Şimdi Ara

3.Basamak:Konuşma Dersleri (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
114
Favori
71.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam Allah aşkına şu 60. Video da bir tane alt yazı Yok ya 15 kere izledim Yok işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adamgibiadamlegolas A kullanıcısına yanıt
    Bakın düz mantık düşünmüyorsunuz.
    Ben videolardaki yazıları not alıp tekrarlayın sesli şekilde dedim.Yazı yoksa oradaki konuşmalara odaklanacaksınız.
    Şimdi yazdığınıza bakın;

hocam siz Look Ahead videolarını dinlerken izlerken orada videoda yazan yazı şeklinde çıkan kelimeleri yazın demiştiniz.
    ''fakat ben videoları izlemeye başladım doğru düzgün yazı çıkmıyor ekranda şöyle bir son videolara göz gezdirdim 60. videoya falan orada ekrana hiç yazı gelmiyor.
    acaba ben yanlış videoları mı izliyorum.
    mesela bu aşağıdaki link 60. video mu doğru mu? ''

Videoları izlemeye başladım demişsiniz.Ben 1.dersten itibaren başladınız zannettim.
    Sona yaklaşan derslerde yazı az geçiyor.Bu ne demek? Yazı yoksa not alacak bir şey de yoktur.Zaten amaç orada artık konuşmaları anlar düzeye gelmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Bakın düz mantık düşünmüyorsunuz.
    Ben videolardaki yazıları not alıp tekrarlayın sesli şekilde dedim.Yazı yoksa oradaki konuşmalara odaklanacaksınız.
    Şimdi yazdığınıza bakın;

hocam siz Look Ahead videolarını dinlerken izlerken orada videoda yazan yazı şeklinde çıkan kelimeleri yazın demiştiniz.
    ''fakat ben videoları izlemeye başladım doğru düzgün yazı çıkmıyor ekranda şöyle bir son videolara göz gezdirdim 60. videoya falan orada ekrana hiç yazı gelmiyor.
    acaba ben yanlış videoları mı izliyorum.
    mesela bu aşağıdaki link 60. video mu doğru mu? ''

Videoları izlemeye başladım demişsiniz.Ben 1.dersten itibaren başladınız zannettim.
    Sona yaklaşan derslerde yazı az geçiyor.Bu ne demek? Yazı yoksa not alacak bir şey de yoktur.Zaten amaç orada artık konuşmaları anlar düzeye gelmek.

Hocam PM alabilir miyim acaba?

• Sorularınızı ana konuya yazabilirsiniz.
  • quote:

Sorularınızı ana konuya yazabilirsiniz.

Hocam bende İngilizce'mi ilerletmek istiyorum programınızla, lakin program seviyelere göre veriliyorsa, test vs. gibi bir şeyiniz mevcut mu seviye tespiti için?
  • Buradaki ana konuyu okuyun.
    Orada seviye belirleme sitesi de var.
    https://forum.donanimhaber.com/m_120127902/tm.htm
  • quote:

Buradaki ana konuyu okuyun.
    Orada seviye belirleme sitesi de var.
    https://forum.donanimhaber.com/m_120127902/tm.htm

Merhaba hocam size birşey danışacaktım,
    Şubat ayında muafiyet sınavı var hazırlığı geçmem için 70 almam gerekiyor, sene başında 42 almıştım.
    Seviyem b1 civarı ama sınıfta a1 işleniyor. Bu süreçte geçmem için önerileriniz var mıdır?

• Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    3 ay gibi bir vaktiniz var.
    Bu sürede ancak gramer ve okuma çalışmaları yaparak faydalı olur diye düşünüyorum.
    Muafiyet sınavına ait geçmiş sorular varsa onları çözün.
    BENCE yapacağınız en mantıklı şey temel gramer bilgilerini öğrenip okuma alıştırmaları yapıp üstüne geçmiş sınav sorularını çözmek olacaktır.
  • quote:

3 ay gibi bir vaktiniz var.
    Bu sürede ancak gramer ve okuma çalışmaları yaparak faydalı olur diye düşünüyorum.
    Muafiyet sınavına ait geçmiş sorular varsa onları çözün.
    BENCE yapacağınız en mantıklı şey temel gramer bilgilerini öğrenip okuma alıştırmaları yapıp üstüne geçmiş sınav sorularını çözmek olacaktır.

anladım hocam.
    Bir de kesin olarak ingilizce öğrenmeye başlamak istiyorum, sizin konunuzdaki sistem ve kaynaklar yeterli midir? Bu iş bayağı karışık geldi bana, daha fazla karışsın istemiyorum
  • Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Oradaki kaynakları kullanarak rahatlıkla öğrenebilirsiniz.
    Başka hiçbir şeye gerek yok.
  • quote:

Oradaki kaynakları kullanarak rahatlıkla öğrenebilirsiniz.
    Başka hiçbir şeye gerek yok.

Çok sağolun hocam sizin gibisi zor bulunur
  • Selamlar bende ingilizceyi adam gibi öğrenmek istiyorum şuan seviyem intermediate nerden devam etmeliyim speakşngler biraz kolay geldi ne yapmalıyım bi öneri alabilir miyim
  • 40. Videodan sonra relative clause falan kullanmaya basladilar, pek anlamamaya basladigim icin biraktim.Grammer calisip devam edecegim.

• egezekyo kullanıcısına yanıt
    Son 10 derste anlamakta zorlandığınız yer varsa en baştan izleyin.Yoksa Flatmates derslerine çalışın.
  • Eren kullanıcısına yanıt
    Hata yapmışsınız.
    Sizin diğer hatanızda speaking derslerine gramer anlamında yaklaşmak olmuş.Ben gramer düşünmeyin oradaki cümleleri,kelimeleri telaffuz edin diyorum.Set zaten çeviriye gerek kalmadan anlatıyor.
  • Hocam merhaba videolardaki söylenen kelime ve cümleleri tekrar edelim mi? yoksa sadece izliyelim mi?
  • MATanil M kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/m_120197816/tm.htm
  • Güncelleme:
    Ana konudaki Look Ahead derslerine ek olarak verdiğim 2 kaynağı konudan kaldırdım.
    Cbc dersleri bu açığı kapattığı için sizi fazla yormaya gerek yok sanırım.
  • hocam oncelikle emeginize saglik. ben bir doktorum yaşım 25 ve ingilizceyi mesleki olarak degil gercekten adamakıllı öğrenmek istiyorum. elimde english grammar in use var iyi bi kitap ama burda sizin onerilerinize harfiyen uyacagim ben.
    look ahead le baslamam gerekiyor sanırım. youtube sayfasinda 46 ya kadar var ama kalanları kendimiz yazip mi bulcaz sizin tavsiyenizden de çıkmak istemiyorum ?

bir de iş yoğunluğu gereği hafta içi 1.5 hafta sonu 3 saat ayırayım diyorum. House MD dizisini haftada 3-4 bölüm izliyorum, sizce nasıl olur?
    tekrar emeginize yureginize sağlık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rogersin -- 27 Kasım 2016; 11:4:8 >
  • rogersin R kullanıcısına yanıt
    Grammar in Use kitabı güzel bir kitap.Başlangıç olarak bunu kullanmayın.
    Benim önerdiğim dersimizingilzice sitesinden çalışın gramere.
    Look Ahead 60 bölüm ve tüm bölümleri var.Bulamadığınız bölümleri arama yaparak bulabilirsiniz.
    Her gün en az 2.5 saat ayırmanız gerekiyor.Bu zaten en temel kural.Dizi izlemeyi bırakın.
    İngilizce öğrendikten sonra çok izlersiniz.
    Eğer her gün çalışmayacaksanız ve her gün 2.5 saat ayırmayacaksanız hiç çalışmaya başlamayın.
    Zaman kaybedersiniz.Ben çok önemli olduğu için bu iki şeyi özellikle belirtiyorum.
    Başarılar.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.