Şimdi Ara

28 Ekim Telefonlarda ÖTV'nin Kalkış İddiası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
5.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba iPhone 14 pro modeli satın alacağım ancak, Ötv indirimi söylentileri var ötv kalkarsa 10-15 bin tl fiyat düşüşü olacak. Sizce Ötv kalkarmı ? Kalkarsa hangi fiyat seviyesindeki cihazlar için kalkar veya indirim gelir ne oranda gelir sizce ?

28 Ekim Telefonlarda ÖTV'nin Kalkış İddiası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 30 Eylül 2022; 21:22:17 >

• iPhone nun yeni 14 serisinde zaten stok sorunu var diğer yandan söylediğiniz gibi vergi indirimi olabilir yani 15 bin tl ucuza yurtdışı cihaz almak yerine ve stok sorunu varken beklemekte fayda var bakalım nasıl ne şekilde olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A94FA7CCA -- 30 Eylül 2022; 21:42:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu indirim gençlere yönelik yapılacak bir düzenleme ve muhtemelen üst seviye cihazları kapsamayacak belli bir zaman alınan cihaz satılamayacak vs klasik seçim yatırımları göstermelik hareketler devlet ciddi bir vergi gelirinden vazgeçmez

• Ufak bir ötv indirimi dahi talepleri büyük oranda etkileyebilir. Akıllı saat ve diğer cihazlarda dahil olur mu bilemiyorum.

• 28 Ekim Telefonlarda ÖTV'nin Kalkış İddiası 

• ötv kalkmaz imkansız

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ÖTV kalkar ama bize doğru kalkar

• Bu beceriksiz hükümetle imkansız

• Ülkeyi yönetenler zaten ekonomiden anlamıyor orası tamamda , bizim milletimiz böyle ÖTV indirimleriyle tüketim çılgınlığını neden artırmak istiyor onu anlamış değilim ¿

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kax123 -- 30 Eylül 2022; 22:39:41 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • arabada ötv 2-3 yıldır inidirim geliyor dediklerinden beri arabalar 3 kat fiyat arttı.ülkeye gelen turistte rekorlar kırılmışken tezat olarak cari açık açıklanmışken dolar durmuyorken ötv indirimi ve kalkması çok gerçekçi gelmiyor ama seçim için doları 30'a vurdururlar mı bilemiyorum milli servet falan kalmaz para tamamen dışarı çıkar böylelikle iflasa gideriz lakin dışarıya çıkan paranın yüzde 80'ni araba ve telefon satışlarıyla alakalı

• Dünyanın hiç bir yerinde bu manzarayı göremezsiniz bir cihazın vergisi cihazdan daha pahallı şaka gibi 28 Ekim Telefonlarda ÖTV'nin Kalkış İddiası 

• kax123 K kullanıcısına yanıt

Beyfendi yada Hanfendi, Konunun tüketim çılgınlığı ile alakası yok. Şuan kullandığım iPhone 13 pro ile ilgili sorunlar yaşıyorum. İhtiyacım olan bir ürünü alırken tabiyki herkes gibi uygun fiyata almak isterim ve bunu danışırım. Kaldıki ben Müthait ve emlakçıyım Ayrıca ticaret ile uğraşıyorum. Yani telefon ile çektiğim fotoğrafın kalitesi ile para kazanıyorum bu ürünle para kazanıyorum. Şimdi bana madem gelirin yüksek o işi yapıyorsunuz diye havale okumayın. 5 bin tl dahi olsa emeğimle bu noktaya geldim her kuruşta alın terim var tabiydi çarçur etmiycem. Burası siyasi İsteklerinizin gerçekleşmemesinden kaynaklı insanları yargılayıp hükümet karşıtı negatif görüşünüzü tartışacağınız bir platform değil. Amacınız o ise twitter ı tercih ediniz.

• Merhaba yurtdışı cihaz Durumunu değerlendirdim arada çok ufak bir miktar uyguna geliyor. Ünlü alışveriş siteleri stok sorunu düzeldiği zaman aralık ayı gibi apple resmi fiyatından %8-%12 düşüne satıyor buda 36 bin tl gibi bir rakama geleceğini net olarak gösteriyor yurtdışı cihazlar piyasada 28 bin tl gibi rakamdan satılıyor 3 bin kayıt eklediğimizde 31 bin rakamına ulaşıyor. 5 bin tl ise garanti ve teknik servis noktasını göz önünde bulundurunca yurt içi tercih edilebilecek bir rakam. Biliyorum yurtdışından satın alınca %18 tax alınca 20 bin civarı geliyor telefon ancak 6 ay için de yeni bir yurtdışı seyahat planım yok ülke içindende 28-30 bin gibi rakama yurtdışı cihazlar satılıyor. teşekkürler

• Kendi fikrim tamamen kalkacagını düsünmüyorum bu sıkıntılı ekonomide sıfırlayamazlar.

Seçim var dolayısıyla göz boyamak icin yüzde 50 olan ötvyi 40 yaparlar

Yada ötvye dokunmayıp kdv sıfırlarlar.

Elbette fiyat düsürür fakat ciddi düsüsler beklemiyorum tam tersi yöndede dolar artıyor 1 ay sonraya dolar ne olur belli değil maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mystical23 -- 1 Ekim 2022; 1:38:23 >
  • AnadoluEfes kullanıcısına yanıt

Bırakın avrupayı amerikayı gürcistanda bile böyle olsa halk ayağa kalkar .. Biz alışmışız her şeye

• Tipik göz boyama işleri. ÖTV kalkmaz. Belki indirilir ama o da çok sınırlı şekillerde olur geçici ve/veya kalıcı olsa bile çok kısıtlı ürünlere denk gelecek şekilde olur. Çünkü ekonomi boku yemiş vaziyette yüksek vergiler artık devletin olmazsa olmaz geliri hâlinde.

İki kuruş ÖTV için de tav olup 20 senelik kanseri unutup bunlara oy verecek kişinin de kafasına tüküreyim bu arada.

• Yillardir arabalardada dusurulecek dediler durdular hala diyorlar bunlari dinlemesem 2018 ford fiesta alirdim 100bine 0. 2022 de anca doblo aldim ......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C0C5C87D7 -- 1 Ekim 2022; 18:32:29 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • %50 ötv çok ciddi rakam. Kalkmasını çok isteriz ama çok zor ihtimal. En fazla azıcık aşşağı çekerler belki %25 bandına falan.

• Seçimlere + yönde girmek için ötvde kalkar asgari ücrette 9 bin olur emekli maaşıda 6+ olur isteseler herşey olur :)

• Bunların tamamı karşılıksız basılan para nedeniyle enflasyon olarak 10-15 günde halka geri dönecek ki şu an zaten %180 civarında. Yazık oluyor ülkeye ve maaş artışlarını iyi sananlar var. 5 yıl önceki maaş ile alabildiklerini şu anki ile alamıyor farkındalar ama nafile bazıları için.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.