Şimdi Ara

220 v - 16v ac adaptör nereden bulabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimdeki bir müzik ekipmanının adaptörü bozuldu ve 220 v AC - 16.5 v AC (1100 mA) çevirecek bir trafoya (umarım doğrudur, teknik terimlere çok hakim değilim) ihtiyacım var. İnternette bulamadım, Konya Sokak'a gitmek durumunda kaldım sanırım. Orada ise yüzlerce dükkan olduğu için nereye gideceğimi bilmiyorum. (Ankara'da yaşıyorum)

Orjinal adaptör/trafo şununla aynı teknik özelliklere sahip:

http://www.amazon.com/UpBright%C2%AE-New-Adapter-Calrad-Model/dp/B00JTTJ2DY?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_act_title_1&smid=AXZD0AJNQX5UZ

Google'da aratmak için: 70900660 Peavey ve dv-1611a adapter terimlerini kullandım

Ama Türkiye'ye geliş fiyatı 175 TL. Bence bunu 60-70 TL'ye halledebilirim.

Aradığım şey sanırım bu ama, bunun etrafına bir kasa lazım, bir de ucuna 2.5 mm 5.5 mm adaptör jakı takılması lazım:

http://www.sukurelektronik.com.tr/U7116,650,expotech-16v35w.htm

Görüşlerinizi, yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReStLeSs -- 28 Mayıs 2016; 14:49:08 >

• Trafoyu alıp 16v ucuna eski adaptörün jakını takın verdiğiniz bilgilere göre çalışacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ReStLeSs R kullanıcısına yanıt
    adaptörü açın trafonun içinde koruma siğortası vardır o yanmıştır kare şeklinde etrafında kırmızı sarı bant ile sarılmıştır.. konya sokaktanda alırsınız ac 16v 1.1a derseniz 1.5 yada 2 vardır onu alırsınız
  • trafo veya güç kaynağı yapan dükkanları araştırabilirsin. oradaki dükkanlarda, seni yönlendirebilir.
  • Selamlar, buraya konu açtığımı bile unutmuşum.

Konya Sk.'a gittim, ilk girdiğim dükkan beni Detay Elektronik (Şan Sokak, 1/42, 0312 324 11 22, Yılmaz Bey, Emekli Astsubay, Saygılı bir insan) diye bir yere yönlendirdi, Yıldırım marka 220 AC - 16 AC bir trafo aldım, bugün eve gittiğimde deneyeceğim. 32 TL trafo, power kablosu ve jak ile 42 TL ye maloldu.

Ulus'ta lanlı lunlu gardaşlı amk lı konuşmayan bir esnafla tanıştım, şaşırdım. Saygısız insanlara değil insan gibi insanlara para kazandırdığım için mutluyum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.