Şimdi Ara

3.16i vs C180 Tercih ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Bundan öncede birkaç kere yorumlara dayanarak araba tercihi yapmıştım. Tekrar bir ikilemde kaldım o sebeple yorumlarınız değerli.
    F30 kasa (3.16/3.20 fark etmez) ve W204 kasa kodlu C180 AMG paket, bu iki araç arasında kaldım. Şuan yeni led kasa A3 HB 1.4TFSİ kullanıyorum o yüzden yakıt olarak hemen hemen aynı olacağını düşünüyorum.
    Gönül F30 dan yana. Ancak C kasada güzel geliyor. Tek eksiği bir üst kasası olması -her ne kadar 3 kasada makyajlanmış olsada-
    Hayırlı günler.

• F30 320i alın bana dua edin.
  • hocam dediginiz gibi f30 kasa guncel simdilik. c180 cgi motorlar sanıldıgı kadar az yakmıyor, kompressorle kıyaslandıgında iyilestirme mevcut ancak f30un motor sanzıman ikilisi her haliyle mukemmel. konfor bakımından da cok fark yok. yalnızca sunu soyleyebilirim son donem w204 kasaların donanımı epey dolu geldi, benim için yalnızca bu tercih sebebi olabilir. bunun dısında m paket yada luxury/ modernline alabiliyorsam dusunmeden f30 ozellikle de 320i ed tavsiye ediyorum.
  • C180 bende vardı ( sattım birkaç ay önce sıfır faizli kampanya vardı yeni araçda )

3.20d hatun da var

2 aracı kullanan biri olarak mercedesin yıldızı yeter ama gel gelelim kasanın içinde bir motor var. 5 para etmez.

3.20 diyorum
  • 3.20i ed mümkünse 40. yıl
  • eyvallah hocam

@kartalus

Dediğiniz gibi donanım (cam tavan cezbedici) açısından güzel duruyor. Benimde gönlüm F30 dan yana ancak birlaç kişi aklımı karıştırmıştı. Yakıt konusunda kendi aracım fabrika verisi şehir içi 6 civarı görünüyor ancak şuanda 10LT seviyelerine geldi. F30da tahminimce bu civarlarda yakar o yüzden yakıtı çok dert etmiyorum. E90 da 3.16i için baya sıkıntılı ancak F30 da düzeltildi deniyor. Bunu. Sıkıntısıda üretim durduruldu sanırsam 3.20 daha mantıklı drruhor.

@montreal28
  • C180 > 316i

320i > c180
  • 3.20D hem fiyat olarak o kadar yükselmek istemiyorjm hemde uzun süredir benzinli araç kullanıyorum daha keyifli geliyor. Dün 5.25 xd ile trafiğe çıktım belki inanmazsınız aracı sağa çektim bu motor sesi ne böyle diye. O yüzden 3.20i şuan önde.

@cihan

Eyvallah hocam

@mevsimsiz_kar45

Kısa ve öz olmuş. 16 ile 20 arasında bariz diyebileceğiniz fark nedir ?

@cbascan

Teşekkürler değerli yorumlarınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ex1st

eyvallah hocam

@kartalus

Dediğiniz gibi donanım (cam tavan cezbedici) açısından güzel duruyor. Benimde gönlüm F30 dan yana ancak birlaç kişi aklımı karıştırmıştı. Yakıt konusunda kendi aracım fabrika verisi şehir içi 6 civarı görünüyor ancak şuanda 10LT seviyelerine geldi. F30da tahminimce bu civarlarda yakar o yüzden yakıtı çok dert etmiyorum. E90 da 3.16i için baya sıkıntılı ancak F30 da düzeltildi deniyor. Bunu. Sıkıntısıda üretim durduruldu sanırsam 3.20 daha mantıklı drruhor.

@montreal28

f30 benzinli motorlar e90dan tamamen farklı hocam. e90 düşünürseniz dizelden şaşmamak gerekiyor yakıt ve performans için ancak f30 316i 136 beygir ve 320i 170 beygir turbo beslemeli motorlar geldi üstüne 8 ileri mukemmel zf oturdu. 1.6 bandında bu secenekler harika, 316i bile alsanız yazılımla 180 beygir alınıyor.

• E90 316i hiç düşünmedim de F30 için baya iyileştirildi diye övgü almış o yüzden bahsetmiştim. Yazılım işi beni hep korkuttu scirocco m vardı. Hep git-gel yaşadım 210hp yaptırsam mı diye ama bir türlü cesaret edemedim. Üstüne birde forumda arkadaş A5 beyni kilitlendi diye konu açınca hepten soğudum o işten. Kısacası yorumlardan şunu anladım F30>w204. Ona yoğunlaşmak lazım.
  • Temiz 2.0lt 184lük 320i bulabilirseniz, hiç tereddüt etmeyin. Piyasada kaynayan 1.6 ed versiyonlarla arada 14 değil 34hp fark var gibi gidiyor, tüketim olarak da 1.6'dan pek farkı yok.

w204 C180 eğer kompressor 5 ileri otomatik model olursa tüketim/performans dengesinde baya geride kalır, 1.6cgi modeli araştırmak daha doğru olur.
  • 316"i
  • her turlu 320
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

Temiz 2.0lt 184lük 320i bulabilirseniz, hiç tereddüt etmeyin. Piyasada kaynayan 1.6 ed versiyonlarla arada 14 değil 34hp fark var gibi gidiyor, tüketim olarak da 1.6'dan pek farkı yok.

w204 C180 eğer kompressor 5 ileri otomatik model olursa tüketim/performans dengesinde baya geride kalır, 1.6cgi modeli araştırmak daha doğru olur.

torktan dolayı öyle geliyordur
  • adam eski kasa c180 ile f30 3.16i diyor, 320i 40. yıl iyorlar. Sanki içe sinecek bir 3.20i yi 316i bütçesine veya az bir farka alınabilecek de
  • jimhendrix kullanıcısına yanıt
    Gerçek güç farkı hemen hemen öyle olduğu için fark sağlam hissediliyor, 2.0lt'ler gerçekte (krankta) 200hp civarı.
  • Mutlaka iki aracıda kullanın inanın akla kara kadar açık karar vermeniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

C180 > 316i

320i > c180

Kesinlikle

Mercedes sahibi birisi olarak söylüyorum bunu
  • kartalus kullanıcısına yanıt
    Bende 3.20i diyorum.

Bana da dua edin. Bende 40. yıl alabilsem keşke bir tane...

(Herkes şu zamanda birbirinin duacısı olsun.
  • 3 serisi olacaksa 3.20i olsun 3.16i hem fazla tutulmuyor hem de motor olarak güçsüz fazla verim alamazsınız bizde zamanında 3.16i için anlastik fakat 2014 model ve 3.20i ye göre zayıf kaldığı için vazgeçtik almaktan
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.