Şimdi Ara

3.5 MM AV ÇIKIŞ KABLOSU MİNİ HD UYDU AV OUT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
11.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BU RESİMDEKİ 4 KUTUPLU 3.5MM JAKA İHTİYACIM VAR İZMİRDE NEREDE BULUNUR.servisi hometech 35 tl istiyor KUTUDA HDMİ VERMİŞLER AV OUT VERMEMİŞLER SERVİDEKİDE UÇLARI RCA JACK SCART DEĞİL BENDEKİ SCARTLI VCD KABLOSUNU BOZUP DİĞER UCUNU YAPICAM NORMAL 3.5MM STEREO JACKLAR KISA GELİYOR EN UÇ NOKTAYI COMPOSİTE VİDEO YAPMIŞ NAMISSIZLAR.

• Ucuzluk pazarlarında bile bu kablodan var 35 tl neymiş lehimle geç cihazın içine
  • quote:

Orijinalden alıntı: t u r g a y

Ucuzluk pazarlarında bile bu kablodan var 35 tl neymiş lehimle geç cihazın içine
    ileri zekalı kardeşim içine lehimlersem cihazı nasıl geri vericem artı garantisi düşücek akıl edemedinmi ?

ben baktım ucuzluk pazarlarında felan yok hometeche yazdım ücretsiz kablo temini için 4 pole(kutuplu) 3.5mm stereodan az daha uzun

çankayada mutlaka vardırda 2.25yol dönüş gidiş 4.50tl 3 tlde bu sokete isteseler maliyet 7.50 tl
  • Blackthunderx B kullanıcısına yanıt
    Telefon kulaklığının jakını söküp kullanabilirsiniz. Ya da bir milyoncudan telefon kulaklığı alın.
    Kulaklık jakına ucunu kestiğiniz rca kabloları lehimleyip, japon yapışıtırıcısı ile sağlamlaştırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

Telefon kulaklığının jakını söküp kullanabilirsiniz. Ya da bir milyoncudan telefon kulaklığı alın.
    Kulaklık jakına ucunu kestiğiniz rca kabloları lehimleyip, japon yapışıtırıcısı ile sağlamlaştırın.
    telefon kulaklıkları 4 kutuplu baktım evet olabilir fikir için teşekkür ederim kıvrana kıvrana soket aramaktansa böylesi iyi evet uzun 3.5mm soket 4 kutuplu ölçüsünü alayım ona göre bir kulaklıktan bozucaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackthunderx

telefon kulaklıkları 4 kutuplu baktım evet olabilir fikir için teşekkür ederim kıvrana kıvrana soket aramaktansa böylesi iyi evet uzun 3.5mm soket 4 kutuplu ölçüsünü alayım ona göre bir kulaklıktan bozucaz

bütün mikrofonlu kulaklıklar 4 jacklı eski nokia kulaklık varsa parçalayın
  • quote:

ileri zekalı kardeşim içine lehimlersem cihazı nasıl geri vericem artı garantisi düşücek akıl edemedinmi ?

ben baktım ucuzluk pazarlarında felan yok hometeche yazdım ücretsiz kablo temini için 4 pole(kutuplu) 3.5mm stereodan az daha uzun

çankayada mutlaka vardırda 2.25yol dönüş gidiş 4.50tl 3 tlde bu sokete isteseler maliyet 7.50 tl

İleri zekalı gibi bir cevap hoş olmamış Bolu gibi bir yerde ucuzluk pazarlarında bol miktarda bu kablodan bulunabiliyorsa Ankarada bulamıyorsan daha diyecek bir şey bulamıyorum kablonun ismi 3lü Tos Erkek-3lü Jak Erkek Kablo dur 3,5mm jak sorduğun için elektronikten anlıyorsun diye düşündüm yemişim garantisini 50-60 tl lik bir uydunun garantisimi olur. uğraşma içine direk lehimle dedim zaten jakı bulsan içine lehimlerken jakı eritme ihtimali daha fazla aşağıdaki linkte kabloyu satan yer var kargo+kablo 8-10 tl ye gelir.

http://www.bluemavi.com/vitrin/tablo_new.asp?adet=1&kitap_id=751473

• quote:

Orijinalden alıntı: t u r g a y

quote:

İleri zekalı gibi bir cevap hoş olmamış Bolu gibi bir yerde ucuzluk pazarlarında bol miktarda bu kablodan bulunabiliyorsa Ankarada bulamıyorsan daha diyecek bir şey bulamıyorum kablonun ismi 3lü Tos Erkek-3lü Jak Erkek Kablo dur 3,5mm jak sorduğun için elektronikten anlıyorsun diye düşündüm yemişim garantisini 50-60 tl lik bir uydunun garantisimi olur. uğraşma içine direk lehimle dedim zaten jakı bulsan içine lehimlerken jakı eritme ihtimali daha fazla aşağıdaki linkte kabloyu satan yer var kargo+kablo 8-10 tl ye gelir.

http://www.bluemavi.com/vitrin/tablo_new.asp?adet=1&kitap_id=751473

Alıntıları Göster
    50-60 tl değil işte 90tl kardeş içini açıpda lehimlemenin alemi yok içini açtım ancak soket boyuna bakmak için ve hangi uçların video ve ses olduğunu tesbit için

kulalıkdan bozucaz bi tane artık

• Hdmi aktif kullanılırken beyaz ve kırmızı dan ses çıkışı alabilir miyim monitörü TV olarak kullanacağım monitörde HDMI giriş var fakat ses girişi yok yani hoparlör yok Ses girişini AV çıkışından alacağım ses çıkışları ile sağlayacağım bu mümkünmü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasesa

Hdmi aktif kullanılırken beyaz ve kırmızı dan ses çıkışı alabilir miyim monitörü TV olarak kullanacağım monitörde HDMI giriş var fakat ses girişi yok yani hoparlör yok Ses girişini AV çıkışından alacağım ses çıkışları ile sağlayacağım bu mümkünmü.

Tabi ki. Görüntüyü ayrı bir kaynağa sesi ayrı bir kaynağa aktarabilirsiniz fakat kullanacağınız cihaz önemli örn ps3 te ayrıyetten ayarlardan açmanız lazım sesi.
  • Merhaba bu kabloda SARI - KIRMIZI - BEYAZ ve şase uçları 3.5 mm jackta nereye denk geliyor fotograftaki numaralara göre yazarsanız sevinirim eğer fotoğraf gözükmüyorsa 1 numara plastiğe yakın en dip kısım 4 numara en uç nokta girintili kısım şimdiden herkese teşekkür ederim.
    1=?
    2=?
    3=?
    4=?
  • İşte burda ipler kopuyor receivere gore değişiyor.Deneyerek bulacaksın.scart şemasına bak hangisi av in (+ ve -)lehimledikten sonra receiverde 4 numara(-),geriye denemek kalıyor.Hangisinde göruntu alırsan diger ikisi ses...
  •  3.5 MM AV ÇIKIŞ KABLOSU MİNİ HD UYDU AV OUT bu kaplodan mevcut ama bir türlü görüntü alamadım, next Newwawe mini hd sattube uydu alıcısı yardım
  • Mini uydu alıcısının AV girişine jakı takıp sarı çıkışı tv nin video girişine beyaz ve kırmızı olanları ise sağ ve sol ses girişlerine bağlamanız gerekiyor. Görüntü veren hat sarı fakat yeni nesil tv lerde doğrudan tos video girişi olmayabilir. Tv nin bağlantı bölümüne ait foto atın bakalım
  • ego37 kullanıcısına yanıt
    Alıntı yapmadan cevap yazmışım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyyy

Mini uydu alıcısının AV girişine jakı takıp sarı çıkışı tv nin video girişine beyaz ve kırmızı olanları ise sağ ve sol ses girişlerine bağlamanız gerekiyor. Görüntü veren hat sarı fakat yeni nesil tv lerde doğrudan tos video girişi olmayabilir. Tv nin bağlantı bölümüne ait foto atın bakalım
    Kaployu ikiye bölüp deneme yanılma taktiği ile buldum. Yerleri değişik oluyor, cihazdan cihaza (genelde next cihazlarında)

• Sa bu kabloyla ilgili bikaç yerde bişeyler okudum da ama telefon ekranını tüplü televizyona aktarabileceği konusunda bi bilgi bulamadım bunu başarabilen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnılAltay

Sa bu kabloyla ilgili bikaç yerde bişeyler okudum da ama telefon ekranını tüplü televizyona aktarabileceği konusunda bi bilgi bulamadım bunu başarabilen var mı
    Bu kablo ile mümkün değil. Telefonlar 3.5 mm' den video çıkışı vermez. Ancak bazı telefonlar micro USB üzerinden veya type c üzerinden çıkış verir onu da dijital olarak verir.

HDMI yani. Onu da scarta dönüştürmek için yine aparat gerekir.
  • İki temel standart var.
    OMTP
    1-Şase
    2-Video
    3-Sağ ses
    4-Sol ses

CTIA
    1-Video
    2-Şase
    3-Sağ Ses
    4-Sol Ses
  • Belki hala ihtiyacı olanlar vardır....

3.5 MM AV ÇIKIŞ KABLOSU MİNİ HD UYDU AV OUTkabeldirect
    Composiet 3x Tulp (RCA) mannelijk naar JACK 3.5 mm video- en audiokabel 1 meter
    https://www.kabeldirect.nl/composiet-3x-tulp-rca-mannelijk-naar-jack-3-5-mm-video-en-audiokabel-1-meter.html

Açıklamada görüntü aktarımı için kullanılır yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzytaste -- 16 Aralık 2022; 12:2:58 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.