Şimdi Ara

3. Havalimanı'nda 1453 Alman Malı Mercedes kamyonla İstanbul'un fethi kutlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3. Havalimanı'nda 1453 Alman Malı Mercedes  kamyonla İstanbul'un fethi kutlandı

İstanbul’da devam eden üçüncü havalimanı inşaatını yürüten şirket 1453 kamyonla İstanbul’un fethinin 564’üncü yıldönümünü kutladı.

İnşaatı devam eden havalimanının 1 numaralı pistinde gerçekleştirilen kortej için toplamda 3 bine yakın kişi görev aldı. Kamyonların geçidi 1 saat 47 dakika, hazırlıkları ise yedi saat sürdü. Geçit töreni için 2 bin 200 adet kamyon makine parkında hazır olarak bekletildi.

Üstlenici firma İGA Havalimanları İnşaatı CEO’su Yusuf Akçayoğlu, ‘erişilmesi zor bir görev’ yaptıklarını söyleyerek, “Bir çağın sona erip başka bir çağın başlamasına vesile olan fetih ruhunda olduğu gibi, bizler bir araya geldiğimizde neler yapabileceğimizi her daim göstermiş bir milletiz. İstanbul Yeni Havalimanı da tamamlandığında havacılık alanında eminim ki bir dönemi kapatıp yeni bir dönemi başlatacaktır” dedi.

3. Havalimanı'nda 1453 Alman Malı Mercedes  kamyonla İstanbul'un fethi kutlandı

GUINNESS REKORLAR KİTABINA ADAY

Kamyon geçidinin 3.2 km’lik performansıyla ‘En Uzun Kamyon Geçidi’ kategorisinde Guinness rekoru denemesi de gerçekleştirdi. Guinness’e bu kategoride Hollanda’daki bir proje, 416 kamyonluk geçitle girmişti.

3. Havalimanı'nda 1453 Alman Malı Mercedes  kamyonla İstanbul'un fethi kutlandı

http://www.posta.com.tr/3-havalimani-nda-1453-kamyonla-istanbul-un-fethi-kutlandi-haberi-1300997

• Bos taraf bulmussun yine tebrik ederim.Kamyonlardan koca havaalanini gormemissin :)

Keske rte, onceki hukumetlerin actigi kamyon fabrikalarini kapatmasaydi :)

Ayrica kamyonlar ford degil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhalefetin böylesi. Acizliğin sınırını daha da genişletti bunlar. Acaba hangi bayramı kendi araçlarımız ile kutladık da, bundan Alman malı araçla kutlandığından bir emek çıkaracak. Bıktık artık bu çaylak tavırlardan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 29 Mayıs 2017; 20:22:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaymonla kutlama nasıl bir yüce zeka ürünü tahayyül edemeyecek kadar kıt zekalıyım.

• FAŞİST, NAZİ KALINTISI ALMANLARIN "MAN" KAMYONLARIYLA DÜNYAYA GÜCÜMÜZÜ 1 KEZ DAHA KANITLADIK

BÜYÜK RESİMİ GÖREMEYENLER GİTSİN MAKARNA YESİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRI CLICK 0.7 -- 29 Mayıs 2017; 20:30:32 >
  • Uretilenleri görmezden gelenler

• Basliktaki "Alman mali" ifadesini gorunce icim ciz eti. Sultan Mehmet de Alman mali teknelerle feth etti herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Basliktaki "Alman mali" ifadesini gorunce icim ciz eti. Sultan Mehmet de Alman mali teknelerle feth etti herhalde

Senin de bu mesajı Türk Malı kullanarak yazmadığın için içim cız etti.

İçin niye cız ediyor yav. Osmanlı'da değil, Cumhuriyetteyiz! Atatürk'ün izinden gitmek neden zoruna gidiyor. Atatürk "Alman Malı" araç ile cumhuriyetin kuruluşu kutlamalarına katıldı. Biz de Alman Malı araçlarla kutladık, ne var bunda? "Türk Malı" ile mi kutlasaydık yani? Dünyanın en gelişmiş araçları Türk Malıdır ve çok pahalıdır, bizim gücümüz ancak külüstür Alman Malı almaya yetiyor. İlerde zengin olunca Türk Malı araçlarla kutlayacaz. Bunu da mazur görürsünüz umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 29 Mayıs 2017; 21:12:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Bos taraf bulmussun yine tebrik ederim.Kamyonlardan koca havaalanini gormemissin :)

15 yılda her şey yapılabilir hitler almanyası 15 senelik iktidarı boyunca neler yapmış nasıl bir sanayi devi ülke kurmuş aç da bak hiç birşeyleri yok çalıştılar kurdular hitlerin sayesinde o refaha sahipler uzun lafın kısası 10 senede bile oluyor bu şeyler sizin amacınız uğraşınız yapmak değil halkın sırtından geçinmek olduğu için eskilere laf atarsınız böyle ulan herif eskiler yapmadıysa sen niye yapmıyon bahanen bu mu çeyrek asır olacak baştasın ne yaptın demezler mi adama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Muhalefet

quote:

Bos taraf bulmussun yine tebrik ederim.Kamyonlardan koca havaalanini gormemissin :)

15 yılda her şey yapılabilir hitler almanyası 15 senelik iktidarı boyunca neler yapmış nasıl bir sanayi devi ülke kurmuş aç da bak hiç birşeyleri yok çalıştılar kurdular hitlerin sayesinde o refaha sahipler uzun lafın kısası 10 senede bile oluyor bu şeyler sizin amacınız uğraşınız yapmak değil halkın sırtından geçinmek olduğu için eskilere laf atarsınız böyle ulan herif eskiler yapmadıysa sen niye yapmıyon bahanen bu mu çeyrek asır olacak baştasın ne yaptın demezler mi adama

Keşke biraz araştırsan.Üretim yapılmış mı yapılmamış mı görürsün. Yıllık 140 milyar dolar ihracak herhalde domatesten oluşmuyor. Eleştirilmesi gereken şey, kendi markamız adı altında üretmemiş olmak.
    Hızlıca bakıp kamyon dahil 2015 verilerini buldum.
    Ayrıca noktanın kullanıldığı yerlere de biraz çalış.

Otomotiv Sanayi firmalarının 2015 yılı 12 aylık üretimleri

Ford Otosan
    Otomobiilde %3’lük payla 21.083 adet
    Büyük kamyonda; %35’lik üretim payı ile 10.956 adet
    Kamyonda %55’lik üretim payıyla 257.130 adet
    Minibüs’te 97’lik üretim payıyla 45.453 adet

Honda Türkiye
    Otomobilde %2’lik pay ile 12.667 adet

Hyundai Assan
    Otomobilde %29’luk pay ile 226.500 adet

Karsan
    Kamyonette %1’lik üretim payı ile 4.628 adet
    Otobüste %4’lük üretim payı ile 384 adet
    Minibüste %3’lük pay ile 1.625 adet
    Midibüste %8 ile 602 adet
    Toplamda 7239 adet yıllık üretimi mevcut.

M. Benz Türk

Büyük kamyonda %64 ile 19.688 adet
    Otobüste %48 ile 4.253 adet
    Toplamda 23.941 yıllık üretimi mevcut.

Otokar

Küçük kamyonda %11 ile 531 adet
    Kamyonette 553 adet
    Otobüste %8 ile 714 adet
    Midibüste %39 ile 2.815 adet

Toplamda 4.613 yıllık üretimi var.

Oyak Renault
    Otomobilde %43 ile 339.240 adet

Temsa Global

Otobüste %14 ile 1.233 adet
    Midibüste %24 ile 1.689 adet
    Toplamda 2.922 adet yıllık üretimi bulunuyor.

Tofaş

Otomobilde %10 ile 75.644 adet
    Kamyonette %43’lük pay ile 202.610 adet

Toplamda 278.254 adet

Toyota

Otomobilde %15 ile 115.893 adet

Türk Traktör

Traktörde %93’lük pay ile 47.536 adet yıllık üretimi mevcut.

Araçların 2014, 2015 yılına ait yıllık üretimlerinin karşılaştırması

Otomobillerin 2014 yılındaki 12 aylık üretimi 733.439 iken 2015’te bu oran 791.027’e çıkmış. Büyük kamyonların 2014 yılındaki üretim adeti 29.169 iken 2015’de yıllık üretimi 30.968’e ulaşmış.

2014 yılında 3.432 adet üretilen küçük kamyonlar, 2015 yılında 4.8702’ye çıkmış. Kamyonetlerin 2014 yılındaki üretim miktarı 357.219 iken, 2015’te 468.933 adete çıkmış.

Otobüslerin 2014 yılındaki üretim adeti 6.442 iken, 2015 yılında 8.789’u bulmuş.

2015 yılında 35.420 adet üretilen minibüsler, 2015 yılında 47.078’e ulaşarak artmış.

2014 yılında üretilen midibüslerin sayısı 5.324 iken, 2015 yılında 7.131 olarak görülmekte.

Ticari araçların toplam üretimi 2014 yılında 437.006 iken 2015 yılında 567.769’a çıkmış.

Taşıt araçları toplam üretimi 2014 yılında 1.170.445 iken 2015 yılında 1.358.796 adete yükselmiş. Traktör üretimi 2014 yılında 48.403 iken 2015 yılında 51.238 adete çıkmış.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bay Muhalefet

quote:

Keşke biraz araştırsan.Üretim yapılmış mı yapılmamış mı görürsün. Yıllık 140 milyar dolar ihracak herhalde domatesten oluşmuyor. Eleştirilmesi gereken şey, kendi markamız adı altında üretmemiş olmak.
    Hızlıca bakıp kamyon dahil 2015 verilerini buldum.
    Ayrıca noktanın kullanıldığı yerlere de biraz çalış.

Otomotiv Sanayi firmalarının 2015 yılı 12 aylık üretimleri

Ford Otosan
    Otomobiilde %3’lük payla 21.083 adet
    Büyük kamyonda; %35’lik üretim payı ile 10.956 adet
    Kamyonda %55’lik üretim payıyla 257.130 adet
    Minibüs’te 97’lik üretim payıyla 45.453 adet

Honda Türkiye
    Otomobilde %2’lik pay ile 12.667 adet

Hyundai Assan
    Otomobilde %29’luk pay ile 226.500 adet

Karsan
    Kamyonette %1’lik üretim payı ile 4.628 adet
    Otobüste %4’lük üretim payı ile 384 adet
    Minibüste %3’lük pay ile 1.625 adet
    Midibüste %8 ile 602 adet
    Toplamda 7239 adet yıllık üretimi mevcut.

M. Benz Türk

Büyük kamyonda %64 ile 19.688 adet
    Otobüste %48 ile 4.253 adet
    Toplamda 23.941 yıllık üretimi mevcut.

Otokar

Küçük kamyonda %11 ile 531 adet
    Kamyonette 553 adet
    Otobüste %8 ile 714 adet
    Midibüste %39 ile 2.815 adet

Toplamda 4.613 yıllık üretimi var.

Oyak Renault
    Otomobilde %43 ile 339.240 adet

Temsa Global

Otobüste %14 ile 1.233 adet
    Midibüste %24 ile 1.689 adet
    Toplamda 2.922 adet yıllık üretimi bulunuyor.

Tofaş

Otomobilde %10 ile 75.644 adet
    Kamyonette %43’lük pay ile 202.610 adet

Toplamda 278.254 adet

Toyota

Otomobilde %15 ile 115.893 adet

Türk Traktör

Traktörde %93’lük pay ile 47.536 adet yıllık üretimi mevcut.

Araçların 2014, 2015 yılına ait yıllık üretimlerinin karşılaştırması

Otomobillerin 2014 yılındaki 12 aylık üretimi 733.439 iken 2015’te bu oran 791.027’e çıkmış. Büyük kamyonların 2014 yılındaki üretim adeti 29.169 iken 2015’de yıllık üretimi 30.968’e ulaşmış.

2014 yılında 3.432 adet üretilen küçük kamyonlar, 2015 yılında 4.8702’ye çıkmış. Kamyonetlerin 2014 yılındaki üretim miktarı 357.219 iken, 2015’te 468.933 adete çıkmış.

Otobüslerin 2014 yılındaki üretim adeti 6.442 iken, 2015 yılında 8.789’u bulmuş.

2015 yılında 35.420 adet üretilen minibüsler, 2015 yılında 47.078’e ulaşarak artmış.

2014 yılında üretilen midibüslerin sayısı 5.324 iken, 2015 yılında 7.131 olarak görülmekte.

Ticari araçların toplam üretimi 2014 yılında 437.006 iken 2015 yılında 567.769’a çıkmış.

Taşıt araçları toplam üretimi 2014 yılında 1.170.445 iken 2015 yılında 1.358.796 adete yükselmiş. Traktör üretimi 2014 yılında 48.403 iken 2015 yılında 51.238 adete çıkmış.

amelelik yaptığımız verileri mi attın motoru parçası her şeyi geliyor montaj işini yapıyoruz yap boz gibi birleştiriyoruz sonra araba yaptık yerli diye gurur mu duyuyuorsunuz akp li kafası biz yaptık dersiniz siz beklerim o saydıklarının hepsi yurtdışından geliyor amelelik olan kısmını biz yapıyoruz her şeyi yurtdışından geliyor birleştiriyoruz

• Bay Muhalefet kullanıcısına yanıt
    Cidden birsey biliyor da mi konusuyorsun ezbere mi? Bu cumlen otomotiv sektorunde calisan iscilere ve muhendislere hakarettir.

Bursa'ya, Izmit-Sakarya'ya bir gezi yap bakalim olay sadece montaj mi?

Ek olarak noktalama kurallarini bilmeyen birine mi yaziyorum ben?

• quote:

Cidden birsey biliyor da mi konusuyorsun ezbere mi? Bu cumlen otomotiv sektorunde calisan iscilere ve muhendislere hakarettir.

gayet iyi biliyorum otomotiv sektörü de diğer sektörler de beş para etmez her türlü sömürgeyiz bağımlıyız dünya bugün ambargo koysun hiç kimse birşey yollamasın nasıl duruyor üretim görürsün türkiye fıss bir ülke balon anında söner ne yapmış bu mühendisler arkadaş biz niye göremiyoruz nerde yerli araba yerli motor bunlar anca montaj işinden anlar açık net aksini iddia ediyorsan kanıtlamak elinde internet koskoca kanıtlar sun bana üretiyoruz de şurda yerli motor araba üretiyoruz de ne yapıyormuşuz merak ettim ne biliyorsan söyle bilelim .

sorularıma cevap ver imla bilmiyor deyip geçiştirme cevap ver buna nerdeymiş o üretimler yaz detaylarıyla kaynaklarıyla görelim ne yapıyormuşuz alla alla.

• Muhalefete acıyan tek kişi benmiyim
  • BU PIST,
    BU KADAR AGIRLIKTAKİ KAMYONLAR İÇİN ZARARLI DEĞİL Mİ.
  • Elde övünecek bilim sanat teknoloji bir halt yok 1453 tane kamyonla övünüyorlar asdjwjwjdjd

• quote:

degil mi zaten o firmalarin arge bolumu turkiyede

• Kardeş yazık ne diyim bu coğrafya bu millet böyle insanları hakedecek ne yapmış olabilir ki

• Cumhuriyet dustu 16 nisanda artik boyle yonetilecez kendi kaderimizi kendimiz yazdik

İpimizi kendimiz cektik yazik oldu ulkeye yazik

• Evet bir havalimanı yapılıyor güzel ve takdir ediyoruz. Fakat unutulmaması gerekir. Hükümet bunu kendi cebinden ödemiyor. Zaten yapılması gereken bir şeyi yapıp da başa kalkmanın anlamı yoktur.
    Diğer önemli nokta ise Boş havalimanı karın doyurmaz gelir sağlamaz. Atatürk havalimanını düzenli kullananlar bilir. Son 2 sene ile şimdiyi karşılaştırdığınız zaman neredeyse yarı yarıya bir boşluk mevcut. Yabancı yolcu sayısı cok düştü. Avrupaya gidip oy için havlarken, Naziler bilmemneler denirken keşke bunu da düşünselerdi..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.