Şimdi Ara

3.02.2015 BENZİNE 14 KURUŞ MOTORİNE 9 KURUŞ ZAM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
2.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Krizi geciktirmek, seçimde dağıtılacak paraları bulmanın en kolay yolu bu işte. Petrol fiyatları dibe indiğinde gözle görülür bir indirim yoktu zaten bu zammın nedeni başka ne olabilir ki?
  • Petrol fiyatı düşerken olanlar :

1. Önce indirim falan yapılmaz, Tüpraş ve dağıtım şirketleri salak ayağına yatarlar.
    2. Aradan biraz zaman geçince, gazetelerde "Petrol fiyatları düşüyor, pompaya yansımıyor" tarzı haberler belirir.
    3. Sonra siyasilerden birisi Tüpraş'a ve dağıtım firmalarına aba altından sopa gösterir.
    4. Bu da işe yaramazsa en son EPDK devreye girerek uyarı yayınlama, tavan fiyat uygulaması, vs. gibi yollarla pompa fiyatlarını indirtir.
    5. Ayarı almış olan Tüpraş ve dağıtım şirketleri belli bir süreliğine petrol'deki düşüşe paralel olarak fiyat indirmeye başlar.

Petrol fiyatları artarken olanlar :

1. Yukardaki çetrefilli süreçlerin hiçbirisi yaşanmaz. Petrol fiyatı arttığı günün gecesinde Tüpraş ve dağıtım şirketleri 24 saat bile kaybetmeden hemen zammı koyar.

Tabi bu aradada mesela "10 kuruş indirim" diye haber çıkar ama istasyonlara bi bakarsınız birisi 8 kuruş inmiş, diğeri 10 kuruş, bir diğeri 7 kuruş, vs. Fakat zamda böyle bir sıkıntı yoktur. "10 kuruş zam" dendiyse bütün istasyonlar eksiksiz 10 kr. zammı yansıtır.

• Brent Petrol 150 dolardan 45 dolara düştü benzinin litresi 1 TL oynadı. 45 dolardan 60 dolara çıkınca 20 kuruş birden zam yapıyorlar. İyi niyetli şeyler değil bunlar.
  • Oy verenlerin allah iyiligini versin banlanmak istemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • indirirken damla damla bindirirken hortumla.
  • Cehennemde yanmak için bunlardan bize sıra gelmez beyler, rahat olun

• Hakkım Haram olsun en azından diğer dünya için çalışmış oluruz. Cehennemde yandıklarında üstlerine atacak bir kamyon kömürüm olur yada benzin versinler daha çok parlar 😂

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • petrol 80-90 dolar olursa vay halimize desenize...forumda arkadaşı epdk çalışan biri vardı,onun söylediğine göre benzinin litresi 8 tl yapmaya çalışıyorlarmış ,belki yaparlar,aklımı kurcalamaya başladı.
  • Elin memleketinde sinek uçsa bize yansıyor, Allah'tan çok sağlam bir ekonomimiz ve duble yollarımız birde ve en önemlisi yüce ............ var onlar olmasa halimiz nice olurdu.Boşluğa ne geleceğini hepimiz biliyoruz.

• millette ne akıl bıraktılar ne de mantık. hala düşünüyorum sebebi nedir?
  • Kasikla verip kepceyle aliyorlar Benzin 7-8 TL olacak dediğimde herkes eksilemisti. Durun bakalım bu daha başlangıç.

• Hala oy verenler var allah islah etsin..

• Yapımda ve yayında emeği geçen herkesin Allah belasını versin.
  • inidirim yaparken geç yap bindirimi anında uygula
  • Ulan bunlar halen çıkıyor yok IMF ye soyle borcumuz yok boyle bitirdik. Yok baskalarından borç almak yok falan

La Müslüman zaten ne var ne yok biz ödüyoruz bizim sırtımızdan geçiniyor ülke neyine konusuyon.

Pazar gunu gırtlağa kadar doldurdum benzini 4.2 den. Aha Buda benim züğürt tesellim..

Haziran'da Allah ıslah etse bari şu çalıyor ama calisiyorculari

• Bu gidişle 5 lira oldugu dönemleri bile arayacagız sanırım.
  • of offff bu ne ya moralim bozuldu
  • Şükredin halinize.
    Düşünsenize; Petrol $100, Dolar/TL=2,50-2,70 aralığında olduğunu.

Bu arada; 50% her türlü memnun...
  • Ben hep 100 tllik aliyorum.

• Artık tv seyretmıyorum, bugün biraz bakayım dedim , her kanalda uzunu kısası hepsini görüp bolca küfür etmiştim zaten dağarcığım tükendi..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.