Şimdi Ara

30 BİNDEKİ DSG SİLKELEMEYE BAŞLADI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
2
Favori
2.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabah servise götürdüm.. Hiç böyle şikayetle gelen oldu mu dedim, hayır dediler.. Akşama kadar bakacaklar.. Bu arada 30 bin bakımı 705 tl.. Silecekleri sordum, 110 tl deyince yeni silecekten vazgeçtim..
    Not: Espriler berbat arkadaşlar, biraz uğraşıp, emek verip espri yapın lütfen.. Bir "turbo şevki", bir "son sahibi olursun, nikahına alırsın kolay" yetişmiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy
    . Bu arada 30 bin bakımı 705 tl..

arabayı alırken üstüne 10 bin tl para ver,her bakımda da benim 360tl nin üstüne 2 katı para öde.üstüne kavraman patlasın rezil ol yollarda.evet dsg büyük başarı,üstün teknoloji
  • dudeykewl D kullanıcısına yanıt
    hocam mesela bir otomatik şanzıman nasıl yanlış kullanılabilir? çok merak ettim doğrusu.
  • quote:

Sabah servise götürdüm.. Hiç böyle şikayetle gelen oldu mu dedim, hayır dediler.. Akşama kadar bakacaklar.. Bu arada 30 bin bakımı 705 tl.. Silecekleri sordum, 110 tl deyince yeni silecekten vazgeçtim..
    Not: Espriler berbat arkadaşlar, biraz uğraşıp, emek verip espri yapın lütfen.. Bir "turbo şevki", bir "son sahibi olursun, nikahına alırsın kolay" yetişmiyor..

Üstad kusura bakma da hata sende burada dsg ile ilgili konu açıyorsun millet de abanıyor öç alırcasına...
    Gayet normal durum kendi kendini sobelemişsin anlayacağın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rölantide beklememeye laf etmişsiniz ama günümüzde araçların kitapçıklarında hava aşırı soğuk değilse (-30 vs) rölantide beklemeyin yazar. araç ısınana kadar ani hızlanmalardan kaçınıp düşük vites ve devirde kullanın yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trust06

quote:

Sabah servise götürdüm.. Hiç böyle şikayetle gelen oldu mu dedim, hayır dediler.. Akşama kadar bakacaklar.. Bu arada 30 bin bakımı 705 tl.. Silecekleri sordum, 110 tl deyince yeni silecekten vazgeçtim..

Üstad kusura bakma da hata sende burada dsg ile ilgili konu açıyorsun millet de abanıyor öç alırcasına...
    Gayet normal durum kendi kendini sobelemişsin anlayacağın.

Ben fikir almak amaçlı konu açtım, belki başına gelen, bu tarz sıkıntı yaşayan varsa diye.. ama forum herzamanki gibi keçi boynuzu tadında, biraz tatlı tadı almak için birsürü yorum okumak gerekiyor..

• freemangroovy kullanıcısına yanıt
    Hocam tarif ettiğiniz sorun sadece bir kere mi oldu? Yoksa devam ediyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeytinbey

Hocam tarif ettiğiniz sorun sadece bir kere mi oldu? Yoksa devam ediyor mu?

Bu sabah servise götürdüm.. Hareket etmeden 2 dakika bekledim, yola yeni çıkmıştım ki 2 kez hafif silkeleme yaptı.. Isınınca düzeldi.. İlk yola çıkışta ve hava soğuksa yapıyor sanki.. Bir de ben işe aracımla gitmiyorum.. Otoparkta yatıyor araç..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freemangroovy -- 23 Aralık 2015; 11:33:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stainless Hardness

Yine klasik amcamın, eltimin, kaynımın, dsg'si patladı konusu.

ikinci sayfaya göz at bakam sen
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

quote:

Orijinalden alıntı: Stainless Hardness

Yine klasik amcamın, eltimin, kaynımın, dsg'si patladı konusu.

ikinci sayfaya göz at bakam sen

Baktım ama, kayınpeder bey'in damat bey'e arabayı noterde devir ettiğini göremedim. Devir işlemi tamamlandığında tekrar alıntı yaparsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

. Bu arada 30 bin bakımı 705 tl..

arabayı alırken üstüne 10 bin tl para ver,her bakımda da benim 360tl nin üstüne 2 katı para öde.üstüne kavraman patlasın rezil ol yollarda.evet dsg büyük başarı,üstün teknoloji

O distribütörle alakalı birşey. Vag'ın dünyadaki başarısını kastettiğimde siz Türkiye'deki bakım masraflarını örnek gösteriyorsunuz. Ayrıca Amerikada ve Avrupada 10 yıl garanti veriliyor dsg'ye. Türkiyede'de yapmanız gerekeni bilirseniz eğer ücretsiz değişim yapılıyor kavrama ve mekatronic hatalarında. Bunu defalarca gördük. Doğuş biraz kırpma derdinde orası ayrı. Ama hala anlamadığınız şey Volkswagenin başarısı ve Doğuşun yolucu politikası arasındaki fark.

• evet yapmamiz gereken mahkemelerde surunmeyip 2+2 icin soguslenmeyip garsnti bitmeden arabayi kaktiracak enayi aramayip her bakimda iki misli para ve sanzimana 10bin tl ust odemeyerek canimizi paramizi sokaga atmamaktir.yani DSG ALMAMAKTIR.nrguzel ozetledm dunya capindaki basaryi dimi;)

• quote:

evet yapmamiz gereken mahkemelerde surunmeyip 2+2 icin soguslenmeyip garsnti bitmeden arabayi kaktiracak enayi aramayip her bakimda iki misli para ve sanzimana 10bin tl ust odemeyerek canimizi paramizi sokaga atmamaktir.yani DSG ALMAMAKTIR.nrguzel ozetledm dunya capindaki basaryi dimi;)

Global anlamda bakamıyorsunuz hala olaya, dünya dedikçe ülkemizde çakılıp kaldınız. Neyse siz almayın bu kadar rahatsız oluyorsanız, bırakın mutlu olanlar daha az sıra beklesin yeni araçlarını almak için hem. Sağlıcakla kalın, mutlu olduğunuz markada kalın...

• burasi Turkiye kendinizi avrupada hissetmeyin oyleyse,globali millet kaziklanmadigi zaman konusruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ulvi-

Soğuktan titremistir

• quote:

burasi Turkiye kendinizi avrupada hissetmeyin oyleyse,globali millet kaziklanmadigi zaman konusruz.

Kendim kazıklanmadığıma göre avrupada hissetmemde bir sakınca yok. Etrafımdakileri de kazıklatmıyorum, bursa'dan olan varsa dsg problemi yaşadığında bana ulaşabilir her türlü yardımcı olurum, burda beraber paylaşırız konu açıp.

• Şunu bir türlü anlayamıyorum. Forumda herkez basbas bağırıyor dsg sorunlu diye. Bunu VW de kabul etmiş. Bunu bile bile aracı alıp sonrada ''aa dsg tiriyor, aaa dsg den ses geliyo vs. vs.'' diye konu açmanın ne anlamı var?

Zarara rızası ile girene merhamet edilmez benim bildiğim.
  • Kuru çalışmıyo mu bu dsg, tmm dizel çalışırken biraz beklemek lazımda ben yağlama ile bir bağlantı kuramadım?

• Arkadaşlar, dün akşam 6 civarı anca işten çıkıp servise gittim.. Aracı tertemiz yapmışlar, çekişi, gidişi değişmiş.. Zaten her sevişten sonra araçta bir ceylan gibi sekme, leopar gibi ataklık.. Neyse, servisin dediği şu:Kontrolleri yaptık, DSG de herhangi sorun yok.. Ama içimde şüphe kaldı mı, kaldı.. Soğukta artık mutlaka biraz çalıştırıp hareket ederim..
    Not: Ben aracı 2013 te aldım, o zamanlar dsg muhabbeti bu kadar konuşulmuyordu.. Aracın 3 yıl daha kredisi var, satamam.. Bozulursa da yaptırıp, yaptırıp binerim.. Sonrası Allah kerim..
  • Dilimizde tuy bitti dsg den uzak durun diye ama cevaplar su oldu.:
    ...ama vites gecisleri cok iyiiii
    ...ben garantili paket aldim arizada ucuza yaptiriyorum..

Yahu arkadas dunya kadar para verip aldigim araba beni gece daglik bi yolda birakirsa ben yemisim onun vites gecisini... az bile olsa para odeyeceksem birdaha ne anladim ben o isten.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.