Şimdi Ara

2900 XT Efsanesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
3.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O sorun sadece 320mb g80 8800gts'de vardı çünkü belleği yetersiz kalıp dolabiliyordu ama 512mb g92'lerde alt+tab sorunu yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 2 Aralık 2008; 20:52:04 >
  • kestane o kestane
  • 2900xt neysede g80 8800 gts'me laf söyletmem .
    max 1280 piksel için idealDİ. 2 seneye yakındır kullanıyorum. hiç bir sorun yok. bir çok oyunu full'de açıyor halene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metallurgy -- 2 Aralık 2008; 21:01:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: VaLoUr

O sorun sadece 320mb g80 8800gts'de vardı çünkü belleği yetersiz kalıp dolabiliyordu ama 512mb g92'lerde alt+tab sorunu yok

var.
  • Sen öyle san
  • üstad bi kere en az 500 watt(500 watt derken kıytım mıytım değil kaliteli sağlım psu)psu ile bu kartı açarsın sonra kart ejderhga gibidir ısınma sorunu ses sorunu yarata bilir şöyle düşün diyelim bu kartı 100ytl(2 el temsili fiyat)buldun sonra sağla bi psu(en az 100ytl) sonra iyi bi ekran kartı soğutucusu(40-60ytl arası değişir) =260ytl civarı bu kadar para bayılcana hocam git 800 gt yada 9600gt al hayatını yaşa
  • G92 de bellek taşması:
    Bkz. 256Mb GeForce 8800GT
  • quote:

Sen öyle san

Sanacak birşey yok, 8800GTS G92 kullandım 1 seneye yakın bırakta bileyim...
  • Sesi süpürge ile aynı olan görünüm itibariyle şık tasarımı şahane bir kart.Bakınca vay be kartın karizmaya bak dersiniz.

Ha bu arada. Oyunlardamı? Evet tamamen bir efsane.800ytl gibi bir para verip (o zamanlar şimdi 2.eli fx5200 ile aynı ) medium Crysis oynayabilirsiniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taşkın Mahmut -- 4 Aralık 2008; 2:23:07 >
  • quote:

O sorun sadece 320mb g80 8800gts'de vardı çünkü belleği yetersiz kalıp dolabiliyordu ama 512mb g92'lerde alt+tab sorunu yok

Var.
  • 8800GT den kesinlikle daha kötü bir karttır. Genel itibariyle 320mb 320bit 8800GTS den de yavaştır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: newmonarch

quote:

Var.

Zamanında ceofuture ile 2900pro ve 320mb'lık 8800gts'i test edip 8800gts'i öven ben değildim sizlerdiniz onu zaten geçtik çünkü alt+tab sorunu bariz vardı onda g92'lerde ise alt+tab sorunu hangi oyunlarda var veya tüm oyunlardamı var bir açıkla istersen grafik kartı belleği kullanımı oyundan oyuna farklılık gösterebilir ve yeni driverlar ile bu sorunlar minimum'a indirilir bellek dolması sorunu sadece nvidia kartlar için değil ati kartlar içinde geçerlidir artık 1gb'lık kart almak daha mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 4 Aralık 2008; 16:26:44 >

• O konu farklı konu. O zamanlar Alt+tab sorununun çözüleğine inanıyordum, zira Temmuz gibi Nvidia'dan açıklama yapılmıştı düzelteceğiz diye. O deneyinde yapıldığı tarih ya Kasım'dır yada Aralık, Ekim bile olabilir. Neyse, fakat problem artık ayyuka çıktı. Geforce 9'da dahi var, G92'de var. O zamanlar bunları bilmiyorduk tabi. Yani bir firmanın bu kadar yüzsüz olabileceği ve kullanıcıların körü körüne problemi kartlarını savunacaklarını bilemezdim.

Ayrıca çoğu oyunda G92 zıkkımıda aynı şeyi veriyor. Bu mimarinin bellek kontrolcüsünde bir sorunu var, sürücüyle halledilebilecek bir olay olsa G80'de çoktan halledilirdi. Bunu kabullenmeniz gerek artık. Ama dediğim gibi bizim test yaptığımız dönemde bu olayların daha hiç biri olmamıştı. Bende basit bir problem gibi düşündüm, Nvidia'dan nefret etmem. Ati'de babamın malı değil ancak bu tip gerizekalılıklar Nvidia için ilk değil. Nitekim daha özürlü olan Fx seriside vardı, Directx 9 özürlü bir karttı. 3dmark 2005'te felan Fx 5950 Ultra'ları, Ati'nin 9600 Xt'si çatır çatır geçiyordu.

• Gelmiş, geçmiş ve gelecek olan her kartta bellek dolabilir. Eğer ki mevcut bellekten daha fazlasını gerektiren ayarları açarsanız ati kartlar bile tıkanır kalır. O bahsi geçen kartta bellek boşalmıyordu. g92'lerden itibaren çözüldü. Ayrıca nvidia'nın yüzsüzlüğü konusunda sana katılıyorum.
  • Bellek yönetimi ile ilgili sorunlar g92lerde de var istsyen açsın cryisis'i oynasın şöle bir 3-4 saat sonra da bir alt tab yapsın bakalım fps değişecek mi.Ben elimdeki 8800 gt ile kanser oldum özellikle warhead de resmen kart süründü nvidianın bellek yönetimi çok kötü.
  • 2900 XT EFSANESİ ile ilgili link verim, kart neymiş degilmiş anlarsınız. : http://forum.donanimhaber.com/m_21457896/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 7 Aralık 2008; 16:53:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: RakGitarMen

Kesinlikle uzak durmanı tavsiye ederim, öyle bir "efsane" yok. Performansı testlerde GTS ile denk gibi gözükse de oyunlarda gördüğün gerçek performansı karşılaştırılamaz.

2007'de topladığım bilgisayarda, eski bilgisayarımda Nvidia'dan memnun kalmadığım için 2900XT(450$) kullanmıştım. Başlarda fena olmasa da, aylarca "tam performansı bu değil, driverlarla iyileşecek" diye gaza geldiysem de, paramın ancak yarısının hakkını veriyordu gerçekten. Tabii bunun farkına 2900XT'm bozulduğunda ve tamir edilemeyip paramı geri alıp, yerine(200$'a) bir 8800GT aldığımda vardım. COD4, Armed Assault, COH gibi oyunlar tabiri yerindeyse "rahatladı". Özellikle COD4'te FPS'm neredeyse iki katına çıktı, diğer oyunlarda da daha fazla FPS almaya başladım ve en önemlisi oyunlar çok daha akıcı oynanmaya başladı.

Sonuç: Koşarak kaçılmalı, "efsane" olarak görülüyorsa ayda bir törenle elektrik süpürgesi son güçte çalışırken saygı duruşu yapılarak anılmalı.(Evet, aynı gürültülüydü kendisi).

Artık uzun bir süre ATI'den fellik fellik kaçacağım :)

Rakcigitarci arkadasim derdini anliyor yasini tutuyorum soylediklerine katiliyorum. Ama solemek istediklerim derdimin hikayesini paylasasim var öykümüz basliyor. 2900xt ve ben;

Vatanin 25. yil etkinliginde % 25 indirimle büyük umutlarla aldigim bu nalet ekran karti performansla pek de beni mutlu etmemisti ama yine de olsun dedim canim dedim cicim dedim indirime ragmen 500 ytl verdim dedim kullanmaya devam ettim. Günü gününe senin sürücünü yerim dedim güncelledim. Sen değilsin performans sorunum dedim, sorun dedim islevi pardon islemcim dedim, 3500+ venice ile bu ekran kartini kullaniyorsun, sınırlayan o, ayip dedim. beni artık cildirma derecesine getirmekten zevk aldigini, kılıbıklığımdan yararlandigini anlayana dek, karti kendimce her durumda akladim. Bu sahsiyet 1 yıl gecmeden beni artık insan icine cıkamaz hale getirdi. Üstüne de bana, rakgitarmen arkadasimiza daha once yaptığı hatta bi sürü insana daha önce yaptığı şeyi yaptı. Simdi bosanmanin vakti geldi artik önce psikoloğa sonra mahkemeye, pardon garantiye bi götüreyim ne dicekler, deli raporu, pardon "iade" alirsam da bi daha atiye dokunmam. . Ağzımın suyunu akitan o güzel 4870 ve 50 lere bile, bu hatun pardon, kart yuzunden yaklasamam, ne de olsa hepsi ayni soyun ürünü. Kafayi yememe de sadece performans ve cortlamasi da neden olmadi tabi onunla kalsa iyi durmaz ki. Dırdırı da yetti dayanılır gibi değil, eskıden yine bu kadar gürültücü değildi ama uzun süre beraber yasayinca cekilmiyor.

Ayıca eskiden 70 derecelerdeyken pek sorun etmiyordum ne koysam kizartiyordu ama dayanılırdı, kasam ve fanlarim da sorun etmiyordu pek ama sapitmasindan sonra 97 dereceleri bile gösterdi bana öleydim de görmeyeydim diyorum dayanamadi kalbim. (fanı bozuk değil arkadaslar ya da donmesini engelleyen bir toz vs yok ya da kayganlastirici pardon termal sivi cart curt anladiniz siz problemi de yok onlari da belirteyim) Şimdi beni, 1 saat ayrilamadigim bilgisayarimdan, garantiye gidiş geliş süresince ne kadar ayıracak bilmiyorum ama kendisine bol bol küfür ediyorum. Yine de gidene gitme demiyorum hüzünlü hikayemin sonuna gelip, yeni baslangiclar icin mahkemenin sonucunu bekliyorum.

Atiden sadece 2900xt yüzünden değil bir de 1800xt yüzünden sogudum 1 sene icerisinde o da bozuldu ve bozuldugunu anlamadim salagim ya kandirdi garanti gecti gitti karti kuzenim kullaniyor simdi. oyunlarda goklere uzanan uzuvlar vs grafik hatalariyla bogusuyor surekli vpu recoverla karsilasiyor. Bilmiyorum neden ve nasil denk getirdim atinin piyasadan bir an once cektigi 2 modeli almayi basarmayi. Herhalde kart sarrafi değilim nalet olsun icimdeki bu ati kart sevgisine. Neyse 4870 ve 50 donemin en iyi ekran kartlari olmasina ragmen bi daha korkudan yaklasmam. Neyse bu 2900xt efsane bi ...... üzmesin sizi de uzak durun en iyisi. (Noktalari istediginiz gibi doldurun hic dert değil biz ayrildik.)

Unutmadan evet aldim raporu deli raporunu 1800 ve 2900 xt saolsun!

Bi de su linke bakin asil derdi gorun yasadigimiz 2900xt ile neymis ne deilmis.

http://resim.donanimhaber.com/m_24839655/mpage_1/key_2900//tm.htm#24858535

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hightower_597 -- 27 Aralık 2008; 3:28:35 >

• 2900 Xt efsanemi oldu ????

Iyide nezaman oldu yavf ????
  • way nankörler way kartı kullanırken böyle demiyordunuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: UFUK_ŞEN

way nankörler way kartı kullanırken böyle demiyordunuz

Benim ilk üst düzey kartımdı, dolayısıyla bende ayrı bir yeri var... Üzerindeki alev deseni falan çok şıktı. Belki beklenileri karşılayamadı ama, yine de her oyunu fullde oynamak; ilk defa üst düzey kart sahibi olmuş biri için inanılmaz keyifliydi...

Yaklaşık 8-9 ay kullandıktan sonra kart bozuldu, değişim kuponu verdiler. Böylece 4870x2 almama vesile oldu emektar. Saygıyla anıyoruz

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.