Şimdi Ara

3 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
23
Favori
22.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karanlikmadde

Evet hocam englishclass101'i dün aldım indirip dosyalamak bir günümü aldı bu akşam çalışmaya başlıyorum. Cevaplar için teşekkürler.

1 günde nasıl bitirdiniz hepsini?
    Ben 1 haftada indirmiştim.Başarılar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

quote:

Evet hocam englishclass101'i dün aldım indirip dosyalamak bir günümü aldı bu akşam çalışmaya başlıyorum. Cevaplar için teşekkürler.

1 günde nasıl bitirdiniz hepsini?
    Ben 1 haftada indirmiştim.Başarılar dilerim.

başladım bir hırsla hiç durmadan indirdim ve 4200 parça içeriği tek tek indirip tek tek dosyaladım gerçekten zor oldu windows için kolay bir yolu olmalı.

şimdi hocam birkaç sorum daha var

introduction dan başladım dinlemeye culture class season 1'i dinliyorum ama sanki bir şeyleri eksik yapıyorum gibi geliyor. Lesson Audio yu dinliyorum aynı anda konuşmaları pdf den takip ediyorum ve bitiyor. bunun haricinde bir tane de lesson notes diye pdf var. onu okuyup anlamam için yanıma sözlük falan alıp hafif çeviri havasında gitmem lazım. beyzbol la ilgili terimlerden oyunculardan falan bahsetmiş.

neyi eksik yapıyorum ?

dersin işleyişi nasıl olmalı sadece dinleyip geçecek miyiz ? yoksa lesson notes içeriğini okuyup anlamaya mı çalışacağız ?

ayrıca bu süreçte kelime ezberleme yöntemi nasıl olmalı ?

okulda yıllarca sadece grammer ve kelime ezberi tarzı gittiğimiz için fark ettim ki ingilizce çalışmayı hiç bilmiyorum.

@rat.planet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karanlikmadde -- 9 Ocak 2016; 14:58:20 >

• hocam kelime ezberi için nasıl bir yol izliyorsunuz ne tavsiye edersiniz ? belirli bir yönteminiz var mı ?
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    English British / English American hangi versiyondan başlıyoruz. Sanırım American olandan ama yanlış başlamayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.D.K

Merhaba,
    English British / English American hangi versiyondan başlıyoruz. Sanırım American olandan ama yanlış başlamayalım.

Hiç fark etmez.American English'i öğrenmek ve KONUŞMAK bir Türk'e daha kolay gelir.British English ise konuşması daha zor ve telaffuz açısından öğrenmesi zor.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    hocam kelime ezberi için nasıl bir yol izliyorsunuz ne tavsiye edersiniz ? belirli bir yönteminiz var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam kelime ezberi için nasıl bir yol izliyorsunuz ne tavsiye edersiniz ? belirli bir yönteminiz var mı ?

Öncelikle bir şeyi düzeltmemiz gerekiyor.
    Yabancı dil öğrenirken kelime EZBERLENMEZ.Okudukça o kelimeleri ezberlemek yerine ÖĞRENDİĞİNİZİ fark edeceksiniz.
    Ben dil öğrenimiyle ilgili birçok konu açtım.Fakat dikkat ederseniz hiç birisi kelime ile ilgili değil.Çünkü kelime öğrenmek için sihirli bir formül aramayın.Bu hemen olacak bir iş değil.Okudukça bilmediğiniz kelimeler çıkacak.Bunların manalarına bakıp öğreneceksiniz.Sanmayın ki bir iki kere bakmakla öğreneceksiniz.Belki bir kelimeyi defalarca unutacaksınız.Ama onun manasına sözlükten baktıkça aklınıza kazınacak.Bu nedenle bir şeyler okumak yabancı dilde çok önemli.
    Piyasada bir sürü kelime ezberi için set hazırlanmış.Ama bunların neredeyse tamamı size kelimeleri ezberlettirir.Belii süre sonra unutursunuz.Fakat dediğim şekilde okuma çalışmaları yapınca ve bir kelimeyi unuttuğunuzda onun manasına sözlükten defalarca bakınca unutmazsınız.Ben bu şekilde kelime öğrendim.Halen de öğrendiğim dillerde okuma yapıyorum.Anlayacağınız bir şeyler okumayan birisi kelime öğrenemez.
    Ama kelimelerin manalarına sözlükten bakarken muhakkak telaffuzlarını öğrenin.Defalarca telaffuz edin.Ben online sözlük kullanıyorum.Çünkü çok daha fazla kelime var.Hem telaffuz da öğretiyor.
    Eğer seviyeniz intermediate veya altı ise şu sözlük iyi sayılır.
    https://ceviri.yandex.com.tr/
    İntermediate üstü iseniz tartışmasız şu sözlük en iyisi.
    http://www.oxforddictionaries.com/

• Rosetta Stone ile alakalı birkaç soru sormak istiyırum programı üçgündür kullanıyorum programdan kendi çektiğim vidyolarıda burda paylaşmak istiyoırum.

8 özel derse kaltıldım aktiviteleri kullandım.

yorum yazma yerini bulamadığım için cevapla ya basarak buraya yazdım.

yorumuda nereye yazabiliyorum öğrenirsem sevinirim.
  • Rat.Planet lütfen bana yardım et.kendi kursumdan görüntüler bunlar 3 günlük demo vermişlerdi sürem bitti
    Bu mesaja eklenen görseller:

33333333

• böyle bir hata alıyorum biri lütfen bana yardım etsin nasıl alacam bu programı.
    Bu mesaja eklenen görseller:

3
  • Konu güncel.
  • Grammeri bitirip başlamak sizce doğru bir yol olur mu bide seviyem düşük oldugu için grammer kitabı önerirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vitrenco

Grammeri bitirip başlamak sizce doğru bir yol olur mu bide seviyem düşük oldugu için grammer kitabı önerirmisiniz

Bence Rosetta Stone ile başlamayın.Harcayacağınız zamanı daha iyi değerlendirip daha üst seviyeye ulaşabilirsiniz.
    Gramer kitabı almanıza gerek bile yok aslında.Tüm konular internette var.Ama kitap istiyorsanız Murat Kurt veya Fono İngilizce gramer kitaplarını tavsiye ederim.
    İngilizce nasıl öğrenilir imzamdaki konuda var.
  • kampanyası yokmu şuan bi satın alalım şunu :)
  • PC için arıyorsanız yardımcı olurum.. Android için olamam....
  • Hocam emeğinize, elinize, yüreğinize sağlık,
    Ben de İngilizce çalışmaya karar verdim, ilham kaynağım olduğunuz,
    Çok ama çok teşekkür ederim paylaşımlarınız için.
  • manilafortuna kullanıcısına yanıt
    nasıl alıyoruz hocam bu programı pc ye
  • rat planet kolay gelsin. uzun zamandır yazılarını ilgiyle takip ediyorum. birkaç sorum olacak.
    öncelikle ingilizce geçmişimden bahsetmek istiyorum. 2009 yılında kpds den kendim çalışarak 82 aldım.
    fakat o tarihten beri ingilizceye uzağım.
    sizin söylediğiniz ef sitesindeki testi çözdüm B %60 çıktı.
    benim istediğim ilk önce yds den 90+ almak
    ekrem uzbay ın kitabını aldım
    elimde irem yayıncılığın passagework ve ingilizce çeviri teknikleri kitapları var.
    yds için nasıl bir yol takip etmeliyim.

ikinci olarak ingilizceyi advanced seviyede öğrenmek için sizin göstermiş olduğunuz yola nereden başlamalıyım. sistemim ne olmalı. sıfırdan mı başlamalıyım

üçüncü olarak rosetta mı yoksa tell me more u mu daha çok önerirsiniz
  • pastayı veren pastaneci bile reklamın bir parçası bariz belli yani =((
  • Konu güncellendi.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.