Şimdi Ara

308 Yakıt Tüketimi Sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
11.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Manuelini kullanıyorum. Şehir içi 5.3 ortalamam var, Sakarya. Sadece akşam saatleri trafik yoğun. Onun haricinde evim yüksekte, her gün tırmanıyor araç.

Şehir dışı 110 sabitlediğimde klima vs açıkken araba yüklüyken 4.5 civarı yakıyor. İnandım ve 50 km güzergahta 2.7 yaktırdım. 70'i geçmedim. :)

Arabayı kışın sert kullandım 8 litrenin yanından bile geçmedim. :)

Bu arada Leon karşılaştırması bekleriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorod -- 6 Eylül 2018; 21:4:1 >
  • Bakımları düzenli yapılmış mı ki acaba ? 20000 km de demişsiniz 15000 km de bakımı yapılmış mı filtreleri bir kontrol ettirin isterseniz
  • Hocam bende manuel 2008 var HDi.

Karma tüketimim 5.0 lt ve kaldı ki büyük cogunlugu akmayan dur kalki bol trafikte.sizin verilerde bi Problem olduğunu düşünüyorum.
  • 3 gün değil en az 3 ay kullanmak lazım ki ortalaması daha net görülebilsin.
  • bence yeni araç aldığınız için sürekli gazlama isteği duyuyorsunuz.
  • Aracımı alalı tam 24 gün olmuş. Araç imzamda belirtildiği gibi BlueHDI EAT6.

Ortalama yakıt tüketimim 5.6 lt
    Şehiriçi tüketimim 6.3 lt

Çok dikkat etmeden, devirli ve agresif kullanırım. Klima alındığı günden bu yana bir kez olsun kapatılmadı. Ona rağmen değerler bu şekilde.

Ayrıca Leon-308 kıyaslaması bekleriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ec.dmn -- 6 Eylül 2018; 23:28:26 >
  • İllaki bir hata olmalı, 8 litre gerçekten çok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mjordan2345

Dostum sen milletin dediği yakıt tüketimine göremi araç alıyorsun.Aracın teknik özelliklerine katalogun bakmak diye birşey var
    Katalogda yazan verirler genellikle gerçeklikten uzak oluyor
  • Son durum nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scutigeromorpha

Katalogda yazan verirler genellikle gerçeklikten uzak oluyor

Alıntıları Göster
    Hayır.Gerçeklerden uzak olamaz.Aracı binlerce testten geçiyorlar.Yalan beyanda bulunamazlar.Avrupada kepenk indirtirler adama.O değerler sabit hızda düz yolda ölçülen değerler.Siz bir hafta gezip uzun kısa mesafe yokuş iniş yapıp yol bilgisayarından ortalama yakıt tüketimene bakarsanız tabiki o değerleri göremezsiniz.Mesela 90 100 le giderken aç anlık yakıt tüketimini gazda ayağın sabit dursun.Şehir dışı 5 lt diyorsa 5 görürsün bu kadar net.Benim aracımda nasıl uyuyor peki.Şehir dışı 3.9 şehir içi 5.9 lt ve tam tutuyor. Ortalama 4.6 lt diyor.Ben ortalamada 4-4.5 arası görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mjordan2345 -- 7 Eylül 2018; 11:23:52 >

• Arkadaşlar problem şimdilik çözüldü diyebilirim. Dün araca shell'den yakıt doldurup yüksek devirde bir süre otobanda kullandım. Daha sonrasında sabit 100 ve 120 KM lerde 30'ar km lik yakıt testi yaptım.

100 KM CC test sonucu 3.8 lt - Klima kapalı

120 KM CC test sonucu 4.7 lt - Klima açık

Daha sonra şehir içi kullanım testi yaptım daha önce 8.5 lt yakan güzergahı 6 lt ile tamamladım ve aracın normale döndüğünü hissettim. Olayı aracın pasif DPF temizlği yapıyor olabileceğine ve kalitesiz yakıta bağladım diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mithrandir24

Arkadaşlar problem şimdilik çözüldü diyebilirim. Dün araca shell'den yakıt doldurup yüksek devirde bir süre otobanda kullandım. Daha sonrasında sabit 100 ve 120 KM lerde 30'ar km lik yakıt testi yaptım.

Daha sonra şehir içi kullanım testi yaptım daha önce 8.5 lt yakan güzergahı 6 lt ile tamamladım ve aracın normale döndüğünü hissettim. Olayı aracın pasif DPF temizlği yapıyor olabileceğine ve kalitesiz yakıta bağladım diyebilirim.
    tahmin ettiğim gibi tın-tın kullanılmaktan ötürü olmuş. geçmiş olsun

• mithrandir24 kullanıcısına yanıt
    Araçta sorun olmamasına sevindim. Bu dpf olayı ağırlıklı olarak şehiriçi ve kısa mesafeli kullanım yapanlar için çok büyük bir sorun. Tıkanmasın diye devirli kullanmak gerekiyor o zaman da dizelin pek bir avantajı kalmıyor.
  • 308 1.6 e-hdi 115 manuel kullanıyorum. 34 binde, sıfır almıştım. Bakın bilgisayar ortalaması en sert kullandığım zaman bile 5.9'u geçmedi. Çok kısa mesafe soğuk motor 8 gösterdiği oluyor telefon uygulamasında ama arabanın her 10 binde sıfırlanan bilgisayarı en çok bir defa 5.9 gösterdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mithrandir24

Arkadaşlar problem şimdilik çözüldü diyebilirim. Dün araca shell'den yakıt doldurup yüksek devirde bir süre otobanda kullandım. Daha sonrasında sabit 100 ve 120 KM lerde 30'ar km lik yakıt testi yaptım.

çözüldüğüne sevindim bende de 308 var 1.6bluehdi, her gün tepe tırnanıp indiğim zamanlarda bile en fazla 5.5 - 6 çıkmıştı.

yakıta dikkat etmem ve 10bin ortalamam 5.5 (3.6bin uzun yol, geri kalan şehiriçi)

• mithrandir24 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • 308 Şehiriçi ortalama hız 20km ve altı 6.5-7 yakar.
    20-30km arası 6-6.5 yakar.
    30-40 arası 5.5-6 yakar.

Uzun yol normal 110-140 arası ara hızlanmalı kullanımda 4.5-5 yakar.
    Sakin kullanımda 4.3 - 4.5 yakar.

ÇOK SAKİN kullanımda 4 yakar.

Rahmetli dedem gibi kullanırsam (90 cruise aktif) ne kadar yaktığı aşağıda fotoğrafta var. (Bursa - Erdek arası)
    308 Yakıt Tüketimi Sorunu308 Yakıt Tüketimi Sorunu

• İstanbul trafiği dahil değerdir. Ki 8.1 istanbul trafiğinde çok çok normaldir.
  • wacd W kullanıcısına yanıt
    20 KM altı için MyPeugeot'tan ya da fotolu kanıt sunar mısınız?
    508 15 km/s'de 10 litre yakıyor(EN AZ)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.