Şimdi Ara

25 NİSAN ADİGE (ÇERKES) BAYRAK GÜNÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
4.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    25 NİSAN ADİGE BAYRAK GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!

Adige Bayrağında yer alan renkler, yıldızlar ve oklar: İpek kumaşın yeşil rengi Kafkasya'nın dağ ve ovalarını; siyah 3 ok dönemin en yetenekli ve ünlü üç ailesini (Zaniko, Aytekçiko, Boleteko aileleri), siyah renk ise düşmana ölümü, sarı yıldızlar da bütün yaşamları açık havada, kır ve dağlarda geçen ve gökyüzündeki yıldızlara bakarak uyuyan kahramanların yer aldığı 12 bölgeyi temsil ediyordu. Bu 12 bölge; Natukhay(Nathkoç), Şapsuğ, Abedzah, Ubıh, Bjedugh, Temirgoy, Abhaz, Hatukay, Mahoş, Besleney, Brakiy, Karaçay ve Kabardey'den oluşur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F7A1276FC -- 25 Nisan 2018; 0:17:21 >

• Hayir saçma tartişmalar ve bilmediğiniz alanlarda nefret dolu konuşmayi ne kadar seviyorsunuz kardeşim başka bayrak açtirmayin demişin bu bir , biz açtigimiz bayraği turk bayrağinin yerine koyarak mi açiyoruz ayrica kürtlerle bir tutmuşsun SÖZDE KÜRDISTAN BAYRAĞI DİYE PKK'LI TERORISTLERIN açtiği paçavrayi sen GERÇEK BIR MILLETI VE DEVLETI TEMSIL EDEN RESMI OLARAK KABUL EDILMIS bir bayrakla bir tutmayi becerecek kadar vatanseversin öyle mi ? Biraz başinizi abuk subuk bilgisayar oyunlarindan kaldirin insanlarla muhabbet edin,okuyun araştirin.
    Çerkes Rus savaşi 300 yillik bir sürece yayılır 300 yil boyunca döneminin dünya lideri rus devleti karşisinda savaş veren çerkes toplumu ile kimin kimle savaştiği kimin kimden ne istediği belli olmayan 5 yillik bir geçmişe dayanan Suriye iç savaşını karşilaştirmak sence de biraz aptalca değil mi ?
  • çerkezlerin ülkesi yokmu
  • Çerkez değil Çerkes.
    Günümüzde Rusya Federasyonuna bağlı 3 cumhuriyet var. (Adige cumhuriyeti, Kabardey-Balkar Cumhuriyeti, Karaçay-Çerkes cumhuriyeti)
  • Zaitan kullanıcısına yanıt
    İmkansızlığı çerkes olmasından dolayı mı
  • Şapsuğ +
  • Hocam Çerkes bir kız Türk birine bakar mı?
  • Zaitan kullanıcısına yanıt
    Bakar. Benim kardeşim Türkle evlendi. Tabi aileden aileye değişir. Bazıları vermek istemiyor. Kızda o sekilde yetistiyse ilgilenmeyebiliyor.
  • Hypnox H kullanıcısına yanıt
    Zaitan kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın dediği gibi aileden aileye değişir ama genelde eskisi kadar net bir çizgi yok. Olay kızda bitiyor.
  • Hypnox H kullanıcısına yanıt
    Kabardey
  • Benim yenge kabardey
  • Arkadaşımın ismi de jankat
  • Cerkesler bu ulkede en memnun oldugum azinlik. Hatta azinlik da sayilmaz aramiza karistilar. Burayi vatan edindiler. Cerkesleri desteklemeliyiz Rusyaya karsi. Kafkas daglarinin arka tarafi bastan asagi cerkesya iken bugun Adige cumhuriyeyinin saka gibi olan sinirlari ic burkucu geliyor.
  • çokta umurumuzdaydı,
    Kanamara Matsuriyi de kutlayalım o zaman
  • fesapşı adige ç'ale.

kökeni çerkes olanların, rus pasaportu alıp, rahatça rusyaya giriş çıkış yapabilme ihtimali olduğu yazıyordu bazı gazetelerde.
    etrafında duyduğun gördüğün birileri var mı? benim bu pasaportu istememdeki olay sadece gezi maksatlı.
  • Kutlu ve mutlu olsun kardeşim. Yukarıdaki bazı ergenleri boş ver, onların kendilerine bile saygıları yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 25 Nisan 2018; 13:47:16 >
  • em2018 E kullanıcısına yanıt
    adige pşaşe olacaktı
    Vatandaşlık konusunda da söylenenler var ama henüz bir gelişme yok sanırım ben de kesin bir bilgiye sahip değilim.
  • pardon pşaşe olduğunu bilmiyordum.
    soyağacında dedenin kökeni kafkasya mı yazıyor? eğer öyle ise işin biraz daha kolay gibi. rus konsolosluğuna gidip sormakta fayda var.
    ben yurtdışında olmasam gider sorardım.
  • Teşekkür ederim kardeşim. Haklısın, kendi hallerine bırakmak gerek.
  • em2018 E kullanıcısına yanıt
    Evet Kafkasya. Buraya bakabilirsin.

http://io-soz.blogspot.com.tr/2013/02/diaspora-cerkeslerinin-rf-vatandaslg.html
  • Hocam "psem yine nape" ne demek?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.