Şimdi Ara

3 CİHAZDAN HANGİSİ ACİL YARDIM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 3 cihaz arasında kaldım.1.önceliğim geniş açılı fotoğraf çekimi 2.si kapalı mekan veya düşük ışıkta güzel çekim
    cihazlar
    Canon PowerShot SX520 HS (638 tl)
    Samsung NX1000 20-50mm Lens + Flash 20,3 MP 3.0" LCD Wi-Fi (667 tl)
    Samsung Galaxy GC100 16 MP 21x Optik Zoom 4,8" (579 tl)

NX1000 deki 20-50 mm lens 20 mm geniş açıyla çekim anlamında mı?
    Bu fiyat bandında alternatif cihaz önerilerilerinize açığım.

• braveheart4141 B kullanıcısına yanıt
    sansung nx1000, çünkü apa-c sensörlü makine sonuçta. ötekilerinin sensörü ufacık.
    ayrıca nx1000 body olarak al sonra o makineye 18-55mm lensten alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 7 Şubat 2016; 0:12:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

sansung nx1000, çünkü apa-c sensörlü makine sonuçta. ötekilerinin sensörü ufacık.
    ayrıca nx1000 body olarak al sonra o makineye 16-50mm lensten alırsın.

apa-c sensörlü makine olması bana ne gibi avantaj sağlar.Üstünde alacağım lensle geniş açı 20 mm olmuş oluyor?
    çok avantaj saglar, daha büyük sensör daha iyi imaj kalitesi demektir.dnamik alan derinligi fazladir. kisaca APC-C sensör ile bulanik olmayan net RAW fotograflar çek gerisini lightroomda halledersin.
    aps-c sensör için 20mm pekte genis açi degildir. 18mm den baslamasi gerekir ideal genis açi olmasi için. o yüzden 20mm iyi degildir,mesela bir binayi çekeceksin 20mm ile binayi kadraja sigdirmak zordur,çok geri gitmen gerekir tabi geri gidecek alan varsa. o yüzden diyorumki sadece gövdesini al sonra 18-55mm lensini.
    zaten 20-50m kit lensle neden satiyorlar anlamis degilim.

not: lensi yanly? yazmy?ym 16-50mm de?il, 18-55mm lens olacakty.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 7 Şubat 2016; 0:11:30 >
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt
    ekstra lens alma ve flash sök tak bakımından nx1000in kötü yanı.nx 1000 üstünde gelenle diğerlerine göre görüş açısı nasıldır? Canona ne yorum yaparsınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveheart4141 -- 7 Şubat 2016; 0:30:32 >
    teoride 18mm ile 20mm arasında çok fark yokmuş gibi gözüküyor,ama pratikte o fark çok bariz bir şekilde hissediliyor.
    canon SX520 tarzı makine bende de var sony hx300. bu makineler zoom için iyi ama aps-c sensörlü makinenin yerini tutmaz.
    en azından RAW fotoğraf çekebilseydi, gene derdimki lightroom da falan düzenleme yaparsın vasat kalitedeki fotoğrafı kaliteli hale getirebilirsin,ama bu canon sx520 de RAW çekme işi de yok.
  • Başka önerisi olan yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    sen bir defa canon makineyi almayı kafaya koymuşsun, bizden asıl duymak istediğin cümleler canon SX520 süper makinedir,onu al dememizi bekliyorsun. gönlünden o geçiyorsa canon u al daha diyek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: braveheart4141

ekstra lens alma ve flash sök tak bakımından nx1000in kötü yanı.nx 1000 üstünde gelenle diğerlerine göre görüş açısı nasıldır? Canona ne yorum yaparsınız?

Ekstra lens alma nx1000'in eksi yanımı sen iphone al hocam yeter sana o nx1000 burada açık ara farkla diğer bütün cihazlardan çok daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heîsenberg

quote:

Ekstra lens alma nx1000'in eksi yanımı sen iphone al hocam yeter sana o nx1000 burada açık ara farkla diğer bütün cihazlardan çok daha iyi

İphone var hocam sen rahat ol:) ekstra maliyet getirdiği için olumsuz yanı diyorum bunu anlamayacak kadar dar düşünüyor OLAMAZSIN herhalde

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Heîsenberg

quote:

İphone var hocam sen rahat ol:) ekstra maliyet getirdiği için olumsuz yanı diyorum bunu anlamayacak kadar dar düşünüyor OLAMAZSIN herhalde

Benmi dar düşünüyorum ? değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesini listeye ekleyip arkadaşın biri bu fotoğtaf makinesini tavsiye edince altına "nx1000in eksi yönü lens " diye yorum yapan benim dimi ileri görüşlü olsan zaten ileride sana masraf çıkartacağı için nx1000i hiç bu listeye eklemezdin benim ileri görüşlü forumdaşım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heîsenberg -- 7 Şubat 2016; 17:52:06 >

• Fotograf kalitesi olarak tartisilcak birsey yok bence. Nx1000 acik ara onde ama illa canon olsun kotu cekse de raziyim derseniz canon tercih edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.