Şimdi Ara

30 BİNDEKİ DSG SİLKELEMEYE BAŞLADI (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
2
Favori
2.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: HitokiriKenshinBattousai

quote:

Orijinalden alıntı: pdr tecnics

-2 derecede araci dsg yi degil calisir calismaz firlayan zihniyeti sorgulamak lazim.......
    Turkiyede degil dsg sorunsuz bilinen toyotalar hondalar bile dayanamayip sorun cikarmaya basliyor......
    Gerekli yaglanma yapilmadan basip gider durursaniz gun gelir yatak ve vuruntu problemlerini sorgularsiniz....suc dsg de oldugu kadar kullanicilardada var

Kayınpederin malına hor biniyor arkadaş demek ki

Araç benim genç..

• freemangroovy kullanıcısına yanıt
    Bu soruların cevaplarını (hayatın anlamı kısmı hariç) Yetkili Servis'in vermesi lazım size... Böyle teknik sorulara cevap verecek kişi sayısı sınırlı... Ama DSG arızası yaşamış kullancıların yorumlarını alayım amacıyla açıldıysa konu beklentilerinize uygun 1 yada 2 cevap gelir... Onları da 2 sayfa cevap arasından ayıklamak keçiboynuzu yemek gibidir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Arkadaşlar bir sorum olacak.. Dün sabah kayınpederle ikimiz işkembeciye gidecektik.. Hava -2 derece..Aracı çalıştırır çalıştırmaz hemen fırladım, otoparktan yola çıkınca araç titremeye ve sallanmaya başladı.. Baba dedim, bu kavramadan olmasın?.. Hayır hava soğuk dedi.. Neyse çorbaları içtik, çıktık..Araç zaten ısınmamıştı.. Kayınpederim, rölantide biraz bekle dedi, çalıştırıp 3-4 dakika bekleyince bu sefer silkelemedi.. Araç 2013 dizel dsg Octavia.. 2 yıldır biniyorum, böyle sıkıntı olmadı.. Soğuktan mıdır, meşhur dsg sorunu mu, kavrama mı? Bu sorunu yaşayan,bilen varmı?

Rakının üzerine iyi gider ama işkembe. Babayla dertleştiniz mi hafif demlenip.

• quote:

Orijinalden alıntı: dtsaykopat

quote:

Arkadaşlar bir sorum olacak.. Dün sabah kayınpederle ikimiz işkembeciye gidecektik.. Hava -2 derece..Aracı çalıştırır çalıştırmaz hemen fırladım, otoparktan yola çıkınca araç titremeye ve sallanmaya başladı.. Baba dedim, bu kavramadan olmasın?.. Hayır hava soğuk dedi.. Neyse çorbaları içtik, çıktık..Araç zaten ısınmamıştı.. Kayınpederim, rölantide biraz bekle dedi, çalıştırıp 3-4 dakika bekleyince bu sefer silkelemedi.. Araç 2013 dizel dsg Octavia.. 2 yıldır biniyorum, böyle sıkıntı olmadı.. Soğuktan mıdır, meşhur dsg sorunu mu, kavrama mı? Bu sorunu yaşayan,bilen varmı?

Rakının üzerine iyi gider ama işkembe. Babayla dertleştiniz mi hafif demlenip.

Hocam ben işkembeyi sabah seviyorum, kayınpeder akşamları eğer rakı içerse, içki üstüne seviyor.. Ama sağolsun uyumludur, beni kırmadı geldi..

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeytinbey

Bu soruların cevaplarını (hayatın anlamı kısmı hariç) Yetkili Servis'in vermesi lazım size... Böyle teknik sorulara cevap verecek kişi sayısı sınırlı... Ama DSG arızası yaşamış kullancıların yorumlarını alayım amacıyla açıldıysa konu beklentilerinize uygun 1 yada 2 cevap gelir... Onları da 2 sayfa cevap arasından ayıklamak keçiboynuzu yemek gibidir...

Hocam haklısın, ne servisten ne forumdaki arkadaşlardan bir şey öğrenemedim.. Bizde de oldu diyen 2 kişiye de tam inanamadım açıkçası..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freemangroovy -- 25 Aralık 2015; 10:32:06 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

Beyler konuyu dağıtmayın. Aracın son durumu nedir

Yazdım ya kardeş, sorun yokmuş.. Ama soğukta yapar mı, arasıra yapması normal mi, hayatın anlamı var mı falan öğrenemedik.. Asıl bunu öğrenmek amaçlı konu açtım, ama henüz netleşmedi..

Yetkili servise gitmedin mi bakmadılar mı arabaya
    Buraya konu açmakla bişey çözemezsin. Bilen de yazar bilmeyen de. Hemen servise git göster.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Beyler konuyu dağıtmayın. Aracın son durumu nedir

Yazdım ya kardeş, sorun yokmuş.. Ama soğukta yapar mı, arasıra yapması normal mi, hayatın anlamı var mı falan öğrenemedik.. Asıl bunu öğrenmek amaçlı konu açtım, ama henüz netleşmedi..

Yetkili servise gitmedin mi bakmadılar mı arabaya
    Buraya konu açmakla bişey çözemezsin. Bilen de yazar bilmeyen de. Hemen servise git göster.

Hocam senin kafa karışık herhalde, yada konuyu tam okuyamadın.. Bence bir daha oku..

• Vurun daha ölmediler.
  • VAY BEY, HERKEZ DE NASIL SALLAMIŞ VEYA DALGA GEÇMİŞ!! BIR DE TÜRK MILLETI YARDIMSEVER FALAN DERLER.
    Titremenin dsg İle alakasi yok. Vag grubu dizel motorun karakteri bu, ısınincaya kadar titreme yapabilir. Aldığınız mazot da etkilediyse biraz, daha da titrer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 27 Aralık 2015; 14:31:32 >
  • Ek olarak.... çok rahatsiz ederse, enjektorleri değiştirtin serviste, octavia dizel sahibi bir iki forumdaş daha önce değiştirtmişti ve titreme çok azalmıştı. Bende de aynı araç var ve soğukta motor titriyor.

• Bunca dsg sorununa rağmen,insanlar yine ısrarla tercih etmeye devam ediyor bu şanzımanı.

Volkswagen grubu bence Zf ya da aisin gibi kendini ispatlamış firmalarla işbirliği yaparak,tam otomatik işine dönebilir.Daha da iyi olabilir.

• Bunca dsg sorununa rağmen,insanlar yine ısrarla tercih etmeye devam ediyor bu şanzımanı.

Volkswagen grubu bence Zf ya da aisin gibi kendini ispatlamış firmalarla işbirliği yaparak,tam otomatik işine dönebilir.Daha da iyi olabilir.

• nasıl işkembeye sarmısak attın mı bol bol

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

30000 de bir ufak bi dişli kırıyor torka dayanamadığı icin servis ucretsiz değiştiriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

Ek olarak.... çok rahatsiz ederse, enjektorleri değiştirtin serviste, octavia dizel sahibi bir iki forumdaş daha önce değiştirtmişti ve titreme çok azalmıştı. Bende de aynı araç var ve soğukta motor titriyor.

motoru bile sorunlu yav, motor şanzıman uyumu gerçekten çok iyi
  • Doğuştan Sorunlu Gariban
    şaka biryana kronik dsg sorunu gibi. sizin gibi şikayetleri olanlar kisa surede kavramayi yedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CarBuyer

Öncelikle dizel araba durduğu yerde çalıştırarak ısınmaz mutlaka hareket etmesi gerekir.Hatta sıcaklığına ulaşmışken sağa çekip beklerseniz motor soğumaya başlar.Yani demek istediğim aracın sıcaklığıyla alakası yok durumun

arkadas dogru söylüyor. yokus assagi bıraktımi bariz sicaklik gostergesi inişe gecmeye basliyor dizel aracimda. boyle yuksek devir de cevirmeden 5 km de anca ilik veriyor havalandirma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

VAY BEY, HERKEZ DE NASIL SALLAMIŞ VEYA DALGA GEÇMİŞ!! BIR DE TÜRK MILLETI YARDIMSEVER FALAN DERLER.
    Titremenin dsg İle alakasi yok. Vag grubu dizel motorun karakteri bu, ısınincaya kadar titreme yapabilir. Aldığınız mazot da etkilediyse biraz, daha da titrer.

Hocam cevabın için sağol, birsürü boş beleş cevaptan sonra ciddi birşeyler okuduğum için teşekkür ederim.. Yalnız benim aracı artık hareket etmeden 2 dakika kadar çalıştırıyorum, titreme kalmadı.. Manuel 2013 octaviası olan arkadaşımı demin aradım, soğukta hafif silkeleme yapıyormuş aracı.. Ben şu sonuca vardım: Haftada 1 kullanıp, hiç ısıtmadan hemen hareket edince silkeleme normaldir.. 2 dakka bile beklesem artık silkelemiyor, anladığım kadarıyla hem motor hem de dsg hiç ısıtmadan silkeleme yapabiliyor..
    Not: Dün sabah sanayiye gittim, silecekleri değiştirdim, ustaya sağ ön camdan gelen tıkırtıyı ve araya plastik conta sıkıştırdığımı, sesin biraz kesildiğini söyledim, usta dükkana girdi, aradı taradı eski 5 liralıklar vardı kocaman, o boyda ve küçük parmak kalınlığında yumuşak yuvarlak bir contayı tornavida ile ite ite cam ile konsolun sağ üst en uç köşesi arasına sıkıştırdı.. En kötü yollarda test ettim hiç ses kalmadı..
    Not2: Bu sefer de emniyet kemeri tıkırtısını duymaya başladım..

• quote:

quote:

VAY BEY, HERKEZ DE NASIL SALLAMIŞ VEYA DALGA GEÇMİŞ!! BIR DE TÜRK MILLETI YARDIMSEVER FALAN DERLER.

Hocam cevabın için sağol, birsürü boş beleş cevaptan sonra ciddi birşeyler okuduğum için teşekkür ederim.. Yalnız benim aracı artık hareket etmeden 2 dakika kadar çalıştırıyorum, titreme kalmadı.. Manuel 2013 octaviası olan arkadaşımı demin aradım, soğukta hafif silkeleme yapıyormuş aracı.. Ben şu sonuca vardım: Haftada 1 kullanıp, hiç ısıtmadan hemen hareket edince silkeleme normaldir.. 2 dakka bile beklesem artık silkelemiyor, anladığım kadarıyla hem motor hem de dsg hiç ısıtmadan silkeleme yapabiliyor..
    Not: Dün sabah sanayiye gittim, silecekleri değiştirdim, ustaya sağ ön camdan gelen tıkırtıyı ve araya plastik conta sıkıştırdığımı, sesin biraz kesildiğini söyledim, usta dükkana girdi, aradı taradı eski 5 liralıklar vardı kocaman, o boyda ve küçük parmak kalınlığında yumuşak yuvarlak bir contayı tornavida ile ite ite cam ile konsolun sağ üst en uç köşesi arasına sıkıştırdı.. En kötü yollarda test ettim hiç ses kalmadı..
    Not2: Bu sefer de emniyet kemeri tıkırtısını duymaya başladım..

Octavia konusunda devam edelim. Oraya sana yanıt yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 28 Aralık 2015; 10:10:38 >

• klasik dsg ciler pusuda bekliyormus zaten olay cıksada yorum yazsak diye
    çok güldüm ama yorumlara.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.