Şimdi Ara

300bin harcama yapsam ne kadar öderim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
3
Favori
978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kredi kartına 300binlik harcama yapsam. Bunun asgarisini ödemek istiyorum. Her ay asgarisi kaç para yapar ? Bir sonraki ay asgarisi artıyor mu yoksa hep sabit mı kalıyor ? Her ay asgari ve faizi ne yapıyor ? Garanti Bonus kart ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ilk extrede 120 bin odemeniz gerekir. 25 bin ustu kartlarin asgari odeme tutari %40 cunku. Suan icin gecikme faizi 2.21 dir. Siz diyelim 120 bin odediniz bir sonraki ay hic harcama yapmadiniz kalan 160 bin icin gecikme faizi uygulanip yine asgari odeyecekseniz bu miktarin %40lik kismi size asgari tutar olarak cikacaktir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yüksek limitli kart 40% minimum ödeme demek.

Parayı taksitli değil tek çekim yapacaksanız hiç mantıklı değil!!

Taksite almayı deneyin aksi halde

Temmuz (bu ay) 300.000 cektiniz..

-120 Ağustos ödeyeceksiniz.

Kredi kartı minimum asgari ödeme yapılmamalıdır yani sadece 120 değil +1000 fazla ödemeniz gerekiyor.

Geriye kalacak 179.000 borç buna illa faiz eklenecek 1 ay sonrası için

-Eylül Ayı 180.000 borç için minimum 72.000 ödeme şartı var +1000 TL fazla ödemek gerek

Kalan borç 107.000 filan kaliyor buna illa faiz eklenecek!!

-Ekim ayi 108.000 borç için minimum 43.200 gerekli +1000 fazla ödemek gerek. 63.800 kalır

-Kasım ayı 64.000 borç için minimum 25.600 gerek.

+1000 fazlası gerekiyor. 37,400 borç kalır

Aralık ayı 38.500 borç için 15.400 gerek

+1000 fazlası gerekiyor 22.100 kalır.

Ocak ayı 23.100 için 9.240 gere

+800 ödeseniz 13.100 borç kalır.

Şubat ayı komple kapatırsınız

Faizler kesin değil

Kalan para/borç 1 ayda ne kadar faiz yer bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 23 Temmuz 2023; 19:4:52 >

• Backspace7 kullanıcısına yanıt

Eyvallah hocam bilgiler için. Millet karttan para kasıyorum diyor. Ben çözemedim nasıl karşıladığını.

• Yani ilk aklima gelen su. Odeme gucu olan icin taksitli nakit avans olarak cekim yapip (3 taksit suan veriyor bankalar en fazl) bunu faize atsa 3 ayligina suan taksitli nakit avans icin odeyecegi faizden daha fazlasini kazanabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 23 Temmuz 2023; 16:51:3 >
  • ibo83 kullanıcısına yanıt

Eyvallah başkan. Hiç gerek yok o zaman. İyi ki sormusum. Boşa dagitacaktik parayi

• Kartla para kasmak şöyle;

5 haziran dolar 21.15 baski altındaydi.

3829 dolar=81.000 ediyordu

Bugün 24 temmuz 103.181

81.000 vs 103.181

------------------

23 haziran 1.567 TL gram altın.

Şuan 24 temmuz gram altın 1.704

500 gram/adet altın alan biri 1 ay önce

1 adet 1.567-500 adet için=78.350 ödemiş olacaktı .

Bugün 24 temmuz 1704 den =85 ediyor o 500 altın.

Sadece 1 ayda 78 aldığın 85.00 oldu daha da çıkar bu ekonomide!!

Burada riske girip sizin olmayan bankanın parasıyla Yatırım yapıyoruz..

1 ay sonra ödüyoruz Aradaki fark bize kaliyor.

Bunu icin 100.000-150.000-250-300.000 limitli kart gerek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 24 Temmuz 2023; 20:22:15 >

Hocam benim bildiğim gecikme faizi ödemiyor. Gecikme işlemi kredi kartı gecikmeye girince ödenen faiz oranı. Şu anda 1,91x.1,3=2,48 faiz oranı çıkar.

• JustFema J kullanıcısına yanıt
    Borcun tamamini odemediginizde bir sonraki extrede faiz yansiyor maalesef. Sonuc olarak siz borcunuzun hepsini odemediginiz icin toplam meblag gecikmeye giriyor ve bir sonraki extrede bu faiz yansiyor.

Backspace7 

kullanıcısına yanıt

Hocam örneğin 300.000 Tl lik ekstrede %40'ı ödedim. 180.000x2,48/100=4464TL faiz ödenir. Yani bir sonraki dönem 184.464 ekstre gelir. Dediğiniz gibi faiz ödenir ama gecikme faizi uygulanmaz. 2.48 faiz oranı içerisinde BSMV benzeri vergiler olduğu için. Gecikme faizi asgari tutar ödenmezse uygulanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustFema -- 24 Temmuz 2023; 22:52:27 >
    Gecen ay vakif icin asgari odeme yaptim ve gecikme faizi + bsmv + kkdf olarak 3 faiz yanisidi bu ayki extreme. Sonuc olarak ben gecen ay tum borcumu odemedim ve borcum gecikmis oldu. hatta 3 kez asgari odenirse 4. De banka kartlari kapatma yapabiliyor.

No way bro
    Ekstre tutarı ödenmesse gecikme yapmış oluyorsun asgari değil asgari senin puanını etkilemesin diye

Hocam adı üstünde asgari(minimum) ödeme tutarını ifade eder. Genellikle asgari tutardan 5-10TL fazla ödenir. Yoksa banka içi kredibiliteyi etkiler ve 3 kez asgari ödemesi yaparsan banka bazı tedbirler uygular. Gecikme faizi ödemeniz için ödemeniz gecikmiş olması gerekir. Yani asgari tutarı ödediyseniz kart gecikmeye düşmez. Kart tek bir şartla gecikmeye girer, son ödeme gününü geçirseniz gecikmeye girer.

BSMV(Banka ve Sigortalar Muameleleri Vergisi), KKDF(Kredi Kaynak Destekleme Fonu) faiz değil, vergidir.

• corpixx kullanıcısına yanıt

Hocam eğer ki katılım bankası kullanmıyorsanız gecikmeye girmez. Asgari tutar + 1TL ödeme yaparsanız hiç bir problem olmaz.

Bak bunu bilmiyordum ben. Belki çoğu kişi bilmiyordu. O zaman sadece asgarisini ödemek karlı oluyor dimi ?

• kart kullananların %80 lik kesimi bende dahil hiç hepsini ödediğimi hatırlamıyorum  arkadaşların dediği gibi asgari ödemesi 100 bin ise 101 bin olarak ödeyin sorun yaşamazsınız

• kredi kartı gecikme fazileri yükseldi.
    dolar ocak ayına kadar baskılanabilir, faiz artışı bundan sonra göstermelik olarak ufak ufak artabilir. yerel seçim sonrası kuru salabilirker. dolara o döneme kadar 29-30 olsa seçimden sonra 40-45'e kadar yolu var.
    yatırım tavsiyesi değildir.

• Normal şartlar altında asgari ödemek mantıklı değil. Şu anda piyasada negatif faiz olduğunu için asgarisini ödemek karlı oluyor. Yani bu süreçte asgarisini ödeyip kalan kısmıyla yatırım araçlarını kullandığınız zaman ekstra kar elde ediyorsunuz.

Karttan araba alayım diyordum. Nasıl olsa arabalar tekrar fırlayacak. Ama ödeme işini beceremiycrm sanirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.