anlaşılmıyor, yakında düzgün bi kulaklık alıp test edicem ipod ile. CD RIP ile arasında pek bi fark olacağını sanmıyorum.

Evet . Elimde şuan Iron Maiden , Led Zeppelin , Deep Purple , Rainbow , Metallica beşlisinin Vinyl Ripleri var
    Şarkıları dinlerken arkada hafif plak çıtırtısı geliyor harika bir şey bunlar

Ama bana daha doygun ve doğal geldi cd rip den , benim herzaman plak tercihimdir
    Edit:Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick* -- 26 Eylül 2011; 3:19:10 >

• 128 bit 320 kbps yaptığınızda seste bir değişiklik oluyor mu veya olur mu. Olur ise hangi programla bunu yapabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

128 bit 320 kbps yaptığınızda seste bir değişiklik oluyor mu veya olur mu. Olur ise hangi programla bunu yapabilirim?

olmaz, hatta yapmak çok saçma olur, çünkü dosyanın kendisi zaten kalitesiz, dandik dosyayı FLAC'a çevirsen nolur. Fotoşopta küçük boyutlu resimlerin boyutunu büyültmekle aynı mantık, dosya neyse odur. Bilgisayarda 128 kbps müzik tutmamak gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ressam -- 27 Eylül 2011; 17:30:33 >
  • Tamam teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.