Şimdi Ara

3.5 senedir Hollandada yasiyorum (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
10
Favori
10.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

4 bin net.

• Yeğenimi ileride holandada üniversite okutmayı düşünüyoruz.

Ablam tutturuyor "okul süresi boyunca yarım ev parası kadar kira vereceğiz, onun yerine direkt ev alalım daha iyi" diye.

Hollandada vatandaş olmayan birinin (öğrencinin) ev alması, ev sahibi olmanın getirdiği vergi ve benzeri yükümlülükler, buradan oraya bir ev parası aktarırken bankaların çıkartabilecekleri "bu parayı nereden bulduğunu belgele" tarzı zorluklar nelerdir?

Yani kısacası bu süreçte Türkiyedeki ev alım sürecinden farklı ne çıkabilir karşımıza?

• quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Yeğenimi ileride holandada üniversite okutmayı düşünüyoruz.

Ablam tutturuyor "okul süresi boyunca yarım ev parası kadar kira vereceğiz, onun yerine direkt ev alalım daha iyi" diye.

Hollandada vatandaş olmayan birinin (öğrencinin) ev alması, ev sahibi olmanın getirdiği vergi ve benzeri yükümlülükler, buradan oraya bir ev parası aktarırken bankaların çıkartabilecekleri "bu parayı nereden bulduğunu belgele" tarzı zorluklar nelerdir?

Yani kısacası bu süreçte Türkiyedeki ev alım sürecinden farklı ne çıkabilir karşımıza?

Ev alirken kaynagini soruyorlar paranin ama kanit istemiyorlar (ben istediklerini daha duymadim). Burada ev almak yapilabilecek en iyi yatirimlardan biridir, en azindan son senelerde o halde.

Hele ogrenci icin ev aliniyorsa, birden fazla odali alinip diger odalarida kiraya verilebilinir.

Turkiyeden en buyuk farki ev alimlari uzun suruyor. Evini satan genelde 3-4 ay sonra teslim ediyor. Paraniz cebinizde ise baska bir zorlugu yok. Yalniz ev demek sehrine gore 150-500 bin demek ondan haberiniz vardir tabiki.

• Turk hocam.

Bu arada konusu acilmisken Hollandalilar farkli kulturlerden insanlarla evlenmeye/yasamaya acik insanlar. Yabancilarla beraber yasayanlarin sayisi hic azimsanmayacak kadar cok.

• quote:

Orijinalden alıntı: flyinghollandali

insaat muhendisi, yas 32 oldu memnunum.

edit: nasil gittiniz sorusunu atlamisim. is bularak gittim, eger bir sirket sizi istiyorsa ve yeterince maas veriyorsa getirtebiliyor.

Salary criteria 2020

​Highly skilled migrants 30 years or older​€ 4,612 gross per month

​Highly skilled migrants younger than 30 years​€ 3,381 gross per month

Hocam harita teknikerleri için durum nedir? Teknik eleman alıyorlar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • black exodus kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim.İngiltere için durum nedir bilgi verirseniz çok memnun olurum.Şu anda diş hekimliği 4. Sınıftayım ve yurt dışında çalışmayı istiyorum eğer çıkma imkanımız varsa bunu kullanmak isterim.Almanya İngiltere Hollanda öncelikli ülkelerim arasında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lise bitti tercihleri yaptım inşallah ileride Avrupa'da Hollanda veya Almanya'da yaşamak istiyorum ingilizcem orta seviye anlayabiliyorum ama konuşurken biraz sıkıntı tavsiyeleriniz varsa açığım abilerim

• Hocam Hollanda futbolunda dünyaya damga vuran bazı isimler var van Persie Robben van Basten gibi. Malum Hollanda da küçük bir ülke. Bu tarz ünlü olan futbolcuları görebildiniz mi hiç? Ya da maçlara falan gidiyor musunuz? Hollanda futboluna ilgim var da

• nerde ya yurt disinda 15k € maas aliyorlar diyenler 

• Herkesin hayali oldu artık yurtdışına kapak atmak. Siz gidebilen ve orada hayatını kurabilen şanslı gruptansınız. 2013'te Azerbaycan'dan teklif aldım. Yaşım küçük diye gitmedim. Şimdiki aklım olsa oraya bile giderdim. Hem dil sorunu da yok. Hollanda'ya bu sene tatile gitmeye niyetlendim, Covid yüzünden o da kısmet olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: tLqA

Hocam harita teknikerleri için durum nedir? Teknik eleman alıyorlar mı?

Alıntıları Göster

Hocam yanlis anlama olmasin insaat sektoru icin yurt disindan alim yaygin degil, yazilim icin yaygin. Benimki biraz sans biraz caba.

• huseyinadukeeee kullanıcısına yanıt

Hocam ben fenerbahceliydim hatta sevilla macina ogrenci butcesiyle ankaradan kalkip kadikoye gitmistim. Ama sonraki sene UEFA da AZ alkmaara elendikten sonra kustum sogudum neredeyse bi daha hic takip etmedim. Kaderin cilvesidir geldik AZ alkmaarin memleketine bikac kez stadin onunden bile gectim.

Soruna gelicek olursam, kucuk ama yinede 17 milyon insan var oyle bi tesaduf yasamadim. sadece besiktastaki hollandali esmer bi futbolcunun partneriyle gecen sene ayni ucakta yan yana denk geldik sohbet ettik. Futbolcunun ismini hatirlayamiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DING DING

nerde ya yurt disinda 15k € maas aliyorlar diyenler 

15k para kazanmak icin ya tutmus bir isletme lazim yada buyuk bi sirkette ust duzey yonetici olmak lazim. Yani Turkiyede 50 bin lira kazanmak ne kadar zorsa buradada €15 bin o kadar zor.

• Sizce Avrupa'da en yaşanası ülkeler nereleri olabilir ?
    Mesele almanya hollanda avusturya fransa gibi ülkeri bşr sıralanaya tabi tutarsak hangisinde yaşam daha iyi sürülebilir?
    İskandinavya ülkerinş ve isviçreyi katmadan cevap verirseniz memnun olurum

• quote:

Orijinalden alıntı: flyinghollandali

Ev alirken kaynagini soruyorlar paranin ama kanit istemiyorlar (ben istediklerini daha duymadim). Burada ev almak yapilabilecek en iyi yatirimlardan biridir, en azindan son senelerde o halde.

Hele ogrenci icin ev aliniyorsa, birden fazla odali alinip diger odalarida kiraya verilebilinir.

Turkiyeden en buyuk farki ev alimlari uzun suruyor. Evini satan genelde 3-4 ay sonra teslim ediyor. Paraniz cebinizde ise baska bir zorlugu yok. Yalniz ev demek sehrine gore 150-500 bin demek ondan haberiniz vardir tabiki.

Alıntıları Göster

Çok teşekkürler. :)

Evet oradan ev alabilmek için istanbuldan 4-5 daire satmak gerekecek. Ama değer. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: PrensMişkın

Sizce Avrupa'da en yaşanası ülkeler nereleri olabilir ?
    Mesele almanya hollanda avusturya fransa gibi ülkeri bşr sıralanaya tabi tutarsak hangisinde yaşam daha iyi sürülebilir?
    İskandinavya ülkerinş ve isviçreyi katmadan cevap verirseniz memnun olurum

Hocam bu tamamen kisiye ve beklentilerine bagli. Bence olarak sordugunuz icin ben Hollanda derim.

iklimi kuzey ulkeleri kadar sert degil (5 sene st. petersburgda kaldim sogugu biliyorum), yazlari sicak ulkeler kadar zorlu degil iklimini cok seviyorum. Diger begendigim ozellikleri iskandinav ulkelerindede bulunacak seyler. Birde TR ye (tabiki covidden once) cok fazla ucus var, bir aciliyette intikal etmek zor degil. Bunun haricinde yakin havalimanlari olarak dusseldorf ve brussel de var onlarda guven veriyor.

Bu sayacaklarim iskandinav ulkelerindede mevcut ama yazayim yinede. Sakin ve aile hayatina uygun, insanlarin kisisel alanlarina ve ozgurluk alanlarina girmedikce iyiler, anlayislilar. Duzeni bozmadikcada saygi goruyorsun sende onlarla ayni muamele gordugunu hissediyorsun. Hayat daha az stresli, planli programli. Egitim iyi, cocuga deger var ama simartmak yok. Bunun gibi herkesten duydugunuz seyler.

• Allah aşkına paragraf kullanın azıcık ya. Okurken ikide bir kaybediyorum yerimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: SpesifikBrush

Allah aşkına paragraf kullanın azıcık ya. Okurken ikide bir kaybediyorum yerimi.

hocam genelde birkac satirda bir bosluk birakiyorum. Sizin dediginiz sey satir basi bosluk birakmak mi ?

• flyinghollandali kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam, farklı konuları paragraflara ayırmak daha okunabilir kılıyor yazıları.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.