Şimdi Ara

3.5 senedir Hollandada yasiyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
10
Favori
10.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tensegrity

Hollada da sebze meyve fiyatları ne durumda , tarımda ileri oldukları doğru mu_?

Tarimda gayet ileriler, ben kendim koy islerinden anlarim az cok. Burada gordugum traktor ve ekipman Turkiyede hic gormedim. inek ciftlikleri otomatik insansiz sagim makineleri (bu cok komik, bir gun bi ciftlikten sut almaya gittim koca bir hangar icinde inekler var sagim makinesine siraya girmisler bagir cagir kimse yok. sonra adam evinden cikti geldi sut verdi.), seralar, agac tarlari gayet gelismis durumdalar.

fiyatlari merak ediyorsaniz en populer zincir marketin linki. daha ucuz ve kalitesizleri gocmen ve turk marketlerinde mevcut.

https://www.ah.nl/producten/aardappel-groente-fruit

• Mr.Aykumos M kullanıcısına yanıt

oncelikle iyi ingilizce sart (iyiden kasit akici konusma ve her anlatilani anlama, abarti iyi degil). Bundan once rusyadada yasadim oradan ruscam var ama burada bir ise yaramiyor. Onun haricinde hollandacayi burada ogrendim.

is bulmanin cok kolay oldugunu soyleyemem cunku insaat sektoru hollandaca donuyor sadece ingilizce yetmiyor, yazilimcilar cok daha kolay is bulup geliyor. Yalniz bir sekilde buraya gelip dil ogrenirseniz o zaman is bulmak kolaylasiyor.

anlattiklarimdan umarim tuyo cikordur.

Lisansim odtu, fakat burada tr deki universiteleri tanimiyorlar. universitenin icinde teknik gecmesi biraz guven veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyinghollandali -- 24 Ağustos 2020; 14:29:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyinghollandali

Koy tarafinda esen ruzgarin yonune gore koku oluyor haliyle inek bol. yerel firmadayim. is gecicimi, neden yerlesemiyorsunuz ?

Sadece Hollanda'da değil farklı ülkelerde de projeler var, proje duruma göre yer değiştirebiliyoruz. Yerel bir firmaya geçebilirsem tabi ki yerleşirim. İlanlara baktığımda Felemenkçe istiyorlar haliyle.

Güneş enerji santrallerinin kurulumunda enerji mühendisi olarak çalışıyorum, çalıştığım firma Türkiye'den.

@Penanggalan

• Echoés kullanıcısına yanıt

Sizin durumunuzdan nasıldır bilmiyorum ama çoğu kişinin hayalini yaşıyorsunuz galiba hocam yurt dışında projeler falan 😅 haddimi aştıysam özür dilerim maddi olarak mutlu ediyor mu 😅

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar hocam tebrik ederim öncelikle

Alanlarımız pek alakalı değil; fakat yine de konuyu bulmuşken sorayım dedim:

++ LinkedIn ağı ne derece etkili oluyor bulunduğun ülke veya biliyorsan diğer ülkelerde? Yani LinkedIn sayesinde işe giren tanıdığın oldu mu?

++ Yurtdışındaki gönüllü faaliyet hizmleri , Erasmus programları gibi kriterleri önemsiyor mu iş verenler? Yoksa 2. 3. sırada gelen bir şey mi CV'ye bakınca?

++ Kendime ait (bölümümle ilgili) blog sitemin olması CV açısından avantaj sağlar mı?

• Penanggalan kullanıcısına yanıt

Tabi ki çoğu kişinin hayalidir buralarda çalışmak ancak buradan önce Arabistan'da ve Ürdün'de çalıştım çok çile çektim. Verilen emeklerin karşılığı diyelim. Bu yolda vazgeçip bırakan arkadaşlarım oldu.

Maddi olarak henüz karşılığını tam almasam da Türkiye şartlarına göre gayet iyi. Konu sahibi büyüğümüz daha bilgilidir,daha fazla detay verebilir.

• Viper_35 V kullanıcısına yanıt

Gunler biraz monoton geciyor hocam ama bunda benim payimda var daha renklendirilebilinir. Sabah arabaya atla ise git 6 gibi gel yemek ye cocukla oyna biraz netflix kapanis uyu. Hafta sonlari daha renkli, bisikletle geziyorum, farkli sehirler veya ulkelere gidiyoruz.

iliski konusunda rahatlar mi ? burada partner yasami yaygin, ayni evde yasayan sevgili yani. evlenmeden cocuk felan yaygin.

• flyinghollandali kullanıcısına yanıt

Hocam mayış nasıl? ( sizi sormuyorum yanlış anlamayın genel olarak yani) Biraz baktım vergi kesintisi çok gibi ya :/

mesela bir ev kiralarken ev fiyatı, faturalar hariç gider var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 24 Ağustos 2020; 15:23:29 >
  • The Management kullanıcısına yanıt

Hocam linkedin aktif kullaniliyor, hatta belki Turkiyeden daha yaygin ve amacina uygun.

isverenlerin ilk kaygisi bu adami buraya getiricez tutunurmu yoksa o kadar masraf yapariz ceker gidermi, ikinci kaygisi buradaki is kulturune alisir mi ve verimli olabilirmi. Erasmus vs. buralari taniyorum yurtdisinda yasam nedir biliyorum demek oluyor bir nevi ondan dolayi faydasi olur.

Bahsettiginiz blog cok buyuk bir ipucu veriyor sizle ilgili, muhakkak faydasi olacaktir. Bunu yapabilmek bir basari tebrikler.

• quote:

Hocam linkedin aktif kullaniliyor, hatta belki Turkiyeden daha yaygin ve amacina uygun.

isverenlerin ilk kaygisi bu adami buraya getiricez tutunurmu yoksa o kadar masraf yapariz ceker gidermi, ikinci kaygisi buradaki is kulturune alisir mi ve verimli olabilirmi. Erasmus vs. buralari taniyorum yurtdisinda yasam nedir biliyorum demek oluyor bir nevi ondan dolayi faydasi olur.

Bahsettiginiz blog cok buyuk bir ipucu veriyor sizle ilgili, muhakkak faydasi olacaktir. Bunu yapabilmek bir basari tebrikler.

Teşekkür ediyorum hocam yorumun için

Maaslar yeterince bence hocam. ama asgari ucretle kral hayat var gibi bir durum yok. vergiler TR de oldugu gibi kazanca gore artiyor, TR den daha guzel olarak bu vergilerin size geri dondugunu hissediyorsunuz. En basitinden ev alirsaniz bircok masraf vergiden dusuluyor, ve aylik odediginiz kredi faizininde bir bolumu vergi iadesiyle geri geliyor.

• quote:

Maaslar yeterince bence hocam. ama asgari ucretle kral hayat var gibi bir durum yok. vergiler TR de oldugu gibi kazanca gore artiyor, TR den daha guzel olarak bu vergilerin size geri dondugunu hissediyorsunuz. En basitinden ev alirsaniz bircok masraf vergiden dusuluyor, ve aylik odediginiz kredi faizininde bir bolumu vergi iadesiyle geri geliyor.

Hocam işverenler türkiyedeki üniversiteleri tanımadığını düşünüyorum. Bu düşüncem de haklı mıyım ?

ek olarak iş hayatında gözlerimleriniz neler ?

evet hocam yukarida su sekilde yazmistim.

Lisansim odtu, fakat burada tr deki universiteleri tanimiyorlar. universitenin icinde teknik gecmesi biraz guven veriyor.

is hayatindaki gozlemler: Hollandalilar cok direkt, bisey sacmaysa sacma derler iyiyse iyi. kirmiyim etmiyim diye bi sakincalari yok. lafi dolandirmazlar. bunlar begendigim yanlari. zorluk ise karar almak icin herkesi ikna edip enine boyuna tartismak gerekiyor, bazen basit bir konu icin bi kac hafta sonra karar alabiliyoruz sonucunda saatler harcanabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyinghollandali -- 24 Ağustos 2020; 15:46:42 >
  • valla en son kaçak gelip, saati 8 eurodan bitki toplayarak hayatıma o şekilde devam edicem

• bende belçikadayım sorusu olan varsa alabilirim

• yurt dışına en kolay nasıl çıkılır hocam mezuna kaldım bu sene hedefim yazılım, yurt dışına çıkmak için illaki bir tanıdık gerekiyor mu ?

• Hollanda da hiç kısa boylu birini gördünüz mü 😂 Şaka yapmıyorum 1.70 boyundayım ben Hollanda da boy ortalaması 1.84 sırf bu yüzden gitmek gibi bir şansım olsa da gitmezdim herhalde😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.