Şimdi Ara

#31# NUMARA GİZLEYEREK ARAMALAR KALDIRILMALI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
129.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunu Telsim bölümüne yazdım çünkü #31# ile numara gizleyerek aramaları ilk Telsim çıkardı sonra peşine Turkcell.Artık bu gizli aramalar kaldırılmalı her gizli arayan için Savcılıga mı başvurmak gerekiyor.Telefon sapıklarına artık dur denmeli Turkcell-Telsim Vodafone-Avea artık #31# ile numara gizleyerek arama servisini kaldırmalı
    #31# ile Turkcell,Telsim,Avea da numara gizleyerek aramalar artık sapıkların en çok başvurdugu yöntem olmuş durumda SAVCILIK lara bu yüzden DİLEKÇE ile SUÇ DUYURUSUNDA bulunanların sayısı HER YIL ARTMAKTADIR hal böyle iken ha la neden #31# ile numara GİZLEYEREK ARAMALAR KALDIRILMAMAKTADIR SAPIKLARA YADA ART NİYETLİ KİŞİLERE NEDEN HA LA GÖZ YUMULMAKTADIR BU KONU TOPLUMSAL BİR SORUN HALİNE GELMİŞ İKEN NEDEN HA LA BİR ADIM ATILMAMAKTADIR.TURKCELL 11832,VODAFONE 11842,AVEA 11855 DEN ZATEN ABONE BİLGİLERİ GİZLENİYOR BİRDE #31# İLE NUMARA GİZLEYEREK ARAMALAR SAYESİNDE ART NİYETLİ SAPIKLAR A DAHA NE ZAMAN A KADAR PRİM VERİLECEK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi satcell -- 7 Mayıs 2007; 15:18:28 >

• Bence çok çok haklısın.Biz aboneler olarak bunu her üç operatöre de bildirirsek buna çözüm buluruz diye düşünüyorum.Türk halkının bence tek eksik yönü bu, hakkımızı aramayıp şikayet etmememizdir.
  • hala anlayabilmiş değilim telefon sapıklığının mantalitesini.insanlar bunu ne gibi bir amaçla yapıyor olabilirler
  • bu soruna biran önce çözüm bulunmalı evet ya çok haklısın
  • Kaldırılması mümkün değildir.
    Operatör servislerin sistemlerini güncellemeleri neticesinde ülkemizde geç de olsa kullanılmaya başlanılan bir hizmettir.

Sadece #31# kodu ile değil telefon menüsünden de seçilebilen bu özellik kişi özel haklarını içermektedir.

Öyleyse rehberde yer almama isteği gibi opsiyonlar tamamen kaldırılmalıdır ki bu maalesef mümkün değildir.

Tek taraflı düşünmeniz sadece tek pencereden yorumlamanıza sebebiyet vermektedir. Zaruri olarak farklı bir telefonu kullanacak olmanız ya da numaranızı vermek istemediğiniz bir görüşme yapacak olmanız bu özelliği illa ki şart kılar.

Muzdarip müşteriler ne yapabilir?
    Gizli numaralardan aramaları kabul etmeyebilirsiniz. Bildiğiniz üzere operatörler bu hususta da servis sunmaya başlamış durumdalar…
  • quote:

Orjinalden alıntı: sesyoksesyokdedim

Kaldırılması mümkün değildir.
    Operatör servislerin sistemlerini güncellemeleri neticesinde ülkemizde geç de olsa kullanılmaya başlanılan bir hizmettir.

Sadece #31# kodu ile değil telefon menüsünden de seçilebilen bu özellik kişi özel haklarını içermektedir.

Öyleyse rehberde yer almama isteği gibi opsiyonlar tamamen kaldırılmalıdır ki bu maalesef mümkün değildir.

Tek taraflı düşünmeniz sadece tek pencereden yorumlamanıza sebebiyet vermektedir. Zaruri olarak farklı bir telefonu kullanacak olmanız ya da numaranızı vermek istemediğiniz bir görüşme yapacak olmanız bu özelliği illa ki şart kılar.

Muzdarip müşteriler ne yapabilir?
    Gizli numaralardan aramaları kabul etmeyebilirsiniz. Bildiğiniz üzere operatörler bu hususta da servis sunmaya başlamış durumdalar…

bu hangi servis ? ya #31# kaldırılmalı yada #31# den çarı almayı engelleyici servis sunmaları gerekir
  • +1905
  • evet gizli numaradan kabul edilmeyebilir fakat, normal sabit hatta da numara gizleme özelliği var biliyorsunuz değil mi bunu da ortadan kaldırmak lazım öyleyse
  • evet kaldırılmalı bencede...
  • Kötü tarafından düşünmemek lazım bence, bazen alacaklı olduğum kişiler telefonlarını numaramı bildikleri için açmıyor ama gizleyince merak edip açıyorlar; ya da belli bir meseleyi adam konuşmak istemiyor kaçıyor gizli olunca yine bi merakla telefonu bazen açabiliyor
    tabi ki kötü niyetle kullanmıyorum bu özelliği ama şu an için benim işime yarıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: satcell
    bu hangi servis ? ya #31# kaldırılmalı yada #31# den çarı almayı engelleyici servis sunmaları gerekir

Burada konuşulmuştu, buyurun inceleyin, yararlı olabilir;

http://resim.donanimhaber.com/m_5208622/tm.htm
  • Ne farkederki operatörünüzden gizli numara kullanmayı isteyin yine gizli kullanırsınız yani ha #31# ha operatörden gizleme ,tek yapılacak çözüm gizli numarayı komple kaldırmalı veya istenilen abone gizli numaradan otomatik olarak çağrı almayacak bi sistem geliştirilmelidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: _ahmet_

Ne farkederki operatörünüzden gizli numara kullanmayı isteyin yine gizli kullanırsınız yani ha #31# ha operatörden gizleme ,tek yapılacak çözüm gizli numarayı komple kaldırmalı veya istenilen abone gizli numaradan otomatik olarak çağrı almayacak bi sistem geliştirilmelidir.

Kaldıramazsınız.
    Kişisel kullanım haklarına aykırı…

Dünya üzerinde benzeri olmayan ve de uygulanmayan bir dilek sizinki…

Diğer taraftan bahsettiğiniz aranamama ile ilgili hizmet ise verilmeye başlanılmıştır.
  • kesinlikle ve kesinlikle kaldırılmalıdır
  • quote:

Orjinalden alıntı: coyjonquil

hala anlayabilmiş değilim telefon sapıklığının mantalitesini.insanlar bunu ne gibi bir amaçla yapıyor olabilirler

bunu yapanlar insan olsa sana cevap verebileceğim ama
  • kesinlikle gizli numaralar ve #31# kaldırılmalı..son derece haklısın..
  • Kesinlikle kaldırılmalı.. Bir ara cok soylenmişti basta turkcell olmak uzere diger operatorler de kaldıracak gizli numara yı..

noldu ses soluk cıkmadı??
  • Ben şahsen açmıyorum özel noları
  • bencede kaldırılmalı. isteseler kaldırırlar ama işte böyle sapıkların gereksiz aramalarındandan para kazanmak isteyen şirketler buna yanaşmıyor. kanuni bir düzenleme gerekli başka türlü yapacakları yok.
  • bir insan neden numarasını gizli yaparki sapıklık için

gizli yapılan her iş yanlış iştir
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.