Şimdi Ara

240€'ya Marantz PM5005 veya Denon PMA 720

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Almanya'dan bir tanıdığım ile stereo amfi getireceğim. Sizce Marantz PM5005 mi (40watt @ 8 ohm) yoksa Denon PMA720 mi (50w @ 8 ohm)?

Okuduğum yorumlarda marantz'ın güç olarak bir tık aşağıda olmasına rağmen ses kalitesi ve yumuşaklık olarak denonun biraz önünde olduğunu okudum.

Kullanacağım oda, 3,5m x 5m gibi bir oda, çok büyük değil. DB seviyesi olarak süper beklentilerim yok, hoparlörlere 1m falan mesafede olurum. Amfi, PC'den Asus Xonar D1 ses kartından RCA ile beslenecek. Hoparlörler Monitor Audio BX6. Kullanım %50 müzik, %50 oyun.

Biliyorum PMA720'nin dengi PM6005, ama fiyat olarak PMA720 ile PM5005 aynı bantta olduğu için bu ikisi arasında karşılaştırma rica ediyorum. Aralarındaki Watt farkının farkındayım.

Çok teşekkür ettim...

• sıfır olması şart mı? bir önerim olacak da o yüzden soruyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denon alin. monitor audio marantz ile tizler biraz parlayabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DarthSidious kullanıcısına yanıt
    basit alınabilecek bir ürün olmalı. arkadaşım almanyaya gitmeden 1 hafta önce ebay'den alacak evine isteyecek. gittiğinde de evinden alıp gelecek. 2. el ürünü git kontrol et al vb. işlerle uğraştıramam onu...
  • darkerdi kullanıcısına yanıt
    ilginç, birçok yabancı forumda marantz denon'dan daha yumuşaktır yorumunu okumuştum.. denon'a rock/metal müzik, marantz'a klasik müzik diyorlar hatta.

honitor audio'ların tweeter'ları metalik olduğu için ilk önceliğim bunu sıcak bir amfi ile törpülemek.
  • crimsonrivers C kullanıcısına yanıt
    Evet denon sert marantz biraz daha yumusak calar ama ma lar biraz parlar belkide hosunuza gider, denersiniz olmadi satarsiniz fazla beklentiye girmemenizde fayda var yinede. Ben olsam denon alirdim ama :)

• Peki bir soru

Arkadas ses kartindan rca ile cikis yapacagibdan bu durumda marantz in icerisindeki dac i kullanmamis olacak ? Ses kartindan convert edilmis olacak medyalar?

Eger asus ses kartindan optic kablo ile marantz a girerse marantz in mi dac ini kullanmis olacakti?

Konu il3 alakali diye araya girdim k.bakmayin

• quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

Peki bir soru

Arkadas ses kartindan rca ile cikis yapacagibdan bu durumda marantz in icerisindeki dac i kullanmamis olacak ? Ses kartindan convert edilmis olacak medyalar?

Eger asus ses kartindan optic kablo ile marantz a girerse marantz in mi dac ini kullanmis olacakti?

PM5005'de DAC mevcut değil. Abisi PM6005'de dahili DAC mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrontLiner

quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

Peki bir soru

PM5005'de DAC mevcut değil. Abisi PM6005'de dahili DAC mevcut.

Ozaman sorumu pm6006 icin sormus olayim.takildigim noktayi anlatabil misimdir umarim?

• Marantzda tizker parlamaz normal şartlarda. Güçleri düşük olduğundan süremezler her hoparlörü ve tizler parlar altlar cılız kalır bu sebepten forumda defalarca kolay sürülen speakerlar tavsiye etttim ve yumuşak çaldıkları doğrudur.

6005 e optik çıkış verince sesi amfinin dac'ı çözecektirki harici dac yok ise ses kartından daha iyi çözecektir mukakkak ama ses kartı oyunlarda efekt ekler oyunlarda ses kartı aktif edersiniz sistemden.

Yazılan iki amfininde sürmesi zordur bx6yı. Bu arada sürmek kasıtım hakkını vermek. Bu sebepten 6005-6006 öneriyorum bu iki amfiden daha sağlamdır bi nebze daha.

• Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    Merhaba, öncelikle detaylı cevap için teşekkürler.

Bass driverını çok oynatamayınca tizin parlaması açıklaması çok mantıklı. Böyle düşünmemiştim, böyle bir tecrübe de yaşamadım.
    Fakat yüksek seslere çıkacağımı pek sanmıyorum.
    Ses kartının equalizerından da tizleri biraz kısarsam 15m2'lik odamda mutlu mesut yaşayamaz mıyım dersiniz? Süper decibel beklentilerim yok.

Sürememekten kastınız nedir yani özetle, volume potunun daha %30'unda distorsiyon görmek falan mıdır?
    hayır tabikide hakkını vermekten kasıtım posrtları yerinden çıkarması değil. Onu spekaer ne kadar alt frekanslara girebiliyor sahnesi ne kadar genişliyor baslar ne kadar uzuyor seste boğukluk varmı s ve f harfleri parlama yapıyormu bu gibi etmenlerden anlarısınız.

ayrıca sisteme ses kartının özelliklerini dahil etmeyin en az ses geliştirici yazılım olması sese olumlu etki yapıcaktır. jriver gibi playerların amacı sesi dokunmadan direkt göndermektir yani ham çözmeden yollama. siz bide eko kullanırsanı sesi kart çözücek eko ile düzeltip tekrar kodlayıp göndericekki bu seste bozulmalar yapar kalitede.

volume açamaya gelince esas zor olay kısık seste çalmaktır her sistem kısık seste beklenti karşılamaz. güzel uyumlu bir sistem her volume de iyi çalıcaktır.
    hmm..

şöyle söyleyeyim. bütçem 1000 TL. bu paraya da amazondan PM5005 veya PMA720 alabiliyorum tanıdığım markalardan.
    pioneer a30 falan da var ama MA ile tavsiye edilmiyor.

"PM5005 alacağına, hiç alma" diyeceğiniz kadar kötü sonuç almam diye düşünüyorum, doğru mudur?

sonuçta almazsam, PC için VSX-520 ile devam edeceğim...
  • Gecen zamanlarda Denon 720pma satin aldim ve b&w 683 s2 ve heco style music 200 sürdüm. Oldukca mat soguk ses almistim. 2 gün dayanabildim Sonra tekrar iade ettim.

Bu paraya yakın sabrederseniz ikinci el de 6005 düşebilir. Yoksa almana gerek yok. Sinema kullanıyorsan onun yerine avr yükseltip biamp yaparsınız. Ciddi değişimde olur. Mesela 1020 pio düşürebilirsiniz yada 921. İstersenizde 921 ayarlarım. Ancak dediğim gibi ilk tercih sinema varsa 520yi değişin yetersiz baya. Sinema setup ı yoksa 520'yı satıp 6005 alın.

6005 güzel amfi ama hiç kullanmayacağım DAC yüzünden 240€'luk bandı 400-500€'lara çıkartıyorum. Biri 40WPC öteki 45 WPC.
    Muhtemelen 6005'in komponentleri biraz daha iyidir, ama iki kat fiyat farkına değer mi, düşünceliyim..

Aslında stereo tecrübesi yaşamak istiyorum, gerçekten herkesin yırtındığı kadar var mı diye (kötü stereo amfi, kaliteli AVR'den 2 kanal ses olarak daha iyi ses verir argümanı)

Yoksa önde 4 hoparlör var, arkada hoparlör yok. Surround kullanmıyorum.

Bu arada VSX-921 1,5 sene kullanıp sattım, bahsettiğim hoparlörler ile. memnundum ama farklı bir ses denemek isterim.
    O zaman sizin yapacağınız iş ikinciel 7004 düşürmek 1500-2000 aralığında. Yada ucuza 6004 bulmak. Amfilerde sadece watt önemli değil kağıt üstündeki veriler hep tutmuyor malesef.

teşekkür ederim dostum ilgin için, dediklerini dikkate alacağım.

bakalım neler var satılık piyasada..
  • Birkaç sene önce biraz arayla iki kere pm6004 aldım, daha sonrada geçen sene daha iyidir diye pm6005 aldım, 6005 kesinlikle 6004ten kötü bir amfi, 6006 dinlemedim, sanırım firmalar daha çok para kazanmak istiyorlar, incelemelere aldanmayın derim
  • sanırım 5005'i alacağım ya. zaten 950 tl'ye geliyor.
    millet sahibinden'de ikinci el 5004'e 1500 tl istiyor :)

dediğiniz gibi tizler canımı sıkmaz umarım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.