Şimdi Ara

2400mhz rami 3000mhz yaptım ama....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • xmp kapalıyken manuel olarak sadece mhz değeri ile oynayarak yaptım voltaj felanda vermedim timing ayarlarınada ellemedim hepsi auto ayarda fakat 2400mhzde iken aşşağıdaki değerler daha düşüktü sırayla 15-15-15-35 felandı diye hatırlıyorum, şimdi bayağı yükselmiş.Acaba bu şekil 3000mhz mi kullansam daha iyi olur yoksa 2400 mü ? 2400mhz rami 3000mhz yaptım ama....

• Valla cevap gelirse ben de merak ediyorum 🙂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tokay6767

Valla cevap gelirse ben de merak ediyorum 🙂
    yapma hocam :D Ben denedim, stabil çalışan pc kafayı yedi.Kendi kendine anlık reset atmalar mavi ekranlar vs. geri fabrika ayarlarına döndüm.Xmp açtım 2400mhz de kullanıyorum.Üstünü kaldırmıyor demek ki bellek.
  • Ya normal şartlarda ufak bir voltaj ile 300 400 MHz cikarabilirsin. Bu mümkün. Ama tabiki riski de var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hata vermezse 3000 cl16 daha iyi olabilir sisteme göre ama hata verirse sıkıntı.

• oyunlarda test et bize sen söyle. benim oyum "küçük cl değerinde daha yüksek fps alacaksın" olur.

• bu cl artışı fazla değil. yüksek mhz daha iyidir. bendede gskill ripjavs 2400mhz var voltaj falan vermeden 2900mhz de kullanıyorum oyuna göre 5 10 fps faydasını gördüm. 3000 stabil olmazsa 2900 deneyebilirsin ben öyle yaptım

• quote:

Orijinalden alıntı: CATAMARANXX

bu cl artışı fazla değil. yüksek mhz daha iyidir. bendede gskill ripjavs 2400mhz var voltaj falan vermeden 2900mhz de kullanıyorum oyuna göre 5 10 fps faydasını gördüm. 3000 stabil olmazsa 2900 deneyebilirsin ben öyle yaptım

Bendede aynı 2400mhz ram var işte voltajsız 3000mhz de sorunsuz çalışıyordu bir zamanlar ama son bios güncellemesinden sonra 3000mhz de çalışmamaya başladı, 2900 yapayım bende bari, bende denedim 5 10 fps fark ettiriyor dediğin gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.