Şimdi Ara

26 Yaşında üniversiteden mezun olmak intiharmıdır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
6.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim okul 4 sene okutup alttan dersleri verip mezun olacgın şekilde değil ne yazık ki.Daha ilk senede kaldım ve bırakmayı düşün0yorum.

Bu düşünceye iten ne beni?

1 sene hazırlık okudum 1.sınıf tekrar oldum ve hesaplarıma göre 26 yaşında mezun olacam 5 ay da askerlik etti 26.5 bu yaştan sonra iş bulsam taş çatlasın 2 sene evlilik ve bir yığın borç..

Üstelik kyk ödemesi var daha .Bana göre sanırım intihar gibi bişi oluyor keşke 24 de mezun olabilseydim.

Sizin düşünceniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rem0te -- 17 Ocak 2015; 23:29:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam iş kişide bitiyor ben 22 imde mezun olucam inşallah ama yani 22 sinde iş bulcağımın garantisi yokki bu 30 da olur 35 de sen 26 da bitirip direk bulada bilirsin kişi her yönden kendini geliştirmeli

• Böyle saplantılı olmayın. Ben de 25'te mezun olucam, bence normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.Dexter

Hocam iş kişide bitiyor ben 22 imde mezun olucam inşallah ama yani 22 sinde iş bulcağımın garantisi yokki bu 30 da olur 35 de sen 26 da bitirip direk bulada bilirsin kişi her yönden kendini geliştirmeli

Bazen bir fabrikaya gidip ücretsiz olarak çalışmayı düşünmüyorum değil hocam

• normal

sıkma canını

ama çok suçlu hissediyosan kendini

çalış kendi harçlığını çıkar ailene yük olma
  • evlenme. 40 da evlen
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

normal

sıkma canını

ama çok suçlu hissediyosan kendini

çalış kendi harçlığını çıkar ailene yük olma

İnanılmaz vicdan azabı çekiyorum kardeşim

• 18de uniye başladım. 22de mezun oldum askerligi yaptım geldim ve 2 senedir falanda memurum. Şuanda 25 yaşındayım ve en büyük pişmanlıgım okulu uzatmamak oldu. Hayatını yaşa zevk almaya bak, o çalışma hayatına girmeye bu kadar hevesli olma özlersin bu günlerini

• Kardeşim sen içinin sesini dinle.Biz burda ne desek boş.Üniversiteyi 22 yaşında bitirip işsizde kalabilirdin.Yani demek istediğim önünde zaman var.Ben 27 yaşındayım.23 yaşında mezun oldum.Şu an çok şükür işimden memnunum.Özel bir kolejde öğretmenim.Okurken alakasız da olsa market,cafe gibi yerlerde çalıştım.Derslerin çok zorlamayacaksa sana da tavsiye ederim.Çok arkadaşım vardır üniversiteyi geç bitirip şu an iyi yerlerde olanlar.Sen kendine güvenirsen yapabilirsin.

• Ben 29 yaşında mezun oldum.Neyi takıyorsun ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: groll

Ben 29 yaşında mezun oldum.Neyi takıyorsun ki ?

takmamak elde değil hocam bu durumu düşün düşün kafayı yiyeceğim.

• Biz nabalım intihar mı edelim yaş 30.4+6 senede mezun olduk.Okul hayatta sadece bir anahtar,kapıları açabilmek sana kalmış bişey.
  • 7 senede bitiren akrabam istanbulda borusan firmasynda çaly?ty, bir bölümün müdürü ya da ?efiydi

fazla kafaya takmamak lazym,kysmet bu i?ler.
  • türkiyede eğitim = zaman kaybı gerçeğini düşünürsek hayatının 24 yılı zaten boşa gitmiş fazladan 1-2 senenin daha boşa gitmesini neden umursuyosunki
  • Üni 1.sınıf öğrencisiyim sınıfımda 27 yaşında bir abimiz var.Okumanın yaşı yoktur 26 yaşında olsan ne elbet bitecek okul.Hem birde şu yönden bak duruma.Adam öğretmen oluyor 6-7 sene ataması yapılmıyor senin durumun bu insanların durumlarından çok daha iyi.Takma kafaya hayatın tadını çıkarmaya bak.

• bende 24de bitirdim sorun etme.
  • İş bulduktan sonra emekli olana kadar hep aynı hayatı yaşayacaksın. İlk başlarda hafta sonlarını kendine ayırsan bile bir süre sonra artık sadece yatıp dinlenmekle geçireceksin sonrası da monotonluk... Bu kadar üsteleme bu durumu. Sadece vicdanını rahatlatmak için part-time iş bulup kendi maliyetini kendin karşılayabilirsin.
  • Yaşa bu kadar takmayın. ABD'de tıp, hukuk gibi alanlarda eğitim alabilmek için öncesinde 4 yıllık lisans programı bitirmek gerekiyor mesela, 30 una yakın yaşlarda mesleklerine başlıyor bu insanlar ve kimsenin de bunu taktığı yok. Bu işe başlama sevdası da ayrı bir sorun ülkemizde, imkanın varsa okuyabildiğin kadar oku. İş hayatı çoğunlukla sinir, stresten başka bir şey katmıyor bu ülkede insana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STMUS -- 18 Ocak 2015; 0:58:24 >
  • deüdeyim 1. yılda kaldım ben de. bırakmayı düşünüyordum bu dönem, tüm notlarımı 1er harf yükselttim, yükseltmeye aldığım ana dersi düşürdüler hocalar ortalamayı 70e çekip. genel kümülatif ortalamam değişmedi. yine kalacağım gibi. bi daha kalırsam bırakacağım. bence sen de bi şans ver.
  • La bizim sinifta 38 yasinda adam vardi o ne yapsin:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.