Şimdi Ara

3.Basamak:Konuşma Dersleri (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
114
Favori
71.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anton Maupassant kullanıcısına yanıt
    Olmaz.Buradaki yöntem görüntüye bağlı.İzleyince dersleri anlarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

anladım hocam peki otobüste genelde 1.5 saat duruyorum teleffuzumu geliştirecek bi öneriniz var mıdır ? Otobüste boş durmayayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anton Maupassant

quote:

anladım hocam peki otobüste genelde 1.5 saat duruyorum teleffuzumu geliştirecek bi öneriniz var mıdır ? Otobüste boş durmayayım.

Bbc podcast sitesinden podcast mp3 indirip otobüste dinleyebilirsiniz.Fakat bu iş başlangıç için olmaz.Upper seviyesine gelmeden bu tarz dinleme yeterli fayda sağlamaz.Önce speaking ve gramer bitmesi lazım.
  • quote:

quote:

quote:

Bbc podcast sitesinden podcast mp3 indirip otobüste dinleyebilirsiniz.Fakat bu iş başlangıç için olmaz.Upper seviyesine gelmeden bu tarz dinleme yeterli fayda sağlamaz.Önce speaking ve gramer bitmesi lazım.

Anladım o zaman hocam daha benim uppere geçmeme var kelime ezberleyeyim otobüste bende çok teşekkür ettim :)

• Anton Maupassant kullanıcısına yanıt
    Bana sorarsan en iyisi gramer tekrar etmektir.Küçük bir deftere önemli kuralları yaz oku onları.
    Çünkü kelimeyi ezberleyerek olmaz.Ben her zaman söylüyorum kelimelerin cümle içinde kullanımı ÖZELLİKLE İngilizce'de çok değişiyor.
    O nedenle cümlede görmek hangi öğe olarak kullanıldığını bilmen gerek.
    Please kelimesini sen Please=lütfen diye ezberlersen baştan kaybettin demektir.
    Bu kelime ünlem olarak lütfen anlamına gelir ama fiil olarak cümlede kullanırsan memnun etmek anlamına gelir.
    Büyük çoğunluğun öğrenememe nedenlerinden birisi budur.
  • quote:

Bana sorarsan en iyisi gramer tekrar etmektir.Küçük bir deftere önemli kuralları yaz oku onları.
    Çünkü kelimeyi ezberleyerek olmaz.Ben her zaman söylüyorum kelimelerin cümle içinde kullanımı ÖZELLİKLE İngilizce'de çok değişiyor.
    Bu kelime ünlem olarak lütfen anlamına gelir ama fiil olarak cümlede kullanırsan memnun etmek anlamına gelir.

Oo hocam gerçekten bilmiyordum bunu ve hak verdim. Atıyorum bugün okulda saatlerin söylenişini ve "Do, does" işledik. Yarın okula giderken onlara çalışayım,bakayım, yani değil mi ? Bu arada söylemeseydiniz belki hataya düşecektim boş yere teşekkürler tekrardan.

• quote:

quote:

Oo hocam gerçekten bilmiyordum bunu ve hak verdim. Atıyorum bugün okulda saatlerin söylenişini ve "Do, does" işledik. Yarın okula giderken onlara çalışayım,bakayım, yani değil mi ? Bu arada söylemeseydiniz belki hataya düşecektim boş yere teşekkürler tekrardan.

Daha önce geçmiş konularda yazmıştım.Bu sorunu çözmek için Türkçe'deki cümlenin öğeleri konusuna çalıp artık Türkçe bir cümle gördüğünüzde hangi kelimenin isim hangisinin fiil vs olduğunu öğrenmeniz gerekir.Ondan SONRA İngilizce gramer çalışırken yine aynen İngilizce cümledeki kelimelerin isim mi sıfat mı olduğunu bilmeniz gerekir.Bunu öğrenirseniz kelime öğrenmek kolaylaşır.Birçok şey çorap söküğü gibi gelir size.Diğer türlü ASLA İngilizce öğrenemezsiniz.Zaten bunu öğrenince diğer tüm yabancı dil gramerine çalışmak çok daha kolay olur.
    Mesela bir kelimenin isim,fiil,sıfat olarak kullanım anlamlarını yandex sözlükten aratarak bulabilirsiniz.Başarılar.
    İngilizce gerçekten çok KOLAY bir dil.

• quote:

quote:

quote:

Daha önce geçmiş konularda yazmıştım.Bu sorunu çözmek için Türkçe'deki cümlenin öğeleri konusuna çalıp artık Türkçe bir cümle gördüğünüzde hangi kelimenin isim hangisinin fiil vs olduğunu öğrenmeniz gerekir.Ondan SONRA İngilizce gramer çalışırken yine aynen İngilizce cümledeki kelimelerin isim mi sıfat mı olduğunu bilmeniz gerekir.Bunu öğrenirseniz kelime öğrenmek kolaylaşır.Birçok şey çorap söküğü gibi gelir size.Diğer türlü ASLA İngilizce öğrenemezsiniz.Zaten bunu öğrenince diğer tüm yabancı dil gramerine çalışmak çok daha kolay olur.
    Mesela bir kelimenin isim,fiil,sıfat olarak kullanım anlamlarını yandex sözlükten aratarak bulabilirsiniz.Başarılar.

Anladım hocam fiil isim biliyorumda Türkçe'den İngilizce bilmiyorum onlara bi bakayım. İyi günler yolunuz açık olsun teşekkürler tekrardan :)

• quote:

quote:

quote:

hocam gerçekten moral veriyorsunuz insana

hocam birde türkçe dilbilgisi için link ekleseniz ana sayfaya yani biz bulsak kpss için gerekli olanı buluruz heralde belki çok kapsamlı olup kafamızı karıstırır belkide az kapsamlı olur yine kafamızı karıstırır. ing. öğrenenlere özel birşeyler yapılmıştır belki olur ya adam bakın bu türkçede yoktur ama ingilizcede bilmeniz gerekir der gibi

look ahead de 14. videodayım gramerlere geçtiğim zaman türkçe dilbilgisinide öğrenmek istiyorum türkçe dilbilgisini nasıl öğrenmek gerekir yani gramer çalısırken linkte gördüğümüz verb denilen şeyi aa bu fiil demekmiş ben fiiili türkçe dilbigilsinden öğreneyim ya da bu grend ben bunu türkçedeki karşılıgını bulayım mı demek gerekiyor yoksa netten türkçe ders anlatan hoca bulup hepsini öğrenmeye çalışıp öylemi öğrenmek gerekiyor.

• TRajikomik kullanıcısına yanıt
    Moral değil gerçekten İngilizce diğer yabancı dillere göre çok kolay.Hatta şimdi Rusça çalışınca İngilizce çocuk oyuncağı diyorum.Bu kadar kolay bir dil olur mu diye şaşırıyorum.
    Ben zor demiyorum dillere.Sadece öğrenmesi daha uzun süren diller vardır.

Aslında böyle bir Türkçe gramer rehberi hazırlamayı düşünüyorum.Çünkü Türkçe gramer kitapları aşırı derecede detaylı.Zamanım olursa belki birkaç gün sonra belki 2 hafta sonra falan eklerim.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Umarım zamanınız olur da birkaç güne sonra eklersiniz rehberi hocam :)
  • quote:

Moral değil gerçekten İngilizce diğer yabancı dillere göre çok kolay.Hatta şimdi Rusça çalışınca İngilizce çocuk oyuncağı diyorum.Bu kadar kolay bir dil olur mu diye şaşırıyorum.
    Ben zor demiyorum dillere.Sadece öğrenmesi daha uzun süren diller vardır.

Aslında böyle bir Türkçe gramer rehberi hazırlamayı düşünüyorum.Çünkü Türkçe gramer kitapları aşırı derecede detaylı.Zamanım olursa belki birkaç gün sonra belki 2 hafta sonra falan eklerim.

hocam eğer hazırlarsanız 60 video sonunda onlarada çalışır hallederim Allah c.c izniyle aklıma Özkan Çelen hocanın sitesindeki türkçe ile ilgili bölüm geldi isterseniz orayada bir bakın.

esasında mp3 formatında hazırlanmış kelime ezberleme materyalleri gelmişti aklıma size ondan nerede bulupta indirebiliriz diye soracaktım ama gördüğüm kadarı ile ugrasmayın diyorsunuz nerdeyse bütün kelimelerde fiile göre sıfata göre başka anlam kazanma ihtimali mi var ya da kesinlikle tek anlamı olan cümlelerin olduğu mp3 ler hazırlanmışmıdır.

• Bir hafta önce Look Ahead derslerinin sonuna geldim. Bir haftalık süreçte de deftere yazdığım tüm şeyleri tekrar ettim. Bunu hem bazı kelimelerin telaffuzlarını unuttuğumu düşündüğüm için hem de zorunluluktan(evde internet olmaması sebebiyle boş durmamak için) yaptım. Look Ahead dersleri kelimelerin telaffuzlarını öğrenmek için çok başarılı bir şekilde hazırlanmış. Çoğu kelimenin telaffuzunu yanlış bildiğimi farkettim. En basit örneği ise '2' sayısını bugüne kadar 'tu' diye telaffuz eden ben aslında onun 'tüu' diye telaffuz edildiğini öğrendim Daha birçok kelimenin telaffuzunu yanlış bilirken bunların doğru telaffuzlarını öğrenmeme yardım edip, ilk defa duyup gördüğüm kelimelerin nasıl telaffuz edileceğini öğretti. Sosyal medyada bazen İngilizce yazılara denk geldiğimde oradaki kelimeleri(hepsini değil tabii ki) yazıldığı gibi okumak yerine doğru şekilde telaffuz etmemi sağlayarak beni mutlu eden derslerdi 'Telaffuz' kelimesini çok kullanmış olabilirim ancak bu derslerin en büyük amacı zaten doğru telaffuzu öğretebilmek olduğu için kelimeyi kullanmaktan pek çekinmedim. Ben artık ikinci aşamaya geçip gramer çalışmaya başlayacağım. Buradan rat.planet'e teşekkürlerimi iletiliyorum. Umarım sıkılmadan herkese cevap verip yardım etmeye devam edersiniz. Ayrıca bol sabırlar diliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mücahit5353

Bir hafta önce Look Ahead derslerinin sonuna geldim. Bir haftalık süreçte de deftere yazdığım tüm şeyleri tekrar ettim. Bunu hem bazı kelimelerin telaffuzlarını unuttuğumu düşündüğüm için hem de zorunluluktan(evde internet olmaması sebebiyle boş durmamak için) yaptım. Look Ahead dersleri kelimelerin telaffuzlarını öğrenmek için çok başarılı bir şekilde hazırlanmış. Çoğu kelimenin telaffuzunu yanlış bildiğimi farkettim. En basit örneği ise '2' sayısını bugüne kadar 'tu' diye telaffuz eden ben aslında onun 'tüu' diye telaffuz edildiğini öğrendim Daha birçok kelimenin telaffuzunu yanlış bilirken bunların doğru telaffuzlarını öğrenmeme yardım edip, ilk defa duyup gördüğüm kelimelerin nasıl telaffuz edileceğini öğretti. Sosyal medyada bazen İngilizce yazılara denk geldiğimde oradaki kelimeleri(hepsini değil tabii ki) yazıldığı gibi okumak yerine doğru şekilde telaffuz etmemi sağlayarak beni mutlu eden derslerdi 'Telaffuz' kelimesini çok kullanmış olabilirim ancak bu derslerin en büyük amacı zaten doğru telaffuzu öğretebilmek olduğu için kelimeyi kullanmaktan pek çekinmedim. Ben artık ikinci aşamaya geçip gramer çalışmaya başlayacağım. Buradan rat.planet'e teşekkürlerimi iletiliyorum. Umarım sıkılmadan herkese cevap verip yardım etmeye devam edersiniz. Ayrıca bol sabırlar diliyorum

Bu geri bildirimi yazdığınız için teşekkür ederim.
    En azından insanlar bu cevapları görüp sistemin işe yaradığını anlayıp çalışmaya daha sıkı başlarlar.
    Gerçekten İngilizce zor değil.Doğru kaynak ve yöntemle çok kolay.
    Ben şuan Rusça çalışıyorum.İngilizce neden bu kadar kolay inanamıyorum.Yani bu kadar mı kolay olur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mücahit5353

Bir hafta önce Look Ahead derslerinin sonuna geldim. Bir haftalık süreçte de deftere yazdığım tüm şeyleri tekrar ettim. Bunu hem bazı kelimelerin telaffuzlarını unuttuğumu düşündüğüm için hem de zorunluluktan(evde internet olmaması sebebiyle boş durmamak için) yaptım. Look Ahead dersleri kelimelerin telaffuzlarını öğrenmek için çok başarılı bir şekilde hazırlanmış. Çoğu kelimenin telaffuzunu yanlış bildiğimi farkettim. En basit örneği ise '2' sayısını bugüne kadar 'tu' diye telaffuz eden ben aslında onun 'tüu' diye telaffuz edildiğini öğrendim Daha birçok kelimenin telaffuzunu yanlış bilirken bunların doğru telaffuzlarını öğrenmeme yardım edip, ilk defa duyup gördüğüm kelimelerin nasıl telaffuz edileceğini öğretti. Sosyal medyada bazen İngilizce yazılara denk geldiğimde oradaki kelimeleri(hepsini değil tabii ki) yazıldığı gibi okumak yerine doğru şekilde telaffuz etmemi sağlayarak beni mutlu eden derslerdi 'Telaffuz' kelimesini çok kullanmış olabilirim ancak bu derslerin en büyük amacı zaten doğru telaffuzu öğretebilmek olduğu için kelimeyi kullanmaktan pek çekinmedim. Ben artık ikinci aşamaya geçip gramer çalışmaya başlayacağım. Buradan rat.planet'e teşekkürlerimi iletiliyorum. Umarım sıkılmadan herkese cevap verip yardım etmeye devam edersiniz. Ayrıca bol sabırlar diliyorum

Bu geri bildirimi yazdığınız için teşekkür ederim.
    En azından insanlar bu cevapları görüp sistemin işe yaradığını anlayıp çalışmaya daha sıkı başlarlar.
    Gerçekten İngilizce zor değil.Doğru kaynak ve yöntemle çok kolay.
    Ben şuan Rusça çalışıyorum.İngilizce neden bu kadar kolay inanamıyorum.Yani bu kadar mı kolay olur

Rica ederim. Siz bunca çabanıza karşılık bizden sadece yaptıklarımızdan nasıl sonuç aldığımızı görmek istiyorsunuz. Hatta bunu bile diğer arkadaş için istiyorsunuz. Gerçekten çok güzel işler yapıyorsunuz. Size de Rusça çalışmanızda başarılar diliyorum Eminim siz o dili de öğrenmeden bırakmayacaksınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Extra English diye bir set var. Youtube da videoları var. Güzel bir set. 9 gb büyüklüğünde alıştırma, çalışma kitabı, pdfler. Torrentden indirebilirsiniz. 30 kadar video var.

Eksisözlük yorumları :
    https://eksisozluk.com/extra-english--3467789

@rat.planet üstad bu set hakkında yorumunu alabilir miyiz?
  • yihoo Y kullanıcısına yanıt
    Look Ahead'a çalış işte.Daha niye alternatif buluyorsun.
    En iyisi bu diyorum.Hepsini inceledim ben.
    Hatta sana şöyle söyleyeyim anlatım dili başka olan setleri de inceledim.Look Ahead gibi bir anlatım tarzı olan bir başka set yok.
    Araştırma yapacağın vakti çalışarak geçirsen daha faydalı olur.Ben zaten insanlar zamandan kaybetmesin diye böyle bir konu açıp standart oluşturdum.Başarılar.
  • hocam siz Look Ahead videolarını dinlerken izlerken orada videoda yazan yazı şeklinde çıkan kelimeleri yazın demiştiniz. fakat ben videoları izlemeye başladım doğru düzgün yazı çıkmıyor ekranda şöyle bir son videolara göz gezdirdim 60. videoya falan orada ekrana hiç yazı gelmiyor. acaba ben yanlış videoları mı izliyorum. mesela bu aşağıdaki link 60. video mu doğru mu?

https://www.youtube.com/watch?v=gWVUEdwsiJM
  • adamgibiadamlegolas A kullanıcısına yanıt
    Hocam allah aşkına bu soruya nasıl cevap vereyim sizce?
    Videoları izlerseniz cümleler ekrana beyaz renkli olarak yazı şeklinde çıkıyor.
    Örnek:
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.