Şimdi Ara

30 BİNDEKİ DSG SİLKELEMEYE BAŞLADI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
2
Favori
2.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    normaldir hocam. bir yakınımın 2014 model cc aracının 30 binde komple dsg şanzuman değişti garanti kapsamında.
  • freemangroovy kullanıcısına yanıt
    normaldir hocam. bir yakınımın 2014 model cc aracının 30 binde komple dsg şanzuman değişti garanti kapsamında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonidas26

Allah yazdıysa bozsun kardeş.. Şu mendebur 2015 bir biteydi.. Bu sene çok sıkıntılıydı, bunu atlatırsam dsg bile dayanır..
  • Kavrama sorunu 1'den ikiye atarken titreme şeklinde çok hissettirir kendisini. Hemen acele edip servise götürmeyin. Birkaç hafta inceleyin arabayı. Bariz hissedilir bir titremedir. Tam vites atarken yapar.

Vites attığı anda vurma yapıyorsa o mekatronik. Üst üste vurma, yani silkeleme gibi yapmaz. Tek sefer yapar. 1-2 ve 2-3 arası çok hissedilir.

Biraz arabayı dinleyin. Hiç aceleniz yok. İki sıkıntıda da araba bu titreme veya vurma hissini sık sık tekrar edecektir. Etmiyorsa, soğuktanmış deyip geçin.

Eğer kavrama veya mekatronikte sorun varsa da hiç dert etmeyin. Araba da yeni, km de düşük. Garanti dolmuş olsa bile değiştirirler garantiden.
  • yine bir çok saçma sapan, nevi şahsına münhasır çakma cem yılmaz skeçleri tadında boş cevaplar! dişe dokunur bir şey söyleyen, tecrübe ya da olayı anlatan yok denecek kadar az! başlık açıp sorun yazarsın, konu yine goygoya dönüyor!
  • Dsg arıza mühendisleri dağılabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Kavrama sorunu 1'den ikiye atarken titreme şeklinde çok hissettirir kendisini. Hemen acele edip servise götürmeyin. Birkaç hafta inceleyin arabayı. Bariz hissedilir bir titremedir. Tam vites atarken yapar.

Vites attığı anda vurma yapıyorsa o mekatronik. Üst üste vurma, yani silkeleme gibi yapmaz. Tek sefer yapar. 1-2 ve 2-3 arası çok hissedilir.

Biraz arabayı dinleyin. Hiç aceleniz yok. İki sıkıntıda da araba bu titreme veya vurma hissini sık sık tekrar edecektir. Etmiyorsa, soğuktanmış deyip geçin.

Eğer kavrama veya mekatronikte sorun varsa da hiç dert etmeyin. Araba da yeni, km de düşük. Garanti dolmuş olsa bile değiştirirler garantiden.

Sağol Hüseyin kardeş, açıklama için.. Benim araç sadece soğukta ve ilk çalıştırmada hafif yapıyor, düzeliyor.. Yazdıklarından anladığım o tarz ciddi bir şey değil..

• DSG konusunda şanslı azınlıktanım. Benim araba daha aldığımda silkeliyordu, ondan dolayı silkeleme konusunu hiç arızaya yormuyorum. Kafam rahat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

DSG konusunda şanslı azınlıktanım. Benim araba daha aldığımda silkeliyordu, ondan dolayı silkeleme konusunu hiç arızaya yormuyorum. Kafam rahat.

Hocam aracınız ne marka ve kaç model?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

DSG konusunda şanslı azınlıktanım. Benim araba daha aldığımda silkeliyordu, ondan dolayı silkeleme konusunu hiç arızaya yormuyorum. Kafam rahat.

o kadar para verince kendini rahat hissetmen lazım tabi
  • niye dagiliyorlar sendemi 150ye yaptiriyosun yeni sistem sorunsuz dsg yapiyosun yoksa

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

niye dagiliyorlar sendemi 150ye yaptiriyosun yeni sistem sorunsuz dsg yapiyosun yoksa

Üstüne alındığına göre dsg mühendisiyiz galiba

• Beyler konuyu dağıtmayın. Aracın son durumu nedir

• Bu meshur dsg ler daha 30 binlerde ariza cikariyorsa bu araclarin nadide dsg parcalari 100 bin 150 binler hatta 200 binlerde ne yapacak gercekten cok merak ettim...
    Ilanlarda var mi acaba dsg li 150 binde arac filan bir bakayim...

• Sahibinden tertemiz otomatik araç.

Gerisini siz tamamlayın.

Kaç kaç

https://www.youtube.com/watch?v=FWKP1zpjkcc

• freemangroovy kullanıcısına yanıt
    Sonuç?
  • Biz, buralarda, bahsi gecen dsg yi almayi dusunen herkesi silkeliyoruz

• ha iyi bak
    dediklerime cit dyememissiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: pdr tecnics

-2 derecede araci dsg yi degil calisir calismaz firlayan zihniyeti sorgulamak lazim.......
    Turkiyede degil dsg sorunsuz bilinen toyotalar hondalar bile dayanamayip sorun cikarmaya basliyor......
    Gerekli yaglanma yapilmadan basip gider durursaniz gun gelir yatak ve vuruntu problemlerini sorgularsiniz....suc dsg de oldugu kadar kullanicilardada var

Kayınpederin malına hor biniyor arkadaş demek ki

• quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

Beyler konuyu dağıtmayın. Aracın son durumu nedir

Yazdım ya kardeş, sorun yokmuş.. Ama soğukta yapar mı, arasıra yapması normal mi, hayatın anlamı var mı falan öğrenemedik.. Asıl bunu öğrenmek amaçlı konu açtım, ama henüz netleşmedi..
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.