Şimdi Ara

3000 TL ye Pc toplama mı Ps4 pro mu ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Malum n11 in 11 kasım kuponlarını hergün topluyoruz. Ben de 3000 tl bütçe ayırdım. N11 den PC toplamayı ya da PS4 pro almayı düşünüyorum.
    Evde 55" (140 ekran) 4k tv var ona bağlayıp kullanacağım.

Toplamayı düşündüğüm pc nin özellikleri aşağıda ve 11 kasımda kuponla 2850 tl civarına gelecek.

Ryzen 5 1600
    Gigabyte b450 am4 ddr4 anakart
    Sapphire 8gb rx570
    16 gb (2x8) ddr4 3000 mhz ram
    240 gb ssd
    500w psu

PS4 Pro ise sıfırı ve çift kollu 3200 bandında dolaşıyor. Kuponla 2900-3000 TL arasını bulur. (İkinci elleri de çift kollu 2300-2500 bandında dolaşıyor ikinci el sitesinde.)

Yorumlarınıza ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?

• Hocam oynadığınız oyunlara bağlı değil mi ?
  • ps4 oyunları minimum 250 tl dolaylarında ve bütçe darlayıcı. Pc'de indirimlerle alınan oyunlar daha makul seviyelerde ve oynanabilirlik daha iyi durumda. Tabii ki sizin terchinize bakar fakat o pc en az 2-3 yıl sistem yükseltmeden sizi götürür. Ps5 2020de gelecek gibi gözüküyor. Oyunlar, fiyatlar daha da artabilir siz bilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pulsoy35 -- 23 Ekim 2019; 9:56:46 >
  • CavaLieR-G kullanıcısına yanıt
    Şöyle söyleyeyim. 2 erkek çocuğum var onlarla genelde araba yarışı ya da Mortal Kombat filan oynarız. Yaşı büyük yeğenlerim var onlarla da Fifa,Nba vs spor oyunlarını oynarız diye düşünüyorum.
    Tek oynarsam da (alışkın değilim ama) senaryolu, ilerlemeli tür silah oyunlarını oynarım. Kabataslak oyunlarla ilgili düşüncelerim böyle :)
  • pulsoy35 P kullanıcısına yanıt
    ps5 için çıkacak oyunlar ps4 te oynanabilir mi peki? Yoksa ps4 için ayrıca mı çıkartırlar? Daha önce konsol sahibi olmadım bu konuları bilmiyorum inanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_efendy34

Şöyle söyleyeyim. 2 erkek çocuğum var onlarla genelde araba yarışı ya da Mortal Kombat filan oynarız. Yaşı büyük yeğenlerim var onlarla da Fifa,Nba vs spor oyunlarını oynarız diye düşünüyorum.
    Tek oynarsam da (alışkın değilim ama) senaryolu, ilerlemeli tür silah oyunlarını oynarım. Kabataslak oyunlarla ilgili düşüncelerim böyle :)
    hocam ihtiyacınıza göre konsol daha makl görünüyor ancak arkadaşın da dediği gibi hem oyun fiyatlarını hem de yeni gelecek modeli düşünün derim . Elbette pc alırsanız da tv'den görüntü alıp yine joystiklerle benzer şekilde oyun deneyimi yaşayabilirsiniz . Şahsi fikrim pc almak daha mantıklı ileride yükseltme/yenileme de göz önüne alınırsa .
    Bu sistemin 4k tv de performansı yeterli olur mu sizce?
    Bir de orjinal pc oyunlarının fiyatı ps4 oyunlarına göre daha mı pahalı acaba? Ps plus ile yıllık üyelik alarak her ay oyun hediyesi oluyormuş. İki tarafın da birbirine üstün yanları var sanki çok kafam karışık.
  • hocam ps4 pro yu illa sıfır alcan diye bir hadise yok 2.el çok ucuza alabilirsiniz zaten kompat ürünler bozulamz kolay kolay koyuyorsun tv ünite altında duruyor

joistikler yıpranıyor pro yu 2.el daha ucuza alın

oyunlarda gene kutulu 2.el daha uyguna bulunabilir pc de koca kasayı tv ye baglama vs baya çirkin durur
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Ya işin aslı eşim de eve bilgisayar masası istemiyor. Kasa alırsam tv ünitesinin yanına koyacaktım. Tabi bir de klavye takılı olması lazım diye biliyorum

İkinci el ps4 pro garantisiz alsam sorun yaşama ihtimalim yüksek midir? Joysticklerin bataryaları kaç yıl gider, sıfır mı almalı kolları bu durumda?
  • by_efendy34 kullanıcısına yanıt
    hocam cihazı 2.el alın koluda sıfır alın adamın verdigi koluda bir güzel kolanya vs ile sil üstünede joistik kılıfı tak joypadlere sonrada hepsiburadadan yada n11 den indirimden 3 joistik al insanlar eve gelince pes vs de 4 kol olsun takımlı oynanır yanınada indrimler saglam olursa pes 20 yada fifa 20 alırsınız o artan 1200 tl başka oyunlarda alırsınız sıfır yada 2.el
  • quote:

Bu sistemin 4k tv de performansı yeterli olur mu sizce?
    Bir de orjinal pc oyunlarının fiyatı ps4 oyunlarına göre daha mı pahalı acaba? Ps plus ile yıllık üyelik alarak her ay oyun hediyesi oluyormuş. İki tarafın da birbirine üstün yanları var sanki çok kafam karışık.
    steam ve originde de yıl içerisinde güzel fırsatlar oluyor hocam , g2a gibi alternatif sitelerden de uygun fiyatlı oyun temini mümkün .

4K için rx570 kötü denmez ama oyundan oyuna değişir , bunun için de biraz youtube'dan performansları izlemek lazım . Akıcılık ve fps değerleri yeterliyse öyle karar vermek lazım .
    https://www.youtube.com/watch?v=qiDGkh8Iw4Y
    https://www.youtube.com/watch?v=tKMBHpbe2Fs

Anladım hocam, garantisiz alsam sorun yaşar mıyım? Bazı konsol mağazaları kendi garantilerini veriyor 6 ay yazılı belge ile garanti. Onlardan mı almalı yoksa direkt sahibinden mi?
    Evet incelemek aklıma gelmedi, o testleri de bi inceleyeyim çok teşekkürler.
  • quote:

Ya işin aslı eşim de eve bilgisayar masası istemiyor. Kasa alırsam tv ünitesinin yanına koyacaktım. Tabi bir de klavye takılı olması lazım diye biliyorum

İkinci el ps4 pro garantisiz alsam sorun yaşama ihtimalim yüksek midir? Joysticklerin bataryaları kaç yıl gider, sıfır mı almalı kolları bu durumda?
    Aman hocam o zaman senin seçim yapma şansın yok , hanım pc masası istemiyorsa etrafta dolaşacak bi kablosuz klavye mouse da istemeyebilir ben en son masa ve bilgisayarımla salona kadar ötelendim

hocam sahibinden de alsan konsolcudanda alsan fiyat 2000 tl konsolcu garantili almak daha mantıklı sonuçta garanti garantidir
    Ahaha
    Elimi kolumu bağladı valla iki ucu çamurlu değnek durumuna soktu beni
    Anladım hocam haklısınız,ama dürüst bir esnaf bulmalı. Yoksa üstünde toz bile yok diyerek revizyon geçirmiş, sökülmüş tamir görmüş cihazı itelemeye çalışana denk gelmekten korkuyorum.
    İstanbul'dayım ve ikinci el sitesinden gördüğüm kadarıyla Bakırköy ve K.çekmece'de garantili konsol satan dükkanlar var. Daha önce buralardan alıp da kullanan, tavsiye edebilecek bir forumdaş varsa yardımlarını beklerim.
  • Pc4 exleri cok iyi last of us 2 de geliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    hocam gidip ürünü deniyebilirsiniz içinize sinen firmadan alırsınız

zaten istanbul ana merkezi konsol işinde düzgün bir yer bulursunuz rahatça

ama benim bildigim yılların firması
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-oyun-konsol-oyun-konsolu-sorunsuz-ps4-pro-1-tb-6-ay-garantili-khalkedon-746556286/detay

khalkedon vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 23 Ekim 2019; 11:18:47 >
    Anladım hocam, önce burası güvenilir olduğu için buraya ilan açayım. İyi birşey gelmezse mağazaları dolaşayım bari. Çok teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.