Şimdi Ara

2K monitörde Full HD oyun oynanır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
1.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 27 inc full hd monitörü satıp 2k monitör almak istiyorum

eğer sistem kaldırmazsa bazı oyunları 1080p'de oynamak zorunda kalabilirim

bu durumda flu veya sağdan soldan sündürülmüş gibi dandik bir görüntü mü alırım?

• up

• Native yani doğal çözünürlüğün dışında bir çözünürlükte kullanırsanız görüntü asla doğal çözünürlükteki gibi olmaz. 2K monitör de oyunda 1080p ye düşersen görüntü hafif bulanıklaşır. Monitorler en iyi performansı doğal çözünürlükte verirler. Bu arada 24" üstünde 1080p önermem. 24 " üstünde alınacak monitor 2k ve üstü olmalıdır.

Oyunlara resolution scale gibi bir ayar geldi. O zaman bile görüntü kötüleşiyor. Çözünürlük 2k da ama render edilen görüntüyü scale dan 1080p ye alabiliyorsun. Ben denedim ama sonucu beğenmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi One Shot One Kill -- 23 Haziran 2021; 13:56:58 >
  • Evet monitor geldi ve denedim.
    Sonuç: çok iğrenç olmasa da hafiften flu bir görüntü meydana geliyor. Bunun yerine çözünürlüğü yükseltip antialiasing kısarak çok daha güzel görüntü elde edilebiliyor.
    Tavsiyem monitor hangi çözünürlükte ise o çözünürlükte oyun oynayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: GUERRA

Evet monitor geldi ve denedim.
    Sonuç: çok iğrenç olmasa da hafiften flu bir görüntü meydana geliyor. Bunun yerine çözünürlüğü yükseltip antialiasing kısarak çok daha güzel görüntü elde edilebiliyor.

Aynen öyle ama doğal çözünürlüğündeki kesinlik kayboluyor ben tavsiye etmiyorum öyle kullanmayı. Biraz ayar kısıp yine 2K da oynamak en iyisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi One Shot One Kill -- 2 Temmuz 2021; 16:41:40 >
  • quote:

Evet monitor geldi ve denedim.

Hayırlı olsun hocam aynı soruyu ben de merak ediyordum. Minimum 27inç 2k monitör ve rtx 3070 ekran kartı ya da üzeri bir sistem toplayacagım inşallah. 27inç 2k monitör kullanan bir arkadaş 1080pde pikseller bazen sayılabiliyor dedi. Yalnız 1080p artı antialliasing açınca piksel görülmesi olayı kalkar sanıyorum? Flu olayını bilmiyordum dediğiniz gibi bulanık görünüyorsa o da kötüymüş.

• hocam ben 27 inç 1080p monitörde 4 yıl oyun oynadım. pixel sayma vb olmadı.

32 inç'te 1080p denediğimde ise flu bir görüntü oluştu, kötüydü açıkçası

• quote:

hocam ben 27 inç 1080p monitörde 4 yıl oyun oynadım. pixel sayma vb olmadı.

32 inç'te 1080p denediğimde ise flu bir görüntü oluştu, kötüydü açıkçası

Yok 27inç 2k monitörde 1080p'de oynamak demek istedim hocam :)

• muhtemelen M kullanıcısına yanıt

o şekilde de sorun olabilir hocam. galiba monitorün kendi max çözünürlüğünde oynanmıyorsa illa ki fark oluyor.

ama 27" 2k monitörde 1080p oyun oynandığında oluşacak sorun yine piksel saymak değil de dediğim gibi bulanık bir görüntü olabilir.

• quote:

o şekilde de sorun olabilir hocam. galiba monitorün kendi max çözünürlüğünde oynanmıyorsa illa ki fark oluyor.

ama 27" 2k monitörde 1080p oyun oynandığında oluşacak sorun yine piksel saymak değil de dediğim gibi bulanık bir görüntü olabilir.

Çok teşekkür ederim hocam. Artık mecbur deneyip göreceğim ileride oyunlarda çözünürlüğü 2kdan düşürmem gerekirse :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.