Şimdi Ara

3 aylık yeni kedimiz hakkında yardım lazım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kediyi sahipleneli 3 gün oldu. fakat giderek ağırlaşan bi kokusu var. artık dayanılmaz durumda bir koku. tuvalet eğitimi var ama bazen oturduğu yerede yapmıyo değil. ayrıca yüzünde 2 gözü arasında ufak bi yara var. sahiplendiğimiz pet shopta yanındaki büyük kediler mi yaraladı yoksa kendini kaşırken mi yaptı en ufak bi bilgimiz yok. yardımcı olursanız seviniriz.

• Kulağından, ağzından veya vücudunun belirli bir bölgesinden gelen bir koku mu?

Oturduğu yere tuvaletini mi yapıyor yoksa tuvaletten sonra oturduğu yere bulaşma mı oluyor?

Irkı ne, dişi mi erkek mi?

Mama olarak ne kullanıyorsunuz?

İlk aşıları için veterinere gitmeniz lazım zaten, o yaraya da müdahale eder.
  • bi kontrol ettiğimde kokusunun burnunun üstünden geldiğini farkettim. tuvaletini oturduğu yere yaptı sandık fakat o da salyası çıktı. sahiplenme usulü olduğundan tam olarak ırkı hakkında bi fikrim yok fakat az bişey bu konuda fikri olan bi arkadaşım baya kırma dedi. açık mama kullanıyoruz. aşılarını yaptırdık demişti kedinin eski sahibi fakat dediğinize göre veterinere gitmemiz gerekiyor dediğinize göre..
  • ayrıca veteriner bi akrabam yara için thiocilline önermişti. almak nasip olmadı ama öğrenci fakirliği ve vize haftasına girilmek üzere olduğundan pek o işle ilgilenemek. faydası olur mu ?
  • veterinere gidip hayvan için bir şeyler yapın. Zamana bırakırsanız enfeksiyon artar ve hayvanın gözüne felan sıçrayıp körlüğe neden olur, siz de muhtemelen kör kediye bakamazsınız.
  • acilen veteriner hekime götürün
  • dostum bağırsakta sorun vardır. veterinere götür, bağırsak için bir hap verecektir. iki gün içinde temizlenir bağırsakları.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.