Şimdi Ara

320 kbps Flac Farkı? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
2
Favori
14.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mr_enes

quote:

Orijinalden alıntı: Drummer

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Drummer

quote:

Farklı boyut katıyorum ve ve Vinyl Rip öneriyorum
    Deneyenler yorumlarınızı alalım

vinyl flac rip mi vinyl mp3 rip mi?

Vala burda da Flacdan vazgeçmem ben şahsen

ben de, elimde birkaç vinyl flac albüm var da mx360 ile anlaşılmıyor, yakında düzgün bi kulaklık alıp test edicem ipod ile. CD RIP ile arasında pek bi fark olacağını sanmıyorum.

Evet . Elimde şuan Iron Maiden , Led Zeppelin , Deep Purple , Rainbow , Metallica beşlisinin Vinyl Ripleri var
    Şarkıları dinlerken arkada hafif plak çıtırtısı geliyor harika bir şey bunlar

Ama bana daha doygun ve doğal geldi cd rip den , benim herzaman plak tercihimdir
    Edit:Ekleme

Zamanında ben de birkaç tane vinyl rip indirmiştim de bazılarındaki cızırtı çok fazlaydı, beğenmeyip silmiştim.
    vinyl riplerdeki bu cızırtıları temizlemek için programlar varmış. Nasıldır onlar, işe yarar mı? bu programlardan kullanan var mı? hangisini öneriyorsunuz?

• yunus88 Y kullanıcısına yanıt
    Müzikle uğraşan biriyim. Kulak hassasiyetime de güvenirim. Açıkçası iyi Rip'lenmiş 320 kbps'lik bir track ile bir FLAC arasında belirgin bir fark görmüyorum/işitmiyorum. Düşüncelerimi yunus88 arkadaşım güzel şekilde özetlemiş aslında. 192 kbps'lik bir MP3 track ile, 320 kbps'lik bir MP3 track arasında belirgin bir fark varken, 320 kbps ile FLAC arasında öyle bir fark yok. Ama dosya boyutunda çok fark var. Bu yüzden ben CD arşivimi her daim 320 kbps olarak riplemişimdir, öyle yaparım ;)
  • Normal bir kulaklıkla dinlendiğinde fark yok üst düzey ekipman lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hortlatmıssın hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Sürücü18

Hortlatmıssın hocam

Hem de ne hortlatma. Konuyu açtığımda üniversitedeydim okul bitti askerlik bitti evlendim 2 yaşında oğlum var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sürücü18 -- 21 Mart 2016; 23:47:23 >
  • MP3'de hoparlörün sesini açınca ve müzik çalmayınca aşırı bi cızırtı oluyor.Flacte çok temiz-ses gelmiyor.
    ben mi yanlış anladım?
  • bende biraz hortlatayimbenimde hatiri sayilir bir sistemim mevcut.iyi bir kulagim oldugunu dusunuyorum ancak 320 kbps mp3 ile flac arasindaki farki kesinlikle hissetmiyorum.ama bir yerde okumustum ve cok hosuma giden şöylede bir alıntı yapayım:

320 kbps mp3'te insanın duyamadığı frekanslar atıldığı için bir şey fark etmiyormuş diyorlar çok bilmişler. yanlış. şöyle düşün; toz dolu bir odaya girdin, küçücük tozlar var ortamda, gözünle görmüyorsun ama bir şekilde seni rahatsız ediyorlar. işte 18khz üzeri frekansları da sen tam olarak işitemesen de onlar oradadır ve müziğe doygunluk vereceklerdir. bass gitar gibi, belki varlığını anlamazsın ama yokluğu anlaşılır.

• Müzik dinlerken korktum gece, yok olan estruman sesi varmı diye, acaba hangi müziği duyamıyorum diye,

• quote:

Orijinalden alıntı: ganjaman

quote:

Orijinalden alıntı: Sürücü18

Hortlatmıssın hocam

Hem de ne hortlatma. Konuyu açtığımda üniversitedeydim okul bitti askerlik bitti evlendim 2 yaşında oğlum var

Alıntıları Göster
    hocam ufaklık askere gitti mi? :)

• aslında konuyu tekrar bi derlemek lazım .
    yıl 2019 oldu ekipmanlar çok iyi durumlara geldi. ama gördüğüm kadarıyla flac dosyalar çok fazla revaçta olan bişey olmadılar..
    şu an için en çok 320kbps yaygın. belkide flac dosyanın cok yer kapladığından 320kbps flac detayına cok yaklaştığından.

yeni görüşleriniz nelerdir. ben şu sıralar çok ufak flac müzik arşivi yapmaya başladım
    kendime aliexpresden böyle bi kulaklık siparişi verdim beklemedeyim

KZ zs10 hibrit kulaklık
    https://tr.aliexpress.com/item/KZ-ZS10-Kulak-Kulakl-k-DD-4BA-Hibrid-S-r-c-leri-Audiophile-HiFi-In-Kulak/32858656236.html?albbt=Google_7_shopping&isdl=y&slnk=&albslr=229963441&src=google&acnt=494-037-6276&aff_platform=google&crea=tr32858656236&netw=u&plac=&albcp=1718814395&mtctp=&aff_short_key=UneMJZVf&gclid=EAIaIQobChMIs-rbh_-p4QIVWfhRCh3cOgPoEAQYAiABEgJCdvD_BwE&albag=69167638684&albch=shopping&albagn=888888&trgt=658408982322&device=c&gclsrc=aw.ds

• karafaca kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.