Şimdi Ara

30 YAŞINDAN SONRA OKUNABİLECEK ÜNİVERSİTE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
12.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ve kardeşler yaş 30 oldu 8 yıldır sağlık memuru olarak görev yapıyorum ama çokta istekli olarak yaptığım söylenemez. Zamanında sınava hiç çalışmadık ve şimdi hastanede yoğun bakımda çalışıyorum kazanç 5000 ile 6000 arası değişiyor sizce bu yaştan sonra okunabilecek bir meslek varmıdır. Mezun olunca yaşın sorun olmayacağı bir iş tıp, ftr , mühendislik. . . Varmı fikri olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam şimdi birşey diyemem ama tıp olmaz bence bu yaştan sonra.

19-20’sinde giren zaten 30-35 de tam maaşı alıyor gibi. Siz için zaman olmaz yani.

Birde oturup tıp kazanmak işi falan bıraktırır size derse odaklanmanız lazım.

Mühendis olsam deseniz okuduktan sonra anca 5-6 yıl çalışanlar 6000 lira maaş alıyor o da bıktırır sizi bence ha göze alırım derseniz mühendislik en uygunu bence.

Mühendislik olarak da Endüstri tavsiye ederim bence şu an ki en baba mühendislik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam siz okumak için okuyacaksınız galiba.Öncelikle ne olmak istediğinize karar verin.Böyle içinizde ukde kalan bir meslek varsa ona yönelin.Severek yaptıktan sonra yaşın önemi kalmaz ama bir aileniz falan varsa parayı da düşünmek zorundasınız.
  • şaomi kullanıcısına yanıt
    Mühendislik peki kardeşim 35 te mezun olmak iş acısından sıkıntı olurmu

• 2019Rank1 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle kardeşim evliyim ve çocuğum var. Sağlık alanı doktorluk hariç diğer meslekler hayatı çok sınırlıyor tabi doktorlugunda belirli alanları rahat. Maddi konudada en azından başladigim işte şimdiki meslek kadar kazanmam gerek aile için

• Tıp haric bu yastan sonra 5 6k kazancagın meslek pek yok hocam müh olsan 35 de mezun olsan ailen falan var zor gelisirsin biraz da

Tıp okusan da yine geç mezun olursun yine sorun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Olum adam 5-6k para alıyormuş zaten amacı para olsa gider sermaye falan koyup iş yeri açar ne bileyim kredi çekip ticaretle uğraşır vs belliki farklı bir şeyler yapmak istiyor abimiz onu da açıkcası biz bilemeyiz hocam otur araştır yani neye yatkınsın ilgilisin vs.Sertifakalar var ne bileyim online dersler vs tarzı da var ya da ben üni okumak istiyorum dersen gir dene kendini de dediğim gibi sana bağlı açıkcası

Gerçi üstteki mesajını şimdi gördüm öyle hem okuyup hem bitirip 5-6k türkiyede zor bulursun bence ama araştırın siz kolay gelsin
  • Sağlık memuru derken ATT mi Röntgen mi MR mı Laboratuar mı ?
  • hocam mezun oldugunuzda siz ve 22 yasinda baska bir mezun basvurdugunda pek sansiniz olmayacaktir. bunun bilincinde hareket etseniz iyi olur.

• Ben maceraya atılmazdım açıkçası.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheYips kullanıcısına yanıt
    Hemşire kadrosunda çalışıyorum kardeşim

• kasabateam60 kullanıcısına yanıt
    Haklisin ne diyeyim kardeşim çoğu meslekte öyle

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ttt66 -- 28 Ekim 2018; 14:8:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karsıyakalısm

Mühendislik peki kardeşim 35 te mezun olmak iş acısından sıkıntı olurmu
    Mühendislikte çok ciddi rakipler var 35 yaş zaten eksi bir de İngilizce bilmediğinizi varsayıyorum bu da bir eksi. Yani müh. bitirmenin yanında iyi de bir ing bilmeniz gerekecek
  • ttt66 T kullanıcısına yanıt
    Üniversitede okuyanlar burdaki yaştaki kardeşlerimiz diye sormuştum kardeşim. Iyi kötü biliyorlar okudukları ortamları sizin genç bakışlarınız değerli bence

• TheYips kullanıcısına yanıt
    Ingilizcem var kardeşim iyi düzeyde. Alesle birlikte yds yede girmiştim Ales 92 yds 60 civarı bisey almıştım ama araya askerlik girince yüksek lisans kalmıştı zamanında. Şimdi geçen okadar zaman sonra kendi alanında yüksek yapmak mantıklı gelmediği için yanında bir meslek daha hedefliyorum kendimce

• quote:

Orijinalden alıntı: karsıyakalısm

Ingilizcem var kardeşim iyi düzeyde. Alesle birlikte yds yede girmiştim Ales 92 yds 60 civarı bisey almıştım ama araya askerlik girince yüksek lisans kalmıştı zamanında. Şimdi geçen okadar zaman sonra kendi alanında yüksek yapmak mantıklı gelmediği için yanında bir meslek daha hedefliyorum kendimce
    Hem iş hem okul hem aile yapabilirsen deneyiniz şansınızı

Mühendislik hukuk gibi değil devamsızlık sorunu var. Hocalarla konuşup anlaşabilrsin gerçi.
  • Şu an 27 yaşındayım. Yaklaşık 4.5 sene yaptığım kamu görevinden ( sağlık sektörü değildi) istifa ederek ders çalışmaya başladım. 8 ay hazırlandım. Şu an diş hekimliğini kazandım. Eğer işinizden memnuniyetsizliğiniz üst seviyede ise, evli değilseniz denenebilir. Ama eğer gerçekten hazırlanacaksanız bence benim yaptığım gibi yapmayın çalışırken ders çalışmayı deneyin. Başarırsanız yazın iyice oturur düşünür kararınızı o zaman verirsiniz. Başarılar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam selamlar. 2008'de odtü işletmeden, 2016'da ankara üniversitesi hukuk fakültesinden mezun oldum. Hukuk fakültesine çalışırken girdim, çalışırken bitirdim. Şimdi 33 yaşımdayım. Kolay mı oldu? Asla, bilakis oldukça zor oldu ama kafaya koyduktan sonra insan bir şekilde üstesinden geliyor.
    Ancak zamanında sınava hiç çalışmadığını yazmışsın, temelin zayıf ise sınava çok ciddi bir hazırlık gerekiyor. Bunu da mutlaka göz önünde bulundurman gerekir.
    Bu arada ben de 2019'da tekrar sınava girmeyi düşünüyorum. Bir de psikoloji okumak istiyorum ama karar aşamasındayım henüz...
  • xxyyzztt X kullanıcısına yanıt
    Evliyim ve çocuğumuzda var şükür ama denemek istiyorum . Dediginiz gibi sınav sonucuna göre oturur düşünürüm artık

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.