Şimdi Ara

3 Ay Asgari Tutar Ödedim Diye Kartım Tüm İşlemlere Kapatıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
9.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet 3 ay üst üste asgari tutarı ödedim diye kartım tüm işlemlere kapatıldı ve dönem borcum ödenmeden işleme açılamayacağı söyleniyor. Sizce bu yasal mı? Bu arada Play Card kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• evet aynen yasa oyle.
  • 2000watts kullanıcısına yanıt
    Daha önce de asgari tutar ödedim, yani tam olarak asgari tutara isabet eden meblağı ödemesemde dönem borcunu genelde kapatmıyordum. Yeni mi değişti yasa?

• ayni soruyu google amcaya sor cevabini alirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2000watts

ayni soruyu google amcaya sor cevabini alirsin

Konu açmaya harcayacağım enerjiyi ona harcamışımdır, bence bunu ayırt edecek IQ ya sahipsindir.

• hocam bu olay sadece yapı kredi bankasına ait diye biliyorum dediğin olay aynen başıma geldi tüm dönem borcunu ödedim öyle açıldı kart diğer bankalardan 3 ay asgari ödedidiğim oldu kışın hiç bir problem olmadı bu sistem sadece yapı kredide gördüm yineliyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: emree70

hocam bu olay sadece yapı kredi bankasına ait diye biliyorum dediğin olay aynen başıma geldi tüm dönem borcunu ödedim öyle açıldı kart diğer bankalardan 3 ay asgari ödedidiğim oldu kışın hiç bir problem olmadı bu sistem sadece yapı kredide gördüm yineliyorum..

Teşekkür ederim yasal mı değil mi bilmiyorum ama çok saçma.

• quote:

Orijinalden alıntı: umsan

quote:

Orijinalden alıntı: emree70

hocam bu olay sadece yapı kredi bankasına ait diye biliyorum dediğin olay aynen başıma geldi tüm dönem borcunu ödedim öyle açıldı kart diğer bankalardan 3 ay asgari ödedidiğim oldu kışın hiç bir problem olmadı bu sistem sadece yapı kredide gördüm yineliyorum..

Teşekkür ederim yasal mı değil mi bilmiyorum ama çok saçma.

yasa gereği degil diye biliyorum yapı krediye ait bir prosedür diye tahmin ediyorum...
  • hayret mı hayret. hem akıllıyım dıyorsun ama hala aynı seylerı tekrarlıyorsun. Yasa geregı 3 kere asgarı odersen kredı kartı kullanımın kısıtlanır. Yasa çıkalı 2 seneyı geçtı. Bana çıkışacağına ıyı bır araştırma yap. Kanunu çıkaran ben değilim her halde.
  • Ne zaman çıkmış böyle bir yasa benimde haberim yok hiç duymadım. Tam tersi olmasın asgari ödeme tutarının altında 3 defa ödeme yapanın kartı dondurulmasın ? Zira Bankaların en çok sevdiği müşteri tipidir.

Bir takvim yılı içerisinde en fazla 3 defa, son ödeme tarihine kadar dönem borcunun asgari ödeme tutarından az ödeme yapılan kredi kartları ile dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar nakit çekim işlemleri gerçekleştirilemez.
    Bir takvim yılı içerisinde bankamıza ait herhangi bir kredi kartı ile üst üste 3 defa, son ödeme tarihine kadar dönem borcunun asgari ödeme tutarından az ödeme yapan kredi kartı hamillerinin müşteri limitleri dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar arttırılamaz.
    Bir takvim yılı içerisinde üst üste 3 defa, son ödeme tarihine kadar dönem borcunun asgari ödeme tutarından az ödeme yapılan kredi kartları ile dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar nakit çekim işlemleri ve mal ve hizmet alımı gerçekleştirilemez.
    Bu uygulama, 8 Ekim 2013 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manav -- 5 Haziran 2017; 11:48:56 >

• 2000watts kullanıcısına yanıt
    ama nasıl sallamışsın zamanında
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.